Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

cr@shboy

trihodinova kriminalka batman...a ja myslel ze to bude neco jako Joker...jeste ze sem na tom nebyl v kine...to bych asi usnul nebo v pulce odesel...tohle proste neni komixovej batman nechapu ten hajp...kdyz se v pulce filmu kouknete na casovac ze se snad uz zacne neco dit a s hruzou zjistite ze to je ctvrtka a stejne se nic dit nebude.... jenom bude furt chcat a vsichni si to budou uzivat na motorkach... a jeste cernej Gordon...jako wtf?! Je tam sice spousta postav jako hadankar tucnak a catwoman ale nema to zadny koule... spis takovou ubrecenou emo vaginu... a nevim jesli se mi to zdalo ale ty cocky krome toho ze natacely a vysilali signal jeste i mluvily ?? :D no nic du si stahnout batman navzdy ()

Ocicak

Ze začátku to bylo zajímavé a hned poznáte inspiraci od Zodiaka. Do druhé půlky je to skvělé ale pak se to zlomí na nelogických motivech Catwoman která byla neumí střílet. Gordon který má nelogickou důvěru policie. Celkově scény policie s Batmanem jsou divné. Potom černá prezidentka která přežije snipery z pár metrů.  A závěrečný boj kam se Batman teleportuje a má nelogický plot armor. Nebýt takových nelogických věcí tak bych klidně 5 hvězdiček dal potenciál to mělo. Batman je takový pohádkový ochránce korporací díky kterým vytváří ty chudé naštvané občany které musí neustále likvidovat. Celkový obraz je tragický, hudbu si ani neuvědomíte že tam je. Závěr v celách byl více než uspokojující a doufám že Batman v příštím díle umře nebo bude zničený. ()

eliza56

Neznám lepšího batmana než je ten od Nolana. A ani tohle to nepřekonalo nicméně musím uznat, že to mělo své momenty a ve finále to prostě nebylo špatný, fakt ne. Jakože pro mě je Batman jen jeden a tím je Bale a jinej to asi nebude ale na to, že Pattison se mi do role vůbec nehodil a tím myslím ani trochu to ve své podstatě nebylo tak zlé. Nemělo to fungovat a nemělo se mi to líbit ale svým způsobem se mi to líbilo a to mě štve. ()

Vaelor

Nové pojetí Batmana vítám a musím říct, že tu jste všichni vedle, protože jestli je tento Batman něčím inspirovaným, tak jedině herním Batmanem od Rocksteady Studios. Ale chápu, že zdejším herním analfabetům může i takto zjevný aspekt uniknout. Každopádně, jestli je Nolanův Batman v něčem o parník ve předu, tak to je finále. Tady finále vyšumělo naprosto do prázdna. ()

howwolf

Tak tentokrát byl Batman pojat "jinak", samozřejmě zde musel být slavný herec, což splněno bylo. Příběh místy "odsejpá", místy se dost vleče a ne úplně zaujme. Natočeno kvalitně, to se musí nechat. Bohužel na závěr konstatuji jediné - za shlédnutí to stálo, ale kdyby ten film nenatočili. mě by nechyběl. ()

stevkoI

Prvotny odpor sa nenaplnil... chvalabohu. Od predstavenia noveho herca som mal film zafixovany ako nieco co nechcem vidiet. Aj preto ze ho mnohy prirovnavali k Jokerovej psychonude. Predsalen Batman by mal mat aj trosku musculaturu a nie skostnateny, vyblednuty upir. To jedine ma na filme nakoniec aj vadilo. Inak je to majstrovske dielo, ponura atmosfera je taka brutalna a dychberuca, ze ani stopaz skoro 3 hodiny ma nenutila zaspavat od nudy a sypat si sol do oci. Kamera prepracova, niet co dodat. Hudba na vybornu. Celemu filmu najviac sveci obrovske platno a super ozvucenie. Je vidiet ze Batman tu dostava aj slusne na frak, cim je ukazana aj jeho ludskost, ale chyba viac nebatmanovske pozadie. Ako uz bolo spomenute: co robi Batman ked nie je Batman? Co sa tyka hercov, nu, Patizon to zahral dobre, niet pochyb, ale bez obleku to bola len schranka, nieco ako v Dni nezavyslosti, kedy o schranky vypadne len taky cerv. Mlada Kravitzovie, v latexe a kratkych vlasoch posobila trosku ako batmanov transRobin kamarat. Dlhe vlasy a bez prevleku... to uz ina liga. Colin taka maska, ze keby neviem ze tam hra tak ho nespoznat, super. Celkove hodnotenie: 94%. Akcia, kamera, atmosfera SUPER. ()

