Plytká srágora vrcholně přeceňovaného požírače rosniček, jehož jsem měl tu drzost považovat za uondaného hovnaře už po celou jeho ranou tvorbu, kterou veřejné mínění považovalo za, pche, kvalitní. Mimo to, že se tihle Mafiánovi táhnou jako výtěr ze šnečího rekta, že všechny objektivem ošlehané držky, v čele s De Nirem, připomínají svou patřičností dvanáctiletou whisky v umouněném kroužku bezdomovců, že i ta podělaná akce stojí za jedno macaté, stočené, zapařené hovno, tak i ta pečlivě budovaná image politické nekorektnosti pomocí přehršle slovíčka "fuck" přichází vniveč, neboť se snímek děsí opustit onu pečlivě vyježděnou cestičku středního proudu. Zkrátka průměr nejhrubšího zrna, který se v divákově paměti uchytí asi jako kravská moč na sedmikrásce v pravačce masturbujícího teenagera.(28.12.2013)

,,Neříkat kurva? To je tak dobrý slovo, že je někdy kurva dobrý... '' --- Abych plynule navázal na větu De Nira z filmu, kde se ohrazuje proti Tommyho připomínce proč tak často používá slovo kurva. Bohužel já říkám, nebylo to kurva dobrý. A přitom mohlo být. De Niro je takovým archeotypem mafiána díky jeho dřívějším slavným rolím, Tommy je zase klasickým agentem nějaké tajné služby. Dát tyhle dva dohromady k tomu Michelle mi znělo velmi slibně. Navíc příběh o neustále prchajícím mafiánovi, kterej mluvil díky čemuž je zařazen do programu ochrany svědků protože jde po něm celej mafošskej klan... Jenže když ani tato herecká esa nemají co hrát, je to těžké. Při sledování filmu jsem se zasmál opravdu jen jednou a to při oznámení ve filmovém klubu, že ohlašovaný film nedorazil, ale bude se promítat něco jiného ale také z USA.. :-). Film je dobrou oddechovkou, proteče vám před očima jak voda po jarním deštíku a nezbyde nic... Nejzábavnější film sezóny jak píše cervenak? Ani náhodou. Příjemné, ale průměr. A na závěr dodávám, kurva - že jsem se nestal profesorem matematiky! :-) Tři sklenky hnědé vody. * * *(29.5.2015)

Príbehovo nie je tento filmík nijako extra prepracovaný (ale to nie je snáď žiadna Bessonovka), ale má štýl. Zaujímavé je, že aj keď ide o nezáväznú zábavku v štýle NERIADENÁ STRELA či MOJ SUSED ZABIJAK, občas tu celkom dobre fungujú emócie. Oddychová gangsterka, ktorá je zaujímavo natočená a preto vám pár scén ostane v pamäti...(22.3.2014)

Kdy ještě bude možnost vidět ve filmu, jak legenda mafiánských filmů, Robert DeNiro, vypráví skutečné zákulisí - reálný podklad (přitom ale opět fiktivní) filmu Mafiáni, kde vlastně sám Robert DeNiro hrál? To je jedním slovem dokonalé. Vtipné a také geniálně vymyšlené. Ale teď k The Family obecně. Je to ryzí mafiánský film, přitom zcela jiný. Nedrží se klasických schémat a syžetů. Je odlehčený, komediální, budete ho ale stejně brát vážně. Vlastně, co si budeme povídat, vy budete fandit zasrané mafiánské kryse, která akorát nabonzovala svou "rodinu" v Brooklinu či kde. Takovým antihrdinou je tedy DeNiro se svou vykutálenou rodinou, kterou byste za sousedy nechtěli mít, ale hned si je zamilujete, o to se s vámi vsadím. Luc Besson po sérii méně zdařilých snímků, přišel s něčím, co připomene jeho dávné úspěchy s Leonem či Pátým elementem. Ukáže, jak krásně vypadá film ze severní Francie, z malého městečka, kde do jednoho byste chtěli v poklidu dožít. Tento snímek se zkrátka do srdce zaryje i když ucítíte, že mohl být o kousek ještě lepší.(15.9.2014)

Nedá sa povedať, žeby sa tento film stal veľkým prínosom do veľkolepej filmovej galérie, pretože nechať deti bojovať proti chladnokrvným a ozbrojeným mužom bolo najväčšou chybou. Do tejto chvíle ešte scenár ako tak zamestnáva skúsených hercov a diváka láka myšlienka po finálnom vyrovnaní účtov medzi rozvrátenými stranami. Priznám sa neskúmal som kto ten film produkoval, siahol som po ňom na základe obsadenia De Nira, no záverečné titulky však veľa odhalili a hneď mi bolo jasné z kadiaľ fúka vietor. Ak by to nemal na svedomí Luc Besson, viem si predstaviť z toho poriadny thriller. Voľba priviesť film na "komickú nôtu" a nechať všetku hrdinskú česť neatraktívnej mládeži ma priviedla k hodnoteniu 50%.(6.4.2014)

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku a Normandii. (M.B)

• - Luc Besson původně neměl snímek režírovat, ale nechtěl si nechat ujít příležitost točit s Robertem De Nirem. (Beer Ceps)

• - Kniha, podľa ktorej je film natočení sa dočkala i sequelu s názvom "Malavita Again" a vyšla v roku 2008. (belinko)