Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)
Dobrodružný / Drama / Akční
USA, 2013, 106 min

Starý mořeplavec se během plavby po Indickém oceánu probouzí na své lodi v okamžiku, kdy se jeho loď srazí s plujícím kontejnerem. Pomocí kotvy kontejner zaseknutý v boku své lodi uvolní a zalepí díru. Ručním čerpadlem pak odčerpá vodu, která natekla do lodi. Poté zjistí, že navigační i komunikační zařízení bylo poškozeno, protože do něj po srážce natekla slaná voda. Námořník se snaží opravit vysílačku, kterou napojí na jednu z lodních baterií. Když pak vyšplhá na stěžeň lodi, uvidí v dálce blížící se bouři. Muže čeká strastiplná cesta plná nehod a překážek, kterým bude muset ještě čelit. Podaří se zkušenému mořskému vlkovi zvítězit nad nepřízní osudu a doplout zdárně k pobřeží? (TV Nova)

Enšpígl

Myslím si, že o roli kdy budou mít ve filmu 106.min absolutní sólo sní většina herců, ale ne každý by své sólo dokázal zvládnout. To se ovšem Roberta absolutně netýká a zahraniční veřejná šeptanda, že tenhle modrooký sympaťák začátkem roku polaská Oscarkovu plešku má něco do sebe. Je to opravdu velmi obdivuhodné, jak celý film dokáže odtáhnout jeden pár očí. V nich vidítě snahu přežít, boj o život, zoufalství, strach, naději, opravdu Robert ze sebe vydal maximum svého umění. Mám tam trošku problém s technickýma věcma ( plachta, vlny vs díra ) i se zákony přírody (Robert vs pitná voda) , ale beru to tak, že všechno je přizpůsobeno tomu, aby si divák dopřál nehtovou okusovačku a to se častokrát zadařilo. ()

verbal

Strašně jsem se bál, že si Bobík skáknul zarybařit s Hemingvejem. A ono kupodivu ne. Jen mu nějaký čínský bordel udělá mezi Sumatrou a Madagaskarem díru v sýru, a tak přes sto minut kuchtí laminát, čerpá vodu z obýváku a opaluje se na nafukovačce, přičemž se tváří jako nasraný, nerudný dědek při pohledu na měsíční sociální příděl. Opravdu nevím, jak se jim to povedlo, že mě přinutili napálit čtyřku sólovce protivného geronta, co za celý film řekne Sós, fak a hej, dokonce jsem pominul i fakt, že jsou záchranné čluny standardně vybaveny generátorem nouzového signálu a Bobo asi vyměnil v nějakém přístavu vodotěsného, kapesního Garmina za štětku. Nu což, aspoň jsem si doplnil slovník a už vím, že sextant není vibrátor pro chlapy. ()

POMO

Film, ktorý vas strhne rovnako ako Gravitácia, aniž by ste ho museli vidieť v 3D a na veľkom plátne (jediná pridaná hodnota kina je priestorový zvuk žblnkajúcej vody či hromobitie v búrke). Sentimentálnou dojímavosťou a obrazovou hĺbavosťou sa na spomenutého vesmírneho rivala nechytá, ale je napínavejší a realistickejší, stavia na podrobnom sledovaní premýšľania a chovania svojho protagonistu, nachádzaní východisiek zo situácií pomocou vecí, ktoré má k dispozícii (výroba pitnej vody ma dostala). I pri odvážnej, viac ako stominútovej stopáži film funguje bez jedinej nudnej minúty či zaváhania v rozprávaní príbehu. Robert Redford svojou presvedčivou mimikou exceluje. Ale záver mal ostať bez... ()

T2

Rozpočet $9miliónovTržby USA $6,263,670Tržby Celosvetovo $13,627,519Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,103,661Tržby za predaj DVD v USA $3,397,830 ║ na staré kolená sa pustil Redford do krkolomného dobrodružstva, ktoré sa dá zaradiť do one man show filmov ako Gravitácia, Stroskotanec alebo Pi a jeho život, aj keď práve tento počin nie je až tak výživný ako spomínané stále ma čo to ponúknuť, slušný priemer /60%/ ()

• Hlavní postava (Robert Redford) ve filmu nosí hodinky Seiko SKX009, legendární model pro potápěče. (kwaicheng)
  • Skoro celý film byl natočen bez živého zvuku. Zvuky vody a větru byly nahrány až na konci natáčecího dne. (orkadimenza)
  • Před odvázáním kotvy z kontejneru je přední plachta lodě gena plně vytažená. V následujícím záběru, kdy hlavní hrdina (Robert Redford) skáče dolu na loď, gena částečně srolování a po jeho vyšplhání zpět na loď je plachta opět plně vytažena. (mellloun)