Liweixiaojie

7/10 Omnoho lepšie ako som očakávala. Nolanovho Batmana to bohužiaľ neprekonalo, ale aj tak veľmi slušný režisérsky a herecký počin. Výborný soundrack. ()

hdraf

6/10 Můžete mi někdo vysvětlit, jak by tento Batman mohl soupeřit se Supermanem, Steppenwolfem, Zodem a dalšími nestvůrami? Prostě z pohledu svalů katastrofa, spíš k smíchu. Zlatý Affleck!!! Jinak to byla detektivka než nějaký scifi komiks. Neustále noví herci všech profesí dělají v tom dokonalý bordel. Copak v Marvelu hraje Ironmana, Hulka.... někdo jiný, když ten první nezemřel? DC dělá z lidí blbce. ()

Nubligo

Z mého pohledu velmi slabá detektivka, žádné překvapení, žádné předané emoce nic.. Film se navíc hrozně táhne a nic se vlastně neděje.. Pattinson ze kterého jsem měl obavy roli zvládl.. Ale já si prostě Batmana a hlavně Bruce Waynea představuji jinak.. ()

Zaks

Správne temné vo všetkých oblastiach, myslím, že rozhodne dôstojný zástupca batmanových famílie. Malo to veľmi zvláštnu atmosféru, ktorá spolu s dokonalým príbehom neustále napínala všetky zmysly. Oceňujem, že Batman v tomto filme nie je úplný nadčlovek, má svoje slabšie stránky, aj v bitkách to bolo cítiť. Nebyť obleku, miestami pôsobil úplne obyčajne. Výborne sekundovala aj Catwoman, dobre im to spolu ladilo. Nadpriemerne treba hodnotiť hudobnú stránku. Mierna nuda sa ale predsa len objavila, nebolo to úplne dokonalé. ()

Hexx

Nejsem ultimátním fanouškem Batmana, i když se vždy rád na nového podívám s chutí. U tohoto mi však spadla čelist a vsunulo mě to neočekávaně přímo do umě rozbalujícího se děje v popředí s psychoušským záporákem jak má být. Ztemnělá podívaná musí diváka držet po celý tři hoďky v dokonalym vejrání s lehce otevřenou pusou, mírně slintající a občas i nějaké to tření bradavek přichází v úvahu též. Bravo! ()

Tomassy

Můj nejoblíbenější komiksový hrdina je zpátky. Pro mě nejočekávanější film roku po Matrixu. Po skvělém Batmanovi od Nolana a z 90. let od Burtona přichází lehce nadprůměrný Batman, který nezklame, ale i nenadchne. Je to ale jiné zajímavé provedení temného příběhu v temné atmosféře detektivního příběhu s několika akčními scénami a hodně dobrými hereckými výkony v čele s Robertem Pattinsonem. Film je dobře a kvalitně natočen, dobré scény, scenérie, kostými, hudba a pěkné Batmanovo auto. Příběh je zajímavý a odkrývá další zajímavosti z minulosti v Gotham City. Záporák Hádankář je dobrý a zajímavý a nechybí tu i Catwoman s komisařem Gordonem, Alfredem a další záporák Tučňák. Skoro necelá 3.hodinová stopáž celkem uběhne, je tam pár pomalejších míst. Film odkrývá Batmanovo nitro, pocity v Gotham City, kde bojuje proti zločincům a po vraždě starosty musí společně s komisařem Gordonem pátrat po tajemném vrahovi, který dále vraždí vysoce postavené osoby. Spojí se i s Catwoman a rozkrývá a poznává temná tajemství minulosti. Film stojí za zkouknutí a 3. hodinová stopáž uteče, uvidíme jak bude vypadat další díl, který určitě přijde v budoucnu. Hodnocení 70%. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /pár o ničem dialogů a pár hrdinských scén by se našlo/, + /Robert jako novej Batman nebyl špatnej a Zoë celkem šla, děj jako detektivka byl dobrej a zvuková stránka filmu byla dost dobrá/, hodnocení - novej Batman byl dobrej, dost dlouhej, ale dobrej, docela až osudovej, trochu horor občas, šlo to, líbilo se mi to ()

Gamora

Tak už tu máme dalšího, a rozhodně ne posledního Batmana. Zajímavé, detektivní drama s krátkou, ale záživnou akcí, o milionáři v obleku netopýra co potírá zločin v Gothamu. Temný vizuál a poutavý příběh podtrhuje perfektně vybraná hudba. Většina herců odvedlo skvělou práci, hlavně Robert Pattinson v roli Bruce Waynea. Fanoušci Batmana se mohou těšit na mnoho odkazů a narážek na komiksy. Pokud jde o záporáka, tak tu máme Riddlera který nahání hrůzu svými ohavnými činy na skorumpovaných úředních a jeho komplikovaného plánu na očištění Gothamu. Je pravda že Nolanova Temného rytíře tento film nepřekonal ale I tak doufám že budou další díly stejně dobré jako tento. 9/10 ()

JustEdems

Dlouho jsem si musel v hlavě přemítat, jak vlastně popsat to nadšení z nového zpracování mého oblíbeného hrdiny. Nové pojetí osobnosti Bruce Wayna a samozřejmě Batmana, je temné, melancholické a perfektně hrající v souladu s drsným, špinavým a stejně tak temným místem, jako je nový Gotham. Který Matt Reeves vykreslil tak, jak jsem si ho přesně představoval. Město je jakousi další ústřední postavou, která hraje tu nejdůležitější roli a působí jako jedna velká živoucí substance, která je katalyzátorem toho všeho zlého, ale i dobrého. Už během první čtvrt hodiny, kdy zazní hlavní voice-over, je jasné, že se bude jednat o něco velkolepého. A že jediná věta, dokáže vše tak skvěle a trefně vystihnout. Atmosféra je jedním slovem dechberoucí. Scény prosáklé krůpějemi deště a vše kolem halící tmou, jsou do detailu zarámované a zvěčněné objektivem geniálního Greiga Frasera, který je dle mého, novodobá špička ve svém oboru. A když se právě necháte pohltit těmito záběry a jen hypnoticky sledujete plátno, v tom udeří Michael Giacchino se svým ponurým koncertem. Ve chvíli kdy poprvé vidíme temného rytíře, jak vystupuje ze tmy, za hřmotu dunivých kroků a pár tónů piana, jsem si ihned řekl, že mě pan Reeves má. Vykreslení hlavního hrdiny, jako temnotou zahaleného strážce vytaženého z hlubin pekla, strach nahánějící všem těm grázlům co Gotham stvořil a zároveň nejlepšího detektiva všech dob, kterého jsme se konečně dočkali, se prostě povedl. Stejně tak Bruce Wayne, který i přes to že nedostal tolik prostoru, má stejně tak co sdělit a svým uzavřeným postojem a odstupem, je konečně ukázána i ta druhá stránka osobnosti, než jen vykreslení jako bohatého sirotka s tajemstvím. Když si nasadí masku, je to stále on, ale je to víc než jen "ON" tohle je ta jeho pravá tvář. Je jako nedobytná pevnost, tank, který bortí vše, co mu přijde do cesty. Ale právě díky vykreslení zranitelnosti, nezapomínáme na to, že se stále jedná o člověka z masa a kostí a máme tudíž i možnost mít strach o jeho existenci. Co se týče hraní si na kočku a myš s hlavním záporákem, daří se náramně. Hádankář pojatý zase poněkud jiným způsobem a připomínající Zodiaca, se určitě v podání Paula Dano zapíše mezi špičky v tomto žánru. Hádanky jsou originální, nápadité, s vtipem pojaté a dovedou i nahnat strach. Prolínání vedlejších postav, kterými myslím Alfreda, Gordona, Penguina a Selinu, která má více prostoru, je tak akorát, na navnadění se na budoucí pokračování. Alfréd se zde mihne v minimální míře, ale stačí to na to, abychom viděli, že se pořád jedná o toho nejdůležitějšího člověka, v Brucově/Batmanově světě. K tomu stačila jen chvilka a emoce mnou prostupovali jako statická elektřina. Stejně tak Gordon, který je zde poněkud drsnější, než v Nolanovo verzi. To však není na škodu. Naopak, zkorumpovanost v policejním prostředí, je znatelnější, než kdy jindy a jinde. Tudíž tvrdá slupka je zde nezbytná. Jako Batmanův parťák, se určitě velice povedl a užíval jsem si každou scénu, kdy se tyto dvě postavy zde setkaly. Penguin, kterého tak skvěle ztvárnil C. Farrell, je prostě skvělý, prvotřídní mafián, který mě bavil pokaždé, když se objevil na plátně. A nesmím zapomenout na Catwoman/Selinu Kyle, u které jsem měl poněkud obavy. Ale obával jsem se zbytečně, Zoë Kravitz je prostě okouzlující a chemie která sálala mezi ní a R. Pattinsonem byla opravdu znatelná v každé scéně. Jsem však velice rád, že se zde spíš objevila více jako S.Kyle, než Catwoman, která pravděpodobně dostane více prostoru v budoucnu. Těším se. Co se symbolik a scén samotných týče, kdy například myslím honičku mezi Oswaldem a Batmanem. U které se sotva popadá dech a od které neodtrhnete pohled. A to především u pohledu, kdy vzhůru nohama, plameny obklopený, pomalým krokem (jako netopýr) kráčející hrdina, jde naproti za svou "kořistí"..je prostě husí kůži tvořící! A stejně tak kdy náš hrdina vyvádí lid z trosek budovy se světlicí v ruce. Kdy si při záchraně města uvědomí svou úlohu, kterou není pomsta, ale naděje. Je toho tolik, že nevím co vyzdvihnout dál. Ale jako poslední co vyzdvihnout musím, je humor v kontrastu s temnou noirovou atmosférou. To, že se podařilo zde zasadit, je velké plus, které je občasným příjemným zpestřením. Co však musím trochu vytknout, je postrádání trochu krvavějšího, hrubšího zpracování. Těšil jsem se na na eRkovou verzi, podobnou Jokerovi ale holt nemůže být každý den posvícení. Ale přeci jen se jedná o maličkost a jde jen o můj úchylácký apetit. Toť vše. Vše, ale stejně je to jen zrnko toho, co mnou stále ještě proplouvá. Toto zpracování určitě nesedne každému, už kvůli své stopáži, nebo menší akci oproti ostatním verzím. Ale své diváky a své obdivovatele rozhodně najde. PS: Prosím hlavně už přestaňte srovnávat předešlé verze, především myslím trilogii Temného rytíře. Je to jako kdybyste si vybrali dvě svá oblíbená jídla, třeba steak a burger..Oboje je prostě skvělé, ale zároveň se jedná o něco úplně jiného. Vnímejte to tedy jako samostatné jednotky a ne jako konkurenci či co. () (méně) (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023