Síla života

• USA The Homesman (více)

Tři duševně narušené a zcela zmatené ženy se octnou až na samé americké hranici. Náročného úkolu dopravit je zpět do Iowy se ujme svérázná Mary Bee Cuddy (Hilary Swank). Řídit dostavník plný pomatených žen na cestě dlouhé 400 mil je ovšem téměř nad její síly a proto si na výpomoc najme odpadlíka George Briggse (Tommy Lee Jones). Tato nesourodá dvojice čelí během vyčerpávající cesty prérií neustálým hrozbám a psychickému vypětí. Podaří se jim dovézt jejich zvláštní „náklad" až do cíle? (Magic Box)

papadoce

Smutná skľučujúca dráma osadená do westernového prostredia. Rozhodne sa nejedná o dynamický počin a nečakajte ani nič akčného, či niečo na spôsob kto rýchlejšie tasí kolty. S westernom to má spoločné len dobu a krajinu. Je pravda, že chvíľu mi trvalo než som prišiel téme na chuť, ale film sa zhostil so cťou dramatického žánru a dokázal nešťastie tých troch smutných kôpok vykresliť tak, že mi ich prišlo naozaj ľúto. Prial som im, aby išli do lepšieho, čo sa teda nakoniec aj stalo a aj napriek nečakanej smrti v závere to v zásade môžeme považovať za happyend. No a medzi nami, hlavní hrdinovia snímky tiež nepatrili medzi dietky šťasteny, takže hoci nie som fanúšik šťastných koncov vo filme, tu som zaň naozaj vďačný. No a ako celok to vidím niekde na 70%.Amen. ()

gicous

Drsná a bezútěšná krajina bičovaná větrem a prachem bere lidem poslední zbytky soudnosti a zdravého rozumu. V tomto filmu není místo pro radost, štěstí a nebo lidskou příčetnost. Zde vládne šilenství v nejrůznějších odstínech. Jeden z nejsmutnějších a nejpochmurnějších westernů, co jsem za poslední léta viděl. Obrovská škoda, že z této premisy nedokázal Jones vykřesat více, než-li pouze přehlídku působivých obrázků. Nejvíce jde cítit promarněný potenciál v příběhu, který by si zasloužil silnější nosné téma a především naléhavější motivy pro jednaní ústřední dvojice. 6/10 ()

carter...

80% Uvážlivě natočený snímek vyobrazující pouť ztracených/zmatených lidských duší nehostinnou prérijní pustinou Divokého západu, který je postaven na vykreslení postav a jejich života ve zdejší krajině. Výtky by byly, hlavně k ději ke konci filmu //Spoiler// (Tommy musel být v ten feromonový večer fakt špatný, když dohnal Včelku na provaz)//Konec spoileru//, ale budiž mu to dobrý Bože odpuštěno za předešlý děj. Zároveň si říkám, že v soušasné době digitálního efekt boomu a přehrávání díky tomu nejrůznějších filmových scén, si tak nějak western zachovává na plátně stále old school realisticky zaprášený, špinavý, surový obraz a není přehnaně znásilňován digitání technikou a její vymožeností na kulisách, hercích atd.(ikdyž jako vždy existují vyjímky potvrzující pravidlo) Proč vidět: 1) Čistá duše v podání Hilary Swank 2) Starý, oprýskaný, tančící a pějící mazák v podobě Tommy Jonese 3) Divoký západ aneb víra ne dobrovolná, ne povinná, nýbrž nutná ()

srncek

Neznášam, keď rešpektované typy hercov hrajú debilkov vo svojich vlastných filmoch ( podobne to dokáže Clooney ), tým pádom zaniká aj perfektná Swank a film ako taký nemá absolútne čo ponúknuť. Smutné. 40% ()

XXXXXXXX odpad!

Tommy se očividně rozhodl, sesadit z křesla dosavadní nejnudnější western který jsem viděl Zabití Bradaté Pitky Caseym Afflekem. No nevím, řekl bych že je to remíza. Oba tyto westerny jsou o čistém vykrystalizovaném Hovně. A co teprve ten neokoukaný námět: Mary Včelka chce dokonce vysadit i dýně! V dalších rolích prohýbající se buvolí kůže, a šílenkyně točící si vlasy kolem prstu... ()

Mamlas

Bizarní roadmovie stylizovaná jako western. Bizarní nápad, realizace pokulhává, spíše je na vozíku. Chce to moc přetáčení neb film je velmi monotónní a nudný a o ničem. Velmi podprůměrný počin. ()

Arccos

Toto není western, ale spíše zvláštní road movie zasazené do prostředí a doby Divokého západu. A je to syrový a drsný film. ()

Dzony

Když mě vezme film u srdce a jako bonus mě něčím překvapí, tak musím smeknout a dát plný počet. Skvělé. ()

subic

Já to říkám pořád, westerny prostě nejsou můj šálek. I když tady je ten děj tak trochu netradiční. Ale i tak, tohle je prostě takový ten průměrně průměrný film, zajímavě obsazený, ale prostě šíleně dlouhý, nijak extra nenadchne, ale taky neurazí. 6/10 ()

PlysovyMacko

Hilary hra zenu, ktora hlada manzela, ale muzi jej davaju najavo nezaujem, lebo je podla ich slov panovacna. Pri scene sexu mi bolo hrozne trapne. Je tu jedna necakana smrt. ()

Honzulik

Homesman, The, Western - tak westerny patří k mému oblibenému žánru. Filmový western Homesman je zajímavě natočený a zobrazuje nám divoký západ z úhlu, který není tak úplně běžný. Réžii, scénář a hlavní roli si vyzkoušel Tommy Lee Jones a dle mého názoru nezklamal. Postavy ve filmu jsou také zvláštní a neobvyklé a samotný děj překvapivý. Divák ať nečeká nějaké velké akce, ale určitě se nudit nebude. Film ale určitě mohl mít poněkud rychlejší spád a samotný závěr vyvolá také důvod k zamyšlení. Přesto si myslím, že celkový dojem z filmu určitě diváka nezklame... ()

Hruskovice

Ať žánr western nikdy nevymře ! Nejlepší na tom všem bylo, jak jsem se bál toho, že to zmrší konec a on byl ze všeho nejlepší :) 5/5 ()

prochyn

Utahaná, ukňouraná westernová road cvok movie. Nuda, i když je servírovaná skvělými herci, je pořád jen nuda. A po shlédnutí jsem si musel zvýšit dávku antidepresiv. ()

solisoli

Pradedo Tommy Lee Jones sa asi na veľmi staré kolená nudil a zosnoval western, šitý jemu na mieru, tradične k jeho populizmu. Čiže nič moc. Nie moc dômyselne rozpracovaný dej, v mnohom príliš roztiahnuté scény, pre náročný dramatický dej, nelogické prvky, avšak slušná hudba a kamera. Možno keby zohnal za seba iného režiséra a do úlohy iného, mladšieho George Briggse, mohlo to dopadnúť inak. ()

paradoxman

Proč tak nízké hodnocení? Tommy Lee Jones je skvělý a na začátku přímo k zulíbání. Hillary Swank tvrdá jak šutr ošlehaný větry prérie. Trojice šílených manželek nahání strach. A kdo z vás čekal, jak proběhne poslední třetina filmu? Jen houšť a větší kapky to chce v tomto žánru. Dýchl na mě starý western... and I wish for more... ()

david666

Teda film byl určitě dobrý, skvělá atmosféra divokého západu ale přesto jsem ho moc nepobral a valstně ani nevím co tím chctěli tvůrci říct. Postavy byly málo vykreslené a vlastně jsem ani moc nechápal jejich chování. ()