Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

rikitiki

To je film jak z osmedesátek: hlášky, machrování a násilí. Sebeironie pomálu, spíš hodně stupidity a scenáristické lenosti. SHRNUTÍ: Vzpomínka na Bonda bez Bonda. ()

kajda.l

Béčkové filmy stojí na zábavných a kultovních scénách a ta s lopatou je jasným vrcholem filmu! A také lahůdková finální scéna, která definitivně rozhodla, že pod šedesát jít nelze. Scénář a herecké výkony jsem přestal řešit po pěti minutách...nepřítomny...a čekal jsem , kdy přijde na řadu zábava a ta přišla, ač deset minut koncem, ale přišla. A sovětská diva Olina mě poprvé nerozčilovala, naopak, místy mě slušně rozpálila :) Nejzábavnější pyčovina roku. ()

JASON_X

Není to špatný špionážní akčňák, i když se stokrát omletou zápletkou. Ale lehce prošedivělý a lehce alkoholický Brosnan mě určitě přesvědčil víc, než jako metrosexuální James Bond. Zajímavé jsou i bělehradské exteriéry, potěšil mě Lazar Ristovski a hodně se mi líbila nosatá Amila, ta nasraná asasínská gymnastka (tuhle sortu béčkových filmových postav miluju). Film není ničím výjimečný ani orignální, je vlastně dost přihlouplý, ale má celkem spád a před spaním, po krutém pracovním dni, je to celkem fajn večerníček. Ovšem zdrtilo mě poznání, že ruští vojáci v Čečně nepobíjeli Čečence, jak jsem se dosud spokojeně domníval, ale křesťanské árijské Rusy. Ale jeho zdaleka nejslabší pasáže jsou dialogy Brosnana s Kurylenkovou, které mi nemilosrdně rvaly mozek z hlavy a cupovaly ho na malé kousky. Vlastně všechny scény s Kurylenkovou mi nemilosrdně rvaly mozek z hlavy a cupovaly ho na malé kousky. Kvůli tomuhle nemilosrdnému frontálnímu útoku na moje mozkové buňky a kvůli slaboduchému závěru plnému uslintaného patosu, hodnotím November Mana jen jako trochu lepší průměr, i když jsem ho dlouho viděl na čtyři. ()

Morholt

Stará dobrá akce se špionážním nádechem se starym dobrym nepřítelem čili Ivanem. Ošklivá Rusanda a agenti CIA si nedělají problémy s bouchačkama na veřejnosti, ulicemi Bělehradu znějí výbuchy a auta se tu prohánějí rychleji než na kdejaké rallye. A do toho pochopitelně spousta mrtvol, bez těch by to nešlo. Ex-007 sice už nemá ten šmrnc agenta Jejího Veličenstva, ale tady dokázal, že do starého železa ještě nepatří. Olga Kurylenko tady vypadala dobře a neurazil ani učedník s neokoukanou tváří Luka Braceyho. Kousků, které se vrací ke kořenům, přibývá a je to tak dobře. 80% ()

6thSun

Výživnej špio zážitek! Je úplně jedno, že ty kucí agentský maj zase terminátoří těla a po políčku ocelovou trubkou jim nevypadne ani stolička, důležitý je, že to frčí od začátku do konce, a to ve velmi atraktivním rytmu! Jenom škoda, že se nikdo takhle ve skutečnosti neangažoval proti Putinovi. ()

Lacike

Zo zaciatku sa mi to celkom pacilo. Brosnan v ulohe mentora mladsich agentov pôsobi fantasticky. Lenze akonahle sa rozbehne zapletka ohladom pomsty, tak sa ukazuje, ze Brosnan nie je velmi dobry herec a ani v smutiacej alebo v nasratej polohe nepôsobi vierohodne. Akcnych scen je tu len par a su tuctovo natocene. Potesi len R-kovy rating. Pointa ohladom zaporaka mi pripadala debilne prekombinovana. Mladik, ktory ide po Brosnanovi nezaujimavy a Olga Kurylenko uplne zbytocna. Nikdy som jej neprisiel na chut. Takze vysledok je oldschoolovy priemer, ktory staromilcom v dnesnej PG-13 dobe urobi trochu radost. Mna to ale sklamalo. 4/10. ()

