Thomas stále chodí s Grace, číšnicí v hospodě Garrison, a neví, že ji na něj nasadil Campbell, aby zjišťovala, co dělá. Na jarmarku za městem se Thomas dostane do rvačky s Leeovci, násilnickou rodinou kočovníků, která mu později pošle kulku s jeho jménem. To znamená, že vedle Billyho Kimbera má Thomas dalšího nepřítele. Campbell posílá Thomasovi vzkaz po tetě Polly a oba se setkají na neutrální půdě v hotelu. Thomas Campbellovi navrhuje dohodu: když ho nechá na pokoji, on mu vrátí zbraně. Pokud bude zatčen, zbraně budou odeslány IRA do Irska. Když zatčen nebude, zbraně dostane Campbell a bude považován za hrdinu. Campbell není nadšený, ale neochotně souhlasí. Ada otěhotní s Freddiem Thornem a Thomas mu posílá vzkaz, aby z Birminghamu odešel. Freddie se však rozhodne zůstat a postavit se mu. (Filmbox)

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokonalý rytmus, vyvážené charaktery hlavních představitelů, působivé exteriéry i interiéry. Zatím se Peaky Blinders jeví, jako velice soustředěné gangsterské drama a doufejme, že tak bude pokračovat i nadále. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Thomas si kade chodí robí nepriateľov a teraz dostal guľku so svojím menom od rodiny Leeových. Popritom mu život strpčuje aj komisár Campbell a jeho nasadená agentka Grace, ktorá má za úlohu s Thomasom sa zblížiť. Prevedenie: Trocha nudnejšia časť, ktorá je ale nesmierne dôležitá pre ďalšie smerovanie príbehu. Thomas sa mi začína pozdávať čoraz viac. Akurát som celkom mimo vedľajšej príbehovej linky s Addou a jej bolševickým milencom ale zrejme aj to zohrá vo finálnom lámaní chleba svoju úlohu. 79% ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Inšpektor Campbell nariadi raziu vo štvrti, kde vládnu Shellbyovci, čo sa Tommymu nepáči a (ako inak) za pomoci novinára vydiera policajného inšpektora. Ďalším frontom, na ktorom Tommy a jeho gang bojujú sú stávky na dostihy, kde si znepriatelia Billyho Kimbera a kvôli koňovi rozpútajú vojnu gangov aj s rodinou Leeových. Okrem toho Tommymu robí starosti aj sestra Grace. Dej sa rozbehol ozaj solídne s prísľubom napínavejších častí. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příběh mě zatím velmi baví, ale tvůrci nepochopitelně šetří akcí, je to tady samý gang, ale když dojde k násilí, většinou za ním stojí policie vedená inspektorem Campbellem, což je fakt zvláštní. Vypadá to, že se tvůrci vydali spíše cestou taktiky, intrik a manipulace. Začala mě velmi bavit teta Polly, doufám, že jí to vydrží. ()

• V epizodě zazní úryvek písně „Come Josephine in My Flying Machine“ z roku 1910. Úryvek stejné písně zpívá ve filmu Titanic (1997) postava Jacka (Leonardo DiCaprio) Rose (Kate Winslet) a na konci filmu ji zpívá samotná Rose při čekání na záchranu. (FAITH.BABE)