Mafiánovi

• USA The Family (více)
Trailer 2

Giovanni Manzoni je americký mafián, který se se svou rodinou dostal do programu na ochranu svědků. V rámci jejich ochrany se museli odstěhovat do Francie, ale zatím se nikde nevydrželi příliš dlouho, protože jim dělá problémy zapadnout. Nakonec přijíždějí do malého městečka v Normandii, kde se Giovanni vydává za spisovatele jménem Fred Blake a žije se svou manželkou Maggie a dětmi Belle a Warrenem. Belle a Warren také mají problém zapadnout mezi své spolužáky, stejně jako jejich rodiče. Giovanni například zjibe instalatéra, který končí v nemocnici a Maggie podpaluje místní obchod, když se jí místní posmívají, že je Američanka. Maggie pořádá grilovačku pro sousedy. Její párty přiláká spoustu sousedů, kteří jsou na své nové exotické sousedy z opačné strany Atlantiku zvědaví. Giovannimu jde po krku nájemný vrah, kterého platí Don Luchese, který sedí ve vězení právě díky Giovanniho svědectví. Jednoho dne Warren napíše do školních novin slovní hříčku, kterou zaslechl na zahradní párty u svých rodičů od Dona Luchese. Největší náhodou na světě se jeden výtisk novin ocitá v Luchesově cele. Když si všimne vtipu, okamžitě mu dojde, že se jedná o cennou stopu. Okamžitě svého zabijáka, který mezitím marně pátral v jižní Francii, posílá do Normandie... (TV Prima)

Trailer 2

Enšpígl

Přišlo mě, že film měl docela kolísavou úroveň i když to mohlo být zapřičiněno tím, že co dvacet minut byl film přerušen. V kině Lucerna se mně to nestalo poprvé a nevím, zda tam pracují takový amatéři, nebo je tam špatná technika, nebo filmům nepřející vzuch, ale vím, že tohle na zážitku z filmu fakt nepřidá. Film má zpočátku komediální nádech těžící z konfrontace amerického a francouzského způsobu života (likvidace samošky v podání Michelle byla jedinečná ), pak přepíná na drsnějí humor v duchu hesla my jsme mafiáni, kdo je víc, a vše zakončuje poměrně vážně udělané akční finále, které však v sobě nemá žádnou akční scénu, jen bum-bum a pic - pic . Za nejluxusnější považuju scénu kdy Robert s Tommym sedí v kině a uvaděč oznamuje změnu programu a na místo plánovanýho filmu, promítnou film Martina Scorseseho Mafiáni a záběr na Roberta, to bylo fakt výborný, byť je možný, že ne každý divák tenhle fórek pochopí, ale to není má starost. Robert i Mišel jsou v pohodě, hrají tak jak to tenhle film potřebuje, Tommy není příliš výraznej a za zmíňku stojí ještě Dianna Agron a to proto, že by stála nejen za zmíňku, ale i za hřích i když po tý její tenisový hře u rybníka bych asi krapet vahál. ()

tron

„No a? Túžba sa ťa zmocní náhle. Nikdy nečaká na správny čas a miesto. Vezmi si svojho otca. Prvý raz na mňa skočil v kostole.“ Toto ma v dobe svojho vzniku absolútne, totálne nezaujímalo. Myslel som si, že to nikdy neuvidím. Potom som ale náhodou zahliadol pár minút v televízii a zaujali ma do takej miery, že som si snímku zohnal a pozrel od začiatku do konca. Nevravím, že je to zázrak. Ak by sa takáto zostava (Luc Besson, Tommy Lee Jones, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro a producent Martin Scorsese) stretla v 90. rokoch, bola by to udalosť roka. V roku 2013 však už všetci (nejeden raz svojou vlastnou vinou) skončili v pozícii, že divákov ich nové filmy nejak extra nezaujímali. Bolo by každopádne nefér tvrdiť, že je to zlý film. Od zápletky „americká rodina mafiánov v programe na ochranu svedkov sa snaží začleniť do bežnej komunity na francúzskom vidieku“ sa určite dalo vytrieskať viac, ale celkom som si užil, ako sa jednotlivé postavy snažili zžiť so svojím novým okolím bez toho, aby na seba prehnane pútali pozornosť. Najviac v tomto bodovali neposední potomkovia. Najmenej nudná matka v prekvapivo „nijakom“ podaní Michaelle Pfeiffer. Páčil sa mi kasting, pomerne divoký a relatívne nepredvídateľný scenár (film premietaný v klube) a drsný zmysel pre humor. Nevadila mi ani dvojhodinová stopáž. Rozpaky som každopádne mal z finále, ktoré je pomerne akčné a drsné a pravdupovediac príliš sa nehodí do predchádzajúceho konceptu. Pôsobilo na mňa zo všetkého najviac pôsobilo dojmom, že bolo náhradné. Že tvorcovia pôvodne natočili iné, ale po katastrofálnych testovacích projekciách narýchlo spráskali toto a aj to podľa toho vyzerá. Strieľa sa tu cez kovové mreže a neodrazí sa od nich ani jedna guľka, profesionálny zabijak v zásobníku nemá náboje (fakt profesionál), manželka brutálneho mafiána je absolútne neschopná, brutálny mafián sa celé akčné finále piple s jedným mafiánskym poskokom a to ani nevravím o tom, kam ku*va zmizol Tommy Lee Jones! ()

Malarkey

Mafiánovi jsou další z řady těch příjemných, ale ne nijak výrazných filmů, co si Luc Besson sám napsal a pro tentokrát i zrežíroval. Kromě toho, že je celá rodinka mafiánů dost v pohodě a francouzští balíci následovně dostávají vcelku poctivou sodu, se ve filmu vlastně nic zásadnějšího neděje. I tahle idylka jedné odklizené rodiny ale musí bezpodmínečně končit a tak vše uzavírá jedna poctivá střelba v ulicích malého francouzského městečka. De Niro jako obvykle boží, zbytek klasika. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

Fr

,,VÍŠ, CO SE S TVOJÍ RODINOU STANE, KDYŽ VÁS NAJDOU…“ /// Ani komedie, ani thriller. Prostě více času spíš drama, který vyloudí místy úsměv, než aby to byla prdel, kterou jsem v příběhu o rodince, která je ztělesněním zla a jejíž prdel zachraňuje program na ochranu svědků tak nějak čekal. Navíc ten úvodní ,,drajf“ dost navnadil, a o to víc pak to obyčejný vyprávění mrzí. Není to žádnej propadák… jen jsem prostě čekal víc. A to snad kurva můžu …aha, tak soráč. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Malavita“, kterou v roce 2004 napsal Tonino Benacquista jsem nečetl. 2.) Zjistím, že zdrhat před mafií může bejt i zábava. 3.) Thx za titule ,,sa20sena“ a ,,matus alem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $36,918,811Tržby Celosvetovo $68,218,811Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,361,511 Tržby za predaj DVD v USA $9,644,367║ Luc Besson úplne mimo mysu, len povrchná zlátaninka, ktorá neviem akým smerom sa má uberať, či chcel byť komická alebo vážna, absolútne nevyvážené, Dianna Agron je zlatá ale to je asi tak všetko ostatný v úlohách dosť prehrávajú, ináč samotný námet nebol zlý keby sa to uberalo načrtnutým smerom a bolo to skutočnou paródiou na mafiánske filmy, len to chcelo skutočne obratnejšieho režiséra /40%/ ()

• Luc Besson původně neměl snímek režírovat, ale nechtěl si nechat ujít příležitost točit s Robertem De Nirem. (Beer Ceps)
  • Členové ochranky programu na ochranu svědků jsou ve filmu agenti FBI. Ve skutečnosti tuto pravomoc v USA má pouze federální policejní služba U.S. Marshalls Service. (vojacekr)

Související novinky

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

28.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha…