Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (162)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Mám pro Louise slabost a jeho neuvěřitelná živelnost mě dokáže pobavit a rozesmát. Zdá se, že tento ďáblík je stále plný energie. Dští oheň a síru, chrlí vodopád slov, poskakuje, rozhazuje rukama, v grimasách obličeje prožívá život. Dirigent, zarputilý bojovník, který vyskakuje po každém dalším nečekaném úderu do jeho spokojeného života, aby svou neutuchající energií zabránil zkáze. I když ho sám přivádí k rozpadu. Hubert de Tartas (skvělý Louis de Funès) má své plány pro život a budoucnost rodiny. Náhoda převrací všechny plány takovým způsobem, že je schopen provádět nejšílenější kousky. Roztáčí koncert, který nemá konce. Hubertova manželka Edmée (elegantní Claude Gensac) se trochu rozmařile staví do další mateřské role, čímž svého manžela přivádí k zuřivosti. Dědečkosyn Paul Fournier (zajímavý Bernard Alane) dostává druhou šanci na život a prostor stát se pánem všech ve svém okolí. Z dalších rolí: nešťastný Hubertův syn Didier (Olivier De Funès), původní Didierova snoubenka Evelyne Crépin-Jaujard (Eliette Demay), služka s velkou starostlivostí o Didiera Sophie (půvabná Martine Kelly), neústupný profesor Édouard Loriebat (Michael Lonsdale), a ustrašený profesor Bibolini (Pascal Mazzotti). Bavil jsem se příjemně a vyčistil si u toho ustaranou hlavu. ()

Hrdia 

všechny recenze uživatele

Originální téma hibernace v kombinaci s mistrem Louis de Funésem jsem měl to štěstí vidět poprvé až nyní. Dokázal bych se hodiny dívat na Funésovi grimasy a pohyby, držící se za břicho, smíchy v křečích. Když k tomu přidám Claudii Gensacovou a jeho syna Oliviera, tak je kvalitní zábava zaručena. Humor Louise je prostě nadčasový a i po 40ti letech daleko předčí současné komiky a komedie. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Celkem ze slabšího soudku. Funés jako obvykle skvělý a jeho partnerství s Claude Gensac nemůže zklamat. Samotný nápad s hibernací a probuzení v jiné době je vynikající a dá se na něm vystavět solidní drama nebo i komedie (třeba Sexmise). Jenže tady půlku filmu strávíme přenášením zmrzlého z místa na místo a druhou půlku nesmyslnou šaškárnou, kdy si všichni hrají na rok 1905 a mění si partnerky. Až samotné finále má trošku drajv. Jinak je to stadartní, neurážející Funésovka. Jen za ten lehoučký sci-fi nádech zaokrouhluji na 4 hvězdy. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Louis de Funes patří od dětství k mým oblíbeným hercům a na jeho filmy obvykle hledím se značnou dávkou nostalgie. Hibernatus patří ke komediím, které k nám dorazily o poznání později, když už jsem se divácky trošku posunul a Funezovo herectví založené na na jediném typu temperamentního cholerika (byť s léty přivedeném téměř k dokonalosti), se mi poněkud přejedlo. V rámci žánru a s ohledem na dobu vzniku to byl možná slušný kousek, ale čas nelze zastavit a nelze ani přehládnout, že film stojí prakticky na jediném nápadu... Když hibernaci, tak raději v Sexmisi. Celkový dojem 45 %. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Úvodní sekvence ze Severního pólu jsou přesně takovým začátkem filmu, jaký vás okamžitě vtáhne a vzbudí očekávání. Samotnou originální zápletkou bych přivítal zpracovanou více s vážnější mysteriózní atmosférou, než v podobě čistokrevní crazy komedie. Svěžím překvapením v druhé polovině byl pro mě menší žánrový přechod ze sci-fi (vědecko-fantastická událost s nalezením zmrazeného člověka) do fantasy (imaginární cestování časem realizované před „hostem“ pouhou fatazií a sice stylizací domu a okolí v duchu doby 60 let nazpátek), navíc s pěknou výpravou v podobě kostýmů a jiných reálií z počátku minulého století. Rovněž oceňuji netradiční nápad zakomponovat do děje fiktivního vědecko-fantastického příběhu i aktuální reálnou vědeckou událost, jakou byl pouhé 2 měsíce před premiérou Hibernáta první let raketou na Měsíc. Humor mě sice chvílemi také dokázal upoutat s patřičným účinkem, některé vtipné situace či dialogy („Máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní!“) se tu fakt povedly, jindy jsem však spíše kroutil hlavou nad tím množstvím hysterických situací, jakými tvůrci nacpali tento film. Louis de Funès mě obvykle svým energickým humorem spolehlivě baví, ale tady mi připadalo, že to se svými cholerickými výbuchy už místy přehání (sledoval jsem film v originálu) a že Molinaro nedokázal Funèse patřičně usměrnit. Bohužel se k podobně hysterickému výkonu občas snížila i Funésova sympatická partnerka Claude Gensac. Točit to jiný režisér, který by dokázal vhodně ukočírovat rozjetého komika v hlavní roli, rovněž vybudovat atmosféru pro podobné náměty nezbytnou (zde zdejména v první polovině) a neposunout to občas až do totální frašky, byla by to vážně pecka. Něco na tom asi bude, když sám Funés údajně během natáčení prohlásil, že odmítá víckrát „pracovat s režisérem, který se dívá každých pět minut na hodinky.“ Výsledek se totiž navzdory pěkné výtvarné stránce podobá spíše rutině s částečně promarněným potenciálem. Ač se na závěr dostavila i pěkná myšlenka a vcelku dokážu prohlásit, že se mi Hibernatus i přes výhrady dost líbil, dát víc než silné 3 hvězdičky mu už ve výsledku nedokážu. [65%] ()

Galerie (56)

Zajímavosti (19)

  • Když mladý de Tartas (Olivier de Funes) fotí v letadle svoji snoubenku (Eliette Demay), mluví o svém prapradědečkovi (Bernard Alane). To je ovšem nesmysl, protože pokud je Pavel Fournier (Bernard Alane) dědečkem jeho matky (Claude Gensac), je to současně pradědeček mladého de Tartase, nikoliv jeho prapradědeček. (pjotri)

Reklama

Reklama