Reklama

Reklama

Mafiánovi

  • USA The Family (více)
Trailer 2

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

(více)

Videa (24)

Trailer 2

Recenze (537)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Kdy ještě bude možnost vidět ve filmu, jak legenda mafiánských filmů, Robert DeNiro, vypráví skutečné zákulisí - reálný podklad (přitom ale opět fiktivní) filmu Mafiáni, kde vlastně sám Robert DeNiro hrál? To je jedním slovem dokonalé. Vtipné a také geniálně vymyšlené. Ale teď k The Family obecně. Je to ryzí mafiánský film, přitom zcela jiný. Nedrží se klasických schémat a syžetů. Je odlehčený, komediální, budete ho ale stejně brát vážně. Vlastně, co si budeme povídat, vy budete fandit zasrané mafiánské kryse, která akorát nabonzovala svou "rodinu" v Brooklinu či kde. Takovým antihrdinou je tedy DeNiro se svou vykutálenou rodinou, kterou byste za sousedy nechtěli mít, ale hned si je zamilujete, o to se s vámi vsadím. Luc Besson po sérii méně zdařilých snímků, přišel s něčím, co připomene jeho dávné úspěchy s Leonem či Pátým elementem. Ukáže, jak krásně vypadá film ze severní Francie, z malého městečka, kde do jednoho byste chtěli v poklidu dožít. Tento snímek se zkrátka do srdce zaryje i když ucítíte, že mohl být o kousek ještě lepší. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Guilty Pleasure! Nadhodnocujem, ale kvôli často-prítomnému charizmatickému hlasu De Nira, sympatickej rodinke a premietaniu toho pravého filmu počas filmu (tí čo videli, chápu), odpustím aj tie klišé, občasnú absenciu realistickosti a fakt, že každý Francúz v malom mestečku tu automaticky vie anglicky. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Mám rád všechno, co se snaží odlišit. Mimochodem, tohle jsem se musel naučit, abych dokázal žít sám se sebou. Ale i s rodinkou Mafiánových se mi ty necelé dvě hodinky žilo náramně! Jako celek možná nepůsobí dojmem našlapaného hrudníku Pauly Patton, ale když jsem posbíral všechny maličkosti, dalo mi to na pořádnou náruč zábavy. Robin už sice pomaličku šlape vodu, jenže má kolem sebe spoustu spoluhráčů, kteří to vynahradí. Třeba taková Dianka kdyby mě pozvala na tenis, zavolal bych asi nejdřív Djokovičovi, jestli by mě nenaučil obranu... ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Už je to dlouho, co Robert De Niro řádil coby Zuřivý býk nebo v Nelítostném souboji. Od té doby se z něj stal Fotr a co je horší, hraje ve skoro až béčkových komediích, jako jsou třeba Mafiánovi. Zápletka je velice chatrná a nějak mi to celé nedávalo smysl. Michelle Pfeiffer i Tommy Lee Jones jsou sice fajn, ale to je málo...40% ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Je to o odřené psí uši, protože jak to hezky crazy začalo, viz stěhování, sousedé (nej scéna o nalodění a vylodění v Normandii se starým bardem, co u toho zřejmě byl osobně) a jiné ptákoviny, tak se to později mlelo mezi absurditou a ničím, až to skončilo jak skončilo. Mafiánoviny jsou sice můj oblíbený žánr, ale tady prostě té správné porce, co mi vyhovuje, bylo buď málo nebo příliš. Je fakt, že Niro čím je starší tím víc mafiánovití, takže jeho part sem patří jak klan do Sicílie, ale kdyby se celá linie filmu, kde pochopitelně není na přemýšlení místo, táhla ve stejně rozjetém crazy duchu ála Ritchie nebo Tarantini, chrochtala bych jistě blahem. Takto jsem si jen zavzpomínala na staré velké pecky a osobní slabosti, s čímž se jaksi automaticky počítá při konečném zúčtování (hodnocení). ()

Galerie (56)

Zajímavosti (13)

  • Pôvodný názov filmu Malavita je meno rodinného psa a dá sa z taliančiny voľne preložiť ako "kriminálny život". (misterz)

Související novinky

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)

Reklama

Reklama