Frank má ve svých řadách krysu. Ray se dozvídá, že jsou spolu s Paulem a Ani na vyšetřování sami. Aby mohli pokračovat, musí se vzdát svých současných životů a odjet pryč. (Varan)

Anderton

Veci sa posunuli výrazným spôsobom dopredu, alebo lepšie povedané, smerom k razantnej zmene pomerov v meste. A začína sa umierať aj tam, kde by sme to nečakali, či tam, kde by sme si to želali najmenej. Opäť platí, že prvá polovica epizódy je viac ukecaná a tá druhá akčnejšia, čo je samozrejme úplne v poriadku. Môže sa stať, že ste v tomto momente v príbehu mierne stratení, ale minimálne tá základná otázka, kto je vrahom, bude snáď nakoniec zrozumiteľná. Holt ide o svet, ktorého súčasťou by asi málokto z nás chcel byť. ()

Trevor

Po záťahu detektívov, ktorý ich priviedol k zisku dokumentov, ktoré spájajú spoločnosť Catalyst a McCandlessa s Ossipom, sa títo musia spolu so svojimi rodinami ukrývať. Vedia že ich súperi urobia všetko preto, aby sa ich obchody neprezradili a kedže sú najmocnejšími ľuďmi v meste Vinci a na ich večierku bol aj minister spravodlivosti Velcoro, Bezzeridesová aj Woodrugh vedia, že pomoci sa im nedostane ani zo strany polície, nakoľko Velcoro pri stretnutí s Davisovou na ktorom jej má odovzdať dokumenty zistí, že ju niekto zastrelil a je si istý, že to bolo jeho zbraňou, kedže ako policajta spájaného z korupciou ho bude ľahké usvedčiť. Potom, ako Velcoro podá informácie Semyonovi, tomu neostáva nič iné ako sa pokúsiť z mesta Vinci ujsť, k čomu chce využiť Chessaniho peniaze a požiar, ktorý založí vo svojom podniku. Woodrugh, ktorý zistil, že za krádežou modrých diamantov stáli Holloway, Burris, Dixon and Caspere, ktorí v tom čase boli policajtmi vo Vinci, dostane do svojho telefónu snímky, ktoré ho spájajú s jeho minulosťou a tak ho Black Mountain security vyláka na stretnutie, v ktorom chcú od neho získať dokumenty naspäť. Konečne sa pospájali jednotlivé časti skladačky a došlo aj k očakávanému vyvrcholeniu vzťahu Velcoro a Bezzeridesová. Jedna z najlepších častí druhej série, ktorá však za prvou zaostala. ()