Česká filmová komedie o obyčejných dnech jedné obyčejné rodiny Novákových, o zmatcích kolem shánění a klikaté cestě zmoudření... (oficiální text distributora)

Pitryx

Perfektní komedie o maloměšťácích, kterou mám rád stejně jako její pokračování. A jednou do roka se tím znova oblažím. Skvělé herecké obsazení zaručuje dobrou zábavu od začátku do konce. ()

worm14

Nemůžu si pomoct, ale pamatuju si spoustu vynikajících scén. Navíc herecký obsazení taky v pohodě plus chytlavá dobová "scifi" hudba. ()

Eire

Tazko uverit, ze to tak mohlo byt, .... ALE BOLO. To technologicke zaostavanie, neprofesionalita, fusky po pracovnej dobe, ale jo bavil som sa. Jorga bolo v tom case very sexy. Kostka znesitelny. Kodet Vinklar aj Ladka Kozderkova to potiahli... 75% koli NOSTALGII. :-D ()

regulusw

Komedie o fenoménu chaty, chalupy a s tím spojené chalupaření. Každý druhý občan to v práci v pátek zabalil dřív a vyrazil ven z města úporně se dřít na tom svém skromném majetku. Trefně vystiženo. ()

kodwin

Komedie, která není úplně top, ale vždycky se u ní zasměji. Přestože odráží socialismus v praxi, je tam spousta trefných věcí, které platí i dnes. Upřímně Pátek není svátek je lepší než velká většina amerických oceňovaných komedií, které mi nejsou blízké. Scéna s telefonátem řediteli je opravdu povedená. ()

Cesty timem

Výstižná (jako vždy výborná) Hapkova hudba evokuje socialistický kolotoč všedních dnů s víkendovými odjezdy na chaty a chalupy - tehdejší stereotyp. A dnes? Je to vlastně podobné. Lidé se honí, ale ještě poněkud více a rychleji. ()

Mydlan

Velice dobrá komedie s dobrým hereckým obsazením, nejenom o víkendovém chalupaření, ale hlavně o honění se za pomíjivými hodnotami (dnes velice aktuální). ()

P/\/EL

obávám se, že když bychom měli porovnávat snahy o současnou českou komedii o průměrných, tak ty staré by z toho, podle diváků i podle odborníků určitě vyšly o něco ne-li o hodně lépe. Kostka byl frajer, jinak normalizační šedo, béžová, tak prostě 70tý léta obecně i jinde, hlavní obsazení ještě dobrý, pak tu ale máte všecky ty Vinkláře, Krampoly....no, to, ani moc nemusim, ale zase sebou nesou jistý prvky protivnosti, který obohacujou, ale.....tak tyhle komedie z normaliazce ukazujou část reality bez příkras, ale tak nebylo to totalita, ale autoritativní režim, jinak tohle mě celkem bavilo, viděl jsem mnohem horší komedie z normalizace, možná do toho pletu i vážnější filmy....... ()