Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

anitae

Tak Diana se mi líbila víc jak Jobs, ale bohužel to bylo jen o zamilované princezně...cekala jsem trošku víc seriózních informací, ale jako oddychovka proč ne... 3* ()

Ondr@932

Takové průměrné životopisné drama, ve kterém v podstatě toho moc řečeno a ukázáno nebylo. Ale není se čemu divit, rodina to určitě nechtěla. Ale potom nemůžou chtít, aby film byl nadprůměrně udělaný. 50% ()

Jakubik

Tenhle film dvakrát vidět nechcete. Leckterý romantický film je daleko lepší než tahle slátanina v podstatě bez pořádného začátku a s velice slabým koncem. Herci nic moc a i příběh je takový nezajímaví přesto je z čeho čerpat. Nebudu se dál rozepisovat pač je to ztráta času. Nicméně věřím, že film má ve VB velký úspěch… ()

Rockerman

Vzhledem k významu a celosvětové popularitě princeny by to chtělo natočit film o celém jejím životě. Tento film se zaměřil pouze na poslední dva roky před její smrtí. V podstatě je to romantický film o románku s pákistánským kardiochirurgem a jen tu a tam zachycuje její charitativní angažovanost. Takže si tvůrci sami zúžili úhel pohledu na tuto kontroverzní postavu. Diana byla totiž dost naivní idealistka, když chtěla zachránit celý svět. Naomi svou roli zvládla dobře a myslím si, že volba obsadit ji do hlavní úlohy byla správná. Celkově tedy to je dívatelné, ale pociťuji mírné zklamání. P.S. Možná je dobře, že se Diana nedožila 11.září 2001, pak by asi musela přehodnotit svůj kladný vztah k muslimským partnerům. ()

MissSimm

Film mě moc zklamal. Diana byla sice úžasná žena, ale film o ní je nezáživný, nudný. Hudba by ho snad mohla trochu víc vyzvednout, ale bohužel. Naomi se na Dianu skvěle hodí, ale ty příšerné přeslazené scény a dialogy, které pomalu ani nedávají smysl, jenom mají diváka dojmout, to celé kazí. Takže jenom kvůli Naomi a skvělé Dianě, dávám dvě hvězdičky. ()

Hpatrik

Nízký rozpočet z toho kouká ostošest, a na tom se bohužel odráží nejenom kvalita scénáře. Naomi svojí roli zvládla dobře, ale sama toho moc nezachrání... Velká škoda, tohle pro mnoho lidí velmi zajímavé téma by si zasloužilo mnohem lepší, důstojnější zpracování. ()

frbulka

Tento příběh je postavený na tom, že odhaluje nově objevenou a údajně životní lásku princezny Diany, kardiochirurga Khana. Egyptský milionář Dodi, společně s kterým zemřela v pařížském tunelu při autonehodě 31. sprna 1997, byl prý jen chabou náhražkou tohoto muže. Bohužel větší ambice si film neklade, očekávala bych něco více ze života princezny Diany, více o jejích dobrých činech, více o jejích vztatzích s královskou rodinou. Ale to asi opravdu není možné vzhledem k tomu, že se jedná o nedávnou minulost a tato rodina stojí v čele Velké Británie. Proto ale nedostaneme od snímku nic jiného, než romanci o vznešené ženě, která milovala nevznešeného muže. Že tak vypadá životopisný film o člověku, který měl odvahu vstoupit do minového pole, aby zabránil dalším ztrátám na lidských životech, je trochu smutné. ()

Oonika

Hodně jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdami. Po návratu z kina jsem byla docela nadšená, celé mi to přišlo docela vkusné a dobře pojaté. Většinou mě životopisné filmy moc nebaví. Pak jsem si začala vybavovat nějaké slabší momenty, nejhorší asi bylo přeskakování do jednotlivých období, které bylo často dost nečekané a chaotické. Místy byl film docela vtipný, to jsem vážně nečekala. A Naomi hrála výborně! Bohužel to zase zůstane u "jen" životopisného drama... ()

Aresse

Takhle špatný film si Diana nezaslouží. Jak bylo řečeno: špatné dialogy, špatně nastavené, zbytečné, prázdné a nudné. ()

aLCaP0Ne

Silná osobnosť a žena s veľkým Ž. Film ukazuje zákutia ťažkého života Diany na výslní kráľovskej rodiny a miestami sa prelína s obyčajným životom, ktorý jej tak moc chýbal. Napriek nízkemu hodnoteniu aspoň pre mňa príjemné prekvapenie s nie moc príjemným koncom. No žiaľ, nikdy neviete, kedy sa končí ta vaša cesta.. Niekde mimo dobrého aj zlého, je záhrada. Stretneme sa tam (“Somewhere beyond right or wrong there is a garden and I will meet you there..”).. 75% ()

