ric

Pro mě trochu netypická komedie ala Funes, jedna z mých více oblíbených, nicméně snad o žádné se nedá říct pravý opak. ()

Milivoj

Klasika a kromě moře smíchu tam člověk, podobně jako v Jeden hot a druhý čehý, najde možná i nějaký ten vztyčený ukazovák pod povrchem. ()

carl.oesch

Moje nejoblíbenější komedie s Lous de Funesem, která se stala aktuální až ke konci 20. století. Mám totiž pocit, že předpověď toho, jak bude vypadat "veřejné" stravování je až nepříjemně pravdivá. K továrnám pana Tricatela nemají často daleko nejen všichni ti McDonaldi, ale i výrobci druhdy kvalitních a chutných potravin a pamlsků. Masa a ryby "křehčené" vodou, salámy a uzeniny s 30% obsahem masa, jogurty a sýry nastavované škrobem a bůhví čím ještě a dokonce i nechutná nizozemská rajčata a okurky, která jsou někde na hranici mezi plastovými atrapami a poživatelnou "vecí". A tak nakonec po tom všem smíchu, potešení z filmu, gagu, herců a muziky zůstává trocha smutku - hodinky v oné pochoutce na úvod opulentní hostiny v Akademii jakoby symbolizovaly marnost boje za kvalitu a tradici. Vždycky se mi vybaví ta obtloustlá dvojice z jednoho lahůdkářství a jeho výkřik na celý krám : "Hele, mámo, tamhle maj salám za 90 kaček deset deka, se snad p....i, za to máme u Lidla celou šišku......" Snad žádná komedie s Louis de Funesem pro mně nepromlouvá tolik k dnešku, jako tahle. Jediné, čeho lituji je, že Coluche (byť je taky sympaťák) nahradil Funesem žádaného Pierra Richarda, který by se vizuelně i pojetím vedle Mistra Louise hodil podle mně víc. A bylo by to taky asi jenom jednou, kdy se tito dva velikáni zlaté éry francouzské filmové komedie mohli potkat.... ()

sharka.68

Jo,když jsme se u tohodle filmu kdysi řehtali jako koně,nikdo z nás netušil,že Tricatel bude za 40 let fenomén... teď se u výroby ryb a salátu nebavím, je mi smutno.... ()

martins

Podle mne společně s Pošetilosti mocných nejlepší Funésovův fillm 70 let. Začínající Coluche jako výborný doplněk a navíc oblíbený Julien Guiomar jako padouch Tricatel, ve filmu nechybí ani stálá Funesova partnerka Claude Gensac v roli sekretářky Marie, tak dovedně nalíčená, že není k poznání...a jak se Funés v převlecích vyřádil, nejlepší je asi jako americký turista," Kde tady máte toalety please?", "Řiďte se podle much" a neustálé padající lampa po otřesech, fenomenální. Jen ta scéna s tím cirkusem, tam být nemusela 80%. ()

fimler

Samozřejmě celý film senzačně vede Louis de Funés.Jeho různé obličeje a vykulené oči se umí vytvarovat do takových xichtů že jsem to ještě u nikoho neviděl nebo ještě možná u Jima Carreyho.Tento film je jeden z těch nejlepších v kterých měl tu možnost si zahrát hlavní roli.Scénář jsem jak si ani nepostřehl.Řekl bych že takoví ten červený standart na který jsme u Funése zvyklí takže hezké 4* ()

Gig

Degustátor a Funés? To prostě šmakuje. :) Tedy ono to šmakuje ještě víc, když ztratí chuť. Už když slyším ten monolog: "Pohlédnu na barvu..... vidím kopce.... je to ročník....". No já nedávám frčky hospůdkám, ale tady ty frčky prostě připnout musím. Já bych taky ztratil chuť, kdybych pozřel ono jídlo a pití uz oné továrny. Je mi smutno, když vzpomenu na dnešní Lídly a spol, co nám dodávají za potraviny. Taky si říkám, jestli to není ještě z oné továrny. A proto si pustím opět tento nádherný snímek, abych si napravil chuť. Bon Apetit! ()

Valenta28

Nemyslím si, že zde bude příliš mnoho potencionálních diváků, ale pro tu slaboučkou šanci si je dovolím navnadit... Chcete-li kombinaci parodování fast-foodů, Louise De Funese v hlavní roli, trošku té vymazlené, předražené kuchyně od mistrů a nezapomenutelně vlezlou filmovou znělku, která vám jentak z mozku nevyleze, doplňte si váš repertoár francouzských komedií i o tuto. Rozhodně nebudete zklamáni. Po sérii četníků ihned první komedie, na kterou si s Funesem vzpomenu. ()

p.a.douch

Louis de Funès je zase jednou vynikající, Coluche mi celkově moc nesedí, ale tady jsem ho zkousnul. Julien Guiomar byl dobrej zloduch (toho chlapa jsem měl rád). Nesmím zapomenout na Anne Zezette Zacharias v roli Marguerite číslo 2, ta byla fakt roztomilá. No abych to shrnul, tahle komedie mě vždycky pobaví a nikdy nezklame. 80 %. ()

filmovyfan

Podle mě je Křidýlko nebo stehýnko nejlepší film s Louisem de Funésem. Role neohroženého obhájce francouzské gastronomie mu sedí více než dokonale. Film neztrácí vtipnost téměř v žádném okamžiku. Jednoduše perfektní. ()

Desmi

Jedna z těch méně vtipných komedií s LdF. Vše okolo cirkusu tam bylo zbytečné a navíc; čekal jsem mnohem více vtipu. ()