TomasKotlant

Krásné barvy, dobrá konzistence, jen Funès pořád plave na hladině. Pochází ze západu, nejspíše z Francie a je již poněkud archivní, přibližně 1976, to byl velmi dobrý ročník. Jemný začátek se výborně doplňuje s lehkou zápletkou uprostřed a na konci na vaše chuťové pohárky čeká lahodná ústřicová chuť s lehkým kovovým dochucením. Film jako dobré víno. ()

RedHot

Ze všech komedií mistra humoru mám tuhle suverénně nejradši, určitě se řadí k nejlepším vůbec a dokonalý hudební podkres ji navíc vystřelí ještě o jednu třídu výš. Pětihvězdičková záležitost už jen proto, o jak mimořádnou srdcovku u mě jde, viděl jsem to poprvé jako odrostlé dítě a úplně mě to okouzlilo. Oproti Grand Restaurantu je tohle něco, co mě rozhýbe pokaždé. Díky!! ()

Untentrauer

Film s tisícem a jedním odkazem. Film, který vnese poselství do jakékoliv doby. Film u kterého se probudím, uvolním a u kterého dokážu i vypnout - dokonce i usnout. Nesmrtelná komedie, která mi tolikrát pomohla. Vidím v něm víc, než jen obsah. Nahlížím pod povrch, zkoumám ho ze všech stran, znám ho nazpaměť…Nikdy se mi neomrzí. ()

agassi68

Po Fantomasovi a Žandároch ďalší úspešný Funesov film. Bol som na tom v kine ako chlapec s mojím strýkom. Ten sa smial na celé kino - ale vtedy, keď ostatní boli ticho. Takže bola dvojnásobná zábava. Aj keď vtedy som sa zaňho trochu hanbil.. ()

Colleague

Louis de Funès nezklamal, ale trochu mi odrazoval až příliš jednoduchý děj. Například co to je proboha za cirkusovou zábavu, vybrat si náhodného diváka, posadit ho do manéže, napěnovat, a pak polít kýblem vody? ()

Alex24

Tohle je prostě klasika. Ať se vždycky dělo cokoliv, na tenhle film jsem se vždycky podíval s velkou chutí. Vždycky už odmala se mi tenhle film líbil a je to můj nejoblíbenější film s de Funesem. Zápletka je skvělá a podle mě tvůrci nevěděli, že se Tricatelovský přístup k produkci potravin v dnešní době už skoro praktikuje. Je sice pravda, že oproti jiným de Funesovým filmům zde herec toho tolik nenaběhá, ale pořád je to takový ten příjemně nevrlý (dost hustý spojení) postarší pán. Ono je dost těžké k tomuhle filmu cokoliv psát, protože jak už jsem napsal, tenhle film mám totiž dokonale pod kůží a je to jeden z filmů, které si pouštím jen tak z plezíru, protože jsem ho už dlouho neviděl. Dle mého se taky jedná o produkt snad nejzlatější ery francouzského filmu, kdy v mých očích francouzská produkce tvořila lepší filmy, než třeba ta americká, což možná koneckonců platí i dnes. Ale zpět k filmu. Vždycky se mi líbil ten námět, kdy Duchemin vytváří průvodce po restauracích celé Francie a přitom zažívá různé věci, které řeší svým svérázným způsobem. Za další se mi líbí i obsazení, zvlášť superzlý Tricatel v podání Juliena Guiomara je prostě dokonalej parchant, ale i Ducheminův synáček Coluche, jako Gérard je hrozně fajn postavička. No prostě, celej snímek je vyladěnej do posledního kousíčku a protože to funguje tak perfektně po celá léta a pořád se na něj dívám se stejným nadšením, zvyšuju hvězné hodnocení ze čtyř na pět a vřele doporučuju. PS:. Nejvíc mě baví scéna v restauraci, kde Duchemin vystupuje jako americkej turista... Ten hospodskej??? Dobrej hegešák... :-D ()

MickeyStuma

Další skvělá role Louise de Funèse tentokrát v roli vydavatele gastronomického průvodce a inspektora restaurací v jednom. Jeho důslednost a cholerická povaha je opět zdrojem výtečné a nestárnoucí zábavy. Louis se tak opět dostává k tématu kvality podávaných jídel, byť tentokrát z jiné pozice. Ano, před tím to byl snímek ´Grant restaurant pana Septima´, kde hlavní postava chodila v přestrojení kontrolovat vlastní luxusní restauraci. Snímek ´Křidýlko nebo stehýnko´ sleduje nejen počínání na inspekcích, ale i rodinný problém se synem a dokonce i boje s rivalem na poli gastronomie. Je to zvláštní, ale na to, že snímek vznikl v roce 1976, svým tématem vůbec nezestárnul. Spíše naopak je více aktuálnější. U Luise si nelze nevšimnout, že už není tak energetický jako dříve, byť se snaží, aby tomu tak nebylo. Byl po infarktu, tak se musel šetřit. V roli manželky opět Claude Gensac. Dle zdrojů tu mě dokoncel hrát i Pierre Richard a to přímo roli syna, ale nemohl kvůli jinému projektu. Docela škoda. Mohli být dva výteční francouzští komici v jednom filmu. I přesto se jedná o očekávanou bláznivou komedii, ke které se dá stále bez pochyby vracet. ()

GMVajgl

Film se zabývá mimo jiné jídlem - obecně klesající kvalitou restaurací, všudypřítomným šetřením a průmyslově zpracovanými potravinami, které protagonistu doslova odrovnají na nemocniční lůžko. Později je divák svědkem veselým způsobem přehnaného průmyslového procesu výroby kuřat, ryb a jiných potravin. Už v roce 1976 filmaři přistupovali k novým technologiím zpracování potravin opatrně a podezřívavě - dnes víme, že oprávněně. ()

domirovec

Už od naprostého začátku, který diváka naplní samým nadšením z úžasné úvodní znělky, je to jenom čím dál lepší. Jeden z nejlepších filmů s mistrem komedií, Louis de Funèsem. 5/5 ()

Joeey

On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D ()

Liduskaa

Tak co projde to Tricatelovi?výrobci tovární syntetické kuchyně?možná by to tak bylo kdyby proti němu nestál sám Louis de Funès - s takovým to soupeřem nemá šanci!! ()

chrispe

Louis de Funès je... Louis de Funès :) a tato komedie o gastronomickém kritikovi, jehož syn se neubírá směrem, který by si představoval, se moc povedla. ()

Torgal

Funés málokedy zlyhá a dokáže neuveriteľne potiahnuť aj slabší námet - tento film je toho dôkazom. Súboj medzi michelinským kritikom a fastfoodom bol síce vyťažený solídne, čo mi ale prekážalo bol Funésov cirkusantský syn, ktorý bol dosť nesympatický a mimo. 7/10 ()