Oonika

V rámci tohoto žánru jde podle mě o ten lepší kousem. Úvod naprosto super, role Erica Bana mi sedla, zápletky taky slušné. Samotné vymítání mi nepřjde už moc zajímavé, v každém filmu, co jsem na tohle téma viděla, to probíhá v podstatě stejně. Řev, krev, řev, slzy, řev... :D Takže bez toho bych se v podstatě obešla, i když to u těhle filmů nejde. ()

ER

Mysticky pojaté krimi a děj s hororovými prvky je to,co Derrickson umí,tady není co řešit. Jenže pak přichází část,kdy se hlavní postava,která přestala věřit v boha, má vyzpovídat a ulevit si od dosavadních "hříchů". Tento koncept je lépe (opět)zvládnutý v rovině mysticismu,kdy flashbacky postavy,která je připomínkou hrůzného činu,vyvolávají tu správnou atmosféru. Jenže v rovině lidské to již tak přesvědčivé není, ale aspoň děj nezabřednul do přílišného rozjímání o boží spravedlnosti resp. odpuštění (apod), protože tady to je vždy "o hubu". I tak jde o mírně nadprůměrnou podívanou,která ale nedosahuje kvalit Sinisteru (škoda finálního vymítání, které je zpracované v příliš okoukaném stylu). ()

E lan

Ač nejsem žádný hororový fanda, tak tento film rozhodně není špatný a samoúčelný. Splňuje všechny předpoklady pro dobrý horor - námět, příběh, lekací scény a temná atmosféra, která by se dala krájet. Večer tento film rozhodně nesledovat, vryje se na dlouho do paměti. ()

markotter

Á další Sinister, říkal jsem si. Jakožto naprostý bezvěrec mám velký problém uvěřit čemukoliv nadpřirozenému a tak maj tyhle filmy se mnou vždycky těžkou práci. Chraň nás od zlého je ale díky velmi hutné atmosféře, dobré hudbě a vcelku kvalitnímu výkonu Erika Bany jedním z těch lepších. Dokonce jsem se u závěrečného vymýtání ani nesmál, jak bylo dobře udělané. ()

BAJOHA

Za delší dobu jeden z nejlepších hororů, který jsem mohl vidět. Nechybějí lekačky ani nechuťárny. Horor, jak má být. ()

Jaxx84

Horory nemám rád. Tečka. Podíval jsem se na film z donucení a přehlasováním. A když už horor, tak pomalu budovaným napětím a atmosférou a NE kurde lekavými scénami! Nicméně musím uznat, že nápad to mělo a dobrý. Proto 5/10. ()

Sammy.Boy

Napínavý a strašidelný mix filmů Vymítač ďábla a Sedm. Pokaždé mě to děsí, ale žeru to! Skvělý casting a stylový soundtrack The Doors. Libůska prostě! ()

Likan7

Atmosféra je výborná a Bana v pohodě, ale já vlastně nevím, čím chtěl Derrickson film mít. Je to takový guláš legendárních Sedm a béčkového duchařského hororu o vymítání, které ale vůbec nefunguje dohromady. Většinou mi bylo všechno úplně fuk a závěr jsem silně odzíval. ()

Nix

Musím říct, že Derrickson mne dycky překvapí. Tenhle film zaujme i vyšetřováním, není to úplně klasický horor, což je u mne plus. Rozhodně je i originální a samozřejmě, když je tam Sean Harris tak to nemůže dopadnout zle, ten chlap má obrovský charisma a jako klaďase bych si ho nikdy nedokázal představit. Určitě tímhle filmem nezabijete zbytečně čas. ()

gemi

Tak tentokrát je výčet vypsaných žánrů dost přesný. Začíná to jako mysteriózní thriller a končí to jako duchařský horor. Áčkový look malinko kazí některé detaily. Tak třeba déšť. To je dost zrádná věc, protože když někde leje jak z konve a o dva metry vedle ani kapka, tak to prostě vypadá blbě. Když to neumím udělat pořádně, tak se na to vykvajznu, ne? Taky je tu dost lekaček, které nemám rád. Sice ne vysloveně zbytečných a prvoplánových, ale některé tady být prostě nemusely. (Druhé zhlédnutí, první 28. 4. 2017) ()

