Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Oggy007 odpad!

Nechtel jsem film soudit predem, ale kdybych to mel rict slovy Bohuse: "CO TO KURVA BYLO? " Patrim mezi lidi, kteri maji Bolka radi, ale tohle totalne nezvladl. Pribeh o hovne, dialogy o hovne, sranda o hovne, vykony hercu o hovne, a i film o hovne.... ()

Johanita

Tak tohle byla hodně smutná podívaná. Hvězdička jako obdiv za to, že tam Bolek Polívka opravdu dostal skoro všechny původní herce a ještě nějaké navíc. Jinak mi to přišlo celé fakt zbytečné. I ten čas, který jsem s filmem strávila. ()

czema

Něco ze starého Bohuše tam zbylo ,ale jen velmi málo. Myslím že kdyby se tohle nenatočilo tak nikomu vadit nebude. Je tam sice pár gegů které stojí za to aby byl film označen jako komedie, ale nebýt toho tak to bude spíš autobiografie. ()

Grimaldi

Už když jsem poprvé viděl Kurvahošigutntág,jsem doufal a dokonce i snil,jak by druhý díl asi mohl vypadat.Rozhodně ne takto!Vše co v jedničce tak skvěle fungovala zde fatálně selhává,ať už jde o kritiku doby ve které žijeme,vyobrazení zhýřelosti Bohumila ba dokonce ani použité vtipy nefungují.Pomyslnou Korunovační korunu pana Sedláčka tomu dává vývoj postavy hrané Dagmar Havlovou.Od odpadu mi zabránilo herecké obsazení,které je z 90% stejné jako v roce 92 a fakt,že tento film byl na mé pomyslné listině filmů které si zaslouží pokračování na samém vrcholu.Teď už se ale zaslouženě klidí rovnou do mé listiny nejhorších sequelů. ()

JoeSO

Tohle už je bohužel slabý odvar prvního dílu. Jak už to bohužel u pokračování, která se točí desetiletí po prvních dílech. Trošku vykrádačka, málo nového. Jenom několik momentů pro zasmátí. Snad nebude trojka. A pokud jo, tak to aby se Bolek pořádně snažil něco kloudného a zajímavého vymyslet. ()

B3n odpad!

Po geniálnej jednotke prišla o jednu generáciu neskôr zbytočná dvojka. Bolo to rozpačité, opakované vtipy, nemalo to už tú šťavu, ktorú to malo mať. Ani jedna zapamätateľná scénka. Pozeralo sa mi na to smutno. Dvojku mala natočiť Chytilová tesne po jednotke. Gott a Lasica tam vôbec nemuseli byť. ()

STIMU odpad!

Takřka nekoukatelná zrůdnost, ze které chtěl BP jen vytřískat prachy. Jinak vůbec nevím, proč toto vzniklo. ()

mdf

Pokračování legendárních českých filmů by se mělo uzákonit,aby se v žádném případě nepokračovalo,protože nikdy nemůžou navázat na dobu,kdy byli natočený,na vtip a na atmosféru.Zoufalost a jen asi reklama sám na sebe,na farmu atd..Opilecké vtipy a jakási zábava za každou cenu.Stejná písnička jako Sněženky a machři po 25 letech,Bony a klid 2 atd. ()

Emperor1

V prvním díle to ještě docela fungovalo, s odstupem času se na to dá i znovu podívat, třebaže to není zrovna můj styl humoru ... druhý díl je smutná, bizarní slátanina bez myšlenky či vtipu, dokoukal jsem to jen s největším sebezapřením ... horší je už jenom Troška ... ()

Naghavi odpad!

Jedním slovem - strašné! Brrr... Přesto dokoukáno do konce, ale se sebezapřením a s myší v ruce, která asi pětkrát hledala zavírací křížek. ()

kolly13

Pane Sedláček, zanechte režírování, bo kurva, na to se nedalo dívat! Anžto se Bolek a spol. docela snaží, scénář a hlavně režiem, to už je na odmítnutí velké části komunity, z níž část si stále přeje určitou tradici, nadhled a humor. ()

KukulienkaHO

Slabšie ako jednotka to je určite (nečakané, že?), ale za sračku sa to považovať takisto nedá. Áno, sú tu šedivšie pasáže, kedy sa nič moc nedeje a posledných 30 minút, keď to poriadne nedáva zmysel. Avšak rovnako sú tu aj časti, pri ktorých som sa celkom dobre bavil. Bočný príbeh o predaji zámku bol vcelku vydarený. Herecký ansámbel je zaujímavý. Dokopy to tvorí celok, ktorý samozrejme na jednotku absolútne nemá, ale ani som sa pri tom nenudil a zasmial som sa. Hold, zachraňuje to ten Bolek. ()