Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

Burrows

"Nejvíc nesnáším ty chodící zombie v metru, které ztratily své sny!" ___ Nenápadný film o dívce, která ztratila iluze a vůli žít. Předávkováním práškami si nenávratně zničí srdce, a tím začíná počítat týdny, které jí zbývají. V té chvíli si uvědomí, co ztrácí, a proto se snaží prožít poslední okamžiky, chce vidět dosud neviděné, prožít dosud neprožité. "I pád na držku je krokem vpřed", u Veroniky impulsem sebrat se ze dna a uchopit svůj život do vlastních rukou. Ač název evokuje depresivní pocity, film samotný je o naději, změně, touze žít. Důležitost vlastního života pochopíme, když ho začínáme ztrácet. Veronika se nakonec rozhodla žít. ___ Může to znít jako kvalitní námět na drama, který může s citlivějšími povahami zamávat. Ovšem, ač citlivě natočeno a s nezanedbatelnou rolí hudby, se jedná o film, který nepřináší nic nového. "Pouze" příjemné pocity z toho, že neortodoxní metody aplikované na psychiatrické klinice, kde se Veronika léčí, změnily život nejedné osobě. ()

uodevr

Už to mělo dostat jenom tři hvězdičky, protože něco takhle anti-spektakulárního jsem už dlouho neviděl. Nic na tom filmu není vyloženě špatné, ale nic na něm není ani vyloženě dobré. Tu totální depku z toho, že člověk se už nedokáže ani pořádně zabít, to nevykresluje více méně nijak, a tu radost z každého následujícího dne coby zázraku to zase vykresluje jednak se značným opožděním, a druhak přes nešťastně vybranou Sarah Michelle Gellar, na níž byla tahle role vskutku velké sousto (jinými slovy, hraje onu depku a onu radost a štěstí takovým způsobem, že si člověk vlastně ani nevšimne rozdílu). Nicméně, pak přišel konec a s ním přišla naprosto famózní, krásná, fikaná a skromná pointa, která mě přinutila filmu všechny neduhy odpustit a tu jednu hvězdu navíc tam střelit. Trvá to, než se člověk k tomu konci dopracuje, a je škoda, že se k němu dopracovává spíše nudnějším způsobem, ale stojí to za to. Mít to lepší lead aktérku a odvážnější scénář, zcela klidně to mohla být pětihvězdičková záležitost. ()

Born2BeAlone

Brazilsko-slovinské carpe diem po americku. Síla knih P. Coelha spočívá v hlavní myšlence a té je pak uzpusobeno vše ostatní, včetně často strohé a jednoduché popisnosti. A v tomto ohledu se filmové zpracování Veroniky od své knižní matky příliš neliší a není to na škodu - vše podstatné se s přehledem do stovky minut vešlo. ()

Tremono

Film byl pro mě velikým zklamáním. Největší zásluhu na tom má představitelka Veroniky - nedovedu si pomoci, ale ona se na tu roli prostě nehodí. Neumí hrát, nebo možná ještě lépe - vypadá pořád stejně, hraje stejně, a já jí to k mojí smůle ani na okamžik nebaštil. Buffy... Další veliká výtka patří kameře, z které jsem v jednom kuse měl mořskou nemoc, ... Předlohu od Coelha jsem nečetl, ale rád bych upozornil na existenci starší japonské adaptace této knihy http://www.csfd.cz/film/223181-veronica-wa-shinu-koto-ni-shita, klíčové slovo pro google - asiatorrents. ()

tombarider

Na čem vlastně v životě záleží? na tom mít proč žít, nebo nemít důvod umřít? Proč se někdo chce zabít idkyž jeho život nic tak těžkého nepřináší? a proč jiný na životě trvá i přes extrémní nepřízeň osudu? Je Veronika dalším zástupcem naší generace, která bez existencionální krize nemá za co bojovat, nebo je to prostě jenom rozmazlená blbka co se nudí tak až se chce zabít? Tak jako tak, dobrý film na zamyšlení. ()

Slunik

Hodně nuda, možná i proto, že jsem kdysi četla literární předlohu, takže jsem věděla, jak to dopadne. Narozdíl od knihy, kterou jsem totálně hltala pro mě prostě film nedokázal dostatečně vytvořit atmosféru, nesžila jsem se s postavami, nevtáhlo mě to do děje. ()