Ouwen

Očima většiny: "Och, kvalitní erková akce, je to solidní, Brosnan má charizma, příběh je luxusní, napětí, spád, tempo, luxusní oldschool.." Můj pohled: "Chování postav je do puntíku příšerné. Brosnan vyfakuje svého žáčka v papírech a podřízne mu ženušku, kterou ten cápek zná asi několik hodin, sotva zaslechne její jméno a vídá se s ní osm týdnů. K tomu mu pomůže získat dcerušku a dojemný příběh má dojemný konec. "Kdo to po nás jde?!" "Deveraux. Nyní využije všechny svoje schopnosti a půjde po nás!" Od smíchu jsem chcípal okolo mýtů a legend o agentovi, který neovládá jediné bojové umění a v akci nepůsobí vůbec profesionálně ani přirozeně. Prostě někam přijde, bez přebíjení a krytí se za překážkou likviduje ostatní šašky, působící jako stativ. Příběh je debilní a upřímně jsem od první scény s Kurylenkovou přišel na ten neuvěřitelně neuvěřitelný zlom o její minulosti. Takže předvídatelnost. A co asi třistašedesáttisíc klišovitých dialogů a stereotyp z každý scény?! Závidím všem, kteří si to užili. Kdyby tu bylo alespoň něco nového, originálního, navíc ten zkurveně urychlený konec.... a nezachrání to asi tři slušný headshoty a ty rádoby hustý bitky." "Cos dělal Petře před týdnem?!" "No, žil svůj život." A mělo to tak zůstat ;)) ()

Terva

CITÁT - Agent se zamiluje do dívky.....agent má úkol.......... Pár kousků akce, moc keců, nevýrazný hudební doprovod, průměrná kamera a jen o něco lepší herecké obsazení. Čím déle jsem na to koukal, tím více mě to nebavilo. CITÁT - Pojedeme tramvají........ ()

Dale

Tie akčňáky odohrávajúce sa v louzích a hájích bývalého východného bloku majú vždy spoločné znaky - slabučkú zápletku o tom ako ten jeden neohrozený hrdina bojuje proti bande zlých (do toho nejaká tá kočanda a nejaká tá zrada od niekoho komu veril) a lacno vyzerajúce akčné scény (tento sa nijako neodlišuje od vandammoviek či seagaloviek). Nudný, predvídateľný film, v ktorom za niečo stojí len Pierce, zvyšok osadenstva hlboký podpriemer, vrátane jeho žiaka agenta a ruskej killerky. Ani len odľahčujúce vtipné hlášky tu nenájdeme, celé sa to berie až príliš vážne a korunu všetkému dáva hrozná kamera. Tuctová záležitosť, ktorú by som od skúseného Donaldsona nečakal. ()

JohnCZ

Těšil jsem se na mnohými zmiňovanou neofiko bondovku a dostal jsem bohužel dosti nezábavné akční béčko, které ani není moc akční. Příběh je odvyprávěný zbytečně složitě (přičemž je dost banální) a postavy jsou dost ploché a občas mění nepochopitelně své motivace. Takhle teda ne, Pierci. ()

corpsy

Silné béčko, viditeľné v akčných, hereckých a scenáristických polohách. Priamočiary akčňák, ktorý tak trochu pripomína bulharsko-rumunskú filmografiu pánov Lundgrena, Seagala, Van Damma a Snipesa, s tým rozdielom, že tu niekto natlačil o niečo viac prachov do natáčania a zlanáril lepších hercov. Vyšumí však okamžite po záverečných titulkoch. ()

