Pierre Richard v roli úspěšného a stejně tak málo zaměstnaného herce Grégoira Lecomta, který se živí v reklamách na psí konzervy, má mini roli v představení malé divadelní kavárny a jeho jedinou vášní jsou krásné ženy. Jeho milenka Josyane však pracuje u dopravní policie, a tak má díky svým kolegyním perfektní přehled o dalších milostných avantýrách „svého“ Grégoira. Jednoho dne má podepsat smlouvu na malou filmovou roli zabijáka, omylem se však dostane do kanceláře mafiána Barberiniho, který očekává skutečného zabijáka, aby jej pověřil vraždou obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Ta se má uskutečnit hned další den v Saint Tropez, kde milionář chystá velkolepou oslavu svých narozenin. Zatímco Gregoire vše považuje za scénář, skutečný zabiják Moskowitz je mu v patách. Do společnosti herce se vetře také vyzývavá blondýnka Bunny, která je ve skutečnosti inspektorkou protišpionážní služby. A v Saint Tropez se rozjíždí velkolepá párty, na které se sejdou všichni praví i nepraví vrahové a také jejich oběti a ke Gregoirově zděšení také Bunny a Josyane. (Česká televize)

Joeey

Slušná komedie, která určitě v sobě má nějaké to krimi...hlavně kvůli tomu, že mezi hlavními postavami je nájemný vrah. Ta čtvrtá hvězdička za to, že kdysi jsem se na to dokázal koukat furt dokola... ()

tranquill

Film už jsem si vůbec nepamatoval, ale po jeho zhlédnutí musím uznat, že se jedná o jednu z nejslabších Pierrových komedií. ()

elshish

Kdyby nebylo Pierra, bylo by to o ničem.. :) Závěr trošku slabý, ale i přesto dávám 80%. Rozhodně je to jeden z těch vydařenějších komediálních kousků. Apropo, scéna kdy nastupuje Pierre do letadla a je pronásledovám mafiánem, je hudba, kterou použil pan Cosma i v Asterixovi překvapení pro Césara. ()

BDMarty007

Tenhle film mám z filmů s Pierrem Richardem asi nejraději. Myslím, že tady je přesně dosaženo rovnováhy. Pierre Richard je sice klasicky roztržitý, ale ne příliš a není zde jako jednoznačný idiot, pitomec a lůzr. Je například velmi úspěšný donchuán, občas velmi chytře a pohotově improvizuje. Navíc je zde několik klasických a legendárních scén, zejména ta, kdy jej přítelkyně vyhazuje z bytu, včetně úchvatného momentu „tady máš svoje desky …“, či scénky s dítětem na zádech manželky agenta. Je to prostě vtipné, příjemné a vyvážené a má to takový nějaký francouzský šmrnc. Tenhle film mě vždy znovu pobaví a zvedne mi náladu. ()

Inozuka

Rána deštníkem malinko vykrádá Velkého blondýna a zdaleka nedosahuje kvality Richardových filmů ze sedmdesátých let, ale pár dobrých záseků se tu najde.... tady máš ty svoje desky, rozhovor s Indem, Otto Velryba. Jako dítě jsem to zbožňoval, teď vidím, že spíš průměr a na Richarda dokonce slabota. ()

Belmondicek

Výborný Pierre Richard opět vyvolává zmatek všude, kde se objeví. Tentokráte jako druhořadý herec, jehož největším úspěchem byl reklamní spot na žrádlo pro psy. Když se od svého agenta doslechne o konkurzu na velkou filmovou roli vraha, neváhá ani chvíli o tom, že právě on je ideálním představitelem. Ve zmatku si však poplete sídlo filmového producenta s kanceláří mafiánského hlavouna... Už od dětství je to jedna z mojich nej Richardovek, samozřejmě podpořeno dobovým kinodabingem, který také naštěstí vlastním. Ta hrůza co vyšla na originálním dvd, se nedá poslouchat. Vladimir Cosma opět složil skvělou hudbu. Gérard Oury holt ty komedie uměl! "Vždyt to bylo jenom jednou, přece nemáš žádnej důkaz. Mám živej důkaz, tvůj nos, pusa, výraz, chování i to lhaní....Vždyt ještě nemluví...Ty taky nemusíš promluvit, a lžeš!" ()

Rodin

Slušné, ale příliš okatě veseloherní. Nemám rád, když mně někdo nutí myšlenku - zasměj se vole, všichni už to udělali! ()

Rattlehead

Snad je to závan nostalgie (neboť Rána deštníkem patří k filmům, které jsem už ve školce viděl mnohokrát na videu), ale celkově si troufám tvrdit, že je to hodně povedená komedie. Oceňuji filmové narážky ("Vy používáte ruční kameru jako Lelouche ?" "Pan Lecomt mi dal nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout".) a hlavně scénu, kdy v televizi běží film Kapitán, a před ní se v hotelovém pokoji odehrává velmi podobně laděný duel, jako podstupuje J. Marais v televizi. ()

epoh

Tak nééé že by Pierre neměl lepší filmy, ale už jen pro tu jeho jízdu na servírovacím vozíku a po palmě tenhle kousek stojí za skouknutí. ()

Pitryx

Další ze skvělých komedií, možná už trošičku slabší, ale stále pobaví množstvím gagů a strhujících scének. Mne zaujal především charismatický Gordon Mitchell. S přihlédnutím k roku výroby možná malinko nadhodnocuji, ale jen malinko. 8839/9030 ()

ostravak30

Mám takový pocit, že filmy Pierra Richarda natočené v osmdesátých letech už byly jen slabší odvar jeho komedií. Neviděl jsem všechny, podotýkám, ale líbila se mi třeba Nalevo od výtahu. Je to už spíš jen opakovaní mnohokrát použitého. Opět omyl, špatná kancelář, vydává se za někoho jiného. Výjimkou je, že tentokrát je na ženy a ženy jsou na něj. Opět se najde pár dobrých vtipů, to bezpochyby a P. R. sám o sobě byl vtipný už jen při pohledu, ale zde mu už táhlo k padesátce a rolí ztřeštěných bláznů už měl za sebou hodně, takže by to musel být hodně dobře napsaný příběh, aby ještě skvěle obstál. ()

Prubner

Naposledy jsem to viděl někdy před 20 lety v kině. Ale teď se mi to zdá už hodně vyčichlé. Námět je v podstatě obšlehnutý z Velkého blondýna, ale to by nevadilo. Škoda, že se tvůrci nesoustředili víc na tu zápletku s nájemným zabijákem a věnují zbytečně mnoho času hrdinovu milostnému životu, který je o moc méně vtipný. Zkrátka nevyužitý potenciál. ()

Stanmi

Grégoire Lecomte (Pierre Richard) je tím typem herce, který musí vzít zavděk televizní reklamou na psí žrádlo nebo hrát v divadle roli bez jediného dialogu. Jednoho dne se mu naskytne příležitost si zahrát roli nájemného zabijáka, splete si však dveře a vstoupí do kanceláře mafiána, který jej považuje za skutečného zabijáka a podepíše s ním kontrakt, šťastný Grégoire ani netuší do jaké šlamastyky se dostal... Rána deštníkem je klasickou ukázkou "záměnové komedie" a nutno dodat, že povedenou, koneckonců o scénář a režii se postaral jeden z nejslavnějších tvůrců francouzských komedií Gérard Oury. Pierre Richard zde ztvárňuje svou klasickou hereckou polohu roztržitého zmátkáře, který však není vůbec nesmělý, naopak nemá problém sbalit každou ženu na kterou narazí. Kromě Pierra je zde hned celá plejáda známých herců namátkou Gérard Jugnot, Roger Carel, Maurice Risch nebo Vittorio Caprioli. Nesmí se však zapomenout na Gerta Fröbeho, který snímku dodává jistý bondovský nádech. O hudební podkres se navíc postaral další klasický tvůrce a to Vladimir Cosma. Rána deštníkem tak určitě patří k těm lepším kouskům ve filmografii Pierra Richarda a to předevšm díky slušnému příběhu, vtipným situacím a kvalitním hercům. ()

zigy

Pokud si lámete hlavu, ve kterém filmu se nacházela legendární postava koupajícího se Oty Krampeho, tak to bylo zde...:) jinak je zde spousta gagů, méně či více podařených, po pomalejším začátku se to docela hezky rozběhne. Hlavní devízou je snad nejlepší zápletka z Richardových filmů - posuďte sami, Pierre v tom kulichu z plakátu jako nájemný zabiják, to vyvolává smích samo o sobě....k dabingu nemá smysl nic dodávat, staré zlaté časy. Slabší Pierrovy partnerky. Slabší čtyři hvězdy. ()

Grimaldi

Rána deštníkem je jedná z nejlepších komedii Pierra Richarda vůbec! Ze začátku jsem nečekal že dám 5 hvězd.Pierre je obyčejný reklamní herec-děvkař,ale díky náhodě se zamotá do mafiánské konspirace.Stávají se mu divné věci,poznává divné lidi až se dostane do Saint-Tropez a celou dobu si myslí že jde o film.Ale všechno kolem něho je skutečnost.Žárlivá přítelkyně,záhadný zabiják,tajná policie,to všechno vytváří prostor pro vyniknutí jeho talentu,který vás donutí k nenucenému smíchu jaký jste dlouho neměli. Hodně pomáhá i režisér Gérard Oury,jeden z nejlepších francouzských režiséru té doby. ()