Pierre Richard v roli úspěšného a stejně tak málo zaměstnaného herce Grégoira Lecomta, který se živí v reklamách na psí konzervy, má mini roli v představení malé divadelní kavárny a jeho jedinou vášní jsou krásné ženy. Jeho milenka Josyane však pracuje u dopravní policie, a tak má díky svým kolegyním perfektní přehled o dalších milostných avantýrách „svého“ Grégoira. Jednoho dne má podepsat smlouvu na malou filmovou roli zabijáka, omylem se však dostane do kanceláře mafiána Barberiniho, který očekává skutečného zabijáka, aby jej pověřil vraždou obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Ta se má uskutečnit hned další den v Saint Tropez, kde milionář chystá velkolepou oslavu svých narozenin. Zatímco Gregoire vše považuje za scénář, skutečný zabiják Moskowitz je mu v patách. Do společnosti herce se vetře také vyzývavá blondýnka Bunny, která je ve skutečnosti inspektorkou protišpionážní služby. A v Saint Tropez se rozjíždí velkolepá párty, na které se sejdou všichni praví i nepraví vrahové a také jejich oběti a ke Gregoirově zděšení také Bunny a Josyane. (Česká televize)

PTuranyi

Klasická francúzska komédia s Pierrom Richardom v hlavnej úlohe ako chorobným klamárom a sukničkárom, ktorý sa ako herec zapletie do vraždy bohatého magnáta. Zámena bláznivého herca s reálnym zabijakom je výborným zdrojom gagov a divokých zápletiek, ku ktorým prispieva aj žiarlivá priateľka. Výborný scenár a jedinečný Richardov herecký výkon sú zárukou dobrej zábavy. ()

vykyn

Spolu z Roztržitým nejlepší Richard.Naprosto dokonalý scénář,který nabízí Pierrovy spousta prostoru pro skvělé gagy.A je jich tam opravdu hodně.Řekl bych až na několik filmů. ()

gizi

Víc hluchých a nudných míst, než je zdrávo. Skoro 2/3 filmu se to jen tak vleče, až ten konec se trochu víc zasměji. Není to špatný film, ale s Richardem jsou lepší. 70% a zůstanu spíš u 3*. ()

Axl.K

Tahle crazy komedie patří určitě k tomu lepšímu, co s Pierre Richard natočil a docela mě dodatečně překvapilo, že hlavní hrdina se nejmenuje Francoa Perrin s fim nerežíroval Francis Veber. Gerard Oury také narozdíl od Vebera neměl v této komedii žádný hlubší podtext a soustředil se vyloženě dobře natočené komické gagy, ve kterých Pierre nemá konkurenci. Tím ale nechci shodit základní schema příběhu,které je asi lehce inspirováno už Velkým Blondýnem, ale zpracováno je excelentně. Navíc Valerie Mairesse skvěle sekunduje, stejně jako další známé tváře francouzských komedií 80 let. Pro mě jedna z nejlepších komedií s Pierrem a možná i komedií vůbec. ()

boudic

Pierre Richard je opravdu originální komik, má nezaměnitelný styl, a párty pana Velryby patří k nejlepším co jsem viděl. ()

SimonM

Velmi dobrá komedie, která jen tak neokouká. Pierre Richard je prostě kouzelný jako trouba ale i jako svůdník ()

Spitfire1979

Nemohu si pomoct, ale film mi pišel velmi, ale velmi slabý. Gagy byly nucené a poněkud estrádní. Oproti Blondýnovi, kde je použita velmi podobná zápletka, to byla škoda času. ()

Jirkacek

Francouzské komedie z dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil. Během jeho nejbláznivějšího období sedmdesátých let natočil roku 1980 vynikající film s názvem Rána deštníkem, který v mých statistikách drží jedno prvenství. Byl jsem na něm totiž v osmdesátých letech třikrát v kině, což už asi těžko nějaký další filmový počin překoná. A hned sem musím napsat, že mne vždy dokázal dobře pobavit a stejnou zábavu jsem si užil i po 30-ti letech, když jsem si tuto vynikající komedii pustil doma na naší televizi. Pierre Richard si zde zahrál nepříliš úspěšného herce Grégoira Lecomta, který se dokázal uplatnit pouze v příšerné reklamě na psí žrádlo či jako představitel epizodní role v představení malé divadelní kavárny. V čem však vynikal bylo svádění žen, kterých za svůj život dokázal ukecat pomocí šílených lží a polopravd opravdu hodně. Na začátku filmu jsme se dozvěděli, že po rozvodu sbalil dopravní policistku Josyane Leblancovou, které kolegové pomáhali záletného herce Grégoira hlídat. Jednoho dne jej jeho kamarád Fredo, kterého si zahrál další vynikající francouzský herec Gérard Jugnot, zavedl na konkurz, kde měl podepsat smlouvu k filmu, v níž měl hrát zabijáka. Jak už to i komedií Pierra Richarda bývá, spletl si dveře a místo smlouvy k filmu podepsal tu od mafiána Barberiniho v podání Vittoria Caprioliho na skutečnou vraždu obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Tím se spustil pochopitelně řetězec šílených událostí, protože plešatý Otto nechtěl dopustiti, aby za ním na francouzskou Riviéru zabiják dorazil a tak na něj poslal své noshledy. Netušil však, že spolu s nic netušícím hercem letadlem přiletěl i skutečný zabiják Moskowitz, který asi jako jediný včas pochopil celou situaci a rozhodně nechtěl o svou smlouvu přijít. Během letu do Saint Tropez, kde milionář Otto chystal velkolepou oslavu svých narozenin, došlo k několika situacím, které mne hodně pobavily a myslím, že až tady film dostal ty správné grády. Spolu s Greoirem cestovala i vyzývavá blondýnka Bunny, která ve skutečnosti byla inspektorkou protišpionážní služby a která se měla stát další obětí záletného herce. Hned po příletu na slunné pobřeží pak celý film nabral maximální otáčky a už jsem se smál až do jeho závěru. Scénárista má můj obdiv za to, že dokázal vymyslet tolik humorných a bláznivě zamotaných situací, ušitých na míru právě Pierru Richardovi. Svůj klobouk i s deštníkem odhazuji do dáli a skláním poklonu pánové filmaři ! Proto ode mne Rána deštníkem získala čtyři hvězdy na černém deštníku ****. ()