dyfur

....výborná komédia od L.d.F......ten koniec sa mi moc nepáčil kedysi ani dnes....ale ozaj som si nemyslel,že za x-rokov budeme aj my jesť " trikatela" tj budem musieť hľadať bezlepkovú šunku,že mi jogurt vydrží 2 mesiace,mlieko chutí inak ako mlieko pravé.....to čo do "seba pcháme " je častokrát ten trikatel :) ()

lekr

Jeden z horších Funesových filmů. Zápletka není tak špatná a film místy dobře baví, leč jemný sci-fi nádech filmu je notně nevyvedený. Zidiho mám rád, ale zde bohužel tak trochu opustil svoji parketu a pustil se do něčeho s čím nemá vůbec zkušenosti. A celkem se mu to vymstilo. ()

Martin741

Proste ako to spieval isty Lemmy z isteho Motorheadu - k niektorym TV relaciam patri iste jedlo, a toto bez patricneho kuracieho alebo morcacieho stehna s hranolkami atd atd si proste nevim predstavit : 100 % ()

MrPierc

Kontrolor průvodce po restauracích a hospodách má velmi důležitou práci, kde musí ochutnávat vše, aby mohl udělit hvězdičky. Potřebuje trochu té lsti, maskování a testovací načiní. Jenže jeho syn, kteý má pokračovat v jeho šlépějích to tak nevidí. Komedie o jídle, kde si sice dělají srandu z umělého jídla jako nadsázku, ale dnes to tak pomalu je. ()

Streeper

Skvělé a zábavné. Gumové jídlo mě dostalo. Nejvíce mě pobavila scéna sekretářky na lustru. Louis se opět předvedl jako skvělý bavič. Film nezklamal. Byl naopak gurmánským pobavením. ()

Nach

Pro mě jeden z vrcholů komedie s Louisem de Funésem. Samozřejmě s excelentním dabingem Františka Filipovského. Gurmánský komediální zážitek, kterému jiné filmy o gastronomii sahají pouze po kotníky. Jasný plný počet hvězd, protože si nedokáži představit, že by to mohlo být lepší. 85% ()

tomtomtoma

Velmi příjemná komedie, která s nadhledem kritizuje možnosti továrního kulinářského umění a úpadek pravého kulinářství v tak slavné francouzské gastronomii. Charles Duchemin (skvělý Louis de Funés) je ochráncem tradiční a vynikající francouzské gastronomie, které dává hvězdičky podle kvality a nebojí se neotřele kritizovat veškeré nedostatky. Jeho protivníkem je Jacques Tricatel (dobrý Julien Guiomar), který kupuje restaurace na úrovni a zásobuje je svým nepoživačným továrním proviantem, kde vše chutná stejně, jen to má jiný obal a formu. Gérard Duchemin (dobrý Coluche), syn Charlese Duchemina, je veden k pokračování rodinné tradice, ale jeho srdce náleží spíše cirkusu. Ale díky nové mladé sekretářce Margaritě (půvabná Ann Zacharias) stále pokračuje ve spolupráci se svým otcem. Z dalších zajímavých postav: šofér Henry (Raymond Bussiéres), stálý společník Charlese Duchemina na cestách, falešný instalatér (Yves Afonso), který se snaží získat podklady pro novou knihu Duchemina, a úlisný spolupracovník Tricatela Lambert (Daniel Langlet), který pro svého šéfa neváhá udělat vše. Zábavné, rozverné, miloučké. ()

C0r0ner

Příběh prostý, ale podaný moc pěkně, jak se koneckonců od dua Zidi/Funés dalo čekat. Navíc se objevilo i pár fakt skvělých fórů ("Celý týden servírují hostům nechutnosti vyjma neděle, to mají zavřeno"), takže bezva oddechová záležitost. 75% ()

zette

Jeden z nejlepsich filmu Funesovych, byla radost pozorovat jeho nadsene grimasy pri kostovani jidla. Cela komedie mi prijde velice vtipna, mila a i nadcasova, protoze v nekterych dnesnich potravinarskych zarizenich to bohuzel bude vypadat obdobne jako v te tovarne filmove. Jen si synacek mohl vybrat lepsi cestu nez cirkus, nemam rad cirkusaky! ()

MarekT

Louis de Funés se po infarktu a následné tříleté pauze vrátil ve velkém stylu (dokonce mi tady přijde, že ty zdravotní patálie ani na něm nejsou poznat). Asi můj nejoblíbenější film s velmistrem francouzské komedie, a to si třeba vysoce cením Velkého flámu či Četníků. Navíc si k sobě vybral schopného parťáka - ač s Coluchem nikdy předtím ani potom nespolupracoval, zde jim to spolu klapalo (i když Richard coby pobočník by byl zajímavější). K tomu ještě připočítejte chytlavou Cosmovu hudbu a lahůdku v podobě záverečné scény - dostala mě, i když mi byl koncept již znám. Moc rozdílů mezi Louisovými filmy nedělám, ale zde musím učinit výjimku a dát pět hvězd, které zůstávají i po již pátém shlédnutí (16.8.2009). ()

Fallen_One

Skoro každé "de Funésovka" si zaslouží nadpoloviční většinu hvězd. A proč? LdF je skvělý herec, František Filipovský skvělý dabér a francouzské komedie jsou jedny z nejlepších, co tehdy vládly světem. A hlavně...úžasně krásná Ann Zacharias. ()

pufina

Bez pochyb můj nejoblíbenější film s Louisem de Funèsem. Viděla jsem ho tolikrát a nikdy mě to neomrzelo, nedokážu si představit lepší francouzskou komedii než právě s de Funèsem. ()

Martrix

Nápad a zápletka nejsou špatné a Funés je tady v roli tradičně cholerického, ale chytrého chlapíka, který to pitvoření nepřehání. Pro mě jako potravináře lépe funguje ta druhá polovina filmu, kde se už tehdy poukazuje na náhražky a automatizaci, ale hlavně na všeovládající korporace. Tenkrát to tvůrcům přišlo tak absurdní, že to prezentovali skoro jako sci-fi... . Z filmů Funése, považuji tento za jeden z těch lepších. ()

WolfR

Na ty největší pecky to nemá a drive to začne ztrácet ke konci v lince s fabrikou. Nicméně Funes je Funes a ten opět předvedl to nejlepší ze sebe. A tentokrát za zdatné sekundace Colucheho, 4 hvězdy. ()

angel74

Když jsem byla ještě školou povinná, tak jsem se při téhle degustátorské komedii fakt dobře bavila. Dnes s odstupem času se mi však zdá poněkud vyčpělá. Louis de Funès má na svém kontě určitě lepší kousky. (65%) ()

otík

Přijatelně zábavná komedie o nakladateli a degustátorovi, který jezdí po restauracích a hodnotí pokrmy pro svou příručku. Zcela klasický funesovský příběh s několika skutečně humornými scénami. ()

MJMilan

Louis de Funés jako Charles Duchemin, slavný spisovatel píšící každý rok příručku pro turisty o francouzské gastronomii, hvězdičkách v hotelích a restauracích. Tento rok ho ale čeká problém. Menší restaurace začíná zkupovat Tricatel, který se dosud soustředil jen na závodní stravování. Duchemin se tedy rozhodne utkat se s Duchimenem v televizní show "Každá rána dovolena". Ale co se stane? Nešťastnou náhodou slavný vydavatel průvodce fr. gastronomií přijde o chuť? Tragédie...! Jeden z nejkultovnějších filmů s Funésem, kde nechybí ani jeho dvorní herečka Claude Gensac či známý fr. herec Colouche. ()