Náhodou to bylo super, Besson po dlouhý době zaválel. Obsazení hlavní čtveřice se povedlo, De Niro je sázka na jistotu, Pfeiffer je i v pětapatesáti pěkná ženská, stejně jako ta její dcera a ten jejich syn zahrál taky skvěle. K tomu Tommy Lee Jones s kamennym ksichtem, kterej se tam sem tam zjeví, aby za něco De Nira zprudil. Bavilo mě i o jak si nemohli zvyknout na ten francouzskej způsob života a museli v sobě dusit, aby tam všechny ty místní obyvatele nepozabíjeli + odkaz na Mafiány byl taky moc pěknej. Akční scény nenadchnou, ale ani neurazej, spíš je to prostě fajn oddychovka se skvělejma hercema. 7/10.(9.12.2013)

Začátek rychle uvede do děje, střední pasáž je místy až nudná, vyplněná typycky bessonovsky vykalkulovanými scénami, tak aby vždy ve správný čas mohlo dojít k nějaké náhodě. Zachraňuje to efektní závěr a sexy Diana v šatech a s pistolí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí *| pustil bych si znova ***(22.12.2013)

Luc Besson už dávno netočí filmy ako kedysi a definitívne "degradoval" na úroveň režiséra oddychových filmov. Vadí to? Vôbec nie, v rovine zábavnej oddychovky The Family funguje výborne. Napriek značnej nevyrovnanosti jednotlivých scén ide o príjemné žánrové osvieženie, hoci vôbec nie je jasné, či má divák s hlavnými postavami sympatizovať alebo nie. A možno práve preto. Chcelo by to však viac humoru, či scén typu kino a spokojnosť by bola ešte väčšia. Všadeprítomná absurdita a svižný a atmosferický záver naštartovaný songom od Gorillaz však dávajú čiastočne zabudnúť na predošlé prešľapy. Uspokojivých 70%.(24.11.2013)

• nascendi

Verím, že aspoň Luc Besson vedel pred nakrúcaním, čo ide vytvoriť, lebo ja som to nezistil ani po záverečných titulkoch. Mohla to byť taká nemastná - neslaná čierna komédia, ale to by v nej nemohla byť tá záverečná strieľačka. Obsadenie úloh De Nirom, Michelle Pfeiffer a Tommy Lee Jonesom ma nenadchlo. De Niro v posledných rokoch berie filmové úlohy tak, ako keby bol zadlžený. Zvyšní dvaja menovaní boli nevýraznejší, ako mafiánske detičky nepadnuté ďaleko od jablone. Trochu sa hanbím za to, že som ten film dopozeral.(5.2.2015)

Zasmiala som sa, áno. To je predsa u komédie hlavná podstata, ak sa nemýlim. Vtipné a svieže, aj keď téma tak trochu okukaná, ale komu by to vadilo ak sa podarilo spracovanie. Obsadenie vynikajúce. Musím priznať, že sa mi veľmi páčil štýl mafiánskej rodinky, čo sa riešenia konfliktov týka, sama denne stretávam jedincov, na ktorých platí len tento.(18.1.2014)