AlexUnited

Spočiatku do istého momentu veľmi sympatický film s kvalitne stvárnenými postavami a vcelku duchaplnými dialógmi následne žiaľ plynule a nebadane prechádza do nezáživnej, romantikou preplnenej nudy trvajúcej až do samotného konca. Okrem toho mi chýbalo lepšie vykreslenie prostredia psychiatrickej liečebne, ostatných pacientov a liečebných postupov. ()

Katte

... avšak kniha je o hodně ale o hodně jiný zážitek... ;) tak už to prostě bývá a u této knižní předlohy, to platí asi pětkrát tolik. ()

Heyyy

Upřímně nemám ve zvyku pouštět si filmy, u kterých jsem četla knižní předlohu. Obvykle si chci uchovat představu o prostředí, o vzhledu postav,... Tady jsem udělala vyjímku, protože film není špatně hodnocen, nicméně se stalo to, čeho jsem se u konkrétní předlohy obávala. Co je jako knížka zajímavý a čtivý, i přesto, že se to odehrává celé v psychiatrické léčebně, je jako film v podstatě nuda. Jasně, nechyběly tam asi všechny důležitý záchytný body, ale už jen to, že jsem od začátku věděla, jaká je vlastně pointa, u mě film odsoudilo k pouhému čekání, kdy se to vše provalí. Nicméně vím, že kdybych knížku nečetla, vidím to celé jinýma očima, nemám žádné očekávání a ten konec mě nejspíš položí. Plus za hudbu. Celkově 3,5*. ()

Pete

Možná by pomohlo, kdybych se mohl sžít alespoň s některou z postav. Možná alespoň knižní předloha stojí za ten ztracený čas. Nechce se mi to zjišťovat. Kde nic není, ani smrt nebere. ()

hrumsrt

Těžké drama o úvaze nad životem a smrtí. Přestože úvod mi navodil, že bychom snad mohli sledovat osudy věčného sebevraha, tak nakonec jsme dostali daleko světlejší film. Veronika se pokusí zabít, ale přežije vlastně i bez následků, až na to, že se zdravotně odsoudila k jisté smrti, jen neví, kdy přesně to bude. Veronika je pak odsouzena k tomu se s tím vypořádat a postupně se naučit žít naplno. Najde si přítele, který je teda taky případ sám pro sebe, ale společně jim to nějak padne. Když vynechám tu hot sebeuspokojující scénu (ale zároveň hrozný bizár), tak je to snad i příběh o lásce. Finální twist je skvělý v tom, že divák je po celý čas položen v depresi, když tu najednou vlastně z ničeho vyjde světlo. Dokonce i v těch šťastných momentech je pořád tam vzadu ta jistota tragického úmrtí. Parádní závěr! Opět perfektní výkon SMG, která tyhle dramatičtější role zvládá neuvěřitelně! Hodně, fakt hodně, muziky za málo peněz. Nicméně i těch málo peněz se nedokázalo schrastit a snímek celosvětově nevydělal ani 2 miliony $, takže se zastavil na zhruba pětině svého rozpočtu. V tomhle ohledu solidní kolaps... Jako celek obstojné. 60% ()

PlysovyMacko

Jalový a emocionálne suchý film, ktorému chyba hĺbka na pochopenie Veronikinej pociatocnej beznadeje a neskoršieho vyliečenia. Bud je rovnako slabá predloha alebo tvorcovia filmu sa báli pritlačiť. Páčil sa mi jeden moment-ako ušli. ()

uhlobaronka

Výborná hudba, kamera, scénář. Už po prvních větách jsme věděla, že mi to sedne. Ne, že bych byla kandidátem na sebevraha, ale kdo se sem tam nezamyslí, jaký to má všechno smysl? Takže pokud se někdy zamýšlíte, doporučuju, ...třeba místo antidepresiv. Tím nechci říct, že film považuju za přehnaně optimistický, prostě má jenom nějaký SMYSL. Aspoň teda pro mě. ()

