Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

Hellknight12

Nedávna premiéra . Čo o tomto kúsku povedať? Film nemá zlý nápad má len zle spracovanie. Herecké výkony sú slabé. Čo sa týka " Sleepwalkers" tak, nie sú nejako dobre spravený. Príbeh nie je nudný. Film má 86 min čož je málo. Mohli sa s tým viac pohrať. Mohli natiahnuť tu mytológiu. Hlavne mali rozvinúť charakteristiky postáv. Ak by sa s tým trošku viac pohrali a natiahli film aspoň na 100 min , myslím si, že by to nijako neuškodilo práve naopak... Celkové hodnotenie za mňa je 40%. ()

darthhokro

Odpočinková hororová komedie ze sexy Mädchen Shelly Amick, docela píchatelnou kočičí MILFkou, kocourem v KITTovi, Lukem Skywalkerem a Hellboyem. Vraždy i masky jsou udělaný solidně a o nějakou tu hlášku taky není nouze. Slabší 4. ()

megan017

Učesaná, příjemná, ohlehčená hororová jednohubka s krásným kingovským puncem. Dýchnutí devadesátek v čele se sympatickými herci. Příběh je jednotvárný, ale nějak mi to nevadilo. Upíři, co se bojí koček, ale ve skutečnosti jsou to takové kočíčí tapky, které by kitkat neodmítly, to pro mě bylo celkem úsměvné. Další bodíky musím dát za kočíčí komanda a jejich úlohu v příběhu(holt milovnice koček) a krásný soundrtrack v samotném závěru, od božské Enyi. ()

Homerking

Příběh se točí kolem Charlese Bradyho a jeho matky Mary, tito lidé působí na první pohled normálním dojem, jsou však prazvláštní rasou jenž dokaže měnit svou podobu v tvora podobnému kocouru Garfieldovi, jejich problém je stravování, nemůžou si doma uvařit gulášek nebo jít do mekáče ale musejí konzumovat životní energii z neposkvrněných panen (v dnešní době by určitě chcípli hlady). Sleepwalkers není žádné mistrovské dílo, ale je to zábavný, dobře natočený malý béčkový horor. Herecké výkony solidní především Mädchen Amick a Alice Krige ta byla jako chladná matka vynikající, dál je tu pár solidně brutálních scén učitelova ruka, fízlovo ucho, kukuřice, ukousnutý prstíky a závěrečná kočičí revenge. Tohle béčko si vyloženě říká o remake. ()

curfew77

S odstupem šestnácti let marně přemýšlím, co mě v mládí na téhle podívané nadchlo, protože camea Kinga s Barkerem jsem tehdy opravdu ocenit nemohl, a ani dnes tuhle prapodivnost rozhodně nezachrání :) 30 %. ()

djbarrel

Solidní horor se zajímavým nápadem, dobrou hudbou a místy pěknou mystery atmosférou. Na druhou stranu byl jako celek málo strašidelný a děsivý a tak trochu působil jako by byl trochu nedotažený. Nicméně i tak příjemná podívaná. 60 % ()

vodkasesemte

Besides, what would your girlfriend say if you gave the popcorn girl a ride (home)? - No vegetables, no dessert. Those are the rules - Lepší než jsem čekal - Nečetl jsem - A rovnou se vrhnu na četbu. Takhle jsem kdysi se SK začal. Viděl jsem I am Legend a začal číst knižní předlohu (až se dostal k mistrovi) - Myslím, že knížky budu až na frontě, kde na internet a TV nebude čas - Všimli jste si, jako si okusuje ret? - What kind of a girl would go out with a guy she just met? - Not a very nice one, I suppose - Goddamned cats - Im famished - Sleepwalkers hiding in human robes - Feeding on virtue - Loving to feed, feeding to breed - So, in the end, they ran - The time of happiness too brief to be anything but golden, had run out - It was sad. They were always driven away. They were such outsiders - Zase to dělá - I think Miss Robertson might be on to something - Now we all understand that story has to have a beginning a middle and an end - But thats like sayin a box has four sides - Krabice má šest stran? - Jasně, debile, ne rohu - Sakra, urazil jeho ego. Bude to víc propletený, než to vypadá - Its yours? - You like it? - Some ppl use a door - Really? - Yes - I heard that somewhere - Did you? - Naprosto výborní herci - Thanks for the ride home - Anytime - My mom does gravestone rubbings - Pretty morbid, huh? - You know, things that we never really see (…) - Ono je to i vtipný - Si řikal, že má nějak uklizíno v pokoji, když si tam klidně pozve cizího kluka - Where you live? 66 Wicker Street - Your generation is so mercenary (ten je teda v ráži) - Money this. Money that - On mu urval ruku. Jen tak - A pak uteče do lesa a ještě dělá rámus, aby ho snadno našel a povečeřel na jeho mrtvole - Jeho matka je ale kus - Šílenej černoch, co si hraje s kočkou - Todle musí bejt nejlepší kingova adaptace - Tj šílený. Prej když si to pustím dneska, tak se mi to bude líbit - Proč mu neujíždíš? V Americe je to jednoduchý, ne? Prázdný silnice - What the fuck - Todle je špatný - To znamená, že se s něčím podobným brzy setkám - Todle bych chtěl taky umět - He didnt have no face - Shut your pie hole - His face was like a blur - Stampeder - Ta jeho matka je nádherná - Dvě nejhezčí ženy ve filmu - He wont believe what he saw - We arent the last - I can feel the others - We just have to také care of each other - Ty kočky jsou jako critters - Incest jako projev zvrhlosti - V zrcadle byla vidět jejich pravá podoba - 666 sign - They are strays, but we will get rid if them - We are good at getting rid of pets - It finishes you somehow - Rose (King ví víc než nám říká) - Sweets to the sweets - Tanya, when exactly did I lose your trust? - Suck her dry ()

J.Mayen

Dvě hvězdičky dávám jenom z důvodu že se jedná o zpracování knihy mého oblíbeného Stephena Kinga. Jinak samotné zfilmování působí poněkud amatérské až směšně, na svou dobu možná mohlo zapůsobit ale v dnešní doběFilm vypadá velmi mizerně. Navíc R. Perlman Nebyl nikdy můj favorit, naštěstí si to zahrál nebo střihl menší roli policajta, který ani nevím jak skončil tedy myslím postava. Masky no to bych radši ani nekomentoval. Jedna z nejslabších filmových zpracování Kingovi tvorby. ()

Muso

Horor pri ktorom sa určite nebudete bát. Zopár scén, ktoré pripomenú kultovejšie komediálne horory, hlavne scéna s hrobárom je parádna. Celkovo sa však prikláňam k názoru, že natočit toto P.Jackson je to minimálne o jednu* lepšie. ()

Velislav

Ďalší z radu mojich guilty pleasure. Film viac odporúčaný psíčkarom, ako milovníkom mačiek. Kingove adaptácie nemusia mať kvalitu presahujúcu B kategóriu filmov, ale majú takú špecifickú tiesnivú atmosféru, ktorej neviem odolať. Režisér Garris má Kinga rád asi ako ja, keďže podľa jeho kníh/poviedok nakrútil niekoľko svojich dielov. Ani jeden kvalitatívne nevybočil, ale... mne to nevadí. Tento navyše písomne ani nebol vydaný. Navyše úžasný soundtrack (Santo & Johnny, Enya, The Contours...). 6/10 ()

Elilast

Úchylnost střídá nudu a naopak, až je to vlastně absurdně komické. Kde jinde najdete vraždění kukuřicí, incest, nesmyslný shape-shifting, náhodná vzplanutí a vražedné kočky mezi tuctovým středoškolským románkem? ()

Zdenichka

Jeden z nepovedených pokusů o horor, spíš než strašidelné a děsivé to bylo vtipné! Jo a skvělé čičinky, ty byly stejně nejlepší :D . Takže všichni chovejte kočky a mějte je rádi! :D ()

Mark1983

Pravdou je,že než se ten děj,na který divák čeká,rozjede,chvíli trvá,ale pak je to docela zábavný průměrný horor se zajímavým dějem.Jinak,co se týče zpracování,jedná se o zábavný průměr,který nepobaví každého. ()

uprchlice

I když masky vlkodlaků byly dobré, tak si myslím, že to film příliš nezachrání. Nehledě na to, že začátek filmu je jak ze špatnýho romanťáku! Jinak řečeno. I když byl film natočen podle Stephena Kinga, tak se mi ve filmu líbil jen on a to jako bláznivý hrobař, který ve filmu řekne sice jen jednu větu, ale aspoň 10x! Škoda, že ten kluk chtěl tu holku pak zabít a neřekl jí, aby utíkala, že jí nechce ublížit... Né! Ona jeho identitu zjistila sama! Škoda! Každopádně mi tenhle film stačil jen jednou! ()

FauSSt

Prvý horor ktorý som videl v kine, ako 10.ročný zasran, z toho vyplýva (možno pre niekoho neobjektívne)moje hodnotenie, ale začiatok filmu podfarbený Boadiceou od Enya vo mne zanechal silný dojem pekných pár rokov.....Stephen King nieje pre každého. ()

Ravel

Ze začátku nuda, nuda, nuda. Ale od půlky filmu jsem se válel smíchy po zemi. Byl to opravdu horor, ale bohužel pouze zpracováním. Pokud to bylo myšleno jako parodie na upírské filmy, tak se to povedlo, jinak je to fakt odpad! Dal jsem hvězdičku? První půlhvězdu za M.Amick a druhou za policejního kocoura :-) ()

MannyBianco

Velmi příjemný zážitek, jste-li milovníci koček, tak to bude něco pro vás. Povedeně udělaný film dle Stephena Kingy, jenž si zde sám střihl malou roli - správce starého hřbitova :D ... Žádné velké umění se zde nekonalo, avšak přece jen mě potěšil výběr hudby a totálně měě dostala hudební melodie, jenž byla ve filmu i u titulek. Skvělá atmosféra, ikdyž příšerky nic moc... ()