Jak vycvičit draka 3

Cressida Cowell (kniha)

Dean DeBlois

John Powell

Bonnie Arnold

Nejslabší článek v sérii, ale, zejména díky závěrečné klasicko-pohádkové scéně, důstojné zakončení. Záporák, který se stěží dá nazvat záporákem, je tam hlavně jako hybná síla hlavní zápletky a ústředního konfliktu, jinak je absolutně neefektivní a nejméně zajímavý z celé trilogie (k čemuž přičítám i fakt, že to málo prostoru, co měl, si zpravidla uzurpovali jiní v čele s Rafanou v zajetí). Naopak v animaci HTTYD3/HTTYD:HW jasně dominuje, ať už se jedná o letící hejna draků, modely postav nebo třeba průlet kamerou mezi stébly trávy. I když celá romantická zápletka dvou draků šla úplně mimo mě (zbytek kinosálu se ale bavil dobře), tak mě potěšilo, že se z názvu nestala jen památka na první díl, jelikož i zde Hiccup skutečně cvičí svého draka.(19.2.2019)

Rozhodně se jedná o nejslabší část trilogie a paradoxně to selhává v aspektech, kde by měla série být nejsilnější. Zatímco druhý díl skvěle hrál na rodinu a emoce, zde film pokulhává nejvíce. I tak se ale ratolesti nejednou uculí. 60%(19.2.2019)

První dva filmy nastavili laťku dost vysoko a tak moje očekávání byly obrovský. Po shlédnutí musím konstatovat, že tyto ambice jsou splněny. Film se nese v epickém duchu, kdy na vás působí téměř každý záběr, že tohle je opravdu závěrečný díl skvělé pohádkové trilogie, která dle mého není ani tak pro děti, ale pro dospělé. Plno vtipných hlášek (dvojčata tu jsou dokonalost sama, ale téměř každá postava tu má svůj moment slávy). Nádherného prostředí, které svou pestrostí barev a originalitou berou kolikrát až dech. Vztah Škyťáka s Bezzubkou tu je opět o level navýšen a jejich interakce je bez chyby. Záporák je dle mého dost průměrný, ale dokázal zabavit tím jaký to byl hračička a vášnivý lovec. Závěrečných souboj je na jedničku a při jeho závěru jsem měl husí kůži až na pr.eli. Posledních 15 minut se vás pak snaží totálně emočně vyždímat a musím uznat, že se mu to daří přirozeně. Uzavření příběhu se povedlo, za mě nádherných 85%(20.2.2019)

No, co muselo se čekat pět let a ono se to náramně vypaltilo .Konečně zasloužené pokračování.Pěkná animace a dobře uzavřená trilogie i když bych čtvrtý díl bych bral jestli někdy bude uvidíme .Film viděn 17.2. Předpremiéra v Cinema City Ostrava.Za mě 80%(19.2.2019)

Očekával jsem nezapomenutelný zážitek (první dva díly zbožňuji) ale přišla studená sprcha a zklamání. Řemeslná špička s parádní skvadrou charakterů (chemie ústředních draků funguje na jedničku) zapomíná na vše, čím byla dvojice předchozích snímků natolik výjimečná. Závěr Škyťákova přátelství s Bezzubkou postrádá silnější emoce, moment napětí a onen dospělejší přesah, jenž u dřívějších draků nechyběl. Záporák a dětinský humor je pak dalším kopancem do břicha. Hrozně me to mrzí... Více: https://www.youtube.com/watch?v=ioR8gxByv54(20.2.2019)