Salon Kitty

• Itálie Salon Kitty (více)

Příběh s romantickým klišé těžícím z pověsti, že v nacistickém Německu existoval veřejný dům, kde prostitutky odposlouchávaly nejtajnější plány Třetí říše. Luxusní bordel, ve kterém SS pohlaváři tráví nejvíce volného času. Slavný a ve své době značně skandální erotický film nepatří mezi hloupoučké erotické filmečky, ale mezi skutečnou filmovou klasiku. Kvalitu podpořilo hvězdné obsazení v podobě Helmuta Bergera a Ingrid Thulinové. (Levné knihy)

kopfa

Nemohu si pomoci, ale svrbí mě ruka na pátou hvězdičku. Moc nerozumím zdejším zhnuseným komentářům, hlavně proto, že zní jako by ten film viděl jenom jeden z vás, a zbytek jenom společně s paní Morálkou kráčely prázdným městem své percepce. Na "stupido erotico film" to je velmi poctivá filmařina postavená na dlouhých rakurzech a fetišistických detailech fetišistické ideologie. Jakoby Tinto Brass chtěl do filmu otisknout propagandistickou genialitu Hitlera, který své přesvědčení maloval fotogenickými gesty. Ano, nelze nekroutit hlavou nad lehce zvráceným pojetím, můžeme se i pousmát nad naivitou psychologie jejíž dno je obrácené, ale v rámci komentáře k symbolice nacistické ideologie jde o mimořádně zajímavý a sympaticky přímý film. Ta přímost a pudovost přece dělá fetišismus fetišismem a symbol zase fašismus fašismem, ne? ()

Courtemanche

Je to od Tinto Brass ,,konečně,, film. S ním mám většinou zkušenosti takové, že točí film i když scénář má jen deset vět. Tento film je ale hodně rozepsaný, je zajímavý, možná i jeho nejlepší. 3,5/5 ()

farmnf

Je to spíš 2,5. Tinto, skvělý filmař ale jinak prasák točící ty nejpitomější erotické povídky se tu pustil na tenký led. Rekonsrukci nejznámějšího bordelu fašistického Německa. Hvězdně to obsadil, kamera opět na výbornou, hudba už pokulhává a pak tam udělal několik dějových seků, že jsem kroutil nevěřícně hlavou. Řekl bych slovy zesnulého génia Smoljaka, "...ňák se ti to nerýmuje Tinto!" ()

Dlubal David

Boha jeho! ■ Jsou filmy, které jsou tak dobré, že si je pamatuješ i dlouhá léta po tom, cos je viděl. A jsou filmy, které jsou tak špatné, že si je pamatuješ také dlouhá léta po zhlédnutí. ■ Před mnoha a mnoha lety, kdy byly ještě standardem domácností nafouklé CRT televize a člověk toužící po něčem, co nedávaj v televizi, který neměl majlant na satelit, ale vypláznuvší půl majlantu za videopřehrávač, tak měl možnost sledovat filmy na VHS kazetě. A to byl i můj případ. Na pozvání kamaráda, že má doma zajímavé péčko, jsem odpověděl, že tedy přijdu. Třetí z naší party jakbysmet. Jali jsme se tedy pustiti onen vychvalovaný Salon Kitty, ale chyba lávky; když už jsem se nudil tak, že jsem se škrábal pravou rukou na levém uchu a levou rukou na pravém, tak jsem si zkoušel dát nohu za krk, nepovedlo se. Po hodině tupého civění, se návštěvník číslo 2, říkejme mu pracovně: Vladimír, rozhodl, že skleněným popelníkem, za tu dobu již přeplněným vajglama, rozbije našemu hostiteli, říkejme mu pracovně: Josef, hlavu, a ukončí trápení nás všech. Hostitel však se slovy: "Teď už to začne být zajímavý!" uklidnil nastalou vypjatou atmosféru, ale následující třičtvrtěhoďka nebyla o nic lepší... ■ Co říci o samotném filmu? Myšlenka a námět dobrý, ale zpracování pokulhává na všechny tři nohy. Jako exploitačka nudné, jako komedie nevýrazné a extrémně zdlouhavé, jako drama k smíchu. Za tu zajímavou myšlenku dávám hvězdu navíc. Tečka! ■ (C) [31/100] ()

bolan

Brass se nechal strhnout italskou vlnou Nazisploitation, byť se Salon Kitty nedá považovat za typického představitele této zvláštní škatulky a od Brasse to je paradoxně jeden z jeho lepších kousků. ()

Bozvav

To, že třetí říše využívala i těchto prostředků je známé, stejně jako to, že Hitler o tom nechtěl nic vědět. Nicméně provedení tohoto filmu je zcela v meritu trapných italských erotických počinů z té doby. Sexy to není, porno to není, drama to není a s historickými fakty to nemá nic společného. Je to trapné a trudomyslné, plné šeredných chlapů a dřevěných nehereček. Za mne jedna depresí válcovaná hvězďule za jedinou skutečně hrající osobu Ingrid Tulin. ()

Pekisan

Jedna z klasik vysielana Novou po revoluci, ktora zostala nedopozerana, lebo rodicia sa vratili skor nez som myslel. Ostala mi vsak v hlave a tak ked som na nu nahodou narazil, musel som si ju zohnat. Prekvapenie bolo, ze reziserom je (mne dobre znamy) Tinto Brass. Ocakaval som lahodku v podobe vela zadkov, zrkadiel a nejakych tych nacistickych vtipkov. Dostala sa mi vsak len hnus, znechutenie a depresia. Salon Kitty je jeden z filmov kedy sa Tinto snazi o umenie. Erotiku sice obsahuje, ale v celku je to tak odporne, ze dokonca aj ako chlap si prajem, aby tam radsej nebola. Jedna hviezda, za Teresa Ann Savoy, ktora je naozaj pekna. Druha je za to, ze navodenie neprijemnych pocitov bolo pravdepodobne rejzovym cielom a to sa mu podarilo optimalne. ()

Allan

Výňatek z programové informace TV N@va k tomuto filmu: „...slavný a ve své době značně skandální erotický film nepatří mezi tuctové a hloupoučké erotické filmečky, ale mezi skutečnou filmovou klasiku...“. Mistři z programového mě vždy fascinovali, jak bravurně dovedou poutat i na sebevětší pitomost. Nedivil bych se, kdyby Salonu Kitty přiřkli i nějakou tu mezinárodní cenu, protože mimořádný film to dozajista je. Jak už předeslali moji kolegové, o nějakou erotiku zde nezavadíte, nepočítáme-li několik málo minut záběrů na nahaté slečny hajlující na obřím pódiu. Asi jako všechny Brassovy filmy, byl i tento přistřižen, tudíž o mnohé fekální obrázky (jako například nahý hrbatý skřet atd.) jsme „ochuzeni“. Střih je, jak to většinou bývá, zcela drastický a nelogický, takže pokud je necenzurovaná verze dejme tomu průměrná, pak tyto střihačské zásahy zničily film zcela. Avšak minimálně dvě scény vykazují režisérovu zručnost a smysl pro taktovací frekvenci filmu – zácvik kurviček SS a prasečí jatka jsou takřka vynikající videoklipy. To myslím opravdu vážně. Nicméně zbylých 110 minut je paskvil nejubožejší. Škoda. ()

Adiemus

Souhlasím s Allanem. Prvních pět minut vypadalo, že film nebude zas tak příšerný, jak naznačovaly komentáře. Ale od určitého okamžiku měl natolik sestupnou tendenci, že nebýt asi pětiminutového nadějného začátku, bylo by to - 30%. Naprosto zbytečný film. Naprosto zbytečná investice. ()

GameboyNES

Čekal jsem víc gestapáckých uchyláren. Škoda, promarněná šance na kultovku. Je tam spusta kamzíků a vodních hlodavců, tak aspoň pěkné dvě. 40% ()

G04T

Na tenhle film jsem se opravdu těšil, bohužel jsem hodně zklamanej. Nejspíš chtěl Tinto Brass dosáhnout stejné kvality, které dosáhlo o rok starší Saló aneb 120 dnů sodomy, jenže se to Tintíkovi nějak nedaří. Pod "nazisploitation" si představuji něco jako byla třeba Ilsa: Vlčice SS. To mělo šťávu. Jenže tohle? Šukání, šukání a zase jen šukání. Ale co také čekat od Brasse.. Není tam ani špetka, ani náznak nějakýho násilí a to myslím že je v nazisploitation to nejhlavnější. Také dívky si tam behaly jakoby se nechumelilo, přitom to mělo bejt úplně jinak. Hrozně naivní to je, ale to bych ještě možná odpustil. Ale co bych určitě neodpustil je ten fakt, že ten film vlastně nemá děj, začátek, ani konec. Je to jenom jakejsi odstřižek z něčeho čehosi. Sledujeme vlastně jen dvě ženy. Ostatní jsou jen na okrasu? Wannabe shock nazisploitation, ale ne ne ne.. A teď ty klady: Výborná kamera i hudba a režie pár výborných scén. Jinak je to opravdu kus hovna, kterej by si tag "nazisploitation" rozhodně nezasloužil. ()

Sa.sa

Zajímavý film o šílené době kdy i kurvy zajišťovali přísun informací... Toto neplatí nejen o této době, ale bude poplatné vždy... Koukněte na necenzurovanou verzi a vychutnejte si toto dílo ;) ()

DoktorQQ odpad!

Chtěl jsem se přesvědčit, jestli je to opravdu taková hrůza, a v Levných knihách zakoupil za 39,- Kč oboustranné DVD, kde jednu stranu zabírá tento opus. Poté, co jsem viděl Caligulu jsem čekal ledacos, ale toto jsem absolutně nepochopil. Možná, že to nejlepší z filmu se skrývá v oněch 20 minutách, o které je verze Levných knih kratší než Director´s cut, ale pro mě - Tinto Brass nikdy více... ()