Trixinka

Pod názvem Diana jsem si představovala filmový průřez životem této ženy. Bohužel, tento snímek zabírá pouze část (tu poslední) života Diany. Velká škoda. Chybí tam souvislosti - děti, exmanžel, královna atd. Takto je to film o slavné ženě jménem Diana a o vztahu, který měla ke dvěma mužům. ()

retrogirl2

Naomi Watts mám hodně ráda,ale v této roli mi absolutně nesedla. Jinak snímek jako celek působí dost lacině. Chválím ale zaměření na jeden úsek z Dianina života, to se povedlo. Charita, nášlapné miny atd. - to mi přišlo zbytečné, o tom snad každý ví. ()

Psycho.R

Neskutečně rád bych dal vyšší počet hvězd, protože Diana si to zaslouží, ale film zkrátka vyšší kvalit nedosahuje, což je škoda. ()

ppospisil

Z tohoto filmu mám dost rozporuplné pocity.Na jednu stranu se mi zaměřenost na určitou etapu života líbí,ale na druhou stranu ne zrovna na tuhle.Pokud začnu tím co je zpracované...chybí více roztržek s královskou rodinou,scény s dětmi, či větší přívětivost k divákovi ohledně etapy s rozvodem a vztah s Al-Fayedem.Nejvíc mi ale vadí absence lepší zdokumentování "posledního dne",na čež jsem se těšil, no bohužel moje špatná očekávání.(zřejmě tvůrci nechtěli zabrousit do citlových témat,nedivím se :)) Přesto to co ve filmu figuruje není vůbec zlé,až na výběr herečky v hlavní roli (ano,je těžké vybrat stejnou podobu),která ale jinak roli zahrála velmi dobře. Silných 60%. ()

pirulka

Evidentne bolo jasné o čom bude tento film pojednávať, respektíve, ktoré obdobie Dianinho života režisér sprostredkuje divákom..no musím sa priznať, že by bolo pre mňa omnoho zaujímavejšie sledovať Dianin život uprostred jej nešťastného manželstva, lebo dá sa povedať, že také vo všeobecnosti bolo a tiež sledovať príbehy "royal family" jej vzťah so synmi..jej správanie a povinnosti ako princeznej...to v tomto filme bolo, ale nebolo to zámerom- tým bol jej románik-alebo ak chcete vzťah s pakistanským doktorom... nuž snáď sa dočkáme aj iného filmu...pretože nedá sa pochybovať, že Diana a jej život bol veľmi zaujímavý, ťažký, a inšpirujúci. Ako aj ona sama. ()

Judy24

Mám z tohohle filmu neuvěřitelně rozporuplné pocity. Když se oprostím od toho, že Diana z filmu skutečně existovala, zbyde mi prapodivná smutná lovestory nešťastné ženy, která je pod neustálou kontrolou a film s poměrně slušnými hereckými výkony a nádhernými šaty. Jenže problém je, že Diana není vymyšlená. Že to byla skutečná žena, o které toho víme všichni tolik, až vlastně nevíme nic. Ze všech těch věcí, které se o ní dovídáme z filmu Olivera Hirschbiegela, nám zbydou jako jistota jen některé; jako že ji neustále pronásledovali paparazzi, že něco málo doopravdy měla s pákistánským kardiochirurgem a všechny ty akce, kterých se oficiálně zúčastnila. Jestli byla tak naivní, chvílemi vypočítavá, nešťastná a zmatená, se nikdy nedovíme. A nemůžu si pomoct, to tenhle snímek v mých očích dost shazuje. ()

Jakub

Nízké hodnocení vůbec neodpovídá kvalitě tohoto zajímavého filmu o známé osobě. Naomi ač kritizovaná na mě působila sympaticky. ()

TommyDiamond

Upřímně jsem čekal od snímku Diana něco úplně jiného. Něco co důstojně a věrohodně zrekapituluje Dianin život. Toto dílo mi celé přijde jako výsměch a hází to na Dianu tak trochu negativní stín…. Údajná romance skrytá za Dianin životopis. Film datuje pouze její dva poslední roky života, což nám o princezně z Wallesu moc neřekne. A dívat se hodinu a půl na její avantýry mě vůbec nezajímalo. Ani jindy vynikající Naomi Watts roli Diany neoslnila a tak nezbývá než této plytké romanci dát jednu hvězdu.... ()