Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

cold

Není Batman jako the Batman. Nevěřil jsem,že by někdo mohl překonat Nolenovo pojetí a ejhle hopla.... Ne,že by ho překonával,ale velice úspěšně mu sekunduje a Co se týče atmosféry, tak ta překonává kdejaký thriller či noir film. Už se nemůžu dočkat pokračování. ()

Zmrv

Nový film s Batmanem je až překvapivě skvělý. Celý film je velmi temný a syrový, místy skoro až depresivní, a to k Batmanovi patří. Kromě atmosféry je to i díky velmi dobrým hereckým výkonům, a to jak Pattinsona, ve chvíli, kdy hraje Batmana, tak záporáků (Farrell, Dano, Turturo) i Batmanových "pomocníků" (Kravitz, Wright). Jediná postava, jejíž ztvárnění se mi moc nelíbilo, byl Bruce Wayne, který mi přišel poměrně plochý a nezajímavý. Těžko ale říct, jestli to byla spíš vina jeho hereckého představitele, nebo scénáře. Kvalitu filmu navíc podtrhuje i výborný soundtrack. K dokonalosti filmu přece jen něco chybí, ale těžko se určuje co, protože jednotlivosti fungují dobře. Nejvíc tak asi nový Batman doplácí na to, že přišel až po Nolanově trilogii, a na to, že Reeves vzal hlavně věci co fungovaly už jinde (hodně je vidět vliv Davida Finchera) a udělal z nich film s Batmanem, jakkoliv výborný. Pokud ale přijde pokračování ve stejném stylu, rozhodně se zlobit nebudu, naopak. 85% ()

Miller

Už podle první scény je vidět, že tenhle Batman, je úplně jinej, svůj a atmosférickej, a je na první dobrou poznat, že si film bere inspiraci z neonoirovejch detektivek z 90s jako Sedm nebo Time to kill, a je jasný, že to byl ten správnej přístup od režiséra filmu. Batman si totiž jako postava přímo o tohle žánrový zpracování řiká. Pattinson je skvělej, ale nejvíc si to ve filmu podle mě dává Paul Dano, ze kterýho úplně číší energie sériovýho vraha - úchyláka. Jsem zvědavej, jaký bude pokračování, bude-li se držet kvalita a bude-li dávat Batmanův vývoj smysl, je dost možný, že dostaneme tu nejlepší superhrdinskou sérii vůbec. BTW - Soundtrack naprosto úžasnej, a doporučuju všem pozorně sledovat, na čem se bude dál Giacchino podílet. ()

Corpsegrinder

Film hodně evokuje sérii Arkham her což je fajn protože tahle komiksová stylizace je moje nejoblíbenější. Je to poznat hlavně na tom jak vypadá město a ulice, Nolanovo filmy to v tomhle případě s realismem trochu přehnaly a bylo poznat že to je vlastně Chicago, tady bych ho ovšem nepoznal. Patizón jako dvouletý miminko ok, ale nejlepší jsou zde jednoznačně Colin Farrell (kterej je k nepoznání) a Paul Dano jako ne moc hodná verze Riddlera. Jedinej kdo mi v obsazení neseděl je John Turturro jako Falcone, nevim proč ale on ať hraje kohokoliv tak je z něj cejtit komedie a to tady spíš škodí. Těžko říct jak má správnej Batman film vypadat ale ta kombinace hororu a kriminálky je dobrá cesta, příště by mohli udělat tvrdý Rko a nebát se zajít trochu dál. ()

aquiver

Dlouhá stopáž s neadekvátním obsahem a navzdory temnotě a dobré atmosféře nízká věková cílová skupina. Pro dospělého je tak stále přínosnější pustit si raději realistickou kvalitní kriminálku. Pro mě osobně přijatelnější film než Joker (2019), vlastně můžu říct, že je to po 5 letech americký komiks, který mě neurazil, avšak nejlepší Batman (1989) či vrchol Nolanovské trilogie Temný rytíř (2008) se bohužel nekoná. 60 % ()

Hanys_

Kde začít? Pattinson Batman ok, civil wtf. Casting celkově takové to not great, not terrible. Reeves to jinak asi zvládl hodně dobře, ikdyž stopáž byla možná o něco delší a fakt, že v těch nejlepších scénách připomíná devadesátkového Finchera nebo Nolanovy Batmany, asi taky nejde brát úplně čistě jako pochvalu. Jinak dost cajk detektivka, která by se možná obešla i bez toho Batmana. 7.5/10 ()

SpaceOdyseus

Konecne jsme dostali Batmanovsky film, ktery jsem si vzdycky pral. Batman temer nesunda masku, doopravdy vysetruje, zaporak je zly, maniakalni magor a Gotham je mnohamilionova spinava dira. Tohle pojeti me chytilo za srdicko. Po audiovizualni strance jsme zase dostali neco jineho. Snyderovu komiksovou prestylizovanost vystridala spinava hra svetel a stinu a ja se na to nemuzu vynadivat. Moje geekovska duse trosku strada tim, ze nedavam patou hvezdu. Ale to bych potreboval dostat silnejsi finale. Kazdopadne strasne se tesim na sequel a doufam, ze dostane prostor teasovany Joker. ()

Fary

Zbytečně natažený a půlku filmu jsem myslel, že to díky Pattinsonovu zírání ala Stmívání vypnu... ()

