Vše je ztraceno

J.C. Chandor

J.C. Chandor

Alex Ebert

Robert Redford

Pominu tu opovážlivost některých místních uživatelů, že si dovolí srovnávat tento film s tou Gravitací, k níž mi zde moc chybí zvracející smajlík. Redford nikdy nepatřil k mým sexidolům, takže mne ani nikterak nermoutí, jak vypadá. Ale hraje setsakra dobře. Zbaštila jsem mu všechno od začátku až do konce a hodně často jsem se o něj bála. Snažím se vytěsnit závěrečných asi deset sekund filmu, které mi hodně zkazily dojem, neb z oka vypadly těm nejblbějším hollywoodským hloupostem. Pro osobní potřebu si tedy udělám jeden malý dodatečný střih a budu zcela okouzlená.(24.5.2014)

Pročetl jsem si několik komentů a zjistil jsem, že se v mnoha případech jedná o sociální kritiku jak společnosti, tak i určité sorty zdejších komentátorských expertů. K čemu to, říkám si. Je to proto, že jsme se sešli u filmu, který není o ničem jiném, než o starci, jenž upadl do tenat osudu? Je tímto snímek natolik kontroverzní, že vyvolal takovou polemiku, komu je vlastně určen a kdo jej může erudovaně hodnotit? Probůh, jen to ne. Ten film není ani pro chytrý ani pro blbý, ani pro mladý ani pro starý. Je pro všechny s povahou dobrodružnou. Takovému se to bude líbit, bude si to užívat, protože jinak, ruku na srdce, kromě dvou napínavějších momentů se tam zas tak nic extrovního neděje. Sám jsem měl chvílemi pocit, že si tvůrci, jelikož se nemuseli držet skutečné události, mohli vymyslet větší vzrůšo. Nepohrdl bych například žraloky. Také jsem postrádal ten efekt, kdy hrdina dostane opravdu tak na prdel, že je totálně na dně. Chtěl bych Roberta ještě víc vysušeného, nechat ho tam týrat ještě alespoň týden, leč nestalo se. Přesto můžu říct, že jsem si tu survival samohanu dokonale užil. Jestli nás příští rok čeká Clint Eastwood na pustém ostrově metr krát metr a s jednou jedinou palmou, těším se škodolibě už teď.(21.3.2014)

Až překvapivě povedené. Nahlížíme-li na kvalitu dané oblasti survival žánru výhradně na základě obrazového ukojení a dosažení maximální vizuální autentičnosti, je samozřejmě letošní ceněné Gravity ve výrazném předstihu. Avšak chceme-li při hodnocení filmů brát v úvahu spíše jejich schopnost strhnout diváka samotným děním a specifickou atmosférou, je komornější Chandorovo All Is Lost pro Cuaróna velmi rovnocenným protivníkem. Přestože místo efektní spršky meteorů tu máme pouze titěrný malý kontejner, místo majestátní orchestrální hudby jen občas vzdáleně hrající motiv depresivní hope-theme a výměnou za nekonečný vesmír se hrdina potýká jen s větší indickou louží, prožitek vděčného diváka je ve srovnání s Gravitací takřka stejně intenzivní, komplexní a emotivní. A navíc je tu i sympatičtější trosečník, který se za tu dlouhatánskou kariéru prokousal k opravdu skvělému minimalistickému herectví. Dávám pěkné 4*, což ale beru vzhledem k nepatrným ambicím snímku jako absolutní maximum. )) P.S. Gravitaci jsem dával také 4*, abyste si nemysleli.... Je to výborný film.(23.2.2014)

Sám na moři bez příkras a bez tygra. One man show Roberta Redforda, kterej mi sice občas lezl na nervy tím svým naprostým klidem, mlčenlivostí, sebekontrolou a praktičností (která občas ale hraničila s blbostí - to jeho neustálý vylejzání v bouřce), ale z jeho chování v krizové situaci by se dalo odvodit o jakého člověka šlo, respektive, že věděl, koho chce hrát, že měl určitě vymyšleno (a scénárista), čím se živil, jakou měl rodinu a jaký byl... Kdybych byl na tý lodi já, tak bych během toho filmu asi milionkrát řval na všechny strany jen samý kurvy a piče. A taky bych s sebou měl vodotěsnou navigaci a vysílač nouzového signálu. :-)(1.2.2014)

• heyda

Film, která má přes 100 minut a kde se nemluví??? Nevím, jestli to bylo dobrá volba. Po půl hodině mě to přestalo bavit, ačkoli mě zajímalo, jak si Redford poradí sám na moři, tak jsem to posunul na závěr a vše dopadlo, jak se dalo čekat, nic originálního, škoda. Každopádně kamera fantastická, jinak nuda!!! 40%(2.3.2017)

• - Po uvolnění lodi ze sevření kontejneru není kontejner uvázán. V dalším záběru je lano opět na svém místě. (silebis)

• - Hlavní postava (Robert Redford) ve filmu nosí hodinky Seiko SKX009, legendární model pro potápěče. (kwaicheng)

• - Scénář filmu je téměř bez dialogů a má pouze 32 stran. (Kritiq)