Jak vycvičit draka 3

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 104 min

Samotný film není na pětihvězdičkové hodnocení ale celá série třech dílů, po sobě jdoucích, rozhodně ano. Zakončení třetího dílu a nejspíše celé série, bylo velmi dobré a nemusí se za nic stydět. Tyto dračí příběhy, budou navždy mé oblíbené a zároveň jedny z nejkrásnějších animovaných filmů, co jsem mohl vidět. Vynikající prolínání postav a děje, vynikající záporáci a skvělý Bezzubka. Za mě paráda a slza ukápla. :')(7.4.2019)

Vzhledem k tomu, že se předchozí dva filmy nebály vcelku drsných a nečekaných věcí, čekal jsem zakončení trilogie o něco působivější. Zapracovat se mohlo hlavně na záporákovi, který mě takřka nezajímal a byl tuctový. Ano, místy atmosféra potemněla tak, až jsem si říkal, jestli je to vůbec animák pro děti, jenomže vzápětí se dostavil ten klasický střelený humor, aby to dětem vynahradil... Měl jsem z toho smíšené pocity. Po technické stránce jsou třetí Draci nicméně vynikající (například John Powell má teď na kontě jednu z nejlepších soundtrackových trilogií vůbec), Bezzubkova romance je stoprocentně roztomilá a Škyťákův příběh se také podařilo uzavřít - jen zkrátka ne nijak nezapomenutelně, což je škoda.___P.S. Můj dojem možná zlepší verze s původním zněním, ačkoliv dabing nebyl špatný - Simona Postlerová má skoro stejný hlas jako Cate Blanchett, nicméně raději uslyším ji stejně jako Kristen Wiig v roli Rafany (rozhodně nejlepší postava celého filmu).(1.3.2019)

Rozpočet $129miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $181,286,026 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Animácia hore, príbeh dole. Škoda, príbeh sa dosť podobá na druhý diel, zas tu máme lovca drakov, teraz pre zmenu vychudnutého albína. Ovládajúceho drakov chrliacich kyselinu a zasadeného na nočných besov. Tak Štikút sa musí mať na pozore. Príbeh už skoro nemá čím prekvapiť. Oživeným sa stáva len "romantická" linka medzi drakmi nočným a bielym besom. Tam to miestami fajn roztomilé, aj zábavné. Celkovo v zábavnosti to išlo trošku dole. Záver aspoň trocha dojme, určite sa s tým tvorcovia mohli viac vyhrať. 3D efekt u DreamWork stále na vrchole, dabing v pohode. /videl v kine 3D verziu: 80%/(23.2.2019)

Druhý diel dračieho dobrodružstva sa mi pred piatimi rokmi vryl do pamäte ako výstavný príklad toho, ako by malo vyzerať pokračovanie úspešného filmu. Aj preto som mal od posledného čriepku dotvárajúceho celú trilógiu nemalé očakávania. Tie sa však napokon úplne naplniť nedokázali. Problém vidím predovšetkým v nevýraznom zloduchovi a príliš skratkovitom príbehu (i onen Skrytý svet nám tvorcovia poodhalia len na pár chvíľ), ktorý navyše za predchodcami zaostáva nápaditosťou a prekonáva ich infantilnosťou. Stále je to však dobrá zábava, ktorá sa opäť môže pýšiť bezkonkurenčnou animáciou, citlivým hudobným sprievodom Johna Powella a napokon i nádherným zakončením príbehu Štikúta a Bezzubého. Môžem preto bez výčitiek svedomia prehlásiť, že som si film aj napriek vyššie vypichnutým nedostatkom a taktiež nesmierne otravnému dabingu Jaya Baruchela dokázal užiť. (75%)(14.4.2019)

na jednu stranu jasně nejslabší díl série,na stranu druhou pořád nadstandardní animák a jakožto fungující uzavření trilogie naprosto v pořádku.Animace je tradičně výborná,ale tentokrát nedokáže úplně zachránit,že děj je nejpředvídatelnější ze všech tří dílů a i humoru je tu tentokrát překvapivě málo.Vlastně nebýt Bezzubky a jeho snahy okouzlit potenciální partnerku,nebyl by tu humor vůbec.Oproti dvojce pak tvůrci vsadili na jistotu a nečeká tu tak nikde žádný překvapivý zvrat...což sem ale ve finále tak nějak uvítal...70%(1.4.2019)