Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

domco61

Besson zase ukázal že stále vie točiť dobré s lahkosťou vtipno urobené filmy...... A treba podotknúť že dobre zvolil výber hercov, hlavne Michelle Pfeiffer sa mi hrozne páčila ako to zahrala :) Taká "obučajná" rodinka :D ()

Montmorency

Měla to být ironická komedie zametající všemi mafia-klišé......vyšla z toho nemastná neslaná nuda - dalo se tušit, které scény měly být vtipné, no přehnaně nesmyslná brutalita jednotlivých členů rodiny, klátící v podstatě bezdůvodně obyvatele městečka, mě nějak nebrala...(Poslední dobou bere R.d.Niro snad každou roli, co mu je nabídnuta:-( ()

Hektor.Troy

De niro po rokoch ako tak hraje,michelle pffeifer je aj po 50 stale velmi sexi.Slusna komedia,ale bez scenky o scorsseseho mafianoch by to bolo len 3 hviezdicky. ()

Edwin44

Rodinka mafianů utíkající před svou minulostí. Řeší takové běžné mafiánské problémy jako je zhrzená láska, nepatřičné pomlouvání americké kultury, šikanu na střední škole či rezavou vodu v umyvadle. Kdyby to aspoň byla sranda, ale tohle nebyla ani sranda. Žadné napětí, nic moc humor, finální scéna odbytá za 5 minut a to kolem byl jen nastavená kaše, která nás měla na tohle připravit?.. Pf...jediný co tu stálo za to byla Dianna Agron. Jinak teda bída a šeď. Vůbec nechápu postavu Tommyho Lee Jonesa. Ojbevil se tam asi tak na 5 minut celkově a furt jen nekoho peskoval. ()

hujerita

keby nebolo tej ratatata bum bum záverečnej akčnej scény a viac humoru tak by to bol strašne fajn film. Bolo vidno že De Niro z Michelle si film užívali. Som rád že Luc Besson nezabudol natočiť aj normálny film ktorý potešil ale nenadchol.Nadpriemerné tri hviezdy a možno časom zmením na štyri. ()

stanjel

gangsterky mám rád a tento odvar tiež nebol zlý. skoro všetci členovia rodiny ma presvedčili, ale dianna agron mi tam nejako nesedela :/ ()

jujask

Perfektné, čo by som tomu vytkol je že to mohlo byť trošku viac divoké. Trosku viac tej mafie by tam spravilo korenie. Inak odporúčam a teším sa na pokračovanie. ()

Laslo

Ich mafiánska minulosť dobieha ich prítomnosť. Čierna komédia z dielne Luca Bessona o bývalom gangsterovi, ktorý je zaradený do programu na ochranu svedkov. Avšak dobehne ho jeho temná minulosť a on musí vziať opäť do rúk zbraň. ()

Danny71

Dosti prumerne bez silnych momentu nebo scen. Coz je skoda, protoze potencial tam je, osazenstvo jakbysmet. Vtipnych momentu je zatracene malo sec se vsichni snazi, ale scenar vsem lame vaz bez jakehokoliv slitovani. Ale jako jednohubka na vecer to je ok. ()

len.tilka

Trošku akční pohodička. Věřim, že se normálně tohle spojení neobjevuje, ale tady to přesně sedí. I když je tu násilí včetně střílení, je to všechno vždycky provedeno neuvěřitelnou rychlostí a aby se neřeklo, zakončeno jakýmsi vtipem. Robert naprosto zaostává za svou rolí věčnýho máfoše, protože i jeho krásná tenisová dcerka a synáček s pihou krásy si tu zastřílej víckrát než on. Michelle největší frajerka, manželka do nepohody, která umí nůž užít krásně všestranně, jak na přípravu kuchtění ňamek i ukončení života nepohodlných návštěvníků, co jí škrtí manžela. Škoda akorát, že se tam nevydloubalo víc těch rodinných chvilek, přece jen i z názvu plyne soudržnost, ale ve filmu měl každý člen rodiny svůj příběh, taková menší zabijácká rodinná akce ve čtyřech by byl perfektní konec. Jediný, co mě trochu štve, je fakt, že ve všech těhle mimo-Ameriku se odehrávajících se filmech si vždycky strašně hrajou na to, jak všichni úplně bezvadně plynně šprechtí anglicky. A tady, kór ještě ve Francii? Ale prosím vás. "VYSVĚTLI MI TO. JAK TO MŮŽEŠ NAZVAT PŘÁTELSTVÍM, KDYŽ MĚ NENÁVIDÍŠ?" - "MNĚ SE TO ZDÁ V POŘÁDKU. KOUKNI NA MÉ NEJLEPŠÍ PŘÁTELE. VŠECHNY JSEM JE ZABIL." // "JEŽÍŠI, POLICEJNÍ DISPEČER TO NEBERE!" - "CO SE DĚJE?" - "NEVÍM, ALE JESTLI ZJISTÍM, ŽE S TÍM MÁŠ NĚCO SPOLEČNÉHO, I KDYŽ MINIMÁLNĚ, ZMIZÍŠ NA DLOUHOU DOBU." - "UKLIDNI SE, CELOU DOBU JSEM BYL S TEBOU." - "TO JE PRÁVĚ TEN PROBLÉM, MÁŠ MOC DOBRÉ ALIBI." ///// scény Roberta a Tommyho fakt neměly chybu!! ()

zrzanka

Film se mi líbil, ale přišlo mi, že hrozně lítá z extrému do extrému. Obzvlášť charaktery postav jsou takové nepřehledné.. V jednu chvíli se drsně, až šíleně pouští do vyhrocených situací a vzápětí, se psychicky zhroutí. Tím děj tak trochu klopýtal.. ()

AndreiRanger

Po shlédnutí velmi nezařaditelného filmu zjistíte, že pár vtipných hlášek není důvod řadit film do sekce komedie. Je to drama posazené na horskou dráhu. 5 minut se budet šplhat na vrchol oblouku, aby jste si užili 10s zábavy při sjezdu dolu a znova a znova... Ve srovnání s podobnými filmy typu Mr. ´n´ Mrs. Smith; Knight and Day; tomuhle prostě něco chybí... Příběh ucházející, herecké výkony výborné. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)