The Company (S04E06) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 1 h

Závěrečnou epizodu sice hodnotím čtyřmi hvězdičkami, ale byl jsem z ní dost rozpolcený. Byl jsem spokojen s atmosférou, tempem i akcí, opět mě potěšil záludný Alfie Solomons, ale silně mě zklamalo nevěrohodné řešení italské otázky a dějový zvrat byl tentokrát příšerně průhledný, takže vyzněl poněkud trapně. Ale poslanec Thomas Shelby, O. B. E. mě každopádně pobavil.(23.9.2018)

• 0verseer

”Big fucks small always, actually.” Spoilery! Mohla to byť 5* epizóda a skvelé zakončenie série. Miesto toho vo mne po skončení ostala len trpká pachuť z toho, čo som videl. Dôvod? Zmŕtvychstanie Arthura. Niežeby som jeho postavu nemal rád, je jedným z tých zaujímavejších, ktorých seriál ponúka, ale rozhodnutie vrátiť ho po strhujúcom úvode späť ma strašne sklamalo. Je to ako keby sa Sonny Corleone v Kmotrovi znenazdajky vrátil po roztrieľaní späť s odôvodnením, že v čase atentátu mal na sebe nepriestreľnú vestu natretú paradajkovým pretlakom...Pôsobilo by to ako nepodarený vtip a paródia. Presne tak sa podarilo sparodovať Knightovi nekompromisný úvod tejto časti. Tým ma seriál sklamal v rámci všetkých jeho štyroch sérií doposiaľ najviac a po zakončení konfliktu s Lucom, ktoré mimochodom už hraničilo s čistou fraškou som mal chuť poslednú epizódu 20 minút pred koncom vypnúť a otitulkovať ju odpadom. Našťastie som sa premohol, za čo som bol odmenený perfektnou záverečnou scénou mojej obľúbenej postavy Alfie Solomonsa v podaní geniálneho Hardyho. Klobúk dole, to sa snáď lepšie už ani natočiť nedalo, tá scéna mala jednoducho všetko. Odišla asi jediná postava, ktorá po celý čas v seriáli “mala gule” a ktorá ani na chvíľu nenudila. Je to smutné, ale s ním sa stratila aj moja motivácia pokračovať v ďalšom sledovaní seriálu...(17.12.2018)

Zhruba polovinu posledního dílu jsem přemýšlel, jestli se mám rozbrečet, nebo rozplynout nad tím, jak je to úžasně napsané. Napětím jsem skoro nedýchal a nevěřícně jsem kroutil hlavou. A pak jsem se definitivně rozplynul. Tohle byl závěr, jaký dělá seriálu čest. Čtvrtá série je spolu s druhou jedna z nejlepších. Víc netřeba psát. Mnohokrát děkuji všem zúčastněným a těším se znovu na viděnou. "You don't fuck with the Peaky Blinders." PS: Pátá série potvrzena na rok 2019.(21.12.2017)

Počas boxerského zápasu medzi Bonniem Goldom a Salomonovým Goliášom sa Changrettovým mužom podarí dostať k Arthurovi Shellbymu a Thomas po skončení duelu oznámi, že Arthur je mŕtvy. Michaela pošlú Shellbyovci do New Yorku, zatiaľ čo Luca Changretta postupne preberá obchody v Birminghame od všetkých gangov vrátane toho Salomonovho. Pri podpise prechodu Shellbyových firiem na Lucu Changrettu však Thomas opäť ukáže, akým je skvelým stratégom a tak sa bude mať možnosť "vyrovnať" aj s Alfiem Salomonom. Po dovolenke pokračuje vo svojich plánoch a kandiduje v miestnych voľbách, aby pomohol parlamentu rozložiť komunistov za pomoci naivnej Jessie Edenovej. Skvelá epizóda, ako všetky v štvrtej sérii. Výborne vymyslená hlavne časť s Arthurovou smrťou. V druhej polovici tempo trochu upadlo a časť keď sa Thomas "opustil" bola asi najslabšou pasážou inak skvelej štvrtej série.(27.5.2018)

Fenomenální konec precizního scénáře a hereckých výkonů, už se těším na příští rok!(19.2.2018)