Tak v týhle rodince mě bavil snad jen Robert De Niro a jeho fuck. Manželka má vtipnou scénu jen kdyz vyhodí obchod do vzduchu a ostatní (děti) tak ty mě vubec nezajímali.. měli svých pár chvil, ale De Niro mě bavil furt. Díky němu tenhle film aspon za neco stojí. Jinak je to celkem sluchá slátanina.(10.6.2016)

Filmy o mafiánech mám rád a tak mě trochu zklamalo, když jsem uviděl hodnocení "The Family". Čekal jsem víc, ale i tak jsem se nenechal odradit na na film se podíval. A výsledek? Vůbec to nebylo špatné. Tedy na můj vkus by neuškodilo trochu více akce (začátek i závěr filmu je sice v tomto ohledu uspokující, ale to nestačí) a pokud by si chtěl hrát film víc na komediální vlnu o mafiánech v důchodu, tak i tohle téma už tu bylo lépe zpracované (například "RED"). Ovšem i tak se pořád jedná o pohodový film, který vás především pobaví. De Niro s Tommy Lee Jonesem tu předvedli dobrý výkon a ani zbytek rodiny se nemusí stydět (Dianna Agron je hot, oh God). Potěší i pár detailů jako odkazy na mafiánské klasiky, ve kterých tehdy De Niro řádil ještě jako mladík. Dávám lepší 3*(6.2.2014)

Fajn rodinka, řekne si divák. Jenže pak si velmi rychle uvědomí, že Luc Besson už dávno není v té formě, když seděl za kamerou Leona nebo Brutální Nikity. Navíc mě tenhle žánr nikdy moc nebral, zvlášť když tvůrce moc netuší, koho chce oslovit. Na vině je scénář, který je jednoduše odbytý. Představení hlavních postav potěší, následně ale snímek zbytečně zvážní. Nedokáže skloubit humor s akcí, zkouší od každého něco a nepotěší ani akčním dramatem, ani odlehčenou zábavou. Závěrečná konfrontace s gangsterskou minulostí je tak stejně mdlá jako předchozí děj, některé solidně naštve. Holt Besson už dávno není velmi schopný filmař, nýbrž velmi zručný obchodník. A v tom je sakra rozdíl. Máme se smát, protože tu hlavní postava zmlátí instalatéra, máme se zasnít, protože si producent Martin Scorsese do filmu nacpe odkaz na své kultovní Mafiány. Jenže my bychom raději nějakou konzistentnější látku, která by donutila si alespoň nějaké sekvence za čas pustit znovu. V téhle podobě to půjde hodně těžko.(28.4.2014)

Náhodou to bylo super, Besson po dlouhý době zaválel. Obsazení hlavní čtveřice se povedlo, De Niro je sázka na jistotu, Pfeiffer je i v pětapatesáti pěkná ženská, stejně jako ta její dcera a ten jejich syn zahrál taky skvěle. K tomu Tommy Lee Jones s kamennym ksichtem, kterej se tam sem tam zjeví, aby za něco De Nira zprudil. Bavilo mě i o jak si nemohli zvyknout na ten francouzskej způsob života a museli v sobě dusit, aby tam všechny ty místní obyvatele nepozabíjeli + odkaz na Mafiány byl taky moc pěknej. Akční scény nenadchnou, ale ani neurazej, spíš je to prostě fajn oddychovka se skvělejma hercema. 7/10.(9.12.2013)

Príbehovo nie je tento filmík nijako extra prepracovaný (ale to nie je snáď žiadna Bessonovka), ale má štýl. Zaujímavé je, že aj keď ide o nezáväznú zábavku v štýle NERIADENÁ STRELA či MOJ SUSED ZABIJAK, občas tu celkom dobre fungujú emócie. Oddychová gangsterka, ktorá je zaujímavo natočená a preto vám pár scén ostane v pamäti...(22.3.2014)

• - Kniha, podľa ktorej je film natočení sa dočkala i sequelu s názvom "Malavita Again" a vyšla v roku 2008. (belinko)

• - Keď Michelle Pfeiffer (Maggie Blake) dostala scenár na prečítanie, povedala agentovi, že v prípade, ak tam nemá žiadne spoločné scény s Robertom De Nirom (Fred Blake), tak ho ani nebude čítať. Vychádzala z toho, že s hercom natočila už dva filmy Hviezdny prach (2007) a Šťastný Nový rok (2011), ani v jednom ale nemali spoločnú scénu. (misterz)

• - Predtým, než Robert De Niro (Giovani Manzoni) zbije inštalatéra, pomyslí si na citát od Al Caponeho: "You can get further with a kind word and a gun, than you can with just a kind word" (v preklade: "Slušne požiadať s pištoľou v ruke, je lepšie ako slušne požiadať bez nej"). Robert De Niro túto frázu preniesol už ako Al Capone v snímke Neúplatní (1987). (belinko)