ChickenPate

Pokud by se celý film zkrátil na scénu z vymítání tak dávám pět hvězd, bohužel  za mě děj zbytečně na začátku táhlý a celý příběh nedotažený. ()

Hellknight12

Zaujímavé poňatie mysteriózného hororu, ktorý je natočený podľa knižnej predlohy, ktorú som nečítal. Dej filmu sa točí okolo policajta a kňaza. Výborný nápad, ktorý je skvelé spracovaný. Máme tu zaujímavý príbeh, ktorý vás drží od začiatku až do konca. Prvá polovica filmu je akčná ale zároveň pekne buduje atmosféra a charaktery postáv. Máme tu aj dosť humoru, ktorý ale nie je nasilu ale pekne vychádza z charakterov a hlavne sú fajn vsuvky na uvoľnenie atmosféry. Niekomu to môže prísť trápne až blbé také veci sem dávať ale ja nie som proti. Pre osobu, čo robila casting by som dal asi metál. Dôvod je jednoduchý. Skvelé herecké výkony a herci sú sympatický, takže aj postavy, ktoré hrajú sú slušne. Sú tu napísané veľmi dobre dialógy. Druhá časť je viac do hororovej atmosféry aj keď sa tu nájde jeden či dva dobre hodený monológ, ktorý vystihuje situácia a pekne sa pousmejete, že rovnako by som reagoval. Je to napinavejšie ako v prvej polovici ale bez prvej by zase to nedávalo zmysel a ak by chceli len druhú polovicu natiahnuť prišlo by to nasilu a zbytočne. Takto to proste funguje. Nech si nadáva na prvú polovicu, kto chce ja nesúhlasím. Pekne to okorení hororový žáner a ešte to aj funguje, tak prečo nie?! V skratke netradičný spôsob ako poňať film o exorcisme. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. Tých 5% sťahujem za dĺžku, ktorá by mohla byť trochu dlhšia. Mohli kľudne ešte jednu scénu pridať a nejako to zakomponovať do deja. ()

speedy7929

keď horor tak už takýto. Dej nás vtiahol do špinavého Bronxu, kde sa diali pre mnohých ľudí dosť nereálne vraždy a veci. Celkom obľubujem filmy v ktorých závisí dej od symbolov a celú záhadu podporuje napínavá hudba. Jediné negatívum, zľakol som sa asi len raz za celý film. ()

departed

Největší devízou filmu je rozhodně atmosféra, ze který jsem byl úplně odvařenej, až jsem byl překvapenej hned od prvních minut, jak moc mě dokázal film pohltit. Čert vem příběh o posedlých, kteří se poté musí vymýtit a všechno s tím spojené, včetně všech kladů a záporů. Technická stránka filmu brilantní. Ani nevím, kdy naposled jsem byl z jednotlivých scén odehrávajících se ve tmě naposledy takhle unešenej. Zvuková stránka též libová, kór když do toho započítám i pod kůži se vrývající mrazivou hudbu. Bana jako vždy skvělej, nehraje často, ale když už, tak pořádně. Lekačky sice laciný, ale zato účinný, i přesto, že je tam prostě čekáte. A konec jsem sice čekal jinej (tzn. opak happy endu), ale i tak byl natočen dobře. O zklamání rozhodně nejde. Vím, že se film inspiruje, kde může, ale to se dá říct o každém filmu. Jde o to, kolik od filmu očekáváte a o to, kolik nakonec dostanete. Já nic neočekával a dostal jsem adekvátní porci atmosférického thrilleru od režiséra, který má cit pro napětí a atmosféru. ()

singone

Parádně hustá atmosféra, zde ponurého Bronxu, to je největší trumf filmu. Skvělé překvapení pro mně a další potvrzení, že nejlepší jsou ty filmy, na které se člověk dlouho předem netěší a neprozradí to nejlepší v traileru (v tom mě zklamal jinak skvělý Sinister, kde prozradily vlastně ty nejlepší lekacky). Rozhodně jeden z nejlepších, ne-li nejlepší z řady skvělých hororů, co jsem v poslední době viděl. Hlavně scéna v Bronx Zoo je parádní, jedna z těch, co si člověk dlouho pamatuje. Na to, že je to horror, tak pro mě jasných 5* ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014