V americkém snímku je skupina gangsterů a zkorumpovaných policajtů vydírána ruskou mafií, aby provedla prakticky nemožnou loupež. Jediný způsob, jak to dokázat, je vyhlásit kód 999, který signalizuje ohrožení někoho z jejich vlastních řad. Důmyslný plán je ale převrácen naruby poté, co nic netušící policejní nováček, který byl vybrán na smrt, zmaří jejich útok. Následuje zběsilé a akcí nabité finále prošpikované podrazy, chamtivostí a pomstou. (HBO Europe)

Saur.us

Hillcoat umí v kriminálkách šlapat jako hodinky a zatímco to doteď předváděl jen v historických kusech, současné gangsterství mu jde taky dost dobře. Špinavá krimi o zkorumpovaných policajtech a zlých ruských židech spojená se šlapající akcí a hutnou hudbou A. Rosse. ()

dawe787

Smíchejte Training Day s Patrolou, přimíchejte Město a lehce okořeňte Sicariem a máte tu poutavě akční krimi-thriller Triple 9. Dávám s čistým svědomím za 4, hodně dobrý! ()

Matli

Průměrný thriller o vyšetřování zkorumpovaných poldů a gangových bossů s pár přestřelkama a prostřílenýma hlavama. Nic co by bylo výrazně nad průměr dnešní filmové doby. Jen ten výřad známých herců mě překvapil, hlavně Gal Gadot :-) 51% ()

Rehooo

Pro mě to nemělo hlavu ani patu. Akčních scén jak hub po deště, ale co tím chtěli autoři říct to nevím. ()

KHkomiks

Viděli jste Street kings? Viděli jste Nelitostný souboj? Viděli jste Departed, Hrdost a slávu, Pomstu mrtvého muže nebo Sicario? Tak toto je něco mezi těmi všemi, povedené, kruté krimi, ze kterého žádná postava nevyjde živá a nebo jako vítěz. Takových filmů jsou už taky mraky, ale co na tom. Poctivá filmařina. V devadesátkách by to byla špička. ()

Hapretor

Čekal jsem to chudší. Dějově to bylo dobře zapletené a odsýpalo to královsky. Dobrý akční film - jen pro mě by tam mohli hrát jiní herci/čky. ()

Rockerman

Co si přát víc? Čtyřka bývalých i současných policistů, sloužící ruské mafii, které vévodí bezcitná bestie Irina ( stále skvělá Kate Winslet) a k tomu napětí, které udržuje diváka v pozornosti po celý čas. Žádného většího překvapení se tu nedočkáte, ale je to proto, že karty jsou od počátku jasně rozdané. Já bych to viděl na čtyři *, jenže je tu Kejt a za ní, jak známo už dlouhou dobu dávám jednu navíc. ()

KNTRFKT

Je až roztomilý sledovat, jak se tenhle film snaží vykrádat všemožný úspěšný bijáky. Bohužel pro Kripl 9 zcela bezvýsledně. Ve finále je to totiž takový galiMatyáš, že by se za to nemusela stydět ani levá hemisféra Stevena Spielberga. Během filmu je představeno dost postav, u kterých jsem si přál, aby byly tak správně hustý, jak jen by mohly být, ale nakonec jsem dostal jenom bandu nablblejch feťáků, passy charakterů (pokud nevíte, co znamená passy v angličtině, obraťte se na prezidenta, ten to ví nejlíp) a všemožně překombinovanejch nesmyslů, který prostě nemohly vyústit v něco smysluplnýho, co by člověk měl chuť znova fetnout a ještě si u toho strčit ruku do kalhot.Takže za mě laxní průměr, byť trošku horší. ()

hEROic

Tak to jsem nějak nepochopil. Celkem nuda, kterou drží nad vodou místy dobrá atmoška a skvělé akční scény, kterých však není příliš mnoho... 55% ()

BOURQUE

Typický príklad toho, keď do filmu dáme veľký počet skvelých hercov a herečiek a nedokážeme ich talenty na jednotlivých postoch efektívne využiť. Škoda za to, pretože scenár nie je až taký slabý. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

GOREGASM

Hillcoat patří od své prvotiny mezi režiséry, kteří točí filmy pro fajnšmekry drsnějšího ražení a ani Triple 9 nevybočuje z řady, přestože se ve výsledku jeví jako nejuhlazenější ze všech, ale možná tomu tak není ;-). Neomezené očekávání budí doslova bestiální casting, kde se to hemží sakra persónami, a je pravda, že taková Gal Gadot je tam jen na okrasu, ale proč ne. Má to tempo, spád, je to po hillcoatovsku bez zábran, ale zároveň uhlazenější, než jsme u tohoto Australana zvyklí. Jde o drsnou kriminálku, které nechybí potřebné koule, což je u daného žánru bezpodmínečné a jediné, co ji úplně nevyšlo je silná koncovka, tady bohužel Hillcoat selhává. Přesto bych se nebránil druhé projekci. 80% P.S. Casey Affleck is the man. ()

anatheman

Hm... Celkem překvápko. Film sice není ničím objevný a originalitou nepřekypuje, ale je natočen opravdu precizně. Po dvě hodiny bylo udržováno napětí, které bylo dotaženo do relativně překvapivého konce. Zároveň mohu tvrdit, že se vyskytují docela pozoruhodné dějové zvraty. Tomu všemu napomáhá vynikající "ruchová" hudba. Neřekl bych, že je tempo pomalé. Spíše se hodně mluví. Ale i akce je docela dobrá. Překvapivě mě potěšil i jinak ukňouraný Casey. Také role záporačky sedla Kate dobře. Takže nakonec zasloužené 4 hvězdičky. ()

aslavey

Totálně promrhanej potenciál. Snaha o další Skrytou identitu, nebo Training day se prostě nepovedla. Jména jsou dost velký na to, aby se s nima líp pracovalo. Scénář nedopracovanej, akční scény docela v pohodě, hudba podtrhuje napětí, ale nakonec z toho všeho vyjde jen obyčejnej kabel, jakej pouštíš do hajzlu po ranním kafi a cigáru. Mít to v rukách lepší rejža, je to film k zulíbání. Ale tady prostě chybělo to "kurevský něco", co umí Scorsese nebo Fuqua. ()

Torpid

Hodně drsná a bezvýchodná krimi, která se divákovi rozhodně nepodbízí. Dokonale zvládnuté řemeslo po všech stránkách a hodně dobrý casting. Asi bych dal 4*, ale když to tady zase Marvelem lobotomizovaný většinový dav nepustí do červených čísel - dostávám vztek a pálím za 5*. Kate Winslet - ta fešanda z Titanicu by si za tu židorusandu zasloužila nějakou cenu, v celkem malý roli si ten film téměř ukradla pro sebe. ()

DAPDO

Ze začátku jsem myslel, že budu mít zmatek v postavách, ale v pohodě. Úplně ideálně bych to viděl na seriál, třeba čtyři díly, víc rozvinutí postav, pohled do minulosti. Ale i tak super, moc dobrá krimi, 70 %. ()

Jakubik

Může mi sakra někdo vysvětli „vo co gou“? Tolik postav a žádnej jasnej záměr? Proč? Žádná dějová provázanost. Přestože akce je celkem slušná je zbytek poněkud fádní a nesmyslný. Rusáci, ruští židě, mexikáni…wtf? Tady totiž někdo psal scénář pro pět filmů najednou a do toho všeho si něco šlehnul a nějak to potom pomíchal a vzniknulo Triple 9… ()

Razzor_82

Přímočará krimi z prohnilého policejního prostředí. Partička zkorumpovaných poldů jede vlastní ligu. Hillcoat vsází na špinavou atmosféru Atlanty a drsné metody gangů v jejich nelegálních činnostech. Kvalitní obsazení herců, krvavé akční scény, solidní tempo i zvraty v příběhu. Největší porci si ukousli zaslouženě pohodový Casey Affleck a Woody Harrelson. Kód 999, tak značí velmi kvalitní podívanou. 7/10 ()

Mladší z Afflecků na odstřel?

Mladší z Afflecků na odstřel?

17.12.2013

Ambiciózní a už beztak výtečně obsazený kriminální thriller Triple Nine (tři devítky jsou kód pro situaci, kdy se v ohrožení života ocitl příslušník policejního sboru) našel hlavního hrdinu.… (více)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)