Jak vycvičit draka 3

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 104 min

Jestli se přepisoval scénář celé třetí části, tak nejspíš nebylo zbytečné. Díl jsem si užil, ale už to nebylo úplně ono, jak si pamatuji předchozí díly. Dokonce jsem viděl i podobnosti s tím druhým. Nicméně i tak jsem se rozhodl pro vysoké hodnocení, protože v porovnání s marastem jiných filmů je dobrá podívaná. A nerad bych, aby aspoň u mě skončila v propadlišti dějin. To by byla vážně škoda.(3.7.2019)

Animácia je v tomto prípade progres. Je tak trošku smutné, že začínam od konca, ale je to vlastne takmer len o tom, ako krásne sa tu animátori pomazlili so svojimi vlastnými ´´dragons´´ v podobe výkonných softwareov. A čo sa týka príbehu, tak môžem s istotou v hlase ( s istotou klepania na klávesnicu ) povedať, že ide zatiaľ o najlepší z trilógie. Aj keď je to klišé a gýč, je to topka. A P.S. John Powell opäť dokazuje, že je akosi neprávom v tieni tých ostatných mágov filmovej hudby.(22.6.2019)

Včera jsem viděl v kině opět jako eskorta, ale tentokráte jsem se na promítání celkem těšil. Draci i Vikingové mně hned od prvního dílu dost bavili a byl jsem zvědav co ,,trojka''. Tak se na to vrhneme. Bavil mně záporák, animace byly opět kouzelné. Místy to tentokráte šlo až do Avatara co se týče všech možných barev i nebarev. Bavil mne i nový dráček o němž nebudu více prozrazovat. Bezzubka byl tradičně roztomilým Nočním běsem a dost mi chvilkami při tom tulení a mazlení připomínal moji jezevčici. Příběh sám moc nového nepřinesl a když jsem se tak nad tím zamyslel, pod tím vším barevným pozlátkem toho ta samotná ,,trojka'' moc nepřinesla. Prostě jen další díl draků. V Tv běží seroš a tak jsem od filmu pro kino čekal krapet více. Každopádně je to nadprůměr a film pro celou rodinu. O tom žádná. Dávám za 3 ampule dračího jedu. * * *(25.2.2019)

Zakončeno důstojně, o tom žádná, jen ta cesta k finále byla drobátko kostrbatá - gagy slabší, emocí míň, některý nápady ne úplně využitý a hlavně by si ty skvělý postavičky zasloužily víc prostoru. Jasný, chápu, rodinnej animák nemůže trvat tři hodiny. Chytání kytice - cha, však už jim ty čtyři procenta nechte! Já tu zase necham čtyři hvězdy, byť je to tentokrát taková vyrovnaná sedmička, zatimco předtím to bylo dvakrát za devět.(11.9.2019)

Uzavření krásného příběhu o Škyťákovi a jeho drakovi ve vikingském prostředí se náramně povedl. Záporák zde připomíná Jokera (bohužel ne tak kvalitního), jinak ale celá dějová linka je tak propojena moralitou, až mě to tu a tam bolelo. Ano, vím, že jde o pohádku. I proto ve výsledku uznale přikyvuji, zatlačuji v závěru slzičku a zvedám palec nahoru. Trilogie Jak vycvičit draka je totiž skutečně legendární animák, který dělá čest svému jménu i žánru. 80%(10.3.2019)