Jak vycvičit draka 3

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 104 min

Tak za sebou pravděpodobně máme ukončení cvičení draků, které se skutečně povedlo. Trojka navazuje na úroveň téměř bezchybné jedničky a boduje na všech frontách. Kromě vymazlené "kjůt" animace a výborné akce brouzdá i do vztahových vod hrdinů, ale dělá to velmi chytře a nenásilně, takže si člověk spoustu odvodí podle sebe a zároveň se nenudí, jelikož v zápětí přichází další nálož akcí nabitého příběhu. Možná si Škyť-ák (nebo Škyťák - nevím jak se to vyslovuje) a spol zasloužili více prostoru a další díly, protože Blp má pravděpodobně ještě dost, co nabídnout, na druhou stranu zakončili trilogii s tou největší grácií a stali se tak možná nejlepší trilogií pro mladší publikum vůbec.(26.2.2019)

Zaciatok bol z pohladu dospelaka pomalsi, ale s pribudanim mnozstva roznorodych drakov a akcie som bola zase vo svojom zivle. Biela kamoska ma uplne nenadchla, jej perletova farba je krasna, no ako je oproti Toothlessovi uhladena a bez supin a ostnov, pripadala mi az trochu malo detailna. Zaver nepotesil, ale ok. Ako celok proste mily farebny animak s drakmi, nie je to top nic, ale uzit som si to uzila.(3.3.2019)

Inteligentní a nesmírně lidská trilogie Jak vycvičit draka se do historie animovaných filmů jistě zapíše nesmazatelným písmem. Jako jedna z mála si dokázala udržet po všechny tři díly vysokou kvalitu. Trojka je sice nejslabším kouskem, sází ale na silné emoce vybudované z předešlých setkání s oblíbenými hrdiny, a to pořád stačí na to, aby fanoušci odcházeli z kina spokojeni.(21.2.2019)

Vzhledem k tomu, že se předchozí dva filmy nebály vcelku drsných a nečekaných věcí, čekal jsem zakončení trilogie o něco působivější. Zapracovat se mohlo hlavně na záporákovi, který mě takřka nezajímal a byl tuctový. Ano, místy atmosféra potemněla tak, až jsem si říkal, jestli je to vůbec animák pro děti, jenomže vzápětí se dostavil ten klasický střelený humor, aby to dětem vynahradil... Měl jsem z toho smíšené pocity. Po technické stránce jsou třetí Draci nicméně vynikající (například John Powell má teď na kontě jednu z nejlepších soundtrackových trilogií vůbec), Bezzubkova romance je stoprocentně roztomilá a Škyťákův příběh se také podařilo uzavřít - jen zkrátka ne nijak nezapomenutelně, což je škoda.___P.S. Můj dojem možná zlepší verze s původním zněním, ačkoliv dabing nebyl špatný - Simona Postlerová má skoro stejný hlas jako Cate Blanchett, nicméně raději uslyším ji stejně jako Kristen Wiig v roli Rafany (rozhodně nejlepší postava celého filmu).(1.3.2019)

Důstojné ukončení trilogie, které naznačuje, že klidně mohlo ještě chvilku pokračovat. Ve třetím Jak vycvičit draka se děje až příliš mnoho věcí a tvůrci nemají dostatek času se všem věnovat pořádně a rozdělení do dvou filmů by tady určitě přišlo vhod. Zároveň je to ale pořád to správné animované dobrodružství se skvělou akcí, fajn hrdiny, vynikající hudbou a několika scénami, u nichž se člověku tají dech.(26.2.2019)