maddy

No-move-mber Man. Mal som pocit, že ešte jeden prudší pohyb a Brosnan sa bude musieť ísť mimo záber vydýchať. Celkovo nechápem tú potrebu starých páprdov z dôb minulých vracať sa späť do ústredných rolí akčných hrdinov. Páni, už je dávno doba iných blockbusterov, dnes vás už bohužiaľ nikto nebude brať vážne. Skúšal to Schwarzenegger, skúšal to Stallone, ale všetci komerčne pohoreli. Svoj kus koláča by si chcel odhryznúť aj Brosnan, ale neostali mu už ani len omrvinky. Časy Bonda sú totiž dávno preč (teraz tu kraľuje Daniel Craig!) a tak tento pokus o ďalší Brosnanov špionážny akčňák vyznie dosť zúfalo. Starú školu mám síce rád, ale November Man nie je oldschool, to je len odbitá práca na zákazku. Prišlo mi to, že sa tu ani nikto výrazne nesnažil, všetci dostali šek, urobili čo museli a film je na svete. Výsledný produkt však nestojí za veľa. Scenár som prestal riešiť po prvých desiatich minútach a ďalej ma ani nezaujímalo čo sa tam vlastne deje, nie je tu jediná pútava akčná scéna, celý film je mdlý a pripomína skôr DVD produkciu seagaloviek. Toto nemá v kinách čo hľadať, jeho priestor je akurát vo verejnoprávnej televízii o desiatej večer. Výsledkom je totiž ťažkopádne, rutinné špionážne béčko a najnezáživnejší akčňák roku. Ale tak čo od toho čakať, keď sa tu preháňa Ex-Bond s Ex-Bond Girl. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

agentmiky

November Man je docela dobrý film s výbornými momenty,ale samozřejmě také i s těmi slabšími.Film určitě neměl zas tak velký rozpočet,ale v celkovém součtu je na tom podobně jako velice opěvovaný film roku 2014 John Wick,a to nijak oslnile.Hlavní roli zahrál exbond Pierce Brosnan a pořád mi je sympatický,i když od Bondů s ním uplynulo 15 let.Roli si zde střihla také Olga Kurylenko,která se objevila také v Bondovi,i když s Danielem Craigem.Líbily se mi zde akční scény,příběh slabší,konec překvapivý,ale spravedlivý.Za mě dávám 65% ()

javak810i

Pierce Brosnan opět v akci! Po dlouhém období plném podprůměrných komedií a romantických srágor se náš starý dobrý 007 objevil v akčním snímku a všem ukázal, že pořád ještě nepatří do starého železa. Ve srovnání s takovým Rogerem Moorem v jeho posledních bondovkách působí Brosnanovo 10 let staré prohlášení, že už se na roli agenta s povolením zabíjet cítí starý, opravdu směšně. Každopádně zpět k The November Man - Pierce stále působí uvěřitelně bad-ass a s bouchačkou i volantem od auta to pořád umí. Jen se zde nedočkáme nějakých velkých soubojů na blízko (vlastně jen jednoho), ale to vám ani moc vadit nebude. Spolu s důstojně sekundující Olgou Kurylenko a díky solidnímu scénáři se u filmu rozhodně nebudete nudit. 4* ()

Ellmariachi

Na NM jsem se moc těšil. Mám moc rád tyhle rozzlobený důchodce. Pánové totiž mají charismatu na rozdávání a fandíte jim pomalu stejně jak Jardovi na ledě. Bohužel už po druhé u mě zůstalo malinko za očekáváním. Kevin do svého filmu vklínil otravnou dcerku a za to nedostal 4tou hvězdu. Proč ji nedám ani Piercovi neumím odpovědět úplně přesně. Možná kdybych se tam o někoho nebo přímo někoho bál, kdyby někomu něco hrozilo. Snímek se ale nese v duchu toho, že vše je v pořádku protože taťka Brosnan je na blízku. Každopádně film je zábavný a celkově si není moc na co stěžovat. Rád ho každému doporučím. 68 procent a 3 silné hvězdy. ()

kobejn

Navzdory verbalovi, tomudle dílku víc jak jednu dát fakt nemůžu, todle bylo hodně rutinně natočený, snůška těch nejohranjěších klišé, naprosto zapomenutelnej flák spíchlý snad za pár dnů, alespoň to tak působí. I těch 63% je brutální nadhodnocení. ()