Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

Marator

Život Lady Di byl zajímavý a pestrý. To se ovšem nedá říci o tomto snímku. Výběr akterky byl dobrý, to se ale nedá říct o zasazení příběhu do posledních dvou let jejího života. Jistě by si zasloužila zrekapitulování celého svého bytí. Takže z filmu se stala průměrná romantická podívaná s chaotickým a zpackaným koncem. ()

DaweForeman

Za snahu a pár docela zajímavých dojímavých scén dávám alespoň jednu hvězdu. Jinak bych tohle hodnotil jako naprosto špatně natočený film skoro po všech stránkách. Beru v potaz to, že je to životopisný a člověk nemůže moc improvizovat (co se příběhu týče), ale rozhodně by se to dalo zpracovat lépe. Když to porovnám např. s Královou řečí, tak ten rozdíl je znatelný. ()

Scraffy

Absolútne nezaujímavý film. Nemám rád filmy o ľuďoch, ktorý ma vôbec nezaujímajú. A navyše je tento film natočený nudným spôsobom. Je to proste nuda. ()

jafuska

Mě se tento film právě hodně líbil a proč? Protože z obyčejný dívky se stala milovaná a zároven nenáviděna princezna Diana, nechci srovnávat, jestli se jí podobala nebo ne, i když tady je to jasný, že se to moc nepovedlo, ale co ja na tom? Všichni známe její život, i to co se stalo, ale opravdu si myslím, že její propad na psychice mohla a provinila se na ni královská rodina, myslím si, že obyčejní lidé nepatří mezi snobskou smetánku, protože oni opravdu žijí jinak kor královská rodina, ale budiž, chtěla mít takový život, a snažila se, a mě se právě moc líbil její způsob života, aproč by nemohla mít lásku s jiným mužem, když se její manželství nepovedlo? Co je na tom, že byla z mocné rodiny? copak si nezasloužila aspon trochu lepší a štastnější život? Film měl svůj půvab, víc k tomu není o dodat, ()

martinkaziki

„Oficiálně jsem naštvaná“. Já taky Diano, já taky. Zasluhovala bys mnohem zajímavější zpracování. Kdybych u filmu ještě nestíhala sledovat olympiádu v Soči, tak bych snad měla problém to i dokoukat. Je to škoda, čekala jsem víc. ()

george82

Tak pokud byl život Diany opravdu takový, jak nám líčí tento film, tak potěš koště. Já se docela nudil. Z mého pohledu se měl natočit film o tom, co Diana dělala během celého svého života a ne jen tím, co prožila ke konci života. Tenhle film je urážkou její osoby a odkazu. ()

MartinTerran

Varování, komentář obsahuje SPOILERY! Čekal jsem klasický životopisný film, ale celou dobu jsem měl pocit, že sleduji romantický film s občasnými "výlety" Diany, ve kterých šíří světový mír. Z jejího života jsme se tedy dozvěděli, že randila s pákistánským doktorem a pak s nějakým týpkem s jachtou a pak zničehonic umřela. Tak aspoň, že ten zákon proti minám prosadila. Pro mě velké zklamání. Hodnocení: 20/100. ()

Katka232

Toto byl tak nepřesvědčivý výkon Naomi, až mi z toho bylo špatně. Myslím si, že by se určitě našla britská herečka, které by se ta role dala daleko víc věřit. Jsem neuvěřitelně zklamaná. To i Grace, kněžna Monacká se mi líbila daleko víc .Nicole Kidman se uměla do své role daleko lépe vžít. ()

Hjuud

Teda, nějak nechápu zdejší hodnocení. Film mi to přišel hezký, utíkal, i slzu jsem potlačil. Standartní dobrý životopisný film! ()

Renie42

Je to koukatelné, ale z kolika procent je to vše pravda? Myslím, že to co je známé z médií tak asi je, ale co ten zbytek. Říká se, že se královská rodina chtěla Diany zbavit a ono se jim to povedlo. A co ten konec? Myslím, že to mohli ukázat více, ne jen černou obrazovku a následně pohled na milion kytic u bydliště Diany. ()