Runespell

Nevím, jeslti je lepší komentovat myšlenkový obsah a nebo technické a herecké kvality....Jejich poměr je tak zvláštní, že si nejsem moc jistá známkou. Herecké výkony až na psychiatra a S.M.Gellar mě nijak nenadchly a naopak si myslím, že někteří herci byli vyloženě špatně vybráni. Skvělá hudba a kamera. K myšlenkovému obsahu: přijde mi to - v této době -jako již lehce zprofanované téma a proto mě závěr ani nenadchl ani nepřekvapil. Když pominu element silného konce, který mě zcela minul - bylo to docela roztahané a a chování lidí celkem málo uvěřitelné( možná to souvisí s mým silným dojmem, že výběr herců a nebo práce režiséra s nimi se nějak nevyvedly).Škoda, výsledek za 3.( 2 hvězdičky za S.M.Gellar a 1 za hudbu) Knihu jsem nečetla a ani to neplánuji... ()

Kornout

Veronika se rozhodla zemřít od Paola Coelha patří k mým nejoblíbenějším knihám. Filmová adaptace je příkladem toho, jak vzít výbornou knihu, totálně jí okleštit, zploštit a přiblížit americkému publiku. Výsledkem je nic neříkající nuda. Na knížce se mi nejvíc líbí příběhy jednotlivých pacientů, s kterými se Veronika v ústavu setkává. Čím byli tam venku a proč jsou vlastně ve Vilette. Ve filmu z toho není ani vteřina. Zároveň tam chybí Coelhovo úvahy o tom, jaká tenká hranice je mezi normálností a bláznostvím. Zůstala jen historka o králi a studni, která je však oproti knize pozměněná (nechápu proč). Už se těším, až si znovu přečtu knihu. Film už podruhé vidět nemusím. ()

lobo87

Smutne-krásny príbeh z pera majstra Coelha. Málo chýbalo, aby som dal štyri hviezdy. Bohužiaľ, neviem povedať, čo to bolo. S.M. Gellar bola pre mňa prekvapujúco presvedčivá vo svojej zúfalosti a osamelosti. To, že sa rozhodla zomrieť, ju naučilo žiť. Ja si len želám, aby to nikto nemusel robiť v tomto poradí... 65% ()

lulu37

Krásny náhľad do duše človeka, ktorý by mal byť spokojný, mal by, ale nie je...čím to je, že máme všetko a ku šťastiu nám stále chýba niečo? To niečo nevieme pomenovať...Coelho je pre mňa jeden z najväčších spisovateľov, toľko múdra, čo obsahujú jeho knihy, sa len tak často nevidí a sfilmovať túto jeho (možno aj najlepšiu) knihu na takýto výborný film je pozoruhodné. ()

Psychotic17

Přiznejte se, komu z vás nevadí, když sebevrah píše dopisy, ve kterých se snaží strhnout vinu za svou smrt na oststaní lidi? Na módní průmysl, na šéfy v práci, na nevěrné partnery... na všechno, jen ne na vlastní blbost. I přes tyto počáteční nesympatie jsem Veronice začal po nějaké době fandit. Její pokusy o vyrovnání se s novým prostředím netradiční pakárny i se sebou samou jsou kupodivu docela snesitelné a hlavně ne zcela okoukané. A potěšilo mě na můj vkus přesné množství a síla "odvážných scén" tak, abych si neříkal, že tvůrci chtěli hodnocení PG-13, ale ani že jsem si místo toho neměl pustit nějaké péčko. Škoda jen, že konec jsem předvídal už od stanovení diagnózy. 60% ()

BlackAngels

Tenhle film mě přivedl k myšlence kolik lidí by zůstalo na planetě, když by umřel každý kdo někdy pomyslel na sebevraždu...??? Veronika dostala po neúspěšném pokusu o sebevraždu šanci, která se jen tak nedostává. Doslala šanci dívat se na svět jinak. Pochopit jak nám utíká čas a jak ho marníme a když si to uvědomíme je pozdě. Jaké krásy nabízí svět a jak je důležitá pro život láska. Ovšem největším darem pro Veroniku bylo ... No jen se podívejte sami :-) Je to opravdu úchvatný příběh s koncem který by jste nečekali. ()