Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

KraLuban

Vizuální orgie pořádané na příběhu, který je poctou klasikům sci-fi. Přesto, chybí tomu nějaký přesah, který by to celé posunul dál. Na jedno kouknutí, spíše prázdné kulisy, nádherné, ale bez života. ()

tommicek

Musím říci, že jsem od tohoto filmu nic moc neočekával. O to příjemnější bylo mé překvapení - od samého počátku jsem byl uchvácen, ba nadšen, zejména "světem zítřka". Poněkud slabší závěr, ovšem vynikající George Clooney, hudba a hlavně nosná myšlenka filmu (tedy pozor, nikoliv ta ekologická). Za mne solidní čtyři hvezdičky. ()

Naby

Film měl pomalejší rozjezd, což ale vůbec nevadilo. Postupně přidával na obrátkách a byl opravdu hodně uvěřitelný. Později to ale celé ulétlo do takového nudnějšího, zdlouhavého, neuvěřitelného čehosi, chvílema možná i trapného a superpředvídatelného, takže jsem začal dost ztrácet koncentraci. Vyloženě špatné to ale nebylo, skalní milovník sci-fi to dá. Celkem 2,7* ()

demovka

Země zítřka je věsmes ekologicky agitační film. Je to sci-fi rodinný film s přestřihy do různých dob a dokonce do různých dimenzí. Film říká asi totho: Jen geniové mají právo žít v dokonalém světě. Ostaní dle filmu míří k rychlé destrukci. Pokud budete snít o zemi, kde nevznikají zbraně, kde vládne mír a kde se chrání země, budete žít. Jen Američani mají žaludek na to, aby k těmto myšlenkám zneužívali Newtona, Teslu, Edisona a Eiffela.. Film se mi nelíbil, ale musím pochválit Hugha Laurieho, Raffey Cassidyovou (ta byla nejlepší) a samozřejmě špatný nebyl ani George Clooney. ()

Egoist

Protože mám rád sci-fi filmu leccos odpustím. Jde prostě především o film od Disney a okolo toho celého se to točí. Vizuál futuristického města se mi zdál být vydařený, stejně tak i agenti "men in black", kteří mě se svým americkým úsměvem dokázali rozesmát víc než některé komedie. Taková pohodová oddechová polo-akční sci-fi jízda s lehkým počátečním retro nádechem, který mě prostě bavil. ()

nudlis

Pokud bych na tenhle film koukal s větším očekáváním, možná bych byl zklamaný, jako spousta ostatních recenzentů. Jenže jsem se k tomu poprvé před lety dostal celkem náhodou, aniž bych dopředu tušil o co jde. A líbilo se mi to. Samozřejmě, má to pár hluchých míst. Ale není jich moc a tak když to občas o víkendu dávají v bedně, venku prší a já nemám co dělat, klidně se na to kouknu znova. P.S.: Ten robot ze "Zvláštní služby" se zářivým úsměvem je výbornej :-))) ()

Previt

Slibný začátek, pak se vše rozplizne do nekonečných a nudných dialogů. Ani té podívané není mnoho. Nakonec ani nevíte, o co vlastně šlo. Druhý den už pomalu nevíte vůbec nic. Hezká myšlenka o dvou vlcích - o pohledu na svět. Jedna hvězdička za začátek a druhá za podobenství o dvou vlcích. ()

Moco

Hluboký snímek od společnosti Disney, který se široce vyjadřuje k otázkám stavu současné společnosti, inspirativní a positivní. Překvapení pro mě začalo ve chvíli, když jsem se začetl do příběhu scenáristy a producenta Damona Lindelofa, který popisuje vznik základní myšlenky snímku. Dalším pro mě vynikajícím aspektem jsou metaforická spodobnění hlavních postav. Zklamaný vynálezce Frank Walker zastupuje schopné lidi, kteří již svoje snahy o lepší svět vzdali. Postava Casey, optimistické dospívající dívky, překypující vědeckou zvídavostí má představovat ty, kteří pomohou svět „napravit“ - lidé s obrovskou dávkou sebevědomí, odhodlání a positivní energie. Velkým hereckým objevem snímku je mladá Raffey Cassidyová, která ztvárnila Athenu, postavu, jež reprezentuje zářnou budoucnost. Takže pro mě má snímek všechno co bych od dobrého snímku čekal - inspiraci, naději, povzbuzení, humor atd., byť nesdílím vizi toho, že lidstvo nalezne štěstí v elektronice a technických vynálezech. Po dlouhé době dobře promyšlený příběh i hluboké poselství. ()

sebii53

Kdyby se Tomorrowland odehrával celý v Tomorowlandu byl by to úžasný film, který mohl vykreslit dokonalý svět bez politických hrátek a ekonomického chtíče, převézt svět pohádek do reálného světa, ale bohužel se tomu tak nestalo. ()

cenitel

Tak na to jak vypadal dobře trailer, tak to zas až tak skvělé nebylo. Jsem trochu zklamaný, bylo tam moc okecávání a vysvětlování. Vedle mě seděl starší pár, který si říkal, to je ale kravina, ale proč vůbec chodí na scifi? (starší lidé moc scifi nemá rádo, co znám z okolí) Už tím mi to znepříjemnili. Čekal bych více ukázek z té zemi budoucnosti, nějaké více zajímavé ukázky ze vnitř budov atd. Určité prvky se ale musí vyzdvihnout. Na konci filmu si řeknete otázku: O čem to vlastně bylo? No vlastně šlo o zničení toho co Frank Walker vytvořil, to bylo asi tak vše. Konec nebyl až zase tak moc napínavý. Prostě hold nuda i když to říkám nerad. Hudba byla průměrná a nevýrazná, čekal bych ji více epickou. Prostě a jasně toto nebyl blockbuster z budoucnosti- velké zklamání. ()

pekos

Filmy zo štúdia Disneyho sú vždy natočené pre cieľovú skupinu rodičov a ich detí. Sci-fi snímok Tomorrowland s fantasy prvkami, pre ktorý sa štúdio rozhodlo, veľmi dobre zapadlo do tohoto kontextu. Film je plný akcie, zmien v deji a je bohatý na skvelé trikové scény. Svojim celkovým pojatím a najmä myšlienkovým odkazom je aktuálny a určite zaujímavý pre deti do 12 rokov, ktorým je zrejme aj adresovaný. Rozhodne je tento príbeh vhodnejší pre krehkú detskú dušu ako bol prvý príbeh Harryho Pottera. ()

one2

Super! Oplatí sa ísť do kina,Správne vyvážená rozprávka pre dospelých,Velmi dobre natočené,proste spokojnosť.Bohužial tu na CSFD už sa hodnoteniam pomaly ani nedá dôverovať.Tento film mal byť daleko za 75 percentami a to minimálne. ()

halelujah

Film je energický a pozitívny , ľudia čo tu píšu čakali viac star treku , hviezdnej brány, doktora who , tera nova, star wars všetko čo už videli. Pekne pojatý minimalistický trailer ma zaujal , nevyplul na mňa najlepšie momenty filmu.Herci boli veľmi sympatický ,vizual krásny, hudba super ,nápad dobrý ale jedna vec uškodila a to boli pokladané otázky, bolo ich veľa položených a veľa zápletiek vlastne skončilo bez konca a bez dostatočného vysvetlenia , človek si neužil ani dom georga clooneyho a zistenie že malé dievča je robot bolo slabé (že by to bola entita ktorá sa snaži skrz dimencie rozvijať nádej a inteligenciu by bolo lepšie) film nestihne nudiť snímka veľmi kvalitná ale krátka človeku tu chýbajú proste veci ale i tak mam zo snímku lepší pocit ako z veľa iných blockbusterov ako avengers kde na vas v trailery vychrlia všetko a všetko je aj predvídatelné keď tu som vkuse objajoval nové veci. ()

horal3310

Tak nevím proč,jako že, proč se to tu tak drbe.Neříkám,že nemohl být lepší,to určitě mohl.Na druhou stranu po posledních Avangerech jsem si trochu spravil náladu.Snad jediné co mě vadilo byl nezvyklý dabing Clooneyho,ale to beru jen jako malé, bezvýznamné mínus.Celkově ,pokud budu film brát jako rodinnou zábavu,jsem se bavil.A o to asi jde.Postava Atheny(Raffey Cassidy),byla asi nejvíc viditelnou postavou v celém obsazení a zaslouženě.Myslím,že její výkon každému utkví v paměti,což se o ostatních postavách tak jednoznačně říct nedá.Každopádně,film není nudný ani hloupý a určitě stojí za návštěvu kina. ()

Pleyada

Jsem nadšená, velmi příjemný oddychový film plný nápadů a skvělých vizí. Úžasná pohádka pro celou rodinu plná radosti ze života a ochotě mít sny a někam kráčet. Celou dobu jsem si říkala ... to je tak krásný film plný dobra! Napětí přiměřené, sci-fi nádherné, hloubka myšlenek úchvatná. ()

WickedFey

No, nedopadlo to přesně podle mých představ ale až tak hrozné to nebylo. Na můj vkus zbytečně dlouhé a spousta nic neříkajících dlouhých scén. Osobně bych ještě k tomu připsal žánr "pohádka". Chvílemi mi to přišlo jako by to bylo určené pro děti do 12 let. Musím ale uznat, že se pak děj rozvíjel a padala tam dosti zajímavá moudra. Film nám vlastně ukáže, co za pohromy nás může potkat v budoucnu. Jsem spokojen 4*. ()

sikyr.jakub

Svět mimo hezký, scénář pozbývá platnosti ve filmu ve chvíli, kdy se tam objeví Klůny, který se teď asi zmůže pouze na to hrát spolu s náctiletými slečnami. Projev dr. House byl povzbudivý k lidstvu. Tři hvězdy ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015