ChrisBa

Filmy o Batmanovi sú buď skvelé(Burtonova a Nolanova verzie) alebo sprznené ako filmy od Schumachera, či Snydera. The Batman od Reevesa sa našťastie radí k tým skvelým. A opäť je to iný batman ako poznáme od Burtona či Nolana. Viac sa realistickým poňatím blíži k Nolanovi, ale má aj komiksový nádych, čo Nolanovi chýbalo. Najviac má ale teší, že sa uberá viac k detektívke a vidíme ako sa postupne hlavný hrdina snaží rozpletať nitky podsvetia, aby sa dozvedel pravdu a motiváciu hlavného záporáka. Herci sú výborní, catwoman v podaní Zoe je famózna.. Je to správne temné, hudba od Giacchina perfektne dokresľuje už aj tak skvelú atmosféru.. scenár takisto nie je vôbec slabý... čo dodať.. možno tak ako u viacerých, aj mne tu chýbalo väčšie zobrazenie násilia, ktoré by sa tu tak náramne hodilo.. každopádne ide o príjemné prekvapenie.. a verím že to od Reevesa ešte nie je všetko.. ()

Litvicek

Film roku máme za sebou, jdeme k hodnocení. The Batman je úžasný, realisticky pojatý, detektivní thriller, který hraje na strunu dobře sevřené prdele, že by se z ní dalo strouhat. Taková byla alespoň myšlenka - Nicméně zase tak napínavý to nebylo. A kdyby Pattinson přidal ve všech scénách lehce do kroku a neprováděl slow-motion, tak by i ta stopáž měla o hodinu méně. Akční scény mohly být lehce brutálnější, výživnější, což nebyly. A na to, že film má tři hodiny, tak máme pocit, jak kdybych toho moc neviděl. Takže 4 hvězdy považuji za adekvátní hodnocení. Určitě to byla skvělá podívaná, bylo fajn vidět jiné pojetí komiksové postavy, kor Batmana (jenž je můj nejoblíbenější) ale určitě jsem si od toho čekal daleko víc. Doufám v pokračování a doufám, že se budou postavy rozvíjet, akce gradovat a Pattinson půjde do větší formy. ()

pestam

Atmosférická podívaná s pomalým dějem a zajímavými postavami. Fincherovské mi to ale moc nepřipadalo, kromě toho, že záporák je psychopat a že tam pořád prší. Na to je příběh moc děravý a spoléhající na náhody. Znovu to vidět nepotřebuju, ale pokud bude pokračování, tak si ho rád pustím. ()

Ripley

Dávám tři,ale vlastně jsem se vůbec nenudil,tak proč?Plusy:akce,hudba,Penguin,Batman.Mínusy:neoriginalita,Riddler,Batmobil akce,Alfred,Wayne,řezání káblu. ()

alouch

No konečně!!! Takhle se to dělá! Žádné hloupé žvanění, brečení, rozjímání nad jsoucnem a nejsoucnem. Po té sérii neúspěšných DC a dost slabých Marvel filmech to bylo skvělé překvapení. A to Roberta Pattinsona spíš nemám ráda. Role Batmana mu sedla jak hrnec na prdel, dal postavě jiný šmrc, melancholie sirotka odhodlaného bojovat až do posledního dechu byla vidět i přes kostým. Děj odsýpal jako hodinky, skvělý Colin Farrell (ani jsem ho v té roli nepoznala). Hned jsem měla chuť si pustit další díl. Víc takových filmů, víc. ()

Drirr

Je to skvělý film. Atmosférický, napínavý, noirový, se skvělou hudbou, kamerou a se skvělými herci. Ale snad poprvé v životě mě fakt hodně mrzí ten rating. Víc později. ()

mclenin

Nie je to dokonalé ale na (snáď) začiatok novej série veľmi slušné. Balansuje na hranici medzi Nolanovskou "realistickosťou" a komiksovosťou, z každého si vyberá niekoľko momentov a mieša ich dohromady. Výsledkom je poriadne temný, tmavý krimi thriller s dôrazom na detektívnosť. Pattinson to ustál a spolu s Reevesom servíruje Batmana s vlastnou identitou, ktorá nie je zameniteľná, ale má svoj špecifický noirovský punc. Svojou atmosférou zapadá do osamotene stojaceho Jokera z 2019. Silné prvky : vizuál, hudba. Slabšie prvky : záverečné vyvrcholenie. ()

Harapes

Jmenuji se Paul Kersey a vinou okolností jsem se stal chtíc nechtíc osamělým mstitelem (Přání smrti -1974). Jmenuji se Miles a můj starší a zkušený kolega Somerset mi pomáhá řešit záhadné vraždy (Sedm -1995 ). Jmenuji se Bruce Wayne a pomáhám potírat zločince ve městě Gotham City... P.S.: Tyto zdánlivě nesourodé filmové postavy mají více společné, než by se mohlo zdát. 90%. ()

woodsman

celkom milo prekvapeny cakal som isto horsie zrazu tym zmrdom vo WBros nevadi dat 3 hodinovi film pri BvS to bol problem nemohly dat hned predlzenu verziu ale inak ten Ridller zaujimavy zaporak nechapem ale preco sa nechal chytit to nedavalo zmisel uvidime je dost mozne ze bude pokracovanie nemohly urobyt batmana z Affleckom zmrdi prasivi ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023