Michel je sice už dávno dospělý a v zaměstnání si vede skvěle, ale dosud se nedokázal postavit na vlastní nohy. Denně musí být doma včas na večeři, maminka o něj vzorně pečuje. Přesto si našel přítelkyni, za pár týdnů se dokonce budou brát. Krásná Isabelle mu ale působí velké starosti. Michel je likvidátor škod v pojišťovně a při práci se setkává s následky leteckých neštěstí. Z létání má proto panický strach, sám takové dobrodružství ještě nikdy nepodstoupil. A jeho milovaná je letuška! Aby ho uklidnila, Isabelle slibuje, že své povolání opustí. V tu chvíli ještě nikdo z nich netuší, že ustrašený pojišťovák bude zanedlouho muset brázdit vzduchem celý svět... (oficiální text distributora)

Mylouch

I pro někdejší dítě obyčejná užitková komedie s vrcholem na přistání, důvod vidět to ještě dnes není valný. Asi 2-3* ()

Bernhardiner

Chtěl bych poznat svět, ale narozdíl od tohoto úředníka z pojišťovny bych na těch místech rád pobyl déle než jen pár hodin. Předčasně zesnulý Coluche měl výrazný komediální talent a Vladimir Cosma vždy dokázal složit k filmům skvělou hudbu. Jenže když smícháme skvělé přísady, nedostaneme z toho automaticky skvělou komedii. Námět je celkem dobrý, hlavní problém však tkví ve scénáři, který je neuvěřitelně plochý a tak trochu vyvařen z vody. Claude Zidi si prostě našel slabší chvilku. Na jedno zhlédnutí to stačí, ale moc smíchu nevyvolá. 60% ()

MickeyStuma

Typická francouzská komedie ničím se od ostatních neodlišující. Hlavní postava pojišťovacího agenta cestujícího po celém světě má výřečnost jako kulomet, ztřeštěně pobíhá sem a tam, dostává se do mnohých komický situací, které řeší s vervou sobě vlastní. A to všechno má patřičný švih a spád. Coluche v hlavní roli byl další francouzský komik, který sršel energií a divákům rozdával radost. Škoda jeho tragického úmrtí. A ještě větší škoda, že se tento snímek stal českými televizemi nějak opomíjeným. Tohle si nezaslouží. ()

HonzaMag

Další z mých oblíbených komedií z "osmdesátek". Pro mne opět kultovní záležitost, takže povinnost velí za pět! Nezapomenutelné gagy (moskyt, kamikadze, .....). ()

BDMarty007

Trochu bláznivá komedie, ale většinu času to docela slušně funguje a je to opravdu vtipné. Crazy, ale v rámci reality, tím je to zábavné. Bohužel posledních 5 minut, kdy tvůrci opouští byť i šílenou realitu, to totálně zkazí. Takhle podělanej závěr jsem dlouho neviděl. 50%. ()

Belmondicek

Nejlepší komedie ve Francii velmi populárního, předčasně zesnulého komika Coluche. Navíc podpořená skvělou hudbou oblíbeného Vladimira Cosmy a původním vyníkajícím dabingem v čele s Václavem Postráneckým. ()

rivah

Francouzská bláznivá komedie o muži a jeho snoubence, kteří si navzájem lžou o svém zaměstnání. Množství přetažených humorných situací je až příliš a trochu se míjejí úřinkem.(50%) ()

jirin_cz

Velmi sympatická překvapení, ale ač tu všichni chválí bombardování Pearl Harbouru, tak to mě zrovna přišlo jako slabé - resp. celá ta etapa v Hong Kongu... ()

Richie1

U této komedie jsem se kdysi smál, až mě bolelo břicho. Není to až tak bláznivá komedie, humor je vcelku inteligentní a hlavně opravdu dobrý. Už je to dlouho, co jsem film naposled viděl, a tak se těším, že si ho brzo pustím znovu a prodloužím si život smíchem. ()

wray

priznavam - zase trosku nadhodnocujem, pretoze banzai je proste film z mojho detstva, takze je tam ista davka nostalgie. Na druhej strane - ani po skoro 30rokoch to nie je az tak zle a da sa to pozriet. Ano, humor je taky ako v 80s ale - zasmial som sa aj dnes, na komediu staci. Je tam dobrodruzstvo (v 80s bolo vo filmoch popularne cestovat po exotickych miestach...), je tam laska - je to uplne v pohode film. Tazko odporucit - predsa len dnes je uz an vyber ovela viac lepsich komedii, ale ak mate chut na europsku komediu z 80tych rokov - preco nie. ()

zigy

Příjemný film, téměř po celou dobu jsem měl na tváři úsměv. Bylo by to na čtyři hvězdičky, nebýt skvělého barrandovského dabingu, který film pozvedává ještě o třídu výš. Coluche není žádný extra herec, ale Václav Postránecký z něj dělá komika první třídy. Všimněte si také, jak byli dabéři vybíráni, aby si byli vizuálně podobní s herci, které dabují. Třeba u Zlaty Adamovské jsem měl pocit, že v tom filmu snad i hrála. Výjimku tvoří Pavel Zedníček, který dělal Araba:) Ve druhé polovině filmu trochu dochází dech, jenže pak přijde zfetovaný japonský pilot a já brečím smíchy. ()

karnifex

Celkově spíš nudné, většina vtipů slabých (s výjimkou závěrečného "bombardování" - to bylo skvělé!). Pokud má ale film v něčem kouzlo, je to zobrazení zmizelého světa osmdesátých let - to je nádherné.. ()

gizi

Sranda od začátku až do konce, výborně jsem se bavil, chvílemi se smál, až se za břicho popadal a ani chvíli se nenudil. 90% a 5*, 3.1.2014. ()