Pierre Richard v roli úspěšného a stejně tak málo zaměstnaného herce Grégoira Lecomta, který se živí v reklamách na psí konzervy, má mini roli v představení malé divadelní kavárny a jeho jedinou vášní jsou krásné ženy. Jeho milenka Josyane však pracuje u dopravní policie, a tak má díky svým kolegyním perfektní přehled o dalších milostných avantýrách „svého“ Grégoira. Jednoho dne má podepsat smlouvu na malou filmovou roli zabijáka, omylem se však dostane do kanceláře mafiána Barberiniho, který očekává skutečného zabijáka, aby jej pověřil vraždou obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Ta se má uskutečnit hned další den v Saint Tropez, kde milionář chystá velkolepou oslavu svých narozenin. Zatímco Gregoire vše považuje za scénář, skutečný zabiják Moskowitz je mu v patách. Do společnosti herce se vetře také vyzývavá blondýnka Bunny, která je ve skutečnosti inspektorkou protišpionážní služby. A v Saint Tropez se rozjíždí velkolepá párty, na které se sejdou všichni praví i nepraví vrahové a také jejich oběti a ke Gregoirově zděšení také Bunny a Josyane. (Česká televize)

Thomick

Světem lží a intrik Richard kličkuje takovým způsobem, že by od něj mohl leccos odkoukat i sám Garrincha. Jinak fascinuje mě styl, jakým Grégoire parkuje. :-) ()

5150

Po komedii ÚTĚK druhá spolupráce Gérarda Ouryho s Pierrem Richardem, dlužno dodat mnohem svižnější a zábavnější. ()

Pink.Panther

Pro Ouryho škoda každé rány deštníkem která padne vedle! To byl zas jednou nápad! A přitom stačilo do hlavní ženské role angažovat Jane Birkin, která se osvědčila už v předchozích filmech s Richardem a mohla být Pierrovou partnerkou extrovní modelka místo vyfoukané žluté cukrové vaty._____Casting se jinak povedl a v roli zabijáka je dokonalý americký specialista na padouchy, kterého potkat v noci v průjezdu tak bulharský deštník tasím už jen z preventivních důvodů. A nemohu se zbavit dojmu, že s komikou Pierra Richarda si epická Ouryho režije nerozumí tak dobře jako komornější pojetí Zidiho nebo Roberta. Přesto platí, že tato parodie na špionážní thriller je zábavná komedie - i když to není to nejlepší co Pierre Richard natočil. ()

bloom

Ten film mám s Pierrem Richardem nejradši. Pouze Nova vyrobila příšerný nový dabing, který se s předrevolucním nedá srovnávat (ačkoli oba dabingy režírovala Marie Fronková) a tím začal byt celý film zbytečně vulgárnější. ()

Historik

Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Člověk se u toho pobaví, ale ne tak moc, jak by čekal. Není to úplně ono, je to takové, jako by už jednou ohřívané. Ale Oury a Richard u mne mají protekci. ()

Pierre

Dřív jsem Ránu deštníkem fakt moc rád neměl, když jsem jí viděl poprvé ani jsem jí snad nedokoukal. Postupně se můj pohled na ní trošku změnil. Pierre Richard zde předvadí jeden ze svých nejlepších výkonů a některé scény s ním jsou naprosto famozní (deštníkový taneček.) Problém je že první půlka neobsahuje až tolik ztřeštěných gagů a je občas trošku nudná, naštěstí ve druhé půlce se to na večírku Oty Krampa dost rozjede a Pierre Richard na něm pěkně zahájí one man show bláznivých gagů u kterých se jeho fanoušci budou zaručeně bavit. Musí se totiž vypořádat se dvěma kráskami (tedy, mě moc nezaujali) mafiány a nájemným vrahem, o kterém si myslí, že je to herec kterému sebral roli, takže je najednou o zábavu postaráno. Druhou půlku fakt můžu, protože se v ní začně film konečně výhradně soustředit na roztržitého Pierra který mimo jiné zde hraje i velkého sukničkáře a i když ho mám raději v té poloze nesmělého člověka, i do té typově odlišné role mi seděl. Ale bacha na dabingy, když jsem film viděl s prvním dabingem rázem mi připadal mnohem vtipnější. Vtom druhém se mi líbil snad jenom tradičně Petr Oliva, který tam už je ale přece jenom trošku starší. ()

blackrain

Klasicky ztřeštěná francouzská komedie s Pierrem Richardem v hlavní roli. Musím říct, že tady byl ve skvělé formě. Jeho deštníkový taneček neměl chybu a jízda autem s jeho manažerem, kdy mířili k moři taky stála za to. Vůbec mi nevadilo, že je tahle komedie postavená na profláknuté zápletce, kterou si alespoň jednou za život vyzkoušel každý komik, no, někteří i vícekrát po sobě. Já jsem se chtěla jenom pobavit a na nic nemyslet. Bavila jsem se královsky. ()

topi

Klasická bláznivá zápletka francouzského střihu. Pierre Richard sice na sukničkáře nevypadá, ale v záplavě gagů je to tím ještě absurdnější. Jako děcko jsem to prožíval více než teď, ale pořád je Rána deštníkem z těch lepších Pierrovek a jako nenáročná oddechovka funguje znamenitě. ()

