Mafiánovi

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Komedie / Thriller

USA / Francie, 2013, 111 min

Mafiánovi jsou skvělá černá komedie. Pro každého něco, postupně si to sbírá všechny ty odkazy na Neuplatné Mafiány se Zjizvenou tváří, kteří slouží Kmotrovi a samozřejmě vládnou Casinu. Místní filmový klub v tom francouzském vidlákově zdobí plakáty na klasiky Jacquese Tatiho (koho jiného) a i ten Giovanni Manzoni se skvěle vyzná v americké kinematografii a bezpečně ví o Sinatrovi v Some Came Running. Jeho drahá polovička pak trénuje francouzštinu na dabovaném Dallasu, což je taky skvělé řešení. Michelle Pfeiffer měla ostatně pravdu, než si nechat ujít další společné scény s Robertem De Nirem, jako v Hvězdném prachu a v Šťastném Novém roce, tak to raději nic - nebo rovnou postelové scény. Chemii mají mezi sebou bezchybnou a stejně tak fantasticky fungují i jejich potomci - hvězdička Glee Dianna Agron (sladká miss America) a John D'Leo (podnikavý chlapec, který si je vědomý toho, že kariéra jeho otce na hraně zákona začala už ve 13 a jemu už je 14). Upřímně doufám, že další Pfeiffer filmy na sebe nebudou nechávat tak dlouho čekat, protože její kouzlo nestárne.(18.11.2013)

,,VÍŠ, CO SE S TVOJÍ RODINOU STANE, KDYŽ VÁS NAJDOU…“ /// Ani komedie, ani thriller. Prostě více času spíš drama, který vyloudí místy úsměv, než aby to byla prdel, kterou jsem v příběhu o rodince, která je ztělesněním zla a jejíž prdel zachraňuje program na ochranu svědků tak nějak čekal. Navíc ten úvodní ,,drajf“ dost navnadil, a o to víc pak to obyčejný vyprávění mrzí. Není to žádnej propadák… jen jsem prostě čekal víc. A to snad kurva můžu …aha, tak soráč. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Malavita“, kterou v roce 2004 napsal Tonino Benacquista jsem nečetl. 2.) Zjistím, že zdrhat před mafií může bejt i zábava. 3.) Thx za titule ,,sa20sena“ a ,,matus alem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(9.12.2013)

Celkem v pohodě film. Není to sice ten typ filmu, na který by jste si i po roce vzpoměli, ale je to příjemná a zábavná podívaná. Robert De Niro je jako vždy skvělý a vtipný. Michelle Pfeiffer také zahrála v pohodě a také se mi líbil výkon Johna D'Leo a nádherné Dianny Agron. Příběh je takový jednodušší, Giovanni Manzoni je bývalý mafián a s celou jeho rodinou jsou v programu na ochranu svědků. A téměř celý film sledujeme jak si "užívají" života v jedné francouzské vesničce. Potěšilo mě, že v příběhu mají výraznou roli i Manzoniho děti, líbilo se mi, že film se zaměřuje i na ně. V závěru filmu se pak dočkáme pořádné akce.(27.7.2015)

• Spiker01

Už je to dlouho, co Robert De Niro řádil coby Zuřivý býk nebo v Nelítostném souboji. Od té doby se z něj stal Fotr a co je horší, hraje ve skoro až béčkových komediích, jako jsou třeba Mafiánovi. Zápletka je velice chatrná a nějak mi to celé nedávalo smysl. Michelle Pfeiffer i Tommy Lee Jones jsou sice fajn, ale to je málo...40%(28.12.2013)

Začátek rychle uvede do děje, střední pasáž je místy až nudná, vyplněná typycky bessonovsky vykalkulovanými scénami, tak aby vždy ve správný čas mohlo dojít k nějaké náhodě. Zachraňuje to efektní závěr a sexy Diana v šatech a s pistolí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí *| pustil bych si znova ***(22.12.2013)

• - Giovanni Manzoni sleduje americký film Mafiáni (1990), v ktorom hlavnú úlohu stvárnil samotný predstaviteľ Robert De Niro. (XsApollo)

• - Členové ochranky programu na ochranu svědků jsou ve filmu agenti FBI. Ve skutečnosti tuto pravomoc v USA má pouze federální policejní služba U.S. Marshalls Service. (vojacekr)

• - Jim Norton sa uchádzal o rolu Caputa (Domenick Lombardozzi). (misterz)