Přiznávám, že byly časy, naposledy asi 5 minut před filmem, kdy jsem o Lucově poslední tvorbě mírně pochyboval. Teď mu děkuju, že mě přesvědčil, jak pevně a neotřele dodnes udrží péro v ruce a švihá s ním jak za mlada. A že nezapomněl, jak se důstojně usadit na stoličku a buzerovat na place k mojí naprosté blaženosti. Snad mu to pár filmů zase vydrží.(16.12.2013)

Přišlo mě, že film měl docela kolísavou úroveň i když to mohlo být zapřičiněno tím, že co dvacet minut byl film přerušen. V kině Lucerna se mně to nestalo poprvé a nevím, zda tam pracují takový amatéři, nebo je tam špatná technika, nebo filmům nepřející vzuch, ale vím, že tohle na zážitku z filmu fakt nepřidá. Film má zpočátku komediální nádech těžící z konfrontace amerického a francouzského způsobu života (likvidace samošky v podání Michelle byla jedinečná ), pak přepíná na drsnějí humor v duchu hesla my jsme mafiáni, kdo je víc, a vše zakončuje poměrně vážně udělané akční finále, které však v sobě nemá žádnou akční scénu, jen bum-bum a pic - pic . Za nejluxusnější považuju scénu kdy Robert s Tommym sedí v kině a uvaděč oznamuje změnu programu a na místo plánovanýho filmu, promítnou film Martina Scorseseho Mafiáni a záběr na Roberta, to bylo fakt výborný, byť je možný, že ne každý divák tenhle fórek pochopí, ale to není má starost. Robert i Mišel jsou v pohodě, hrají tak jak to tenhle film potřebuje, Tommy není příliš výraznej a za zmíňku stojí ještě Dianna Agron a to proto, že by stála nejen za zmíňku, ale i za hřích i když po tý její tenisový hře u rybníka bych asi krapet vahál.(24.10.2013)

Mafiánovi jsou dobrým filmem, kterému se v podstatě nedá moc co vytknout. Bohužel problémem je, že na komedii to není dostatečně vtipné a k thrilleru tomu také cosi chybí. Jakoby se Besson nemohl rozhodnout, ke kterému žánru bude mít film blíže. Stejný problém je sympatiemi k hlavním postavám. Nutno také dodat, že bez De Nira a naprosto geniálnímu odkazu na Scorseseho Mafiány, by byl film poloviční. V rámci žánru "oddychová zábava" jsem ale spokojen. 70%(7.12.2013)

Začátek rychle uvede do děje, střední pasáž je místy až nudná, vyplněná typycky bessonovsky vykalkulovanými scénami, tak aby vždy ve správný čas mohlo dojít k nějaké náhodě. Zachraňuje to efektní závěr a sexy Diana v šatech a s pistolí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí *| pustil bych si znova ***(22.12.2013)

Mafiánovi jsou další z řady těch příjemných, ale ne nijak výrazných filmů, co si Luc Besson sám napsal a pro tentokrát i zrežíroval. Kromě toho, že je celá rodinka mafiánů dost v pohodě a francouzští balíci následovně dostávají vcelku poctivou sodu, se ve filmu vlastně nic zásadnějšího neděje. I tahle idylka jedné odklizené rodiny ale musí bezpodmínečně končit a tak vše uzavírá jedna poctivá střelba v ulicích malého francouzského městečka. De Niro jako obvykle boží, zbytek klasika. Neurazí, ale ani nenadchne.(1.7.2014)

• - Keď Michelle Pfeiffer (Maggie Blake) dostala scenár na prečítanie, povedala agentovi, že v prípade, ak tam nemá žiadne spoločné scény s Robertom De Nirom (Fred Blake), tak ho ani nebude čítať. (misterz)

• - Giovanni Manzoni sleduje americký film Mafiáni (1990), v ktorom hlavnú úlohu stvárnil samotný predstaviteľ Robert De Niro. (XsApollo)

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku a Normandii. (M.B)