Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Johnny.ARN

Zaujímavý film. Zoberiete Hardyho, posadíte ho do X5, pošlete na diaľnicu a neustále mu budete volať. Alebo aj on Vám. Neskutočná kecačka, kde sa zhola nič nedeje, ale o to viac máte možnosť precítiť nachcípaného Hardyho a zistiť, ako sa dá za 80 minúť skurviť si celý život. Skvelo napísané, ale na tento film musíte mať náladu, inak budete sklamaný. Tom síce presvedčivý, ale hrať veľmi nebolo čo. 3 z 5 ()

viperDavid

Buď je to hodně nezáživné, nebo naprosto dokonalé. Rozhodně je to one men show. Nikoho jiného než Hardyho ani nezahlídnete (až na pár dělňasů makající po silnicich - ne není to jako u nás, kdy se končí po obědě). Tomík si střihnul naproso odlišnou roli než na kterou je zvyklí. Nakonec výborně zahrané, film má krásný, logický děj a přitom tak obyčejný. Já nelituju ()

DragonnCZ

Jsem naprosto uchvácen. Boží Hardy v jednom autě v kůži rozpolceného muže, který v jednu chvíli měl práci, rodinu a najednou o to vše přichází během jediné osudové jízdy. Bylo mi ho líto, i když si všechny chyby zavinil sám. Všechny problémy řeší přes founa v autě a každou postavu nevidíme, ale slyšíme a můžeme si je jen představit a božský Hardy je v tomhle všem sám za volantem a řeší jeden telefonát za druhým, láduje do sebe medikamenty, jelikož něčím asi evidentně trpí. Je to dojemný s až srdcervoucím příběhem a Steven Knight po Peaky Blinders se utvrdil, že umí psát i boží filmy. Hardy je naprostý bůh, jenom tím, že mluví a řídí ze sebe ukazuje skvělé herectví. Ačkoliv poslední dobou píši jen recenze u filmů, kterým vzdávám hold, já ho musím vzdát i zde a dát tomuhle filmu 10/10, protože tenhle film si mě už získal ihned po prvních sekundách. ()

DonHUS

Fajnová jednohubka bez velkých zvratů nebo šokující pointy, ale s o to reálnějším a uvěřitelnějším příběhem. I když se kamera nehne z auta, díky scénáři a Tomu Hardymu uteče ta necelá hodina a půl jako nic. ()

ywo666

Steven Knight je šikovný človek. Námet je úplne nezaujímavý. Nebyť toho, že sa mi páčilo Redemption, hrá tu Tom Hardy a má to dobré hodnotenie na csfd ani si to nepozriem. Stačilo keby jedno z tých troch vecí vypadlo. A bola by to škoda. Lebo film je minimálne zaujímavý. Na to, že sa tam iba telefonuje a šoféruje to je napínavé atmosferické a Tom Hardy by oskarovo zahral snáď aj Riť vo vesmíre. A Steve proste z hovna uplietol bič. Aj po režijnej aj po scénaristickej stránke. Nemám moc rád takéto film. Ale ak sú spravené kvalitne som ochotný dať 70% a slabšie 4*. ()

marvan

O tomhle si může Schumacher se svou Telefonní budkou nechat jen zdát. Knight na rozdíl od něj pochopil, že omezení je zároveň i výhodou: telefonní hovory se střídají s kulometnou kadencí bez přechodů a "vaty". ()

neoBlast

Steven Knight si na sebe ušil bič, "acceptoval challenge", udělal z nouze cnost... Pojmenujte si to jak chcete, je to úplně jedno, protože "to" s přehledem zvládá. Zkušený scénárista se v minimalismu neutopil a 80 minut v přítomnosti jednoho herce mu funguje ve všech ohledech. Dokázal, že není potřeba přidávat drama, není potřeba mít odstřelovače s přecitlivělým ukazováčkem na spoušti, hrdina nemusí bojovat s hadem v potemnělé rakvi. Stačí telefonicky "bojovat" na třech intenzivních frontách a hlavně mít v ústřední roli Toma Hardyho. Nesleze z plátna, celou tu zodpovědnost od Knighta bez problému přebírá na svá bedra, předvádí životní výkon a baví se hereckou výzvou. Tak jako šťastný divák radostně si ohryzující nehty napětím u tak epického a zároveň civilního příběhu, který bychom vlastně tak nějak niterně chtěli někdy zažít. 90 % ()

elanius

(22/2015) / Od Toma Hardyho som samozrejme očakával bezchybný výkon. Očakávanie naplnené, ako inak. Film je najnapínavejší hlavne v prvej polke, kým človek čaká čo sa stane. No a ono sa toho fakt nestane vela. Ako nápad fajn, realizácia mohla byť ale o dosť lepšia. Locke zlyhal hlavne v gradácii deja a závere. (6/10) ()

Minimie

Film, který stojí na jediném herci a úplně celý se odehrává v autě v rozmezí několika hodin. Tvůrci si vymysleli pěkně tvrdý oříšek, protože aby takový film fungoval a nenudil, bylo potřeba zatraceně dobrého scénáře, špičkového hereckého výkonu a zajímavého vizuálního zpracování - naštěstí bylo vše zvládnuto na jedničku. Jednoduchý příběh člověka, jemuž se během jednoho večera obrací život vzhůru nohama. Vlastně nic výjimečného, říkáte si... a přesto si mě ten film něčím získal. Jednoduchý a silný. Důkaz, že v jednoduchosti je krása a ke vzniku výborného filmu kolikrát stačí velmi málo. ()

Pajkenzi

Tom Hardy je skvělý herec, ve filmu se mi hrozně líbil. Film byl doprovázen dramatickou hudbou, která zapadala do děje. Co se týče filmu, tak se mi líbil, až na ten konec, ten mě kapku zklamal, čekala jsem víc. ()

sskrblik

Film jsem měl v hledáčku jako jeden z nejočekávanějších. Tom Hardy předvedl slušnou one man show, na kterou je radost pohledět a celých 90 minut se nemusíte ohlížet na hodinky. Dialogy mají hlavu a patu a přibijí vás k sedačce. Pořád jsem musel myslet na to jak vypadají hrdinové na druhé straně telefonu a těžko jsem si je představoval. Pro tuto hru s divákem shledávám tento film velmi zajímavým. ()

Maik22

Vždy obdivuji tyto minimalistické filmové snímky, kdy hlavní a zároveň jediný herec vás musí udržet v napětí a ve filmové kondici. Hardy to zvládl jako vždy perfektně. Jeho betonový výraz a herectví je tvrdé jako jeho beton C6 pro základy 55.ti podlažního mrakodrapu. Každopádně bych samotnému snímku vyjmul titul thiller, který je tady na čsfd prezentován. Není to opravdu žádný Sinister či Paranormal Activity. Po najíždějících 15.ti v celku nudných minutách zjistíte, že z vozu značky rotující bílé vrtule na modré obloze začne to správné drama a než se nadějete tak je tady konec. Dalo by se říci, že je snímek vytvořen z naprostého nic a je vytěžen do maxima a velkou část úspěchu přikláním k Tomymu ! 80% ()

hroubek

Nádherný důkaz toho, že mít zajímavý nápad, skvělé dialogy a jedno skvělého herce (parádně civilní Tom Hardy v hlavní roli), je více než stovky milionů dolarů. Noční jízda je hodně zajímavá podívaná, která má trochu pomalejší tempo, ale o to více, fungují dialogy, které jsou nepříjemně skutečné. Steven Knight napsal a zrežíroval opravdu povedený film. Dejte filmu šanci a on Vám to oplatí dvojnásobně. ()

Hennesy

"Cena za nežnosť" pre chlapov...alebo aká vysoká je cena za rozhodnutie. Film, ktorý sa vás dotkne o to viac, o čo viac ste niekedy stáli pred akýmkoľvek rozhodnutím, ktoré z vás urobilo lepšieho - horšieho chlapa. Uhrančivé, veľmi jednoduché a svojim spôsobom aj inšpiratívne. ()

Yoda sama

V tej civilnej polohe je ten minimalistický scenár-nescenár strašná paráda, zaujímavá, zo života. So skvelým Hardym samozrejme. ()

Eleanor05

Osmdesáti pěti minutová reklama na antikoncepci.;-) Už jsme tu kdysi měli hlavního hrdinu, co byl celý děj zavřený v malém, proskleném prostoru. Jmenovalo se to Telefonní budka. A bylo to chytřejší, zábavnější a daleko víc strhující. Takže nad 2* prostě jít nemůžu a to mám Toma Hardyho nesrovnatelně radši, než Colina Farrella a tady byl opět výborný. A nejhorší ze všeho je, že kdyby byl film pojat obyčejně a my jsme mohli vidět Ivanovu rodinku, rodící milenku, spolupracovníky na stavbě a jejich konfrontace s hlavní postavou, mohlo z toho vzniknout skutečně dobré drama. Potenciál tu byl. ()

VanTom

Celých 80 minut strávíme společně s Ivanem Lockem za volantem na dálnici (v plynulém provozu), jak přes telefon řeší urgentní tíživou životní i pracovní situaci. Opravdu nikoho kromě vynikajícího Hardyho neuvidíme, všichni ostatní jsou jen beztvářné hlasy z reproduktoru. Přesto snímek dokáže zaujmout po formální i obsahové stránce, i když k určité monotónnosti přeci jen tíhne a koncem neuspokojí, ani se neuzavře. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari