Nenapravitelní

• Francie Les Sous-doués (více)

Lyceum Ludvíka XIV. delší dobu vykazuje velmi špatné výsledky u maturit, ale když je dokonce negativně propíráno v televizi poté, co všichni studenti posledního ročníku u maturity propadli, rozhodne se ředitelka lycea zavést pevný řád a disciplínu. Noví studenti jsou první školní den šokování učitelským sborem, který spíše vypadá jako panoptikum. Přísné ředitelky se nezaleknou a vyhlásí jí válku. Tím se rozpoutá řada humorných situací, místy až tragikomických… (claudel)

Martin741

Reziser Claude Zidi natocil sympaticku francuzsku komediu. Film je skor zo skolskeho prostredia, ale francuzsky humor je ceskoslovenskemu divakovi pomerne blizky, nie ako mnohe US umelotiny /Polda a Bandita, ze jo a nielen tie/. Michel Galabru /Cetnik se zeni, Tonouci se stebla chyta/ bol na urovni a filmom debutoval aj isty mlady Aniel Dauteuil /neskor aj Kondomedie, Jean od Floretty/. 77 % ()

dr.fish

Vcelku příjemný filmík. Mladí nechtějí stárnout a tak odmítají složit maturitu a pokaždé propadnou. Vymýšlejí všechny možné způsoby jak oblafnout čas a nemuset jít po škole do práce. Paní ředitelka ústavu však také nespí a pracuje na nových metodách jak mladé konečně donutit k učení. Jako námět na film to možná zní divně, ale výsledek je vcelku uspokojivý. Film je plný vtipných nápadů a dobře se na něj dívá. Čiší z něj to mladistvé nadšení dělat kraviny a to mám rád. 70% ()

Courtemanche

Akorát Maria Pacôme v roli ředitelky vyčnívala z tohoto podprůměru co tady rozdělali. Zbytek sice herecký talent odevzdal, ale už před natáčením. 2/5 ()

filmmovier

Velmi příjemná komedie od jednoho z nejlepších francouzských režisérů. Příběh je prostinký, vlastně tam ani žádný moc není, ale ten film funguje skvěle, hlavně v prvních dvaceti minutách a zejména v poslední půlhodině, kde se rozjedou maturity a kde je ohromná sranda a ukázány fantastické podváděcí metody. V prostředku filmu sice tempo trochu polevuje, ale ne tak moc, aby film, od kterého jsem navíc příliš nečekal a tím pádem mě příjemně překvapil, začal nudit. Hlavním tahounem je tady tradičně skvělý Michel Galabru, který zachraňuje mnohé a bez kterého by policejní inspektor prostě neměl takovou šťávu, jak se ukázalo hlavně ve scéně po deseti letech, zejména v té byl perfektní. Jinak skvělý dabing, hlavně v případě Sejka a Aleny Vránové, tempo filmu je fajn a poměrně to uteče, takže za mě spokojenost a tohle komediální překvapení si těch svých 75% zaslouží. ()

AsylumFan odpad!

Člověku se až nechce věřit, že podobné dílo vzniklo ve Francii osmdesátých let. Patrně nejhorší francouzská komedie, jakou jsem kdy viděl. Film se vám bude zdát tím více vtipný, čím blíže je vaše IQ k pásmu debility a je zcela nevhodný pro jedince s IQ vyšším než 80. ()

JohnSmith

Tahle komedie je hrozně rozporuplná. U některých scének jsem si málem urval hubu. U jiných jsem se zase nesmál, protože mi přišly trapný. Takže lepších 60% ()

patrikus

Místy velice úsměvná komedie o studentech dychtivých po maturitě a vzteklý komisař Galabru. Zaujaly mne hlavně triky s taháky při maturitních zkouškách, ale jak říká boom, Zidi už natočil i lepší filmy. ()

blazir1

Značné zklamání, strašně špatný film, kde se člověk většinou ani nezasměje, jen vrtí nevěřícně hlavou a říka si "tohle je fakt francouzská komedie ze zlaté doby francouzské kinematografie?". Nejhorší francouzská komedie co jsem kdy viděl. Nemastná, neslaná, zoufale nevtipná a hlavně do absurdna neskutečně šroubované scény(maturita), přehrávání herců(ale co asi při daném scénáři hercům zbývalo). Zidi, Zidi, tys přece uměl točit dobré věci. Dvě hvězdičky za nápad s efektivním učitelem(jedinná opravdu vtipná věc ve filmu) a vyhnutí se fékalismu/šu**lismu z amerických komedií na podobné téma. ()

007.

Další z francouzských komedií, která nemá chybu. Vrcholem jsou pasáže s vtloukáním vědomostí studentům v kabince a potom samotná maturita. 90% ()

Tamdydam odpad!

Jak už tu někdo psal: Neskutečně trapný a amorální. Zajímavé je to snad jedině jako dobová sonda. Pokud film vychází jakž takž ze skutenčosti, tak francouzi měli před námi v úpadku školství a rozmazlenosti studentů pořádný náskok ()

subic

Aha Michel Galabru a Daniel Auteuil, to by mohlo být dobré... akorát že tady se moc tlačilo na pilu. Rádoby zábavná směsice scének tak nějak nefunguje ani jednotlivě ani jako celek. ()

muti

Vtípky počas skúšok a rôzne školské pranky boli dobré ale mimo nich sa vo filme nič nedialo. Stačí si pozrieť nejaký zostrih a ušetriť si zvyšok času. ()

kolodej1

celkem příjemná komedie, při které se dá dost zasmát, ne tedy vždy, některé vtípky jsou až příliš předvídatelné nebo slabé. V součtu se jedná sice o velmi nenáročnou, ale pohodovou záležitost pro sobotní odpoledne. ()

gizi

Lehká nenáročná komedie, kde nechybí scény, které vás prostě rozchechtají (scéna s učícím strojem z Ameriky, ta mě dostala, že jsem se nemohl přestat smát několik minut). 80%, 10.12.2013. ()

soukyd33

Mladý si chtějí hrát a užívat. I takhle by se to dalo shrnout. Vynalézavost mají, o tom tedy žádná. Zajímavé souboje. Poznámka: Ta mašina na maturitu. 😂 Poznámka: Ty by měli odmaturovat žábry vynálezy. 😀 Hvězdiček 4 ()