Pierre Richard v roli úspěšného a stejně tak málo zaměstnaného herce Grégoira Lecomta, který se živí v reklamách na psí konzervy, má mini roli v představení malé divadelní kavárny a jeho jedinou vášní jsou krásné ženy. Jeho milenka Josyane však pracuje u dopravní policie, a tak má díky svým kolegyním perfektní přehled o dalších milostných avantýrách „svého“ Grégoira. Jednoho dne má podepsat smlouvu na malou filmovou roli zabijáka, omylem se však dostane do kanceláře mafiána Barberiniho, který očekává skutečného zabijáka, aby jej pověřil vraždou obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Ta se má uskutečnit hned další den v Saint Tropez, kde milionář chystá velkolepou oslavu svých narozenin. Zatímco Gregoire vše považuje za scénář, skutečný zabiják Moskowitz je mu v patách. Do společnosti herce se vetře také vyzývavá blondýnka Bunny, která je ve skutečnosti inspektorkou protišpionážní služby. A v Saint Tropez se rozjíždí velkolepá párty, na které se sejdou všichni praví i nepraví vrahové a také jejich oběti a ke Gregoirově zděšení také Bunny a Josyane. (Česká televize)

otík

Další z rodu potřeštěných francouzských komedií s Pierrem Richardem v hlavní roli. Tentokrát je omylem vybrán jako nájemný vrah a on v domnění, že jde o součást herecké smlouvy, stále uniká skutečnému vrahovi a je čím dál blíže skutečné oběti. Film plný zápletek, honiček a omylů je klasikou v podání zmíněného herce – nepřekvapí, ale ani nezklame. ()

dr.fish

Rána deštníkem je taková typická taškařice s Pierrem. Dojde k záměně herce a zabijáka a z toho vyplývá řada komických situací, z nichž povedených je opravdu jen pár, ale zábava to je, ta zase jo. Richard má řadu lepších kusů, ale přesto tenhle film ve sbírce doma mám. 75% ()

charge

I když má film s prvním dabingem hned o několik tříd vyšší úroveň (naopak druhej ho vyloženě kazí), přesto nemůžu hodnotit výše. První půlka je sice perfektní - zápletka, zpracování, hudba i humor, ovšem právě on je v druhý části až nepřirozeně ztřeštěnej a celkově dost upadá - vrah letící po nárazu autem na strom, nebo Richard na palmě a k tomu přibývá navíc i nelogičností, např. není jasný, jak se o sobě dozví Moskovitz a Don Barberini, když běží společně na letišti. Skoro mi připadá, jakoby si tvůrci v závěru nevěděli rady, jaký vhodný skeče použít, aby dílo vygradovali. Začátek do poloviny skvělej, poslední tři čtvrtě hodina bídná. 60% ()

fantoci

Film Rána deštníkem považuji za jednu z nejlepších komedií s Pierrem Richardem. Je nápaditá a doopravdy vtipná. ()

filmmovier

Celkem to šlo, ale i tak se dostavilo mírné zklamání. Pierre Richard v tomhle filmu vytvořil další skvělou postavu a je si při sledování bavil dobře, jako standartně u Richardových slabších snímků. Ano, slabších, protože tohle opravdu není kdovíjaký klenot. Má to sice velkou hromadu vtipných momentů a hlášek, i původní dabing je povedený. Je opravdu pozoruhodné, jak moc velké je kvalitativní rozpětí Richardových filmů, tento bych, jak už napovídá hodnocení, zařadil někam doprostřed. Rád se na Ránu deštníkem znovu podívám, protože Pierrův tanec je nezapomenutelný, ale určitě to není film, který bych nějak často a výrazně vyhledával. 80%. ()

JohnSmith

Kdysi jsem tenhle film miloval,ale ted když jsem hjo viděl z odstupem asi deseti let,tak mě moc nezaujal.Možná to bylo i tím,že původní český dabing byl naprosto úžasný,ale ten nový stojí za prd.Jen doufám,že až vyjde Jsem nesmělý ale léčim se,že to nebude stejný případ ()

Jello Biafra

Pierre Richard je proste geniálny herec. Obdivujem ako dokonalo dokázal v svojich filmoch zahrať uletené postavy, ako ovládal mimiku tváre a jeho nezabudnuteľné gestá. Rovnako obdivuhodný herecký výkon podal aj v tejto komédii kde si ho mafiáni popletú s nájomným zabijakom a chcú aby odstránil bohatého magnáta. Zatiaľ čo on si myslí že ide točiť film. Skvelá komédia doslova nacpaná inteligentným francúzským humorom. ()

aLPaC

Od roku 1965 do 1973 točil Gérard Oury samé dnes již kultovní komedie. Bohužel, od té doby, co přestal spolupracovat ať už z různých důvodů s Belmondem, Bourvilem a de Funesem, šla jeho tvorba razantně dolu. To je vidět na filmu Útěk z roku 1978 a i zde. V obou snímcích ztvárnil hlavní roli Pierre Richard, kterého mají též lidi rádi, dle mého názoru ale výše zmiňovaným hercům nesahá ani po kotníky a je to na kvalitě filmů prostě znát. ()

Garch

Pierre Richard je velká osobnost filmu. Nejen jako hlavní postava bláznivých komedií, ale  dokázal vytvořit i nezapomenutelné role s velkým přesahem. mám na mysli třeba Hračku nebo Uprchlíky. na ty se podívám kdykoli znovu. PS Dnes je charakterním hercem s velkým charismatem a stále klukovskýma očima. ()

RomanHyde

Na komedie s Pierre Richardem se kdykoliv rád podívám. Některé obsahují dokonce i hlubší myšlenku (Hračka). Tato Rána deštníkem je však one man show a je to asi jedna z nejstřeštěnějších rolí tohoto komika, kde doslova neví kam dřív skočit a myslím že snad ani nevypadne ze záběru:) Příjemná zábava a oddychovka. ()

fNdEsIECLE

(aktuálně) Milý Pierre, jsem rád, žes tu cenu ve Varech dostal, neb bych musel Nikotína, Válečka a spol vypomlázkovat jako Menzel Sirotka. ()

MickeyStuma

Ztřeštěná komedie s geniálním Pierre Richardem, který ničím nevyniká ani nepřekvapuje. Je tu vše, co se od něj očekává. Zamrzí jen pomalý rozjezd. Po první třetině filmu se však vše patřičně rozjede, takže zábavnost najednou nemá konce. Zdá se mi ale, že tento snímek značně stárne a že některé ztřeštěnosti jsou už ztřeštěné až moc. Každopádně, snímek má za úkol především pobavit a to se mu daří dokonale. ()

GMVajgl

Je to jako kdybych ten film už viděl. Záměna osob, nic netušící prosťáček v centru tajných / špinavých zájmů. Velký blondýn s černou botou v bledě modrém. ()