Jak vycvičit draka 3

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 104 min

Co koukám na pár prvních recenzí, tak dost často zaznívá "nejslabší díl série". Souhlasím i nesouhlasím. Vysvětlení souhlasu: Předchozí díly byly o poznání humornější ve smyslu "dospělého" humoru. Zde je minimálně ze začátku groteskní skotačení pro mladší publikum. Dále padouch.. ten nebyl vyloženě špatný, jen bohužel zcela nevyužil svůj potenciál a na jeho úkor dostal mnohem více prostoru nový dračí vztah. Vysvětlení nesouhlasu: Přátelství Škyťáka a Bezzubky. To, co utvořilo první díl a následně prošlo těžkou zkouškou ve dvojce, tak nyní graduje ve finále. A to takovým způsobem, kterým zcela vynahrazuje výše uvedené nedostatky! Recenzenti, co píší, že "to postrádalo emoce", jsou asi roboti. :-D Mě jen tak nějaký film nerozpláče, ale zde jsem byl emocionálně naprosto zničen. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy tak dlouho a intenzivně brečel a také je to poprvé, co jsem u animáku zaznamenal řev a posmrkávání snad celého kinosálu. Sice si na jednu stranu nejsem jistý, jestli je dobře animákem rozesmutnit i děti (a že jich hlasitě plakalo opravdu mnoho) ... na druhou stranu jsem nadšen, že vznikají i takovéto animované skvosty, ve kterých si KAŽDÝ najde to své! 95 %(21.2.2019)

Mírné zklamání. Na trojku jsem se moc těšil a doufal jsem, že budu stejně odpálený jako jsem byl u dvojky. Bohužel ne. I když jsem se bavil, tak jsem přesto pořád čekal něco víc. Víc humoru, více Bezzubky, více akce, více... no všeho. Tím nechci říct, že film je špatný. Vůbec ne. Jak vycvičit draka je dle mého skvělý animák, který zabaví děti i dospělé. Ale po dvojce měl našlápnuto na jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. Zakončení je pěkné a jak má být. Nenechává žádný otevřený konec, nebo něco k čemu by se Dreamworks mohl (nebo chtěl) vrátit. Přesto mi pořád uniká to, co na mě dýchalo z traileru. Epičnost dvojky je vytracena a jedná se o další souboj mezi lidmi a draky. Tedy mezi lovci draků a jezdci na dracích. Film se mi líbil, ale myslel jsem, že mi spadne čelist a to se bohužel nekonalo. Dvojku tedy považuji za vrchol série. Tohle je "jen" dobrý animáček. (80 %)(18.3.2019)

Vydařené zakončení trilogie, které se vyjma brilantní animace může rovněž pochlubit i povedeným soundtrackem fungující jak v rovině akční, tak i té emoční. How to Train Your Dragon: The Hidden World sice opět trpí neduhy předchozího dílu, jako jsou například oslí můstky či zkratkovité motivace hlavní záporné postavy, nicméně i tak se jedná po pohodovou animovanou podívanou, která Vás v rámci svých možností bude bavit. „It's you and me bud. Always.“ (1.4.2019)

Animácia je v tomto prípade progres. Je tak trošku smutné, že začínam od konca, ale je to vlastne takmer len o tom, ako krásne sa tu animátori pomazlili so svojimi vlastnými ´´dragons´´ v podobe výkonných softwareov. A čo sa týka príbehu, tak môžem s istotou v hlase ( s istotou klepania na klávesnicu ) povedať, že ide zatiaľ o najlepší z trilógie. Aj keď je to klišé a gýč, je to topka. A P.S. John Powell opäť dokazuje, že je akosi neprávom v tieni tých ostatných mágov filmovej hudby.(22.6.2019)

Studio DreamWorks má podle mého názoru ve svém portfoliu tři kultovní animované projekty: Shreka, Madagaskar a Draky. I třetí díl vikingo-dračích dobrodružství obsahuje všechny ingredience potřebné k úspěchu: dokonalou animaci (a s ní související přelety nad krajinou, které v kině berou dech), srozumitelný neinfantilní příběh a samozřejmě Bezzubku, protože roztomilejší kreslenou postavičku byste jen těžko hledali. Zápletka není nijak objevná a překvapivá (milostné trable hlavních hrdinů a klasické zachraňování draků před zlými lovci), ale hvězdičku navíc přihazuju čistě z důvodu, že jsme se s kamarádkou během závěrečných minut proměnily na slzavé údolí. Uzavřeli to vážně hezky.(5.3.2019)