Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

PTuranyi

Božský Bébé v kriminálnom filme v roli drsného policajta a šarmantného sukničkára, tak ako ho mám rád,  prenasledujúceho vraha svojho priateľa a kolegu Simona. Navyše sa musí starať o všetečného simonovho syna. Tradične dobrá francúzska produkcia dodáva v spolupráci s výbornými hercami v podstate jednoduchému príbehu dobrú atmosféru, takže sa môžeme kochať drsným neotesaným Belmondom, ktorý šarmantne vtipkuje na účet svojich nepriateľov či koketuje so ženami. 75% ()

tomino28

Z dnešního pohledu již docela rutinní záležitost, kde Jean-Paul Belmondo hraje jednoho z mnoha policajtů své bohaté kariéry. V současné době může někomu vadit pomalé tempo a relativně málo akce, jiný si zase najde kvalitní herecké obsazení a poctivé krimi ze staré školy se mu bude líbit. Takže ve výsledku neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. ()

Petal76

Druhá tvář Belmonda a jde mu taky skvěle, mám ten film moc ráda. Byť je to tak trochu o neohroženém hrdinovi je skvělý. ()

moorks

Další podařená kriminálka je opět z dílny Jacquese Deraye. Byla ušitá na míru Jeanu - Paulu Belmondovi a ten v ní opět exceluje. Dobrý biják, který se dnes už moc netočí. ()

gizi

Viděl jsem opět 12.6.11 a opravil 3* na 4*, protože tento druh filmů si je zaslouží. Belmondo je zde správný drsňák a i když to není vůbec komedie, nechybí jeho humorné průpovídky. Dá se na to dívat opakovaně a nenudit se. Bohužel hudba 80. let zde znějící je skoro otřesná. 75%. ()

zekon

Ty francouzské krimošky byly tak nějak na jedno kopyto a s trapnýma přestřelkama. Jo ve své době jsme za to byli v kině rádi, ale dnes je to spíš parodie :) Je lepší když je to spíš z půlky komedie a pak to má lepší grády jako Policajt nebo rošťák apod. ()

luga

Vedle určitých stereotypů, neosobních projevů a absence propracovanějšího příběhu, považuji za hlavní slabinu filmu, že mu chyběla potřebná jiskra. To nelze odpustit :) Ani Belmondova přítomnost a jeho obvyklá suverenita nestačila nedostatky vyvážit, či zakrýt. Ani nostalgie a má slabost pro tento typ hrdinů a dobu podobných filmů nedovolí, abych ohodnotil větším počtem hvězdiček. ()

Dr.dogous

Scénář 3 režie 3 herci 4 výprava 3 celkem 13 hodnocení 65% Stan řeší vše s úsměvem a nonšalancí. Mnoho dívek by jistě rádo přespalo pod stanem, ale Stan má svůj cíl, pomsta bude sladká a ani se po ní neztloustne. ()

pindruche

Dobré dialogy. Belmondo je výborný, celou roli mu věřím. Skvělá hudba a kmotřenec nemá chybu. Drsné a skvělé. 90%. ()

Jarda68

Francouzský komisař Stan je v Belmondově podání ekvivalentem Harryho Callahana z USA. Kromě kožené bundy,doutníku a nezbytné 38tky je oproti americkému kolegovi vyzbrojen také starou dobrou brokovnicí,která přidává body navíc v celkovém dojmu drsňáka,jenž nejde pro ránu,ostré slovo i občasný bonmot daleko.Příběh samotný je klasickou revenge krimi,ve které se vyskytuje překvapivě vysoký počet mrtvol plus dostatečně drsné přestřelky.Zajímavostí je postava hlavního záporáka Schneidera,kterého Jean Pierre Malo přesvědčivě podává jako totálně vyšinutého,chladnokrevného psychopata.Celkový dojem 80% ()

Feacher

Velmi dobrá krimi s Belmondem, ale jak podotkli jiní, bez něj by to těžko bylo tak dobré. Co mě navíc docela iritovalo byla ta hudba, ta mě k tomu moc nesedla. Ale jinak fajn film, spokojenost! ()

futislav

Belmondo výborný, jen mi tam docela drhne, jak inspektor v klidu před svědky fackuje majitele kasina, unáší vězně z vězení a nikdo neví, že to byl on a další iracionality. Škoda, dal bych i pět hvězd ale je to už příliš přestřelené. ()

marai

No tak toto nešlo dopozerať. Možno v druhej polovici filmu Belmondo spálil to žlté sako a odhodil mega prsteň z malíčka. Možno celá stopáž nakoniec stačila celej polícii v družbe s mafošmi(?) vystopovať jedného vykrádača bánk. To sa už nedozviem. Isté je len jedno, 80tky boli peklo - šaty, hudba, tanečné kreácie - a tento film do nich úplne zapadá. 2 hviezdy vrátane tringletu za Belmonda nech nežerem. ()