Síla života

• USA The Homesman (více)

Tři duševně narušené a zcela zmatené ženy se octnou až na samé americké hranici. Náročného úkolu dopravit je zpět do Iowy se ujme svérázná Mary Bee Cuddy (Hilary Swank). Řídit dostavník plný pomatených žen na cestě dlouhé 400 mil je ovšem téměř nad její síly a proto si na výpomoc najme odpadlíka George Briggse (Tommy Lee Jones). Tato nesourodá dvojice čelí během vyčerpávající cesty prérií neustálým hrozbám a psychickému vypětí. Podaří se jim dovézt jejich zvláštní „náklad" až do cíle? (Magic Box)

Saxos

Ani se nedivím, že se v té době v takové pustině někdo zbláznil. Tady bylo vidět, že následky života v osídlovaném západu si odnesl každý. Přesná role pro Hilary Swank. ()

RomaS

Syrový western se dvěma výbornými herci. Je to názorná ukázka, že divoký západ nebyl místo kde bylo snadné žít a za každým rohem čekalo úžasné dobrodružství, ale špinavá a odporná prérie a pohled jak to asi tehdá ve skutečnosti vypadalo bez vymyšlených kudrlinek. Z tohoto úhlu to byla zajímavá sonda do tehdejšího života, ale dějová linka, psychologie postav nebo důvody jejich jednání se o mě pouze otřely. ()

allegria

Při slově "western" se většinou oklepu, ale už jsem v tomto žánru viděla pár skvostů a tenhle k nim rozhodně patří. Silný příběh, skvělé herecké výkony, autentičnost. Dala bych pět hvězdiček, nebýt podivného a (možná nejen pro mě) nelogického činu hlavní hrdinky, který mi narušil dojem z jinak skvělého filmu. ()

bonovox

Dobre natočené ale v závere ma to až tak nezasiahlo. Hilary s Tommym ale hrajú výborne a Tommy ako režisér má potenciál aj do budúcna. ()

topvideo

Ženy zcvoknú s chlapmi, ženy zcvoknú aj bez chlapov, a dokonca sú také, ktoré ho po dlhom hľadaní nájdu a zcvoknú vzápätí tiež... Ak chcete vedieť, ako to bolo...? ()

Nugat

Celkem dobrý film i náhled do tehdejší doby. Ale něco je nepochopitelné... Dva hlavní protagonisté jsou opravdu skvělí. ()

brasek

Ďalší zo série pochabých, nepodarených a absolútne zbytočných novodobých westernov, ktorým chýba prakticky všetko. Príbeh je absolútne zlý, postavy nemajú šancu si získať diváka. Celé je to otrasné. ()

Heywood

Souhlas s názorem, že jde o nedoceněný film. Film o tom, jak tvrdé bylo žít v době, kdy nic nebylo zadarmo. Postava Mary Bee Coddy je rána do diváka a ještě dlouho po skončení filmu je nad čím přemítat. Tommy Lee Jones předvedl, že kdo umí, tak prostě umí. Ta neskutečná bezútěšnost úvodních scén a životů lidí žijících kdesi v tramtárii byla startem a bezcenné peníze za práci ze zkrachovalé banky té bezútěšnosti dali tečku. Přesto je film oslavou naděje, života i lidské pomoci. ()

PTuranyi

Výborne natočený film so smutným, nezvyčajným a pútavým príbehom o prevoze troch pomätených žien netradičnou dvojicou. Mary Bee Cuddy je rozhodná a samostatná žena, ktorá vezme túto misiu na seba a na pomoc priberie pochybného tuláka Georga Briggsa. Tommy Lee Jones a Hilary Swank stvárnili svoje postavy výborne rovnako ako všetci ostatní herci. Klobúk dole pred herečkami stvárňujúcimi pomätené ženy. 90% ()

TOPmoovie

dobry namet ale hrozne zpracovany. nerealne spravanie ludi, opustene miesta. psychoticke spravanie a hudba. presilene robene umelecke zabery a sceny. ()

raru

Teda...veľmi zvláštny film.Nemôžem však povedať,že sa mi nepáčil.Surový príbeh podaný bez akýchkoľvek príkras a samozrejme výborné herecké výkony,ale na 4* tomu niečo chýba. ()

nezavisle

spracovanie filmu, ktoré pôsobí veľmi uhladene a kvalitne je to jediné čo ho vyvyšuje nad jeho problematický obsah, kde sa mieša ego s psychickými problémami všetkých protagonistov ()

Mates Hradecky

Rozhodně nejdivnější western, jaký jsem za svého bohatého filmového života viděl. Scénář je postavený tak, že absolutně nevíte, co vás čeká v další části. Není zde hrdinů, ani hrdinských soubojů. Film je zalidněn zvláštními figurami, každá sama o sobě je nosná vyprávět vlastní zajímavý příběh. Tommy Lee Jones je jako vždy skvělý. Závěrečný tanec a zpěv je úžasná tečka za tím naším případem. ()

Pythonator

Je to komorní a táhne sa to jak sopel. Není tam jediná westernová přestřelka a dobrodružnou scénu to taky nějak nevidělo. Není tam akce a není tam ani pořádný westernový hrdina, co umí ustřelit mouše chlup u prdele. A přesto je to vynikající western. Pomalý, syrový, temný, depresivní a nikoli nudný, jak by se mohlo zdát. Tommy je jednička a Hilary též. ()

DrifterSoul

Nádherný, ač smutný western nebo spíše road movie, zachycující drsný život na americkém západě, jaký tehdy asi v reálu byl. Film o lidské osamělosti a touze najít blízké bytosti, starat se o ně, pomáhat jim a život s nimi sdílet. Neboť jinak by byl jen všeobklopující, nehostinnou, rovnou pustinou, tak jako pláně státu New Mexico (zastupující zde krajiny Nebrasky & Iowy). ()

surprise

Opět western trochu jinak, psychická porucha na divokém západě a co s tím. Kdo pomůže? Nikdo? No nakonec se někdo najde, ()