Česká filmová komedie o obyčejných dnech jedné obyčejné rodiny Novákových, o zmatcích kolem shánění a klikaté cestě zmoudření... (oficiální text distributora)

pytlik...

No s touhle komedií by autoři neudělali svátek ani z neděle. Ale zase určitě dostali metál za vzorné a příkladné a hlavně neškodné tepání přežívajících nešvarů, to měli soudruzi rádi. Ani herecké obsazení mě nenadchlo, Bičíkovou jsem neměl rád už od dětství, od doby, kdy v nějakým filmu představovala tuším protivnou princeznu. No a Kostka se s rolí taky moc důvěryhodně nepopasoval, jako kdyby měl hrát kouli, tak bych se mu nedivil, ale tuhle postavu měl vystřihnout levou zadní. ()

noriaki

Kdyby takhle vypadaly dnešní filmy, byl bych spokojený. Na sedmdesátá léta je to ovšem tuctový snímek vytažený alespoň na slabší průměr jen vynikajícím Petrem Kostkou, zajímavou Jorgou Kotrbovou a vlezlým hudebním motivem, který mi zní v uších ještě teď. Bránil bych se označení komedie, protože tohle je vztahové drama jak víno. Komické momenty sice zjemňují atmosféru, ale film na nich nestojí. Bez nich by ovšem pořádně zhořkl. ()

Pražák

Ani po 28 letech se toho moc nezměnilo. Pražáci valcují v pátek odpoledne silnice a výpadovky z Prahy směr nákupní a hobby centra, pokračující směr vlastní chata/chalupa, kde si "americky" zagrilují. Jinak tenhle průměrný film nemůže nikoho ničím urazit. ()

insurgentes

Stres za socíku. Spojení, které dneska budí úsměv, nicméně tenhle film si s tím protimluvem poradil tak dobře, až mě to chvílema iritovalo a nakonec mě z toho rozbolela hlava. Vadilo mi ale, že se autoři spokojili s prostým vykreslením pekla, jaké si lidi dobrovolně ze života dělají, a zase tam chyběly ty, no, východiska. ()

Jiří K.

Vtipná komedie s výborným duem Kostka - Kotrbová. Manželský pár řeší problémy typické v době reálného socialismu, proto žádnou avantgardu nečekejte. Všichni (až na vyjímky) jsme v té době žili, takže proč ne? Já se bavil přímo hurónsky. ()

klúčik

Jorga Kotrbová a Petr Kostka vytvorili manželský pár, ktorý zapadol do doby vzniku filmu. Každý sa za niečim naháňal, len aby mal o niečo viac ako ostatný. Nepripomína Vám to niečo!!!!!! 50%. ()

Paity

Pátek není svátek je průměrnou komedií.... i když komedií. Občas jsem i pochyboval, že je to komedie, když se polovinu filmu hlavní protagonisté hádají, nevnímám to jako zábavu, ale možná někdo ano. ()

F.W.Colqhoun

Pátek působí násobně úmorně - nahlédnutím do normalizačního pinožení, kostrbatým pokusem skloubit tepání dobových nešvarů a ujištění, že to vlastně není tak zlé. Neadekvátním kolotočářským veselím Petra Hapky. A bolestným dokumentováním skutečnosti, že se toho v základu tolik nezměnilo. Rádoby veselá epizoda 'maminka na masáži', kdy se ne zcela podporující manželka-maminka Jorgy Kotrbové nechává za fošny čtyři a půl na třicet bezmála prstit 'masérem' Josefem Vinklářem, skoro bolí. ()

mira007

Taková normalizační komedie, kde hlavní hrdina se snáží vošulit práci, aby mohl chatařit - je to asi klasika, ale jediný co stojí za povšimnutí je leda nahá Kotrbová masírovaná Vinklářem. ()

bobstock

Nikde jinde se snad Petr Kostka tolik nenaběhal jako v téhle ukázkové komedii z dob minulých. Z Ústavu Pro Měření Časových Jednotek dále jen (ÚPMČJ) domů a na chalupu. Jenže nemáme ještě ty fošny a v kolik hodin vlastně? A co za to a v tvrdejch už jsem nesehnal. :D 65% ()

ArthasKarfa

Málokterý film české kinematografie je natočen v takovém tempu jako tahle komedie, neustále někdo někam pospíchá a nezstaví se ani v noci. Občas se do děje někdo přimotá a jako z kolotočez něj zase vypadne. Chata je taková ratejna, že tedy nevím co 5 let scháněli. Kode jako vždy ladí se svým vozem a svou prací a postavením. Kostka se snad za celý film ani nenapije. Trochu slabší, ale pobavilo místy. ()

lukano

Je to objektivní rodinný příběh, jak to tenkrát za socializmu chodilo a shánělo se. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak máme kapitalizmus "smažený, vařený, pečený" a kvalita se shánět musí stejně. Jediná větší výhoda je, že máme internet, který tehdy ještě nebyl. ()