Reklama

Reklama

Jak vycvičit draka 3

  • USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 4

Recenze (338)

Helo 

všechny recenze uživatele

Opět neskutečná animace, opět to všechno funguje, baví, odsejpá a je prakticky bez hluchých míst. I ty emoce tu fungujou mnohonásobně víc, než u jiných značek. A sice někdo tvrdí, že je to víc pro děti, že to zdětinštělo... Inu, asi proto se v sále smáli hlavně dospělí, ačkoli tam děcka měly značnou převahu. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Zakončeno celkem důstojně, jen ta cesta k finále byla drobátko kostrbatá - gagy slabší, emocí míň, některý nápady ne úplně využitý a hlavně by si ty skvělý postavičky zasloužily víc prostoru. Jasný, chápu, rodinnej animák nemůže trvat tři hodiny. Chytání kytice - cha, však už jim ty čtyři procenta nechte! Zkrátka, je to taková lepší šestka - ovšem předtím to bylo dvakrát za devět... ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

Studio DreamWorks má podle mého názoru ve svém portfoliu tři kultovní animované projekty: Shreka, Madagaskar a Draky. I třetí díl vikingo-dračích dobrodružství obsahuje všechny ingredience potřebné k úspěchu: dokonalou animaci (a s ní související přelety nad krajinou, které v kině berou dech), srozumitelný neinfantilní příběh a samozřejmě Bezzubku, protože roztomilejší kreslenou postavičku byste jen těžko hledali. Zápletka není nijak objevná a překvapivá (milostné trable hlavních hrdinů a klasické zachraňování draků před zlými lovci), ale hvězdičku navíc přihazuju čistě z důvodu, že jsme se s kamarádkou během závěrečných minut proměnily na slzavé údolí. Uzavřeli to vážně hezky. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Od Třetího dílu jsem si sliboval zase o něco dospělejší podívanou než v předchozích dílech a mé očekávání se tak úplně nedostavilo. Pokud se příbeh v minulých dílech věnoval přecejen více Škyťákovi, tentokrát hraje v hlavní roli Bezzubka. Trojka se tedy zaměřuje podstatně více na něj. Zkoumá jeho potřeby a dodává mu partnerku, aby se na světě necítil tolik osamocen. Tentokráte zde proti hlavním hrdinům nestojí žádný obrovský drak, ale velice důmyslný a inteligentní záporák, kterého můžu označit za nejlepšího z celé série. Závěrečná rozlučka je přecijen krapet delší, ale chápu že by bylo necitlivé vše rychle utnout. 75%. PS: Se sérií jako takovou jsem velmi spokojený. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Škyták a Bezzubka pokračují v osvobozování nových draků a ostrov Blp se stává pomalu přeplněný. Další hrozbu představují piráti, kteří si najmou Kruťase, aby jim pomohl všechny draky získat. Škyták to nebude mít tentokrát vůbec jednoduché, protože se velmi brzy ukáže, že Kruťas má v ruce eso v podobě dračice Běsky... Jde o velmi slušné uzavření trilogie plné lásky a přátelství. Návštěva skryté podzemní jeskyně plné draků stála za to. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (10)

  • Do kín bol film distribuovaný pod krycím názvom "Royal Flush". (MikaelSVK)
  • Názov filmu sa objaví až v úplnom závere. (Astonko)
  • So stopážou 104 minút ide o doteraz najdlhší animovaný film štúdia DreamWorks. (Astonko)

Související novinky

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Reklama

Reklama