PogoJoe

Celkem fajn komedie (hlavně ke konci) dobrá třeba na zpříjemnění dlouhé cesty vlakem (tak jsem film zkoukl já). ()

dyfur

Podľa mňa najlepší a dovolím si tvrdiť s nádychom objektivizmu,že jeden z najlepších filmov Pierra Richarda.Kvalitná zápletka,svižné tempo,dobré gagy,zaujímave prostredie Paríž,St.Tropez – čo viac si želať.V kine som sa smial – a celé kino so mnou a i po rokoch je to stále dobrá zábava. Jediné čo mi vadi a za čo film nemôže je nový dabing.Síce Petr Oliva ostal, ale ani on nie je čo kedysi a ostatné hlasy –ee nie.Kto nevidel verziu v kinách a neskôr televiznu verziu vydanú i na VHS – bude celkom spokojný,ale to čo vyšlo teraz na DVD – ozaj o minimálne dve triedy horší dabing. (napr.legendárna hláška :...mé letní sáčko.... je predabované na:...moja kacabajka... Rád by som sa spýtal načo nový dabing?veď ten originál je dostupný. ()

lekr

Spolu s Nalevo Od Výtahu nejlepší Richardova komedie!! Geniální film se skvělými vtipy. Tahle 90 minutová jízda mě bavila od začátku až do konce!! ()

Hennes

Pierre Richard ve své nejlepší formě. Spontální a bláznivý milovník žen, řešící každou situaci s neuvěřitelnou lehkostí a šarmem. Já bych na jeho místě asi dostal infarkt a on se stačí usmívat. Doplněno vynikajícím českým dabingem. Tento film u mě vede scénou s malým kmotřencem Grégoirem, který mu opravdu není vůbec podobný. Výborné, vtipné, svěží... ()

Martin741

Dalsia kvalitna francuzska komedia, tentokrat s Kamenom Richardom. Zaujimave, ze Richard spolupracoval aj s Gertom Frobem /Goldfinger, Banovic Strahinja/ tuna. A Richard bol megatalent na komedie. Film mal za ucel pobavit divakov, a ja som sa bavil. 95 % ()

cariada

Co k tomu dotat? Pierr je prostě živel jeho situační komika prostě nemá chybu. když je omylem najat na vraždu a on si myslí že bude natáčet film. K tomu je to neskutečný proutník, který má děsně žárlivou přítelkyni. Tahle kombinace je zárukou kvalitního humoru. ()

tomtomtoma

Celkem zábavná a napínavá komedie o záměně osoby. Neuspěšný herec Grégoire Lecomte (Pierre Richard) přijímá roli nájemného vraha v domění, že je to ta filmová role, kterou petřebuje, ale shodou náhod je najmut jako skutečný zabiják mafiánským šéfem Donem Barberinim (Vittorio Caprioli). A tak začínají neuvěřitelné příhody nic netušícího Grégoireho, který odrovnává své protivníky nechtěně a s velkou dávkou štěstí: Tak postupně umírá Divá (Didier Sauvegrain), Doktor (Mike Marshall), Radj Kahn (Yaseen Khan), plánovaná oběť Otto Krampe, řečený Velryba (Gert Fröbe, který od filmu 100 000 dolarú na slunci velmi zestárl) i skutečný zabiják Moskovitz (Gordon Mitchell). Jediné v čem má Grégoire úspěch jsou ženy, což irituje jeho přítelkyni Josyane (Christine Murillo), ale rozhodně nevadí tajné policistce Bunny (Valérie Mairesse). Z dalších stojí ještě za zmínku Grégoirův impresário Frédo (Gérard Jugnot). Poměrně příjemně ztřeštěná komedie. ()

MarekT

Nejslabší komedie s Richardem (aspoň z toho mála, co jsem zatím viděl). Přijde mi, že Richard je dalším z řádky herců, u něhož stačí vidět jeden film ke kompletní znalosti jeho výrazových prostředků. I navzdory tomu, že mi jinak prakticky vůbec nevadí a že režíroval film Gérard Oury (Velký flám), je tento film nesnesitelně uřvaný a naprosto postrádající jakýkoli dobrý vtip. Francouzské komedie mám sice rád, ale něco mi začíná našeptávat, že jak u toho není Francis Veber nebo Louis de Funés (Belmonda nepovažuji úplně za komika), tak je zábavnost poloviční. ()

Šimpy

Je zajímavé, že v tomto snímku se mihnul v roli šéfa kriminílky (či protišpionážní služby) herec Raymond Gerome...ale není uveden ani v titulcích film, ani zde, ani na fdb nebo imdb. ()