Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

T2

Rozpočet $129miliónovTržby USA $160,799,505Tržby Celosvetovo $522,236,223 Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,984,163Tržby za predaj DVD v USA $13,074,051║ Animácia hore, príbeh dole. Škoda, príbeh sa dosť podobá na druhý diel, zas tu máme lovca drakov, teraz pre zmenu vychudnutého albína. Ovládajúceho drakov chrliacich kyselinu a zasadeného na nočných besov. Tak Štikút sa musí mať na pozore. Príbeh už skoro nemá čím prekvapiť. Oživeným sa stáva len "romantická" linka medzi drakmi nočným a bielym besom. Tam to miestami fajn roztomilé, aj zábavné. Celkovo v zábavnosti to išlo trošku dole. Záver aspoň trocha dojme, určite sa s tým tvorcovia mohli viac vyhrať. 3D efekt u DreamWork stále na vrchole, dabing v pohode. /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Gemini

Vizuálně úžasné (a nakolik to dokážu odhadnout, věřím, že i 3D verze stojí za to), s "tradičně" skvělou hudbou Johna Powella, v rovině emocionální i komediální funguje výborně, jen ten příběh je poznamenaný tím, že už je to zkrátka třetí díl, a další největší padouch na světě (u kterého se už navíc některé záležitosti řeší hooodně velkými zkratkami) prostě tolik netáhne. Že je to slabší kus, je ale zřetelné v podstatě jen ve srovnání se skvělými dvěma předcházejícími díly - samostatně v rámci žánru posuzováno je to solidní počin. 80% mu přece jen dám;) PS: A málem bych zapomněl - Rafana je prostě přírodní úkaz:)) ()

novoten

There were dragons when I was a boy. Nejlepší animovaná série se loučí a roky slibované finále příběhu o dospívání nerozlučných přátel předčilo veškerá možná očekávání. Snad protože jsem předchozí díly viděl vícekrát, snad protože jsem si s hlavními hrdiny zařádil i v osmi sezónách seriálu, snad protože takhle lidu- a drakumilné poselství jen tak někdo nepřekoná. Od první scény mráz po zádech a při poslední půlhodině i tep někde na dvou stovkách, k tomu nejedna očekávaná slza a pocit, že filmový svět je bohatší o pravou legendu. ()

Toren

6/10. Očekával jsem nezapomenutelný zážitek (první dva díly zbožňuji) ale přišla studená sprcha a zklamání. Řemeslná špička s parádní skvadrou charakterů (chemie ústředních draků funguje na jedničku) zapomíná na vše, čím byla dvojice předchozích snímků natolik výjimečná. Závěr Škyťákova přátelství s Bezzubkou postrádá silnější emoce, moment napětí a onen dospělejší přesah, jenž u dřívějších draků nechyběl. Záporák a dětinský humor je pak dalším kopancem do břicha. Hrozně me to mrzí... Více: https://www.youtube.com/watch?v=ioR8gxByv54 ()

MrHlad

Důstojné ukončení trilogie, které naznačuje, že klidně mohlo ještě chvilku pokračovat. Ve třetím Jak vycvičit draka se děje až příliš mnoho věcí a tvůrci nemají dostatek času se všem věnovat pořádně a rozdělení do dvou filmů by tady určitě přišlo vhod. Zároveň je to ale pořád to správné animované dobrodružství se skvělou akcí, fajn hrdiny, vynikající hudbou a několika scénami, u nichž se člověku tají dech. ()

• Původní scénář se studiu nelíbil, proto ho Dean DeBlois poupravil. Po úprávě film okamžitě dostal zelenou. Tato úprava také zapříčinila odklad premiéry. (Spinelion)
  • Do kín bol film distribuovaný pod krycím názvom "Royal Flush". (MikaelSVK)
  • So stopážou 104 minút ide o doteraz najdlhší animovaný film štúdia DreamWorks. (Astonko)