Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

donkocicak

Vcelku dobrý a zajímavý film. První, kde jsem Belmonda viděl jako "poldu". Sedl mi do toho příběhu dokonale. A finále s brokovnicí nemělo chybu. Zasloužené tři hvězdičky. ()

Tiiso

K dokonalosti filmu Samotář, chybí několik důležitých aspektů kinematografie. Dobrá atmosféra, silný děj. Snímek je ušit na míru hlavní postavě, ale na rozdíl od filmů Policajt nebo rošťák či Profesionál, schéma nefunguje. Záporná postava nemá dostatečné charisma. Doprovodná hudba je podprůměrná. Některé okamžiky scén jsou postavami přehrávané a těžko uvěřitelné. Řečeno jednodušeji, vše co se ve filmu objevuje, jde málo do hloubky. Z e snímku jde cítit záměr tvůrců: vyrobit nějaký produkt s dobrým jménem (Belmondo) a prodat. Nic více. Zmíněný Belmondo je jako vždy výborný a sledovat ho ve scénách je to nejlepší co počin dokáže dát. To je dosti málo. Slabé tři hvězdičky. ()

Romeroo

Velmi povedená kriminálka s Belmondem, který velmi povedeně hláškuje a perlí a hlavně dodává filmu potřebné kouzlo, stejně jako záporák Schneider! ()

offlineman

Je vidět, že J-PB pomalu stárne, ale na kvalitě filmu to nijak neubírá. myslím, že s jiným hercem by to byl nejspíš propadák! Znovu si neodpustím a vyzdvihnu skvělý dabing, jeden z posledních, co za něco stály! ()

Pitryx

No, hodně jsem se na tento film nachodil. Dnes už mne tak nebere. Pár dobrých hlášek, pár dobrých scén, mezitím pátrání. Belmondo je dobrý, avšak je to na můj vkus stále dokola. Přesto film jistě pobaví. 201312099027/9206 ()

subic

Jestliže Le Professionnel je etalon, potom Le Solitaire je jen odvar bez akce, kapky dramatu, navíc s komediálními prvky a vtípky. 71% ()

Tominni

Belmondo v roli tak typické - drsný policajt Stan (poldové se neříká) se chce pomstít za smrt svého přítele, takže jakmile se objeví zprávy, že Schneider se vrátil, začíná pátrání, kde se nejde pro ránu daleko, stejně tak počet mrtvol roste rychlou řadou. Takový průměr, který na tom průměru drží vlastně jenom JPB, jinak by film upadnul už dávno do zapomění. ()

Jehan

Dobový Belmondův standard. Daleko za časy, kdy trousil hlášky směrem ke Kamilovi a nebyl jen samoúčelně brutální a arogantní. ()

MirkaP

Slabý příběh se silným Belmondem. Nejzajímavější na tom všem je, jak Bebel dobře vypadá ve svých 54 letech. ()

JosefTomas

Málokterý herec dokázal ze svého jména udělat ekvivalent postav, které hrál. Belmondo v průběhu let přesedlal na roli tajemného mstitele bezpráví, že mu jeho role přerostly jeho hereckou tvář a už zkrátka hrál jen sám sebe. Je-li to dobře, či ne, to musí posoudit každý sám. Jedno je ale jisté, když chci pustit Belmonda, tak cokoliv vyberu, bude řemeslně zvládnuté a budu vědět, co od toho čekat. ()