Forty-

Musim uznat, ze ozaj vyborne prepacovane. Niekto si to nevie vynachvalit, no mne to vobec nesadlo. Vacsinu filmu som sa nudil a aj ked som (myslim) pochopil, co sa nam snazili tvorcovia povedat, nejak ma to nenadchlo. ()

kwaicheng

Tak pozor vážení. Nechápu, co v tom tady všichni vidí tak tajemného, že je nutné, aby se na tohle člověk díval několikrát? Co? Nebo to prostě jen někdo napsal a ostatní to zvopičili, aby vypadali jako znalci? Co? Film sám o sobě nic moc. To co se ale moc líbilo je problém realita/sen/porucha?.....snad lépe to vyjádřit jako: Co bylo dřív - vejce nebo slepice? "Přepadla mě nějaká zfetlá děvka a šílenej zubař:)" ()

Primavera

Jediná vec, s ktorou som sa nevedela stotožniť je tá, že zlomok ľudstva, ktoré prežilo katastrofu, malo väznicu. Práve sa zaoberám tématikou Inuitov, ktorých je tiež málo, čo vylučuje u nich také javy ako sú vojny, justícia a pod. Takže sa mi zdá nepravdepodobné, aby zlomok zbytku ľudstva trvalo na tomto type morálky, ktorá prináša so sebou pojem - väzeň. Zrejme by platili celkom iné pravidlá spoločnosti a morálky. Ale mimo túto pre mňa nelogiku je film excelentný vo svojom žánri, držal ma stále v napätí a záver doslova zapadol ako kocka do kolosálnej stavebnice. ()

Candid

Skvělá atmosféra, skvělý příběh, skvělé herecké výkony a skvělá podívaná... jednoduše- dokonalý film! ()

teyra

Toto dílo imaginativního mága Terry Giliama je ještě více než pastvou pro oči pastvou pro rozum. Různé kousky mnohovrstevnaté skládačky do sebe ladně zapadají, což člověk ocení při opakovaných shlédnutích. Je skvělé, že někdo ještě dokáže nad obehranou myšlenkou cestování v čase užasnout a složit jejím zvláštním konsekvencím emocemi a hutnou atmosférou nabitý hold (v souvislosti s tím mě překvapilo, kolik motivů si bere z La Jetée). Nejenže je Gilliamovo pojetí dobře promyšlené, ale zároveň umožňuje spolu s psychicky otřeseným Willisem znovu prožít původní mrazení z časových paradoxů. Vyhovovalo mi lehce schizofrenní ladění filmu odpovídající hlavní postavě a velice se mi líbil nezkrotný Brad Pitt, kterému Gilliam umožnil dokázat, že je dobrý herec. ()

marek86

Brad Pitt (podle mého) ve své nejlepší roli. Vynikající scifi film s tématem cestování v čase. Ten tvůrci díky skvělému scénáři dovedli k dokonalosti tak, aby jste po posledních pár minutách zůstali sedět v úžasu a o filmu přemýšleli ještě dlouho poté. Vynikající hudba a herecké obsazení. Moje hodnocení 10/10 ()

Kroup4

Myslím si,že B.Pitt dokázal že hrát umí.B.Willis je klasicky stylovej a celej film je kultovní.Viděl jsem to několikrát.Asi tak napotřetí mi zapadly doufám všechny ty fakta.Jedna z mích nejoblíbenějších sci-fi.Scény z blázince jsou neskutečný!!! ()

Jaxx84

Post-katastrofické sci-fi jak má být. Excelující a naturální Bruce i sám divák chvílemi netuší v jaké je zrovna době - budoucnost roku 1996 je už minulost - a tajuplná organizace 12 opic v čele s naprosto úžasně bláznivým Pittem vyvrcholí v překvapivý závěr se vším všudy. Poklona režisérovi, do posledního snímku vymazlený děj a hvězdná trojka v čele nás nenechá ani chvíli chladnými. 9/10 ()

sarfian

Ten koniec ma sklamal, čakal som trošku lepší. A okrem toho, že to mohlo byť kratšie, to bol dobrý film, ale asi sa k nemu už nemám prečo vracať. Mimochodom moc zamotané to nebolo, ja som to celkom stíhal sledovať a porozumieť tomu. Ale tie herecké výkony boli profesionálne zmáknuté. VIDENÉ 1x ()

Rudyamon

Jednoznačně jeden z nejlepších sci-fi, které jsem měl možnost vidět. Ne jen tím, že v hlavní roli je opět můj oblíbenec Bruce Willis, ale taky příběhem. Oproti jiným filmům s tematikou cestování v čase, tento film přistupuje k paradoxům času zcela jinak. V první řadě tady nejde o ovlivnění přítomnosti zásahem v minulosti - to, co se stalo, se změnit nedá. Druhá věc, která 12 opic zásadně odlišuje od podobných filmů (i když myslím, že nic podobného natočeno ještě nebylo) je samotný děj, který ne jenom, že není "předvídatelný" (což je oblíbený a naprosto pochybný názor mnoha komentátorů na různé filmy), ale je dokonale přepracovaný v každém z detailů. Všechny tyhle detaily pak skládá pomalu krok za krokem do konečné scény filmu, kdy je James Cole mrtvý, jeho společnice se rozhlédne, její pohled se spojí s pohledem malého chlapce a vy najednou pochopíte, že on je tím Jamesem Colem, který bude celý život myslet na tuto scénu, která bude směřovat jeho život do toho samého okamžiku - pak pochopíte naprostou genialitu a jediněčnost 12 opic. Nesmím zapomenout na fantastický výkon šíleného Brada Pitta, ten byl v kategorii šílenců bez konkurence, a úvodní melodii, která fantasticky navozovala klec plnou opic, o které ve finále vlastně vůbec nešlo. ()

patushik

Tenhle film se mi na stole válel hodně dlouho.. a jsem moc rád, že jsem ho konečně viděl, protože se rázem stává jedním z mých nej scifi filmů vůbec.. naprosto perfektní děj v čele s Willisem aka Jamesem Colem musí nadchnout snad každýho fandu tohoto žánru. A Brad Pitt jen podtrhuje své herecké kvality.. 100% ()

Doski

Skvělé! Originální, perfektně spracované a hlavně nejlepší Sci-Fi, které jsem viděl. Výborná práce scénáristů, hudba, režie a maskérů. Madeleine Stowe bezchybná, Bruce božský a Brad Pitt s jeho okem taky super. Konečně jsem se dočkal kvalitního sci-fi, které mě dostalo jak prostředím, tak propracovaností a dějem. Když film zamotá trošku hlavu a musíte přemýšlet a přemýšlet a pak se kouknout ještě jednou, abyste to zachytili... tohleto to je právě ono. Proč Willis nehraje mysteriózní nebo psychologické filmy častějí? Po druhém shlédnutí musím dodat, že je to geniální. 92% Top10 ()

ThERoMAiO

Najlepšie sci-fi o cestovaní v čase čo poznám. Výborný dej, aj keď možno na prvý krát ťažko pochopiteľný. Chválim skvelý herecký výkon Brada Pitta, ktorému rola vyšinutého blázna sadne ako uliata. ()

maniche

Zasloužil bych si facku, že jsem shlédnutí tohoto skvostu tak dlouho odkládal. Těžko hledám slova, je to prostě famózní, nadčasové, skvěle obsazené, zahrané a zrežírované. Jeden z nejlepších (sci-fi) filmů všech dob. ()

danny_21

Hodně povedená scifárna z dílny jednoho z Létajících cirkusáků. Výborná atmosféra, zajímavá hudební vložka a, působivá na téma tématiky cestování časoprostorem a paradoxů s tím spojených, ale především skvěle vyšinutý Brad a mimořádně dobrý Bruce. Tohle se ti Terry moc povedlo, bohužel ale tvá další režijní díla jsou daleko slabší, asi jako několikrát vylouhovaný Earl Grey. Kousek od vrcholu - 85 % ()

Zikus

Napínavé, skvělý herci, super atmosféra, konec jak má být a místama sem se slušně bavil ( šílenej zubař a zfetovaná kurva, nebo nahej ve válce). !!! LIDSKÁ RASA SI DOOPRAVDY NEZASLOUŽÍ NIC JINÉHO, NEŽ BÝT VYHLAZENA !!! ()

Pavel82

"Ten film je pořád stejnej. Nemění se, ale...pokaždý ti připadá jinej, protože...my, my se měníme. Vidíme jiný věci." Pro tenhle film to platí stonásobně a jediné zhlédnutí určitě k absolutnímu pochopení nepostačí. Někdo bude potřebovat i filmově více dozrát (jako třeba já). Snímek má bezesporu svoje kvality - v obsazení, nejednoduchosti příběhu, hereckých výkonech, pointě - bohužel stále v něm nevidím kult, či základní kámen novodobé sci-fi, jak je většinou vnímán. Každopádně ještě před pár lety jsem mu chtěl dát tak hvězdu jednu...Dnes 3,49...Uvidíme, co bude za pár let... ()

Yellyman

Tohle jsem absolutně nepochopil. Všichni básní, jaká je to pecka a ona je, jenže taková, co vám zaskočí v krku a vy, místo toho, abyste ji vyplivli, necháte si ji zapadnout až do plic, kde si vesele hnije a bolí jako čert. Brad Pitt je dobrej magor, Willis je Willis. Víc nic. ()

Wyrdas

Kult dvanácti opic má změnit svět. Zničit ho. Je moudré posílat někoho do minulosti, aby tomu zabránil? A co když tomu zabránit nelze. Co když lze jen získat čistý jed a z něj v budoucnosti vytvořit protijed? Zachránit tak poslední přeživší... ale co když to všechno začalo právě tou cestou zpět... Film popírá kauzalitu a sám v sobě se místy ztrácí. Bruce Willis zahrál svou roli perfektně, ale s Bradem Pittem si už tak jistý nejsem. Osobně mi přijde, že často až zbytečně přehrává, což u herce jeho formátu prostě neberu. Scény z budoucnosti jsou zmatené a vizuálně se mi moc nelíbili. Film jsem viděl dvakrát (v CZ a podruhé v AJ), protože jsem tomu chtěl dát druhou šanci. Ale nepomohlo to. Tři body a to s odřenýma ušima. Nic moc to ve mě nezanechalo a znovu už to vidět nepotřebuji. A těch 87%??? ... to jen dokazuje mé teorie o zdejších znalcích. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil