Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

Cesty timem

Na hudbu mi nešahejte :-) Nemyslím, že byla tak špatná, jak se tady uvádí. Dannyho Schoggerera (ani chudák není zmíněn ve výčtu tvůrců tady na CSFD) motiv na klavír v části někde potom co Samotář přijde o parťaka se mi moc líbil a broukal jsem si ho ještě po shlédnutí. A hudby je tam málo. Aáá vy ostatní asi myslíte tu muziku tam někde v barech atd., že? A nebo tu závěrečnou u titulků? No jo 80tky. Zas jako rap tam být nemůže, žejo. Jinak Bébel prostě klasika, až se mi ty názvy podobných jeho filmů s tímto pletou. Hádejte které. ()

P/\/EL

boha, pěkně overrated movie, nj, nostalgie a belmondománie, taková oddychová podprůměrná - strašně 80. ková záležitost (ty vesty, ta připitomělá hudba), ach jo, terorista Schneider každýho sejme na potkání, ale moc z toho nemrazí, obzvlášť, když z lidí začne tíct doslova malinová šťáva - né, strašně umělá krev, nemůžu si pomoc. Roztomilej blonďatej nezajímavej harant, nuda, nuda, bez nápadu a těch - dvacet let, Schneidere??? dělaj si legraci, počkat drsňák(jasně ty jeho metody, sejme motorkáře na ulici mezi lidma na dálku 100 metrou svym kvérem, ale natočený je to uplně napítchu - nmě přišel spíš jako vůl, co se se Schneiderem moc babral, asi jak se často(dneska) řiká, ikdyž se mi to moc nelíbí "humanista" - Schneider tady spíš jak terorista(politické cíle), nebezpečnej zločinec, u kterýho nevíme, vo co mu de(nebo je to strašně nezajmavý), a má dostat za mnohonásobný chladnokrevný vraždy(popravy) 20 let???? hehehe, to tak, v roce 1987, ježiši.....no, strašná kok*tina.....Belmondo má sakra lepší filmy, kde je mnohem drsnější...ještě mě taky děsně iritovala ta jeho kožená bunda, ten film snad natočili za jeden den, nebo fakt nevim... ()

pelegryna

Jean Paul je dnes legendou a jeho filmy budou brzy možná promítány jako filmy pro pamětníky a i když je Samotář nic moc a to i z pohledu chyb ve střihu a chvílemi prachbídné kamery včetně hloupého příběhu je pro mne povinností a to ze zaujatosti.... hodnotit vysoko.Belmondo dá prostě šmrnc skoro všemu. ()

Dodge-I

Stan vs. Schneider - tak to je pekny duel, nemluve o Parizi - povedene krimi, byt se da cekat, ze to Belmondo vyhraje. Pohoda film... ()

rebel2009

Belmondo válí, pořád má svůj bezelstný úsměv se kterým vyřeší i nejzapeklitější situace, ženské k nakousnutí , hlavně Marie-Christine Descouard....jó, zlatý časy pořádných kriminálek 80 let... ()

ladinek

Belmondo v nejlepší formě,jeden ze tří jeho nejlepších filmů.Jednoduchý příběh v Jean-Paulově podání,krásná hudba a ten malej kluk je taky perfektní.Pro tenhle film mám slabost,proto dávám 90%. ()

rimul

Tyhle role jsou jako šité pro Belmonda....nenadělá cavyky, jedná napřímo....ani na chvíli jsem se nenudil. ()

trollfjord

Vynikající film. Jenom nechápu, proč je uveden jako Profesionál 2, když s filmem Profesionál nemá nic společného a postava kterou v onom filmu Belmondo hrál, dokonce nakonec zemře. Trochu mi to připomíná doby, kdy filmy se Seagalem, byly v Česku k mání pod názvem Nico 1, 2,3 atd ()

andy60

Kriminálka, která nijak nevyčnívá z řady, Belmondovi se občas povede slušná hláška, záporák je dobrý. Jen jsem nepochopil tu razii na vlakovém nádraží, kdy jsou tam houfy policistů ze všech stran, Schneider začne utíkat nějakým nouzovým východem a ostatní, včetně Belmonda, jsou naprosto v klidu, nikdo ho nepronásleduje. ()

andydufrsn

Belmondo ve své téměř tradiční roli. Tvrďák, co se ničeho nebojí a zároveň má veliký lásce otevřený srdce, je to vlastně takovej prototyp postav, které později převzal Jean Reno ()

MrEddie

Poprvé jsem to viděl v kině v 80.letech a bylo to za 5 hvězdiček. V letech devadesátých to bylo za čtyři hvězdičky. Film postupně vyčpěl. Je to pořád dobrá oddechová kriminálka, kterou drží Belmondo. Velmi se mi líbila i hudba od méně známého Dannyho Schoggera. Tři a půl hvězdy. ()

PORTER44

Opět Belmondo jako tvrdý komisař kterému zabijou parťáka a on se chce pomstít,už né tak akční ale stále zábavný a profík,ve vedlejších rolích se objeví opět známé tváře které už s Belmondem hráli. ()

JeanPaulB

Bebel tentokrát v roli pomstiaceho sa policajta drogovému zločincovi Schneiderovi a treba povedať, že mu to pristane. Treba však povedať, že Belmondo v týchto roliach nekompromisných komisárov a jeho metódami v spojitosti s jeho hláškami robia tieto inak priemerné kriminálky (čo sa týka scenáru, a celkového dojmu originálnymi snímkami a mne najobľúbenejšími). Nuže nemôžem inak 5* 90% ()

Jirkacek

Francouzský kriminální snímek Samotář z roku 1987 jsem viděl poprvé někdy během studia na střední škole, neboť komunistický režim neměl naštěstí problém s vysíláním filmů ze země galského kohouta, na rozdíl od těch amerických, které se k nám dostaly třeba až za několik let. Už tehdy mi v paměti utkvěla scéna, když šéf lupičské bandy Schneider zabil policistu Simona a pak se ztratil. Stejným způsobem jsem vzpomínal také na to, jak se pak hlavní hrdina Stan vrahovi pomstil. Když jsem si doma pustil po 34 letech tuto drsnou kriminálku abych si osvěžil paměť, napsal zasvěcený komentář a správně film ohodnotil, postupně jsem si začal uvědomovat i další scénky, ale to mi nijak nevadilo a shlédnutí jsem si řádně užil. Na začátku filmu chtěli dva stárnoucí policisté a přátelé Stan (Jean-Paul Belmondo) a Simon (Michel Creton) podat výpověď a odjet na Antily dělat hoteliéry. Zašli na večeři a pak se odebrali do nočního klubu, kde je náhodnou potkal hledaný zločinec Schneider (Jean-Pierre Malo). Policista Simon za ním odešel na WC, aby ho zatkl, ale zločinec jej zastřelil a utekl. Smutný Stan doma vyhodil obě připravené výpovědi a zůstal u policie, aby se mohl pomstít. Na to si ale musel počkat celé dva roky, než se objevily zprávy, že Schneider je zpátky ve Francii. Stan zatím vychovával Simonova syna Kristiána (Frank Ayas) a stal se šéfem protiteroristického oddělení. Když došlo ke krvavému přepadení auta s penězi, byl Stan přesvědčený, že je to Schneiderovo dílo. Jeho šéf (Jean-Claude de Goros) mu nevěřil, Stan ale pátral dál a používal k tomu jakékoli metody, včetně těch ne příliš legálních. Využil k tomu třeba zločince z pařížského podsvětí, kterými byli René Pignon (Francois Dunoyer), Rocky (Laurent Gendron), Sumatra (Guy Pannequin), či Aldo Benani (Eric Denize). Dopadnout Schneidera ale nebylo vůbec jednoduché. Když se Stan s pomocí kolegů (Pierre Vernier a dalších), konečně Schneiderovi dostal na stopu, tak jeho konkurent komisař Pezolli (Michel Beaune), svou hloupostí zmařil šanci Schneidera zatknout a terorista opět unikl. Poté, co Stan "zmáčkne" některé jeho komplice a přežil vražedný útok na svou osobu, se mu ho konečně podařilo najít a zatknout. Schneider dostal dvacet let a Stan asi zůstal u policie. Na rozdíl od bláznivých komedií byl Samotář úplně jiným šálkem kávy. Dřív jsem si to neuvědomoval, neboť jsem považoval mého oblíbence Belmonda za francouzského komika, nicméně jsem si musel přiznat, že i jako drsný inspektor či policista, své role zvládal skvěle. Byl prostě hodný své pověsti charismatického a velkého francouzského herce, který se prý rád koupal v pivu. S kvalitou snímku Samotář jsem tedy byl spokojen, i když jsem se vůbec nezasmál, tak jak jsem byl u filmů s Belmondem zvyklý. To však nijak nesnižuje úroveň filmu. Suma sumárum, snímek Samotář ode mne získal tři samotářské hvězdy ***. ()

milos.bradik

Tahle role Belmondovi perfektně sedí a je v nich výborný, ale ty filmy jsou všechny na jedno brdo a člověk ví předem jak to dopadne. Nejvíce se mi líbí ta Belmondova hláška hned na začátku "Takoví jako my už nejsou. Už vymřeli". ()