• Fiftis

Od filmu od Luca Bessona s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe človek čaká veľa. Toto bol ale omyl desaťročia. Už ten nápad o rodinke mafiánov, v ktorom sú puberťáci v hlavnej úlohe je šialený. Iste, originálny názov filmu je The Family (rodina) a nič o mafií, ale vo filme sa skutočne jedná o aspoň jedného člena rodiny, ktorý je viac menej mafián. Tento film si ani nemal brať do huby skvelých Goodfellas. Jediné pozitívum filmu bol Tommy Lee Jones, ktorého postava bola však úplne zbytočná a akoby ani nedopísaná. Ešte jedno malé pozitívum bolo, že tam mnoho puberťákov dostalo na hubu, pomerne drsným spôsobom. Inak je to odpad ako vyšitý. Veľké sklamanie.(18.2.2015)

Sympatické herecké obsazení a trocha drsného humoru, ale přesto jsem z filmu měl jen velice průměrný pocit. Zejména kvůli klišé konci a ne zcela dotaženým některým linkám v příběhu (např.: dcera a učitel) Od filmu s Robertem De Nirem v hlavní roli jsem přeci jen čekal trochu něco víc. Jako oddychovka film ale rozhodně nezklame.(6.4.2014)

Luc Besson již pravděpodobně nenatočí dalšího Leona, ale jeho režisérské umění stejně jen tak zapomenout nejde. Důkazem jsou Mafiánovi, kteří nám představují De Nira po dlouhé době opět ve formě v jaké jsem si ho už delší čas přál vidět. Potěší rovněž krásná Pfeiffer. Škoda že se konec do filmu moc nehodí. Do té doby to byla velká zábava. 70%(19.12.2013)

Mafiánovi jsou skvělá černá komedie. Pro každého něco, postupně si to sbírá všechny ty odkazy na Neuplatné Mafiány se Zjizvenou tváří, kteří slouží Kmotrovi a samozřejmě vládnou Casinu. Místní filmový klub v tom francouzském vidlákově zdobí plakáty na klasiky Jacquese Tatiho (koho jiného) a i ten Giovanni Manzoni se skvěle vyzná v americké kinematografii a bezpečně ví o Sinatrovi v Some Came Running. Jeho drahá polovička pak trénuje francouzštinu na dabovaném Dallasu, což je taky skvělé řešení. Michelle Pfeiffer měla ostatně pravdu, než si nechat ujít další společné scény s Robertem De Nirem, jako v Hvězdném prachu a v Šťastném Novém roce, tak to raději nic - nebo rovnou postelové scény. Chemii mají mezi sebou bezchybnou a stejně tak fantasticky fungují i jejich potomci - hvězdička Glee Dianna Agron (sladká miss America) a John D'Leo (podnikavý chlapec, který si je vědomý toho, že kariéra jeho otce na hraně zákona začala už ve 13 a jemu už je 14). Upřímně doufám, že další Pfeiffer filmy na sebe nebudou nechávat tak dlouho čekat, protože její kouzlo nestárne.(18.11.2013)

Takový ten film, který, díky jménům v něm zapojeným, očekáváte, že bude super a on jen není špatný. Pobavíte se, ale nezasmějete se nahlas. Chcete něco vychválit nebo zkritizovat a vlastně nemáte co (dobře, rád jsem po letech zase viděl Michelle a je pořád dobrá a Dianna Agron zahrála parádně a česká název je prostě směšný). Taková houska na krámě, čerstvě upečená, ještě horká a křupavá. Ale zítra tam, při troše štěstí bude zase jiná.(21.6.2017)

• - Maggie Manzoni (Michelle Pfeiffer) sleduje v televízii seriál Dallas (od r. 1978). (Laslo)

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku a Normandii. (M.B)

• - Predtým, než Robert De Niro (Giovani Manzoni) zbije inštalatéra, pomyslí si na citát od Al Caponeho: "You can get further with a kind word and a gun, than you can with just a kind word" (v preklade: "Slušne požiadať s pištoľou v ruke, je lepšie ako slušne požiadať bez nej"). Robert De Niro túto frázu preniesol už ako Al Capone v snímke Neúplatní (1987). (belinko)