Sam Lion (Jean-Paul Belmondo) je bývalý cirkusový artista, nyní padesátník a úspěšný podnikatel. Najednou si ale uvědomí, že je svým dosavadním životem vyčerpán a rozhodne se předstírat svou smrt a všechno opustit. Po čase se dozví, že firma, kterou po Samově „smrti“ vedou jeho děti, má problémy a vymyslí způsob, jak své rodině tajně pomoct, aniž by kdokoliv tušil, že za vším stojí právě on. (oficiální text distributora)

sardon

Film o stárnoucím muži, kterého už unavilo honění se za mamonem a hledajícím skutečný smysl života se vyznačuje vyzrálým civilním herectvím oproštěným od někdy zbytečného pitvoření, jemuž přesto nechybí jemný humor a nadhled. Po všech těch Belmondových bezvadných, ale poněkud stereotypních " Policajtech a rošťácích " poněkud netypická role. Odkojen Krampolovým hlasem, nemohl jsem si ze začátku filmu zvyknout na Mrkvičkův dabing, abych mu po čase přišel na chuť, ba naopak musím říci, že pro tento film to byla jednoznačně lepší volba. I přesto, že mám velmi rád všechny ty Bezva finty, Muže z Acapulca, Zvířata, Veselé Velikonoce, Manžele z roku II apod. , tak pro mne je toto nejlepší Belmondův film. ()

Peči

Líbí se mi komentář B!shopa, který to celkem dobře vystihuje. Během první hodiny jsem měl chuť to vypnout - a ani to nedokoukat. Bylo to hodně emotivní, často beze slov, jen za asistence hudby. Nemělo to pevný děj, zkrátka hodně psychologická záležitost asi spíš pro fajnšmekry. Vzbuzovalo to ve mně dost sentimentální melancholii, takovou divnou těžkost a slzu na krajíčku, nemám moc rád tyhle typy filmů. Jenže druhá část byla úplně jiné kafe, dějová linka začala být jasně a pevně znatelná. Perfektní bylo i vyústění. A samotný Belmondo už ve mně nevzbuzoval takovou úzkost a sentimentalitu jako před tím, kdy jako kdyby ve člověku zanechával dojem čas nezastavíš, to nejlepší máš za sebou. Ve druhé půlce totiž exceluje a pokud tedy za první půlku 2**, tak za druhou dávám 5***** a dohromady dám sice slabší, ale přece jen 4 hvězdy. ()

Delmondo

Cesta zhýčkaného Belmonda vedla od nejrůznějších dobrodruhů, zlodějíčků, kašpárků a lamačů dívčích srdcí až sem, k zarostlýmu stárnoucímu chlapíkovi, kterýho Jean-Paul zahrál opravdu výborně, i když je to nezvyk vidět ho "v klidu". ()

nanamarak1

Rozhodně zajímavý film. Bohužel, jak psali jiní, první polovina je příliš dlouhá a zmatená, takže ani přes kvalitní herce a dabing nemohu jít přes 3 hvězdice. 60% ()

MariusDee

Dlouho jsem obracel tohle DVD v ruce a zvažoval, zda se na něj chci opravdu dívat. Ono, už ten obrázek na jeho titulní straně byl pěkný kýč. Během sledování filmu jsem jen zjišťoval, že obrázek věrně vystihuje povahu celého filmu - kýčovitý, patetický, do sebe zahleděný. Dojemné promluvy a dlouhé pohledy kamery mnohdy spíše vzbuzují nevoli, než (tak prvoplánově chtěné) dojetí. Scénky z minula a výjevy z Afriky a Asie jsou do děje vkládány až příliš často a dlouze, takže se míjejí svým účelem. Důvod, pro který jsem se nakonec rozhodl film shlédnout, však nezklamal. Belmondo zde hraje poněkud méně excentricky než je zvykem, přesto je na něj příjemný pohled. Samotný film se trochu zvedá od poloviny, kdy se začně konečně něco dít, nicméně později opět upadá, začně nudit a končí poměrně hloupě. Pokud toto někdo považuje za psychologický snímek, pak asi nikdy o psychologii nezavadil. Vinu za slabý film lze přičíst jedině Lelouchovi, který pro tohle napsal scénář a i to řežíroval...a kolik tenhle snímek musel stát peněz...taková škoda:) Jinak myslím, že role stárnoucího muže je daleko plastičtěji a uvěřitelněji ztvárněna ve filmech: Život jako choroba přenášena pohlavní cestou -- Persona non grata -- Lepší už to nebude -- O Schmitovi -- 8 1/2 -- Lev v zimě...ovšem jsou to příběhy z trochu jiného soudku ()

