Rozkošná rodinná taškařice. Robert de Niro a Michelle Pfeiffer byli pro mne pozvánkou do žánru, který navštěvuju jen občas a současný americký komediální mainstream dokonce jen zřídka. Tato návštěva se rozhodně podařila a já se nechal bavit tu jemnějším, tu i kapku drsnějším černým humorem, potvrdil si, že Pfeifferové to sekne i s šedesátkou na krku a že De Niro je pořád ten samej "drsoň". Vysloveně vtipných scén sice bylo pohříchu málo a v závěru se nabízel mnohem větší odvaz, na druhou stranu nemají Mafiánovi ani výraznější hluchá místa a jsou jednoduše příjemnou neambiciózní oddechovkou. Tak i za vynikajicí "piknik s tenisovou raketou" a ty pořád stejné a dlouhé nohy modrooké Michelle, čtyři zářivé hvězdy. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(19.6.2015)

Je to o odřené psí uši, protože jak to hezky crazy začalo, viz stěhování, sousedé (nej scéna o nalodění a vylodění v Normandii se starým bardem, co u toho zřejmě byl osobně) a jiné ptákoviny, tak se to později mlelo mezi absurditou a ničím, až to skončilo jak skončilo. Mafiánoviny jsou sice můj oblíbený žánr, ale tady prostě té správné porce, co mi vyhovuje, bylo buď málo nebo příliš. Je fakt, že Niro čím je starší tím víc mafiánovití, takže jeho part sem patří jak klan do Sicílie, ale kdyby se celá linie filmu, kde pochopitelně není na přemýšlení místo, táhla ve stejně rozjetém crazy duchu ála Ritchie nebo Tarantini, chrochtala bych jistě blahem. Takto jsem si jen zavzpomínala na staré velké pecky a osobní slabosti, s čímž se jaksi automaticky počítá při konečném zúčtování (hodnocení).(29.1.2014)

Celkom slušná zábava. Spôsob, akým Mafiánovci riešili svoje problémy s okolím bol síce netradičný, ale o to viac účinnejší. Niektorí ľudia by si také jednanie zaslúžili aj v reále, určite by bol väčší poriadok a aj tí najväčší krikľúni by hneď zaliezli :). To bolo asi na filme to najzaujímavejšie, ale tiahlo sa to snáď celým filmom, takže humorných scénok je naozaj dosť. Keď k tomu prirátame hláškujúceho De Nira tak nie je čo riešiť. U mňa spokojnosť. Film ako stvorený na relax, pohodu a pobavenie. 75/100(8.4.2014)

• Fiftis

Od filmu od Luca Bessona s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe človek čaká veľa. Toto bol ale omyl desaťročia. Už ten nápad o rodinke mafiánov, v ktorom sú puberťáci v hlavnej úlohe je šialený. Iste, originálny názov filmu je The Family (rodina) a nič o mafií, ale vo filme sa skutočne jedná o aspoň jedného člena rodiny, ktorý je viac menej mafián. Tento film si ani nemal brať do huby skvelých Goodfellas. Jediné pozitívum filmu bol Tommy Lee Jones, ktorého postava bola však úplne zbytočná a akoby ani nedopísaná. Ešte jedno malé pozitívum bolo, že tam mnoho puberťákov dostalo na hubu, pomerne drsným spôsobom. Inak je to odpad ako vyšitý. Veľké sklamanie.(18.2.2015)

• dopitak

Robert De Niro se může účastnit čeho chce, u mě tenhle týpek už dávno dohrál. Mafiánovi jsou filmem stejně zbytečným, jako nepovedeným. Dělat si legraci z toho, že moje zvyky jsou poněkud výstřední a ne každému se musí líbit, může být nadějnou záminkou, zpracování ale uvázne někde mezi produkcí Stevena Seagala a J.C.v.D. Pfeifferka si o to říká, a tak to dostane: hrozně zestárla, ta někdejší kočičí žena. Jonese nemusím skoro nikdy a jediné potěšení tak zůstává u Dianny Agron, kterou tvůrci stylizovali jako Britney Spears v jejím prvním klipu (Baby one more time) - dost sexy, což ale na krimi prý komedii (a ve skutečnosti nepovedenou parodii), které humor chybí a nadsázka přebývá, rozhodně nestačí. Více v mé externí recenzi pro kult na konci října.(16.10.2013)