zombkiler

V postatě vůbec nechápu proč dávám tomuhle filmu tak malé hodnocení ale mě to nějak nesedlo to vyhlazení lidstva a cestovaním v čase, kde jsem nevědel jestli je Willis v budoucnosti nebo v minulosti ale možná nejsem pravý filmový fanoušek a nebo po příštím shlédnutí tento film víc ocením.V této chvíli u mě zůstavá pár slov:,,Dobrý příběh promíchaný jako slátanina´´.60% ()

tomeek

Perfektní film o paradoxech cestování v čase, kdy cesta do minulosti se snahou změnit situaci může ve skutečnosti onu situaci způsobit. Bruceova pravděpodobně nejrozmanitější škála emocí, jaké jsem kdy viděl a Brad Pitt, kterému byste těžko věřili, že mimo kameru má opravdu všech 5 pohromadě. Perfektní scénář, ale na režii Terryho Gilliama mi něco vadí (podobně jako u údajně skvělého Imaginaria Dr. Parnasse) a nevím, co to je. I tak je to ale nadprůměrné sci-fi. 4,5* ()

URBAN

12 opic není ani dobrý ani špatný film jen je tak trochu WTF prostě nevím co si o tom myslet jednou dobou Brad Pitt perlí další chvíli umírám nudou no nic někdy si to budu muset pustit znova abych to do sebe něják vstřebal když se tu vypráví že na podruhé už nám tenhle kousek uzraje ( 18.4.13/MAC ) ()

Deyw

brad pitt je buh.. seru z nej jeste ted...film na pohodu, bavi a hlavne diky tomu magorovi se na to budete chtit divat.. :D ()

CinemaRanger

Mám rád sci-fi a hlavně ty o cestování v čase, ale Terryho režijní styl mi nesedí a i přes zajímavou zápletku a parádní ponurou atmosféru musím dát jen lepší tři hvězdy. ()

andrii

Neodbytný, netuctový návštěvník s šestým smyslem. Těkavý útěkář, účastník zalidněných událostí předků. Za odvrácením /zá/valu bláznovství, "upírských" zájmů, zamřížovaného tikotu prázdných lůžek předních savců na vzduchu, nucených "nocovat" v útrobách zim. ()

eJacques

...Jeden z nejlepších filmů vůbec... Bruce Willis hraje svůj lepší standard, ale Brad Pitt jako šílenec je naprosto úchvatný... Od tohohle filmu nemám Pitta za rozmazleného fracka z bulváru, ten chlap fakt umí (což pak dokazují i ostatní filmy kde hraje)... Perfektní zápletka, kamera a pojetí a lá Terry Gilliam, trochu ulítlé, ale správným směrem, a proto naprostá špica... ()

fantoci

Tohle je podle mě nejhorší film s Willisem v hlavní roli. Nic víc nic míň. Přišlo mi to jako děsná blbost. ()

Decker

Genialni scifi od legenadrniho "pythona" Terry Gilliama. Tak se da zkracene charakterizovat jedno z nejlepsich scifi neli nejlepsi z let devadesatych. Cely pribeh a atmosfera je velmi sklicujici a napinava. Kamera, hudba, volba hercu vse sedi a tvori kompaktni a uzasnou podivanou. ()

drexik

Jednou vidět nestačí, až na podruhé si uvědomíte souvislosti, a proto jsem to musel vidět i potřetí abych uplně docenil Gilliamovu genialitu. Konečně sci-fi kde zažitý model kauzality dostavá naprdel a ukazuje nám, že vše co má stát se nakonec stane a mužeme se klidně stavět na hlavu. ()

Triple H

Geniálny film. Jeho koniec a dej sa dá v podstate logicky interpretovať dvoma spôsobmi (skutočnosť vs. šialenstvo), pričom obidve sedia a sú plne dokázateľné! Najlepšie je, že film tak naozaj bol myslený a nie sú to len fabulácie príliš aktívnych fanúšikov. Krása. Willisov možno najlepší výkon a Brad Pitt zahral maniaka tak dobre a s takou chuťou, že si mal zaňho na poličke sušiť Oscara (gestikulácia, tiky...). ()

matezzz

Uf, to bylo zas jednou parádní scifi! A navís s takovými senzačními hereckými výkony! Velmi zvláštní, tíživá atmosféra, parádní hudba, neotřelý námět, a ten závěr, to se musí viďet. Moc se mi to líbilo a byl jsem napjatý i po nekolikátém shlédnutí. ()

Jaňo

Mám veľmi rád filmy, ktoré sú ako puzzle. Neviete, kde príbeh začína, netušíte, čo sa už naozaj prihodilo, čo je sen alebo vízia budúcnosti. Začnete triediť chaoticky rozhádzané obrázky tak, ako hrdina príbehu, či samotný divák si ich skladáte postupne dokopy. Najvďačnejším prostredím hry je myseľ sama. Pred očami sa vám začína vytvárať obraz a vy prichádzate na to, čo kam patrí. Ak k tomu všetkému svoju myseľ obohatíte o predstavy vedeckej fantastiky (čiže zmažete hranice času), umožníte vznik pestrofarebných bizarných obrázkov, ktoré s vašou predstavivosťou naozaj rozohrajú bláznivú hru a tá sa do vás zahryzne a nepustí. Takýto nezmyslený ako môj komentár je aj film 12 opíc. No na konci sa pozriete na poskladané dielo, a ten pohľad stojí za to! Ach ten pohľad... ()

Vraccas

Podle mě moc přeceněný film. Já v tom neviděl nic většího žádný hlubší význam, nic. Pro mě průměrné thrillerové sci-fi akorát s parádním hereckým obsazením( výnikajícně zvládnuta role psychopata Bradem Pittem) a výbornou režií. Velmi komplikovaný děj(aspoň tedy po první zhlédnutí). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil