• BoPo

Väčšinu času sa Mafiánovi tvária ako voľné pokračovanie Mafiánov. Sú do toho zamiešané vstupy ala Univerzální uklízečka a záver pojatý v štýle Kick-Ass. Luc Besson nejako nevedel čo vlastne točí. Asi bol tak moc nadržaný na príležitosť pracovať s veľkým De Nirom, až mu z toho pod rukami vznikol žánrový bordel.(7.4.2014)

Celkom slušná zábava. Spôsob, akým Mafiánovci riešili svoje problémy s okolím bol síce netradičný, ale o to viac účinnejší. Niektorí ľudia by si také jednanie zaslúžili aj v reále, určite by bol väčší poriadok a aj tí najväčší krikľúni by hneď zaliezli :). To bolo asi na filme to najzaujímavejšie, ale tiahlo sa to snáď celým filmom, takže humorných scénok je naozaj dosť. Keď k tomu prirátame hláškujúceho De Nira tak nie je čo riešiť. U mňa spokojnosť. Film ako stvorený na relax, pohodu a pobavenie. 75/100(8.4.2014)

Taková normální, americká, mafiánovic rodinka na výletě resp. útěku, v zemi žabožroutů. Otec prchlivý spisovatel samouk, píšící o vylodění v Normandii, pardon květnaté memoáry, manželka příkladná věřící hospodyňka, co už pěknou řádku let nebyla u zpovědi, křehká dceruška se zlomeným srdcem, co dávala zřejmě dobrý pozor na tenisových lekcích Johna McEnroa a učenlivý synáček, co by obral o poslední bony (i klid) Romana Skamene. Kurevsky dobré a originální? Nikoliv. Za to kurevsky nad věcí a svěží. Jednoduše oddechovka, co se nebere dvakrát vážně, s pěknou řádkou pomrkávajících (žánrových) odkazů, navíc trefně obsazená. To nejen v případě, pověstnou chemií přetékajícího, manželského dua R. De Niro- M. Pfeiffer, ale i povedených ratolestí D. Agron resp. J. D´Leo dokazujících, že jablko nepadá daleko od stromu. Bavících 75% a nezapomeňte. Před spaním si vždy opláchněte obličej, vyčistěte zuby, dojděte na záchod (ne nutně v tomhle pořadí) a ....zakopejte mrtvolu aneb to, co smrdí ve vašem autě, nemusí být vždy nutně měsíc nevykoupanej pes. Zajímavé komentáře (pro mě): Pepinec, NinadeL(9.12.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $36,918,811Tržby Celosvetovo $68,218,811Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Luc Besson úplne mimo mysu, len povrchná zlátaninka, ktorá neviem akým smerom sa má uberať, či chcel byť komická alebo vážna, absolútne nevyvážené, Dianna Agron je zlatá ale to je asi tak všetko ostatný v úlohách dosť prehrávajú, ináč samotný námet nebol zlý keby sa to uberalo načrtnutým smerom a bolo to skutočnou paródiou na mafiánske filmy, len to chcelo skutočne obratnejšieho režiséra /40%/(19.2.2014)

Luc Besson již pravděpodobně nenatočí dalšího Leona, ale jeho režisérské umění stejně jen tak zapomenout nejde. Důkazem jsou Mafiánovi, kteří nám představují De Nira po dlouhé době opět ve formě v jaké jsem si ho už delší čas přál vidět. Potěší rovněž krásná Pfeiffer. Škoda že se konec do filmu moc nehodí. Do té doby to byla velká zábava. 70%(19.12.2013)