Vše je ztraceno

J.C. Chandor

J.C. Chandor

Alex Ebert

Robert Redford

Redfordova one man show - na film se podívejte podle toho, jaké sympatie k hlavnímu herci máte, protože nikdo jinej se tu za celou stopáž neukáže. Každopádně Redford hraje fakt mega skvěle, moc toho nenakecá, ale všechno s nim prožíváte (chudák když se mu potápěla ta jachta). Neni to film, kterej bych měl chuť v nejbližší době vidět znovu, ale něco do sebe to mělo.(25.1.2014)

All is lost by si mohli povedať tvorcovia tohto filmu, keby sa im na palubu nepodarilo nalodiť Redforda. Ten nám na sklonku svojej kariéry dáva do povedomia, že je stále v najlepšej forme, hereckej i fyzickej. Zároveň klobúk dole pred celým štábom, pretože natočiť film s jedným hercom na priestore jednej plachetnice, ktorý dokáže zaujať od prvej do poslednej minúty bez podpory fenomenálne náročných zvukových, či grafických efektov - to chce veľkú dávku zručností. Dôkazom, že to môže fungovať je práve týchto sto minút hereckej a režisérskej citlivosti pre detail, pretože pri pomyslení na to, že Bear Grylls by už na druhý deň popíjal mijoto na madagaskarskej pláži, nedokázal som ani raz pomyslieť na to, čo by som na mieste Redfordovho stroskotanca spravil inak. Miestami som mal pocit, že sledujem rekonštrukciu skutočnej udalosti a všetkými desiatimi som fandil hlavnej postave. Takže kde je vôľa, tam je cesta a aj keď je na prvý pohľad všetko stratené, nádej umiera posledná. 85%.(8.5.2014)

V rámci dramatizace vyprávění se velmi často tvůrci (zvláště američtí a pod dohledem studia) uchylují v tom lepším případě ke kompromisům mezi dramatickou linkou a realitou, v tom horším případě podřídí realitu dění na plátně gradování dramatických momentům, které jsou ale plné nesmyslů, nelogičností a nerealistického chování postav. Jako divák se nad různé nesmysly dokážu často směle povznést. Ale v případě filmu Vše je ztraceno musím smeknout klobouk, protože se panu režisérovi povedlo obě věci zkloubit. Dokonce zašel tak daleko, že ve filmu je dohromady asi 5 místopisně ani věcně nepopisných vět. Jde o monolog, který se odehraje hned na začátku filmu. Režisér a autor scénáře nechá hlavního hrdinu beze slov jednat a nebohé diváky neznalé jachtařských záležitostí v tom prostě vykoupe. Přitom postava Roberta Redforda jedná naprosto logicky a promyšleně. Sedmasedmdesátiletý Redford uhraje celý film obličejem a jeho jediné slovo za celý film má doslova cimrmanovský efekt.(29.12.2013)

Až překvapivě povedené. Nahlížíme-li na kvalitu dané oblasti survival žánru výhradně na základě obrazového ukojení a dosažení maximální vizuální autentičnosti, je samozřejmě letošní ceněné Gravity ve výrazném předstihu. Avšak chceme-li při hodnocení filmů brát v úvahu spíše jejich schopnost strhnout diváka samotným děním a specifickou atmosférou, je komornější Chandorovo All Is Lost pro Cuaróna velmi rovnocenným protivníkem. Přestože místo efektní spršky meteorů tu máme pouze titěrný malý kontejner, místo majestátní orchestrální hudby jen občas vzdáleně hrající motiv depresivní hope-theme a výměnou za nekonečný vesmír se hrdina potýká jen s větší indickou louží, prožitek vděčného diváka je ve srovnání s Gravitací takřka stejně intenzivní, komplexní a emotivní. A navíc je tu i sympatičtější trosečník, který se za tu dlouhatánskou kariéru prokousal k opravdu skvělému minimalistickému herectví. Dávám pěkné 4*, což ale beru vzhledem k nepatrným ambicím snímku jako absolutní maximum. )) P.S. Gravitaci jsem dával také 4*, abyste si nemysleli.... Je to výborný film.(23.2.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Ztratil jsem s tímto snímkem moc času na to, abych přišel o další psaním svého zbytečného komentáře, ale já zkrátka musím. Nikdy bych totiž nevěřil tomu, že uvidím svého oblíbence Roberta Redforda mlčky skákat přes lehce předvídatelné scénáristické překážky a přitom mi bude zcela jedno, jestli to po dvou hodinách zázračně přežije či po minutě statečně utone. Zkrátka jsem se světově ponudil, zdokonalil jsem se přitom v zívání a snad jen mimořádným vzepětím svých morálních sil jsem dokázal neusnout. Za to si dávám hvězdičku.(21.5.2014)

• - Jedná se o jediný film ve více než 100leté historii mezinárodního filmu, který má pouze jednoho herce a jednoho režiséra/scenáristu, za to má ale obdivuhodných 17 producentů. (Kritiq)

• - Hlavní postava (Robert Redford) ve filmu nosí hodinky Seiko SKX009, legendární model pro potápěče. (kwaicheng)

• - Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2013 na Cannes FF. (Stoka)