Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

s1r1us

Oldschoolovka, akční krimi thriller. Na můj vkus už trochu moc roztahanej a ukecanej, ale to k tomu asi patří. Rozhodně si zaslouží lepší hodnocení, než momentálně má. Film se obejde bez velkolepých explozí, akčních superhrdinů a trošku se tak vymyká současnému trendu. Opravdu žádný explodující helikoptéry, americký vlajky a v popředí kráčející superhero. ()

deLaFere

Akční snímek, který drží nad vodou velmi dobrý výkon Seana Penna. Jako každý film tohoto tipu obsahuje nelogičnosti ve scénáři a jednání postav, ale v tomto případě je toto nutné zlo omezeno na minimum a film je velmi slušně koukatelný. Hlavní slabinou je absolutní plochost všech postav s vyjímkou Pennovy. Musím říct, že jsem překvapený s jakou bravurou Sean zvládl akční postavu, včetně soubojů, které byly velice slušné, zároveň jsem ovšem trochu překvapený, že tak charakterní herec vezme takovouhle roli, asi se chtěl odreagovat :-). Výkon Penna snímek vytahuje z průměru a jsem si jistý, že až se já budu chtít odreagovat, podívám se na něj v budoucnu ještě jednou. ()

E lan

Překvapivě nudná a zmatená záležitost s dobrým hereckým obsazením, které tak nějak samo tápe co vlastně má hrát. Škoda. ()

bearmeedek

To je vončo. Tady se mydlí hodně rozdílné názory a to znamená, že film má co říci. Mě tedy oslovil úderně. Stará škola akčňáků v mírně současném podání. Osa příběhu stokrát použitá, ale uděláno jinak. Poutavě, inteligentně, chytře. První změna je ta, že hlavní hrdina není vysloužilý agent nebo policista, ale veterán, nájemný vrah, v podstatě zločinec. A ten je pozitivním mstitelem. Všechny postavy jsou obyčejně reálné. Všichni dělali v životě vědomě chyby a špatnosti, dokonce i hlavní ženská postava - charitativní pracovnice. Šón mě v žádném filmu nezaujal tak, jak v této roli. Na skoro-dědka si vedl v akčních scénách velmi dobře a jeho namakaná bedna mě teda "vodvařila". Závěr filmu zasazený do prostředí španělských býčích zápasů jen dobarvil dojem z tohoto divadla. Takže své hodnocení vidím minimálně na 80%, ale musím dát pět hvězdiček, vzhledem k hodnocením některých bezmozků, kteří si filmy pletou s tupým zvracením. Aby zde nenastal chaos, tak u jiného, tentokrát vysoce hodnoceného filmu, zase trošku srazím hřebínek. ()

ER

Vcelku napínavé a režisérsky soudržné dílo,ovšem s několika momenty,které scénárista mohl napsat lépe. ()

netWoor

Ve stylu někdejších akčních filmů o zápletku příliš nejde, hlavní je akce. Ta vůbec není zlá, nicméně, co mi hlavně vadí, je věk hlavních hrdinů. Jestli chtěl Sean hrát někdy akčního hrdinu, asi měl začít dřív a to i přes fakt, že to nehrál úplně špatně. ()

BDMarty007

Kvality Krvavého diamantu, nebo Spy Game to nedosahuje, ale je to celkem slušná žánrovka, která nepřekvapí, ani nezklame. ()

Likan7

Nudný scénář, občas sice fajn akční scéna a solidní temnější atmosféra. Jenže postavy jsou nesympatický (včetně hlavního hrdiny) a i když je Penn sympaťák až běda a vy nemáte problém mu toho zrakvenýho zabijáka věřit, mě to nebavilo od začátku do konce. ()

rublik05

Docela povedený akčňák, kterému jasně dominuje Sean Penn, jeho role mu perfektně sedla, působí pořádně drsně a přesvědčivě. Akční scény se vcelku povedly, mají grády a jsou slušně natočené. Příběh je takový jednodušší, na akční film však dostačující. Stopáž mohla být na můj vkus malinko kratší, čímž by se tvůrci zbavili nudnějších scén a film by tak měl mnohem svižnější tempo. Jinak ale spokojenost, Gunman je solidní akční thriller, který však potěší především fanoušky akčního žánru. 7/10. ()

mrtn

3 Oscaroví herci, pár štěků Idrise Elby, režisér Taken, pěkná italská …… (chtěl jsem napsat buchta, ale za 10 let bych toho mohl litovat, takže raději nenapíšu nic) a výsledkem je super akční béčko. Je absurdní, že Taken vydělalo 225M $ (neviděl jsem), tragický sequel taken 2 (viděl jsem) dokonce 380M (3ka 330M uff) a Gunman 24M. 24 milionů dolarů….. Nejsem fanoušek Seana Penna. Nelíbí se mi jeho výběr rolí (který jeho film od roku 2003, tj. 21 gramů a Mystic River, jste si pustili podruhé?), nemám ho rád jako člověka, uznávám ale jeho herecké kvality. Tady je ve fyzické formě jako nikdy. Je velká škoda, že si podobnou akční roli už asi nikdy nezopakuje. Jako záporák v M:I by byl dokonalý. Hunt by měl poprvé adekvátního protivníka. 1,7M vs 1,73M - tady se nebavíme o milionech. Tudíž 3+ zaokrouhluji a doporučuji ke shlédnutí. I Bčko nemusí být sračka. ()

