Mafiánovi

• USA The Family (více)
Trailer 1
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Trailer 1

Šakal

Taková normální, americká, mafiánovic rodinka na výletě resp. útěku, v zemi žabožroutů. Otec prchlivý spisovatel samouk, píšící o vylodění v Normandii, pardon květnaté memoáry, manželka příkladná věřící hospodyňka, co už pěknou řádku let nebyla u zpovědi, křehká dceruška se zlomeným srdcem, co dávala zřejmě dobrý pozor na tenisových lekcích Johna McEnroa a učenlivý synáček, co by obral o poslední bony (i klid) Romana Skamene. Kurevsky dobré a originální? Nikoliv. Za to kurevsky nad věcí a svěží. Jednoduše oddechovka, co se nebere dvakrát vážně, s pěknou řádkou pomrkávajících (žánrových) odkazů, navíc trefně obsazená. To nejen v případě, pověstnou chemií přetékajícího, manželského dua R. De Niro- M. Pfeiffer, ale i povedených ratolestí D. Agron resp. J. D´Leo dokazujících, že jablko nepadá daleko od stromu. Bavících 75% a nezapomeňte. Před spaním si vždy opláchněte obličej, vyčistěte zuby, dojděte na záchod (ne nutně v tomhle pořadí) a ....zakopejte mrtvolu aneb to, co smrdí ve vašem autě, nemusí být vždy nutně měsíc nevykoupanej pes. Zajímavé komentáře (pro mě): Pepinec, NinadeL ()

Frajer42

Přiznám se, že jsem čekal spíše nějakou komedii. Film to samozřejmě není vůbec marný, ale nezasmál jsem se ani jednou. Zahráno perfektně. Rodinka je to silně sympatická. Ten humor ve filmu ale strašně chyběl a bohužel ho nebylo moc čím nahradit. Film je navíc docela ufuněný s minimem zvratů a dost fádním závěrem. Zkrátka nic ho nedělá něčím vyjímečným. Pokud u něj neusnete, tak jste šampioni. Já osobně jsem si ho musel střelit na pokračování, a to i přes De Nirův fešný plnovous. Pěknější 2*. ()

S.Quentin QUALE

Hm, chvíli mi trvalo rozmyslet se mezi třema a čtyřma, ale nakonec se přece jen přikláním ke čtverce pro Bessona.Jedná se o áčkově obsazenou (černou) gansta komedii s až stupidně jednoduchým příběhem. De Niro je mafiánskej boss, kterej je čerstvě uklizenej americkou ochranou svědků do Francie, aby si zde žil nový, spořádaný život. Vše se točí okolo lásky Frantíků k Amíkům a kontrování bývalých amerických mafošů, kteří se samozřejmě s nikým moc neserou. Další částí příběhu je potom i stopování famílije nájemnými vrahy , kteří jim mají samozřejmě ustřelit prdel, takže se dá počítat i s nějakou tou akcí. Ostatně to by ani nebyl Besson. Ten film není rozhodně žádný zázrak, ale když nebudete mít přehnaná očekávání, tak se u něj bez problémů pobavit dá. 70% ()

IQ Tiqe

Začátek rychle uvede do děje, střední pasáž je místy až nudná, vyplněná typycky bessonovsky vykalkulovanými scénami, tak aby vždy ve správný čas mohlo dojít k nějaké náhodě. Zachraňuje to efektní závěr a sexy Diana v šatech a s pistolí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí *| pustil bych si znova *** ()

D.Moore

Na poměry posledních filmů Luca Bessona i Roberta De Niro jsou Mafiánovi rozhodně nadprůměrná zábava se stylovým černým humorem a svižným tempem. Ovšem opravdu dobrou komedii z nich dělá fakt, že příběh zdaleka nestojí jen na De Nirovi a zajímavé jsou také ostatní postavy - členové jeho rodiny i agenti FBI. ()

• Kniha, podľa ktorej je film natočení sa dočkala i sequelu s názvom "Malavita Again" a vyšla v roku 2008. (belinko)
  • Členové ochranky programu na ochranu svědků jsou ve filmu agenti FBI. Ve skutečnosti tuto pravomoc v USA má pouze federální policejní služba U.S. Marshalls Service. (vojacekr)

Související novinky

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)