Ashukamun

80 % Přesně tak jsem si to představovala...není to film, kde se každou chvíli děje něco závratného, ale vpustí Vás to do děje tak, jako kdybyste tam byli a věděli co se děje a proč...a to se mi líbilo a je to kolikrat lepší... ()

Petule3

Myslím si, že film měl předpoklad stát se hitem a zasáhnout srdce lidí, kteří Dianu milovali, ale nestalo se tak a je to škoda. Naomi se snažila jak mohla, to bylo vidět, ale nevím, nějak jsem jí to nevěřila. 40%, bohužel. ()

majky19

Podle mého názoru bohužel velmi nepovedený, nepřínosný snímek, ze kterého si divák v podstatě vůbec nic kloudného neodnese. Ano, určité fragmenty ze života princezny Diany zde zobrazeny byly, ale celkově na mě snímek bohužel působil velmi laciným dojmem. ()

ostravak30

Dianu jsem jako dítě miloval. Pamatuji si, jak sledoval s napětím všechny její kroky a se slzami v očích zpracovával její smrt. I po letech je mi nesmírně sympatická. Žena, která toužila jen a pouze po lásce, ale nedočkala se jí ani od královské rodiny, ani od vlastního manžela. Proto jí bylo zadostiučením, že ji tolik miloval lid. To jaký vztah k ní královská rodina chovala, nejlépe vystihuje postoj, jaký zaujali po její smrti. Zarýglovat se v baráku a mlčet. I když se film nazývá Diana a nepopisuje celý její život, ale jen krátkou část, přesto si nemyslím, že výstižné je, jak princezna z Walesu ohřívá lékaři jídlo a další podobné střípky. Určitě zajímavější jsou její paruky, přelízání plotu či návštěvy v zahraničí. A toho tam mohlo být víc. Naomi Watts ztvárnila Dianu celkem věrně, záležet si dala na očích i gestech, bylo to vidět. Přesto mě celkově film přišel málo zajímavý a vlažnější. Opakování Dianiných frází nebo situace na lodi jsou známé. Čekal bych snímek jít více do hloubky a její známost to není. Nevidíme její děti, není o nich prakticky slyšet, jako by se s nimi nestýkala. A našly by se i další věci. Snímek má skoro dvě hodiny, ale přesto na mě působí trochu nedovařeně. ()

hondza87

Celý film se povážlivě vleče a táhne, nepůsobí ničím moc poutavě a ani Naomi Watts, jenž se snaží ze všech sil nedokáže tuto filmovou nudu zachránit. Rozhodně se v životě Lady Diany skrývá daleko větší potenciál, než jaký nám je předložen. Škoda. ()

Ducii

Konečně film, který vykresluje Dianu takovou, jaká byla. Žádná miloučká, nevinná sladká Diana, ale taky vypočítavá ženská, která sama volá fotografům, aby věděli, kde je, která si přehrává před zrcadlem svůj herecký bbc výstup, aby to působilo co nejvíce na diváky v její prospěch. Tedy žádná idealizovaná Diana, tak jak o tom všude čteme. Za to jsem ráda - také dodržení kostýmů a postav, které princeznu obklopují je na jedničku. Pravda film sám o sobě není příliš zábavný, ale faktograficky a povahově Dianu postihli skvěle. ()

madam.art

Recenze byly odstrašující, ale stejně jsem film chtěla vidět. Když člověk nečeká moc, dostane nakonec o něco víc. Naomi Watts jako Diana mě nijak zvlášť nechytla, mám dojem, že skutečná Diana měla větší šmrnc. Příběh je jakžtakž dobře vymyšlen, dialogy ale většinou přímo odstrašující. Divák má stále na mysli Dianin život, jak ho kdysi vnímal, a srovnává...celou dobu jsem byla skutečně zabraná do děje. Nemyslím si ale, že je to díky promyšlenému scénáři. S odstupem bych řekla, že film nebyl úplně nejslabší. Skutečné události mu něco ubírají z věrohodnosti a coby televizní plánovač bych ho ráda viděla na programu v neděli po obědě. ()