Píše se rok 1789, do pádu Bastily schází jen několik dní. Bohaté šlechtice však straší nejen vzrůstající nevole lidu, ale zároveň muž v masce, který po svých loupežích nechává za sebou známou vizitku – černý tulipán. Jediným úspěchem policie je to, že je postrach aristokratů poznamenán na tváři sečnou ranou. Velitel policie má své podezření a nyní jen čeká, že se mu přede všemi potvrdí. Netuší ovšem, že Guillaume de Saint-Preux má mladšího bratra, který jako by mu z oka vypadl. A tak na slavnost přichází „Guillaume“ s tváří a úsměvem nevinného chlapce… Slavný přepis neméně slavné literární předlohy Alexandra Dumase natočil s Alainem Delonem v titulní dvojroli režisér Christian-Jaque. (Česká televize)

LencaN

Divím se, že tuto super komedii jsem doteď ještě neviděla nikde v televizi v neděli odpoledne, protože teď už ji budu řadit mezi klasiku jako je Vinnetou, četníci ze Saint Tropez, tři mušketýři nebo Angelika. Konečně jsem pochopila, proč byl Delon idolem mnoha ženských srdcí. Znám ho spíš ze starších dob, ale tady byl (u chlapa možná vyzní trochu divně ale což:) ) jako obrázek. Charisma z něho sálalo. K tomu měl kolem sebe samé krásné ženy, takže se taky nedivím mužům, kteří v mládí toužili být jako Černý tulipán, jednak aby byli mstiteli a ochraňovateli s kordem v ruce a jednak aby ženy slintaly, když se na ně usmějí. Zápletka o dvojčatech se mi moc líbila, hezky bylo vidět, jak se nesmělejší dvojče postupně měnilo. Ale primárně mě na Černém tulipánovi zaujala ta příjemná naivita a ryzí humor, který byl pro film jako živá voda. ()

Heywood

Alainu Delonovi tu bylo pouhých 28 let. A byl ve dvojroli skvělý už tehdy. Počítám, že film jsme viděli desetkrát...? Romantická krimi na pozadí blížící se francouzské revoluce s prvky komična dokázala oscilovat přesně na hranách dnes oblíbené udržitelnosti a vznikl tak film, který do zlaté historie patří. Co by se tomu filmu dalo vytknout? Marně hledám... ()

Tomulka

Jeden z mých prvních filmových hrdinů. I dnes když se na film podívám tak mám stejný zážitek z jeho shlédnutí. Avšak nutno dodat, že velkou mírou se na úspěchu podíla užasná dvojrole Alina Delona, což dokáži ocenit až v dnešních dobách. ()

giacobbe

Většinou preferuji původní,staré dabingy. V případě Pavla Trávníčka musím udělat výjimku, stále znovu mě překvapuje, že Delonovy filmy nejsou vůbec TEPLÉ. Lakomého růžovoučké Gijóómé hodit někam a spláchnout !! ()

revere

Jako kluk bych tomu dal všechny hvězdičky na světě. To jsem ještě naštěstí nebyl objektivní. Pro mne je tenhle film legenda. A čím víc Delonů, tím lépe. ()

Frank2

Na tomhle filmu jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Ještě se mi nestalo abych při závěrečné honičce v ulicích neměl husí kůži. ()

marcg

V 80. letech často vysíláno v tehdejší ČST, viděl jsem v dětství asi 4x a společně s Černým korzárem jeden z mých nejoblíbenějších dětských hrdinů. Klasický francouzský dobrodružný film, okořeněný mladým krasavcem Delonem v nejlepší kondici, dokonce v dvojroli. Vivat Voltaire a Rousseau ! ()

amlug

Hrdina s maskou bojuje proti šlechtě za francouzský lid anebo je to jen pokrytecký zloděj? Chvíli tak a chvíli onak, záleží natom, který z bratrů si zrovna masku nasadí. Ale i padouch v sobě přeci jen objeví lepší stránku. A nakonec přijde poprava... ()

Bloodoom

Tento film miluji snad od první chvíle co jsem ho viděl. Nevím co dodat. Alain hraje, dle mého, snad nejlepší roli jakou kdy hrál. ()

blackjack31

Skvělý film, odlehčený, dobrodružný, romantický. Svůdník žen a současně bojovník proti šlechtě. Celý film se člověk baví a je zde i mnoho vtipných momentů. Rád se s odstupem času opět na něj podívám. ()

Madla123

Alain Delon je má platonická láska a už kvůli němu musím dát plný počet (je to trošičku nespravedlivé, ale což). Jen na co si nikdy nezvyknu je fakt, že jeden z mých milých skončí, tak jak skončí. Pořád vždycky doufám, že se tam někde objeví, že to byl jenom trik a ono ne ;D Ale i přesto jde o parádní podívanou, vždyť je to přece Francie v 60. letech, tak co jiného čekat ;) ()

macherano

Musím uznať že výnimočný filmový počin dvojrola delon francúzskej romantickej historickej parodio-komedie aj keď dejovo to už nieje závratné. ()