Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Oralfabet

Locke vám dá šanci nasednout si na hoďku a půl do auta s chlapem, jemuž se právě zhroutil celý život a sledovat, jak se s tím vypořádá. Utrpení jiných mi přišlo vždycky zábavné, takže já říkám: proč ne? Mimochodem... vůbec jsem netušil, že si mimo jiné volal i s Moriartym a Spider-manem :O ()

Garch

"Rozhlasová hra", kterou posouvá výš Tom Hardy tím, jak dokáže skvěle hrát jen očima. Tak, jako o několik let později v Dunkerku. ...PS " Nevěř bohům, když jde o beton". ()

Prdly_Tatka odpad!

Jejdanečku, takhle idiotský film jsem dlouho neviděl. Je sice pravda, že s českým dabingem, který je příšerný jak zvratky princezny Lady, ale i tak tam hlavní hrdina rozmlouvá o hovnech, což nezachrání ani výtečný dabing. Nemám k tomu co dál říct, snad jen, že mě zajímá IQ diváků, kteří film vynášejí do výšin. Tihle lidé očividně trpí vyšinutím, a to je na beton. ()

Brylin

Tomu říkám hodně muziky za málo peněz! Skvěle napsaný scénář a přesná režie Stevena Knighta vytvářejí prostor pro minimalistický herecký koncert Toma Hardyho, který v roli pragmatického stavbyvedoucího neopustí svoje BMW, ale přesto zcela vtáhne diváka do svého světa. Někdy je prostě třeba udělat to, co chlap považuje za správné, ať to stojí, co to stojí. Silné čtyři hvězdičky. ()

kubyno

Neskutečně skvělý snímek, který z naprostého minima vytěžil maximum. Práce s kamerou, světly, střihem, hudbou, Hardym a skvělými hlasy vyšla fantasticky a já jsem v kině prožil parádní zážitek. ()

Bezda202

Film o hovně (a o betonu) :D, ale docela rychle to uteklo a netrpěl jsem nějak úplně hodně :D. Nechápu že do takového filmu lezl zrovna Tom Hardy a nechápu, jak tu může být napsáno, že je to thriller :D 2,5* ()

bidja

Dlouho jsem se takhle u konverzačky nepobavil. Když jsem si po 10-ti minutách uvědomil, že to takhle bude až do konce chtěl jsem to ukončit, ale najednou byli závěrečné titulky a já měl pocit, že jsem to auto řídil já. ()

Illy

Paráda. Hardy je výbornej v roli chlapa, kterej chce bejt jinej než jeho vlastní fotr. A svůj život směřuje tam, kde je to podle jeho smyslu pro čest správně. Nelže, nevykrucuje se a je připraven nést následky. ()

rozbíf

Tom Hardy a jeho one man show - jeho koukatelný obličej se jen procházel po barvách noční silnice... Skrz ty vousy by to chtělo trošku víc :) ()

Santino7

Že ide o minimalistický film, to by malo byť všetkým jasné už z popisu, čiže nadšenci megalomanských blockbusterov by sa mali poobzerať asi radšej niekde inde, pretože tu si asi neulahodia. Alebo možno aj áno, za pokus to stojí... Priznám sa, ja som sa na tento snímok vyložene tešil, keďže prvé ohlasy boli viac než sľubné a navyše Toma Hardyho radím medzi obľúbených hercov, takže jeho herecké sólo mi neprekážalo, práve naopak. Taktiež príjemným prekvapením pre mňa bolo, že po mnohých agresívnych psychopatoch (ktorých ale vie zahrať vskutku perfektne) sa konečne objavil aj v polohe (viamenej) racionálne zmýšľajúceho kľuďasa, no a že tú zmenu zvládol fantasticky! Myslím si, že sa nenájde veľa hercov, ktorí by to tú necelú hodinku a pol dokázali utiahnuť na takej vysokej úrovni, ešte raz klobúk dole. Ono pochvalu si zaslúži rozhodne aj Steven Knight, pretože z tohto minima (1 herec, auto + pár hlasov), dokázal vydolovať skutočne neobyčajnú psychologickú drámu, ktorá ani sekundu nenudí. A to sa pritom jedná "iba" o betón... 5/5 ()

Strike

Tom Hardy jako obyčejný chlap, který sice jednou udělal chybu, ale snaží se s ní vypořádat nejlépe jak umí. Není to úplně strhující podívaná, ale prostě chcete vědět jak to vše dopadne, takže se nejde od jednoho člověka v jednom autě odtrhnout. To, noční atmosféra a výborný výkon Hardyho z toho dělá velmi dobrou a zajímavou podívanou. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že se mi do filmu ze začátku vůbec nechtělo ... Jenom jeden herec prakticky na jednom místě a to celých 85 minut ... Nakonec mě ale přece jen zlákala zvědavost a tak jsem se na Locke podívala. Nápad je to opravdu hodně originální a musím uznat, že Tom Hardy zvládl svou roli naprosto úžasně. I přes to, že příběh nebyl zas až tak zajímavý nebo napínavý, dokázal si mě udržet celých 85 minut bez jediného okamžiku, kdy bych se nudila ... Právě proto si myslím, že si film rozhodně zaslouží všech pět hvězdiček. Ne každý zajímavý nápad je dobře zpracovaný, obzvlášť, pokud jde o celovečerní film, ve kterém vystupuje pouze jeden herec, auto, telefon a dálnice ... ()

Hepy13

A přesně kvůli takovýmto ukecaným magorům co maj paušál, to pak končí na dálnicích tragicky. Otázkou zůstává, jestli by nebylo lepší po takových psychicky vyčerpávajících telefonátech to s tim Bávem poslat někde z mostu. O nějakém skvělém herectví bych zde pomlčel, to si představuju malinko jinak. ()

bratr.Milan

Ivan Locke je skutečný superhrdina a strčí do kapsy všechny Batmany, Ant-Many i Harry Callahany! Teď vážně, na film jsem se podíval, aniž bych o něm dopředu cokoliv věděl a byl pro mě obrovským překvapením. S jedním hrdinou v autě strávíte jeho reálný čas jízdy, při kterém řeší po telefonu problémy osudového dne svého života. Na druhé straně telefonu je několik málo postav, hraných herci a herečkami, kteří prý byli na jednom hotelovém pokoji (viz zdejší zajímavosti). Aneb jak za málo peněz natočit výborný film. Locke není dokonalý film, občas moc tlačí na pilu, scénárista svému správňáckému hrdinovi dost nadržuje, aby to vše vycházelo, i když s obtížemi, to aby se něco dělo, ale mě si naplno získal. Byl jsem napjatý a jen jsem trnul, aby to nepokazili špatným zakončením. No, a oni to nepokazili! Skončilo to přesně tehdy, kdy to mělo skončit, takže za mě plný počet. A proč je vlastně Ivan Locke nejlepší superhrdina ze všech filmů? Chová se tak, jak by se měl chovat správný chlap, ať už během toho, když se mu vše daří, nebo když se mu vše kazí. Udělá co má udělat, co rozliší jako správné, ať to stojí co to stojí a nenechá se odradit ani strachem, ani emocemi. Hned po Ježíši Kristu, který neudělal ani jednu chybu, je Locke ten nejlepší chlap, on udělal v životě jednu, možná dvě, ale postaví se následkům a řeší je. Mohl bych tady dopodrobna rozebírat, proč tomu tak je na jednotlivých postavách a situacích, ale nechám si to jako poučení pro sebe. Jestli chcete vědět jak se má chovat dobrý chlap, nasedněte s Ivanem do auta svezte se s ním 85 minut. ()

Matli

Pátou hvězdičku dávám spíše jen z principu, je to v podstatě originální a podobných filmů je sakra málo. Jinak je neuvěřitelný jak se dá natočit 85 minut jízdy v autě, výborný scénář, který se dá hltat se zaraženým dechem (obrazně řečeno) a ještě lepší Tom Hardy, konečně herec, který za něco stojí (Mell Gibson (((narážka na nového Šílenýho Maxe))) a ostatní staříci si už v klidu můžou jít hrát golf). 86% ()

joudas

Ať mi zase někdo neříká, že se u nás netočí dobré filmy, protože nejsou peníze. Jedno zazponzorované auto, jeden herec, jedna cesta, pár kamer, pár hlasů a stačí to na dobrý film. Žebříčky tržeb, oblíbenosti nebo hodnocení to asi trhat nebude, ale navzdory tomu jsem se nenudil a dokázal tuto život měnící cestu sledovat se zaujetím po celou, rozumně dlouhou, dobu. ()

Dalfor

Po druhém shlédnutí jsem musel přidat hvězdičku navíc, film teď na mě zapůsobil mnohem více. Steven Knight napsal skvělý scénář a Tom Hardy to zahrál výborně. Celý film se odehrává sice v jednom autě, ale sledování toho, jak se Ivan Locke snaží telefonicky vyřešit problémy způsobené jeho rozhodnutím vůbec nenudí, naopak. 8/10 ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari