Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

panki9922

Veľmi zaujímavý film. Mal som to šťastie, že som si ho pustil a nemal som ani tušenie o čom by mal byť. Výborná hudba, ktorá sa vám zaryje pod kožu, výborný herecký výkon hlavnej protagonistky a fungujúce skĺbenie viacerých žánrov. Tomu hovorím dynamický film. Na svoju dobu musel vyznieť neskutočne pokrokovo. ()

buchannon

Františka Potentní zde válí na plný kule. Tento skvjelí film, který mi doporučil můj spolutrpící na vojně, ubíhá ve strhujícím tempu a řekl bych, že je natočen vpravdě novátorsky. Ale jako ženská se mi Františka víc líbila v "Sladkých sedmnáct". ()

Kozlowski8

Forma a způsob zpracování zaslouží absolutní uznání. Skvělý nápad, coolové vychytávky, střih, práce kamery, proložení kreslenými výjevy a fotografiemi, příznačná hudba a úžasná Franka Potente s dokonalým běžeckým stylem. Obsahově je to ale taková hloupoučká hra, která sice člověka na tu hoďku jakž-takž příjemně zabaví (pokud nad ní hlouběji nepřemýšlí), ale toť vše. 55 %. ()

Maverick

Velice zajímavý experimentální snímek. Rozhodně se nedá říci, že by to bylo nějaké veledílo ale oceňuji to především jako výborný nápad. Ne moc poutavý děj - ale člověka to donutilo k zamyšlení - vyvážila naprosto výborná hudba, na kterou nejsem především u Německých filmů zvyklý. Franka Potente ukázala, že se umí do děje řádně vžít. I když někdo tvrdí, že výkony všech zůčastněných herců nebyli přesvědčivé, bude to nejspíše proto,že film viděli vícekrát. Tento snímek totiž nepatří k těm, které můžete shlédnout třeba pětkrát a máte z něho stejný požitek. Film přitahuje divákovu pozornost právě proto, že ho zajímá celý experimentílní vývoj. A to je u tohoto díla zásadní. ()

Disha

Tak toto je muj nej nej nej film-Zaujal me natolik,ze jsem si koupil okamzite za nekrestansky drahy penize soundtrack a ted si budu kupovat i knizku!CIli film je velice zajimavy-3 ruzne reseni problemu-jedlo lepsi jak druhe vyborna hudba dokreslujici atmosferu a vyborni herci!Pro me je 5 malo :) ()

míšapes

v dobrém smyslu slova rychlý film, který dává smysl. jednoduchá zápletka, jasná dějová linka a fascinující drzost, s níž postavy odmítají přijmout nepovedené verze svých osudů. tenhle film mě baví jako celek a baví mě i detaily (třeba ty záblesky budoucnosti). ()

aronofsky

Řekl bych, že je to trochu přeceňovaný film. Pro mě osobně bylo trošku nudné pozorovat to samé třikrát za sebou. Ale že to natočili Němci... 70% ()

Jeer

Mám ráda filmy, ve kterých se vyskytuje několik alternativních dějů nebo realit. Lola běží o život je velmi dynamický snímek, který ani trochu nenudí přesto, že se stále opakuje. Příliš mi nevadilo ani těch několik nelogičností a nepravděpodobností (např. jak to mohla Lola všechno stihnout jen za dvacet minut?). ()

Bohulib

Jak sehnat sto taců za 20 minut? Dejte "Save Game" a pak to zkoušejte pořád dokola. Lole to vyšlo na třetí pokus. Ale asi bylo potřeba, aby se rozběhl i Manni. ()

LooX

tento film by se dal označit jako hraná počítačová hra.Lola potřebuje sehnat peníze na záchranu svého milovaného a má na to urćitý časový limit.První pokus nevychází...GAME OVER.Restart a tačínáme znovu,trochu jinak.Vynikající nápad skvěle zpracován,film si pořád drží tempo a drží vás v napětí,dokud nedospěje do konce. ()

jamall666

Na to ze je to nemecky film, tak je to celkem povedeny kousek. Me se film opravdu libil. Krasne je v nem znazorneno, jak jediny nas pohyb muze zmenit osudy ostatnich lidi. Originalni napad podle meho nazoru, hezky ztvarnene, hudba ladici s filmem. Jedine co mi trochu vadilo, bylo, ze sem mel pocit, ze se vlatne chvilema nudim. Dival jsem se na 3 stejne filmy, ktere byly pozmeneny. Ale celkovy dojem je tak neco lehce pod 4 hvezdicky, ale 3 dat nemohu, to je zas malo. H H H ()

jabrada

Film při kterém sedíte v křesle jak přimražení a raději se div nepočůráte než aby jste ho na chvíli zastavili. Perfektní neotřelý nápad,nepřekonatelný herecký výkon Franky Potente,skvělé detajli které zvišují dramatičnost,perfektně padnoucí hudba,dokolalé drama a přesto nechybí u srdce hřející happy end ()

montel

Lola a Manni jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr, ale při poslední akci ztratí tašku kde je 100000 marek. Teď má pouze dvacet minut na to, aby peníze sehnal,jinak zemře. Z telefonní budky volá Lole, která ho ujišťuje, že peníze za takovou chvíli sežene. V tuto chvíli začíná Lola běžet o život....Film krásně ubýhal a já se dobře bavil,jenže sem myslel, že se budu bavit více. Poslední příběh mohl určitě dopadnout jinak. Scéna v kasinu mi přišla jako docela nereálná (i když šance je vždycky), ale přeci jenom sem u toho kroutil hlavou.Natočeno je to dobře,ale pro mě je to takový standart. Takže dávám 60% ()

J!b

Ten nejlepší videoklip, co jsem zatím ve svém krátkém životě viděl. A počátek obdivu k jednomu režisérovi a jedné herečce. ()

chroust123

Lola nám nabízí mnoho neobvyklých zážitků. Výborně vygradovanou akci s prvky nadpřirozena v prostředí průměrného německého města, akci s animovanými pasážemi, které kupodivu přidávají na tempu, fotografické vsuvky o nevýznamných postavách, velmi neobvyklou hrdinku a elektronický soundtrack jaký se nevidí (neslyší) často. Titulky padající od shora mě utvrdily v tom, že tenhle film je jiný a originálí. Na druhou stranu mě absence nějakého většího příběhu a poněkud kostrbatá část kdy vše zařídí dvě výhry na číslo rulety a svezení se sanitkou s pacientem přesvědčily o pouhých 4*. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku