Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

helrohir

Solídna kriminálka, ktorej výslednú hodnotu však výrazne pozdvihuje práve Belmondo. Ani hlavný záporák nie je na zahodenie, a do pamäte sa vryje viac než kdejaký tuctový zloduch. 60%. ()

ostravak30

Jacques Deray měl s Belmondovým akčním pojetím svých rolí zkušenosti, viz. Dobrodruh, Borsalino.... Tento film je ale přeci jen ozvláštněn tím, že Belmondovi táhlo na šedesátku, ale též malým klukem, který z drsného policisty dělal víc člověka. Neznám všechny Belmondovy filmy, a tady si musím postesknout, že ty pozdější se u nás vůbec nevysílají, což je rozhodně škoda, ale tipl bych si, že je to jeho poslední nebo jedna z posledních rolí tvrďáckých policajtů. A bylo to slušné rozloučení. Kdo z nás bude na prahu šedesátky v takové kondici s takovým charisma. ()

mr.bredok

Poslední klasická belmondovka. V padesáti čtyřech letech ukončil Jean-Paul kariéru představitele drsňáků důstojnou tečkou. Jakoby zločinec Schnaider byl poslední padouch, kterého je nutno ve Francii zlikvidovat. V dalším, o rok starším snímku - Cesta zhýčkaného dítěte (mimochodem taky skvělém), má sice Belmondo roli dobrodruha, ale film je jednoznačně z jiného ranku. ()

Riverin

Nepomôžem si ale mne tento film prišiel neskutočne nudný a nezáživný. Belmondo je dobrý, ale nie až tak aby zatienil ostatných nemožných hercov a príšernú 80tkovú hudbu. ()

garry

Klasika. Krásná osmdesátá léta. Policajti jsou neodolatelní a padouch má německé příjmení. Co by jste také od francouzské detektivky chtěli. ()

tonton78

Belmondo jako pořádně tvrdej polda, nikomu jinýmu bych to nevěřil. Dejte mě oddělení podobnejch borečků a zruším ve Francii No-go zóny. Akorát francouzskej Le GIBS by se asi La posral. A co se Schneidera týče, tak takhle vyjebáno v palici jsem chtěl vždycky mít, to teda jo ()

Danulinda

Scénárista sice udělal ze Simona totálního nepoldu, který se nechal zcela amatérsky zastřelit, ale nebýt této naivnosti, tak se jedná o jeden z mých top ten filmů s Bebelem. ()

krivkin

Znamenitý záporák, ale málo platné, už to přestávalo být ono. 4. hvězda * z nostalgie za Bebelovo rozloučení s tvrdými chlapíky "staré školy" ()

Nerajohn

Klasická kvalitní francouzská kriminálka. Kromě vynikajícího Belmonda tady stojí za zmínku J.P. Malo a jeho psycho vrah Schneider, kterého se bojí celé podsvětí. ()

superzurda

Když jsem jako kluk koukal u strejdy na videou, chtěl jsem pustit tři filmy: Ski Patrol, Amerického Ninju a Samotář. Samotář mě jako jediný baví i dnes. Belmondova síť práskačů i to jak každýho vždycky zbouchá mě prostě baví ()

Peči

Výborný napínavý krimi thriller. Belmondo (komisař Stan) zde na vrcholu sil hraje policajta který si prodlouží práci u policie, protože chce dopadnou vraha svého dlouholetého kolegy. Nakonec jsem musel dát za pět, přestože jsem váhal kvůli občasným až dost nechutným scénkám s vraždami, a to v podání hlavního záporáka (J.P Malo). Je fakt, že to ale mělo ilustrovat jeho zhovadilost a šílenost. Nakonec je po právu dopadnut a potrestán vrchním komisařem Stanem. ()

tomas_j

Tento příběh jsem v různých filmech viděl tolikrát... Navíc tentokrát výjimečně příšerný dabing Krampola.. Když to srovnám s britskými Profesionály nebo Chobotnicí... ()

Kozlowski8

Stárnoucí polda se snaží dostat vraha svého parťáka... Tuctový děj, slabý scénář a nezajímavý projev J. P. Belmonda (příliš nechápu oblíbenost tohoto ošklivého chlapa a podle mne přeceňovaného herce). Žádný velký zážitek se nekonal. 45%. ()