Lavinia

Solidní stará ruční práce v kombinaci se solidní prací střelnou a moderně pojatou klasickou zápletkou. Obsah: Ex-žoldáko-pistolník, který musel po zásahu opustit svou lásku, nyní zjišťuje, že jeho komando kdosi likviduje. Následuje honička po Evropě a různí ex-přátelé i nepřátelé, bitky, olezlý zlosyn i znovunalezená láska, mimochodem po 8 letech nikdo nijak nezestárl. Náš bijec připomíná neporazitelnou mlátičkyu naštěstí trpi záhadnou chorobou, která způsobuje občasný kolaps, závrať a migrény obecně, jinak by všechny lumpy zmáknul za půl hodiny. Takto mu to trvá předepsaných 115 minut, než se se svou láskou vrací po odpykání trestu (a zase nezestárli) do Afriky, kde pak spolu šťastně žijí až do smrti v humanitární organizaci. Ledaže někdo natočí pokračování. ()

TSZ

Po slibném úvodu se dostavil spíše průměrný zbytek dvouhodinového filmu, který asi měl Seana Penna katapultovat na obdobné pozice, na kterých nyní trůní třeba Liam Neeson (proto zřejmě ten Pierre Morel na režisérské židli). Bohužel, nestalo se tak a snímek prošuměl bez výraznější stopy do dějin zapomění. Můj oblíbený Javier Bardem potěší, ale scénář by to chtělo pro příště vypilovat, protože vizuální stránka je vcelku atraktivní. ()

RAFT

A jéje ,jestli chtěl režisér nějak něco podobného ve stylu 96 hodinách ,tak tohle se mu ale,opravdu nepovedlo.Sean Penn bud je ve filmu až moc nudný i přes nějaké ty scény nebo ve filmu chybí ,nějaká ta svižná akce .Jenže tu není skoro nic jenom nějaké to tlachání .Prostě a jednoduše napsáno Sean Penn na to prostě nemá a nikdy nebude jako Liam Neeson.45% ()

Colchack

Penn síce vyzerá, že má tak o 10 rokov viac, ale stále je to ten, ktorý vlastne drží celý film pohromade. Príbeh ujde ale stále je to len film, ktorému je podobných ďalších zopár. Akčné sekvencie fajn a kamera super. Mrzí ma, že Idris Elba na pľaci nepobudol dlhší čas. ()

TommyDiamond

Věřím tomu, že humanitární organizace jsou asi ta nejlepší zástěrka jak se dostat do válečné či nepřístupné zóny své tajné agenty. Věřím i tomu, že největší mocnosti a organizace světa jsou schopné pro uplatnění svých i politických zájmů odstanit jednu i tisíce osob.... Snímek Gunman svým odvážným tématem dokáže zaujmout i nadchnout. Vadou na kráse celého filmu je však to do jakého příběhu je celý problém zakomponován. Vynechat milostný trojúhelník s konečným happyendem, nezranitelnost hlavního hrdiny a ukázat trochu víc událostí před atentátem na ministra dolů, tak mohl Gunman slavit ještě větší úspěch. I tak jsem ale spokojen. Asi největší pochvalu však zaslouží snaživý a charismatický Penn, který táhne celý akcí nabitý film kupředu. Hodnotím třemi hvězdami ()

Marty7CZ

Penn je klasa(takhle vypadat v 55ti je mega cool), Morel ty akční scény umí jako málokdo, Winstone vynikající, ale ten příběh mě moc nebral. Takové to domácí žvýkání za 3 železný hvězdice obecný...65% ()

DavidWebb

Pennovi sa pretočili pieskové hodiny. Herec, ktorý celý život hráva "karakterné" úlohy a na plytkú akciu sa pozeral v mladých rokoch zo strechy mrakodrapu, si vo svojich 55 rokoch podáva prihlášku do Expendables. Začalo ho baviť fitko? Alebo objavil čaro injekcií? No, ja si myslím, že sa iba nudí a to všetko si jednoducho môže dovoliť. Marná sláva, s Gunmanom žiadnu veľkú dieru do sveta nespraví, rovnako ako ani režisér Pierre Morel a to ani do sveta jednoduchého akčného filmu. Celý hviezdny tým totiž vytvoril obyčajnú, priemernú, skoro-až-nezaujímavú zívačku na jedno pozretie. Je to bieda, keď musia filmári lákať na akčný film len bezpočtom známych hereckých tvárí... ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015