Johgas

Smutný film. Motivy hlavního hrdiny jsem nepochopila, to však neznamená, že mne film nezasáhl. U scény Samova "pohřbu" jsem brečela stejně jako smuteční hosté. ()

skoda120L

První polovina filmu pro mě byla nic moc. Byla taková divná , moc nedávala smysl a nebyla moc přehledná to jsem si myslel že dám filmu sotva tři hvězdičky ale od druhé poloviny filmu už to bylo super film se srovnal a začal být celkem normální. Na pár místech jsem se i zasmál. Takže celkově film nebyl špatný a co mu ještě přidalo je výborný původní dabing. Takže dávám čtyři hvězdičky určitě. ()

Felix.catus

Spojení Lelouch a Belmondo slibovalo filmový zážitek. Umocněný úžasnou hudbou mé očekávání ještě daleko předčil a film se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Letitý pocit únavy, marnosti a osamění, které nese hrdina na bedrech, přechází i na diváka, Zvláštně poklidný smutek, hrdost, touha změnit to, na co v reálu nemáme sil, i pouta, která nelze v životě přervat vůbec snadno, jsou nosnými tématy a nesklouznou ani na okamžik ke klišé. Jako velký milovník francouzských filmů, a obzvláště pak francouzského šansonu, jsem se slzami v očích (u filmů obvykle nepláči) poslouchala úvodní melodii, která se prolíná celými dvěma hodinami příjemného, místy trošku tíživého, děje. Myslím, že tento film se dá pochopit až s věkem a i jeho moudrou melancholii, dětsky naivní poťouchlost a konečně i potřebu zanechat za sebou to, co nás vyhořuje. Za sebe hodnotím přirozeně plným počtem bodů. ()

baxello

Tak tento film mě doslova dostal.Belmondovi ta role fantasticky sedla a bylo vidět,že si ji užívá. Hudební stránka filmu taky dodala atmosféru.Je to jeden z filmů na který se vždycky podívám velmi rád. ()

Icewalk

Zajímavý film, velmi dobře zahrán s Belmondem v hlavní roli. Dramatický i smutnější film s menším humorem. Ze strany řežiséra byla také odvedena dobrá práce, vychytané střihy a velmi akční děj, který dokáže zaujmout! Film se jasně zařadil mezi mé oblíbené. 80% ()

andy60

Belmondo v nezvyklé roli, která mně byla milejší, než to 20x stále se opakující - ztřeštěný sukničkář, usilující o to, být vtipný, duchaplný a svůdný za každou cenu. Problém tohoto filmu však vidím jinde - děj je nevyrovnaný, plynoucí velmi pomalu, až by někdo mohl namítnout, že chvílemi i nudí. ()

severiano

Skvěle "udělaný" film se vším všudy. Myslím, že hlavní roli, ve které v tomto filmu exceluje Jean-Paul, by asi zahrál kde kdo, ale on tomuto příběhu dodává neskutečnou uvěřitelnost. Film, který člověka snadno donutí se opravdu zamyslet nad tím co má vlastně smysl a cenu, poskládat si priority. Při prvním shlédnutí mi neseděla hudba, ale po opakovaných sedáncích u tohoto díla musím říct, že právě hudba je jednen z prvků, který filmu dodává další skvělý rozměr. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo