Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

ZkuKol

Zbytečně komplikované, zbytečné ambice ve scénáři a málo akce, kterou tvůrčí tým dle mého docela uměl. Donaldson je schopný řemeslník a tak mě celkem zklamalo, co s Piercem ukuchtili za produkt bez chuti a zápachu. Olze to sluší, Elisa je plákátový doplněk a Luke je herec jednoho výrazu a hudba je nudná, přesto kdyby se tým držel akce jako byl útěk z tržnice, mohli si připsat nadstandardní akční film - takhle je z toho video béčko, ze kterého zbyl jen dobrý plakát... 40% ()

Lukoboss

P. Brosnan jasně divákům ukazuje, že tuhle parketu ještě neopustil a že řemeslo agentů nezapomněl. Ač mírně prošedivělej, sází to tam jak brambory a svoje protivníky kolí, jak kdyby se nechumelilo. Dívá se na to dobře, nejsou tam nějaký prázdný pasáže, občas se objeví nějakej zvrat (menší nebo větší) a mezi tím vším tam plachtí O. Kurylenko, která svým tvrdým přízvukem a sexy postavou bude mít ještě hodně rolí před sebou, o tom nepochybuju. Že to není úplná dokonalost, to je pravda, najdou se tam trochu nějaký mezery, ale to už u těhle žánrů bývá, i když není dobrý si na to zvykat. Přece jenom se radši podívám na nějakou kvalitu, než "jenom" nadprůměr. ()

3 AM Code

Trochu old-school spionazni thriller, ktery se blizi spise Fordovu Jacku Ryanovi nez Bourneovkam. Pribeh neni uplne spatny, ale je to na muj vkus az zbytecne prekombinovane (je z toho citit snaha srazit propleteny dej z knihy do formatu filmu). Krome Brosnana - ktery svou roli zvlada s prehledem - jsou ostatni postavy v podstate nevyuzite, coz je skoda. Melo to na vic. 3+ ()

sedm.1

November Man je akčním thrillerem, který sice na zadek neposadí, ale určitě nepatří ani mezi filmy, které lze jen tak ignorovat, či iniciativně pošpinit a myslet si o nich jen to nejhorší. Já si naopak spíš myslím, že těch pozitiv a důvodů, proč to vůbec vidět, je dokonce mnohem více, než těch, proč se tomu naopak vyhnout. Vlastně kdybych měl vůbec nějaká ta vyložená negativa zmínit, bylo by to až nečekaně těžké, a jednalo by se spíš o drobnosti, jako například nevýrazná atmosféra, či až příliš kýčovitý happyend, ale opakuji, nejsou to zas takové věci, aby nějak vyloženě zkazili výsledný dojem z celé té podívané. Toho, proč je November Man zábavný, je každopádně mnohem více a hlavě jde i o podstatnější věci, minimálně tedy pro daný žánr, takže na prvním místě musím určitě zmínit opravdu vysoké tempo, ve kterém se to celé odehrává, a to navíc hned od prvních minut, jinak se zde dočkáme i nějakého toho zajímavějšího zvratu, akce je pak dostatek, i když se tedy nejedná o souboje, spíš tedy myšleno v přestřelkách a různých naháněčkách, nicméně v toto ohledu je důležité, že jde o akci nápaditou, svižnou, poměrně nekompromisní a krvavou, a docela i přehlednou, samotná zápletka též není úplně marná, sice by sejí dalo vytknout pár vyloženě béčkových nešvarů, ale funkční je každopádně a pak je tu samozřejmě výrazný casting, s charismatickým Piercem Brosnanem v čele, nicméně i zbytek zúčastněných je fajn, hlavně Luke Bracey mile překvapil, takže i v tomto ohledu není moc co řešit. Celkově tam musím zkrátka zopakovat, že se určitě tedy nejedná o nějakou top jízdu, v rámci žánru ale rozhodně jde o hodně lepší průměr, který by bylo možná i škoda opomenout. ()

666Carnage

Pierce Brosnan už má svoje léta ale ohánět se furt umí. Film má rychlé tempo a neustále je tu nějaká akce a celý to má hlavu a patu. 75% ()

KoRner

Zaujímavý politický thriller s nádhernou Olgou. To kosenie agentov v Brosnanovom podaní je vcelku uveriteľné, aj dejové zvraty obstoja. Len sa mi to zdalo trochu pridlhé. ()

klukluka

Myslím si, že už jsou dnes akční filmy trochu někde jinde. Podívané, ze které bych si sednul na prdel, jsem se tady nedočkal. Mohl jsem se ale spolehnout, že všechno dobře skončí. Tenhle model mi ale přestal stačit někdy v období fungl nových dílů Křemílka a Vochomůrky. ()

iXtr3m3

Čistý priemer. Ničím fantastické, ale zato poctivá minimalistická trilerová akcia s charizmatickým Brosnanon. ()

Hanys_

Brosnan se vrací z důchodu, aby CIA vypomohl s menším problémem a ono se to kupodivu začne s.át a hlavní hrdina začne zjišťovat zajímavé věci...Originalita nic moc, akce (až na ten úvod) taky žádná hitparáda a sličná Kurylenko všechno nezachrání. Za rok megafilm na Nově. 4.5/10 ()

divak84

pokus o spy hi-tech movie, který absolutně nevyšel. mladý agent, se samozřejmě učil od těch nejlepších, ale ve finále je to uplný ňouma.. Brosnan se sice snaží, ale jeho postava je napsaná tak kvalitně, asi jako postavy v Ulici. ()

kolemjdouc

klasická střílečka která je natočená podle šablony která se v jiných podobných filmech jen trochu obmnění....A kdy teda amíci jako agenti jsou nepřemožitelní a vyjdou z každého ohně živí.Když takových filmů vidíte stovky už to není zajímavé.A ty filmy s podobnou tématikou natočené před lety jsou aspoň důvěryhodnější.Reálnější ()

ondrula

007 is back! Je to už děda, nemá takovej rozpočet jako dřív a musí se spokojit s recyklovanou děvkou, ale ještě stále vám nakope prdel! Přes veškerou urputnou snahu vpravit do příběhu co nejvíc akce mě to nebavilo. Tak je to ale vždycky u levných amerických filmů natáčených ve východním bloku. ()

Prochy38

Další z dnes moderních vysloužilých zabijáků, které někdo omylem nebo úmyslně vytočil, a protože byl nejlepší, mají s ním teď problémy. Mně se to ale líbí. Velmi příjemného P. Brosnana doplňuje nádherná O. Kurylenko. Akční, svižné, chytré a tvrdé. Mně to stačí :). Rychle to odsýpalo a nenudilo ani chviličku. Takových thrillerů se hned tak nepřejím. ()

tterez

Tohle mě kruci fakt bavilo! Takhle nějak si představuju špionážní akčňák. Už jsem se začínala bát, poslední dobou jsem totiž na filmy neměla zrovna šťastnou ruku.. November man = 85%. ()

Mikino00

Obrovské překvapení. Charisma Pierce Brosnana neztratilo nic ve své velikosti, Kurylenko rovněž neztratila nic ve svého osobního kouzla a tak vytvořili společně s mladým agentem fungující trojúhelník. Příběh je zajímavý, má pár chyb, ale to se přes povedené akční scény i solidní scenáristickou oporu ztratí. Samozřejmě se o žádné veledílo v rámci žánru nejedná, jenže film po celou dobu baví a udržuje jistý stupeň napětí. ()

Nolanofil

TV Žižkov vybrala všetky úspory, zaplatila holywoodske hviezdy tretej sviestivosti, na exoticke prostredie peniaze nezostali, tak produkciu dotlačila do lacných európskych lokácií a výsledok sa páči len verbalovy. ()

Antaeus

Huha.. Čakal som bežný nedeľný výplach "ja som lepčí agent ako ty"! a "nie , nenaučil som ťa ešte všicinko!". A ono nie. Pírs je ako tuhý chlapík v pohode uveriteľný (až som bol sám prekvapkaný, ako veľmi), jeho žiak sa snaží, čo to ide a hajzlíci sú nechutne reálny. Žiadne veľkolepé ratata-ta, ale pekne "komorné" pif-paf sem-tam okorenené nejakým tým bum-bum. Veľmi príjemná chuťovka, ktorá dokázala aj z bežných surovín ukuchtiť náramne výživné soté agentov, nájomných vrahov, skrytých svedkov, prestreliek a tak podobne.. Film, ktorý nestihne nudiť a ku koncu vyslovene upúta aj bez megalomanských výbuchov mrakodrapov. ()