Frenegonda

Ta scéna skoro na konci filmu kdy Louis tančí s gramofonovou deskou před obličejem mě vždycky naprosto odrovná. A není jediná. Na Četníka se vždycky těším. ()

dee-key

Naprosto legendární příběh malého, lehce nadutého, vychloubačného ale rozhodně akčního četníka z malého města. To nejlepší z komediálních filmů dávných časů... ()

dyfur

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v juhofrancúzskom mestečku Saint Tropez. Scény zo žandárskej stanice sa nakrúcali na Place Blanqui a zábery z nábrežia na Quai Jean Jaurès 7. Prístav, kde kotví jachta Olnico, ktorú má prenajatú američan (Giuseppe Porelle), sa nachádza v Saint Tropez a menuje Quai Suffren. Okrem iného sa natáčelo tiež v ateliéroch Riviera v Nice. (dyfur) ()

sofiapetra

Právě jsem se ze Saint-Tropez vrátila, takže jsem si to po letech dala nostalgicky zase - a musím říct, že jsem se i zasmála. A je to tam pořád skoro stejné, jen přibyly modernější fára a obchody. ()

easaque

nostalgické -4* Kdo by neznal Louis de Funèse jako četníka ze Saint Tropez? Otázka je samozřejmě pro dříve narozené, pro které to před sametovou revolucí byla jedna z nejznámějších a nejčastějších zahraničních postav televizní obrazovky, a to i kvůli dabingu Františka Filipovského. Francouzské bláznivé komedie byly oblíbené a my starší na nich vyrůstali. Proto není divu zdejšího vyššího hodnocení. Z dnešního pohledu po obsahové stránce samozřejmě nepřinášejí nic světoborného, ale byl to únik od každodenní reality. Prvnímu dílu a mému nejoblíbenějšímu dílu o mimozemšťanech nechám nostalgické čtyři hvězdičky a ostatním, které jsem viděl několikrát, přiřadím o stupínek horší známku. Možná si je časem zopakuju, ale tím pádem budu už kritičtější. Takže zatím takto. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Svižná a divoká komedie, kterou utváří jediné jméno - Louis De Funes. Tento geniální komik je charakteristický především svým stylem řeči a v souvislosti s tím je třeba připomenout podle mnohých nejlepší dabing všech dob v podání Filipovského. ()

lekr

Nezaponutelná Funesova komedie!! Skvělé, originální a jedinečné vtipy, správně střelený Funes, hektický dabing Filipovského, zamotaný příběh nabízející ohromné množství gagů, které na sto procent využil a jedinečná a neopakovatelná atmosféra!! Jeden z nejlepších francouzských filmů!!! ()

rakovnik

Skvělá francouzská ztřeštěná komedie plná gagů, vtipu a skvělých grimas a hlášek Cruchota v dabingovém podání Františka Filipovského. V jednom pořadu jsem slyšel, že Louis de Funés byl tak nadšený dabingem pana Filipovského, že se mu prý líbil více, než jeho vlastní hlas. ()

Martin741

Film, v ktorom De Funes dokazal, ze bol genialny komik. Tento film spolu so spaghetti westernami Buda Spencera a Terence Hilla boli tymi filmami, na ktorych som vyrastal (+ dolarova trilogia Sergia Leoneho). 100 % ()

honajz2

Popravdě, ta prostřední část mě moc nebrala a dost to zachraňuje závěrečných 20 minut, ale jinak je to příjemná a vtipná komedie, na kterou se mi dobře dívalo a klidně bych si ji pustil znova. Naštěstí měla i nějaký celistvý příběh a nebyl to jen sled scének, což taky hodnotím pozitivně. 4* ()

Petoss1

Legendára komédia s nezabudnuteľným žandárom Funesom a jeho podriadenými ktorú môžem pozerať donekonečna.Ludovic Cruchot: Potřebuji dobrovolníka... (Všichni udělají krok vpřed.) Ludovic Cruchot: Který by se nahý vplížil mezi nudisty. (Všichni zase krok zpět.) 90% ()

lebowski!

Francouzské komedie nikdy nebyly můj šálek kafe, Louis de Funés taky není nejoblíbenější komik, ale četníci jsou klasika. Chtěl bych vidět četníky v původním znění, protože si myslím, že "Pan Dabér" Filipovský povyšuje tento film ještě o třídu výš. Chtěl sem dát 3*, ale i kvůli dabingu a prvosti v sérii musím 4*. ()

Streeper

Co k tomu dodat? Louis de Funés je prostě bezvadný herec, který se umí perfektně rozčilovat. Jako četníka Cruchota ho miluji od dětství. První díl je vždy nejlepší a o tenhle nemám nouzi. ()

exitak

Nepřekonatelný Louse de Fune. Absolutně jiný druh komedie než doposud. Jeho kreace jsou originální a zaručeně pobaví. Navíc jeho dabing od pana Filipovského je asi nej dabing co kdy kdo udělal. Pro mě lepší než originál. ()

tomtomtoma

Výborná klasická komedie s Louis de Funésem v hlavní roli vrchního strážníka Ludovica Cruchota, který propadl zcela svému povolání. Bere ho jako poslání a chce dostat snad všechny lidi za mříže, nebo aspoň všechny, kteří alespoň trochu porušují zákon. Dokáže být pes, který na své podřízené štěká a na své nadřízené je jako milius, A má mladou půvabnou dceru Nicole (Geneviéve Grad), která proto, aby zapadla do společnosti stejně starých lidí se stává strůjcem nehod, které musí její tatínek žehlit. Ten ale vše zvládne s bravurou a noblesou, při které člověk pláče smíchy. Mimo jiné se mu podaří chytit nudisty z městské pláže (nádherná operace) a chytí gang zlodějů Rembrandtova obrazu. Samozřejmě jsou nezapomenutelní jeho pět kolegů četníků: velitel Gerber (Michel Galabru), Merlot (Christian Marin), Fougasse (Jean Lefebvre), Tricard (Guy Grosso) a Berlicot (Michel Modo), kterým z pohodové služby udělá vojnu. Půvabná a velmi vtipná bláznivá komedie, která si bere na mušku trochu omezenější představitele a udržovatele veřejného pořádku. ()

C0r0ner

S trochou studu jsem zjistil, že jsem vlastně původního Četníka nikdy neviděl, což jsem se rozhodl vzápětí napravit. Jo, sranda to byla slušná, především díky bezvadně postavenému scénáři, který znamenal perfektní prostor pro spousty fórů. A Funés je samozřejmě v podání Filipovského legendární. 85% ()