Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (Cinemart)

mathha

Nejlepší díl, který stojí za to vidět. Normálně u pohádek nebrečím, ale tohle mě dostalo...….. Doporučuji vidět v 3D. ()

shinlove

Jasně, že člověk věděl, že je to poslední díl a že i kdyby to nevěděl, dozví se to hned a vlastně po celý film...Ale kromě slabého protivníka se jednalo o velice důstojné zakončení, o kterém se může mnohem trilogiím, nejen animovaným, jen zdát... 4* ()

Sashmen13

Osobně mám tenhle film dokonce radši než 2, protože ačkoliv bylo jasné že goofení a fakt vtipné scény jsou pro děti, vztahy mezi charaktery (a tím myslím i draky) je to, co tvoří tenhle film. Záporáci tam jsou, protože proto. Jeden z nich je superzlý, protože ho to baví, ok, hodně hluboká myšlenka. Je to hezké a svým způsobem smutné zakončení série, i když jak ukáže poslední scéna, naděje umírá poslední. Stejně bych mozná byl nejradši, kdyby byla jen jednička, a zbytek by byl volný pro představivost, na druhou stranu, pasivita není nikdy řešení. Za mě chvalitebný, na výbornou jedničku ale nejspíš nic nedosáhne. ()

bigmatko

Draky si udržali formu aj po tretí krát a to sa podarí málokomu. Je to zábavné, napínavé, akčné a aj dojemné, milé s krásnym vizuálom. Uvidíme oveľa viac drakov ako doteraz aj keď sa príbeh samozrejme točí hlavne okolo samotného bezzubého, ktorý nájde svoje miesto v živote. Mňa to bavilo od začiatku do konca a nemôžem príbehu nič vytknúť. Asi iba to že je škoda že to už skončilo. ()

argus123

Vskutku dôstojne zakončenie celeho epickeho príbehu o Vikingoch a drakoch. Predovšetkym musim dať na zretel užasnu animaciu, moment ako Bezzuby kreslil v piesku bol najužasnejší moment v animacií. Tu sa tvorcovia vyhrali, všetka ta dokonala detailnosť priam exploduje do očí. Dej sa mi ako taky pačil. Chyba bola že to bolo až príliš dynamické. Ja by som vskutku bol za rozdelenie tretej epizody na dve časti. Neviem prečo sa tvorcovia tohto boja, (Tarantinovi sa to vyplatilo) tam bolo tolko nápadov ako sa pohrať s dejom v rôznych protrediach, hlavne v tom Skrytom svete, kde bola fakt chyba že bol ukazany len kratko. Proste dej bol moc dynamický, a pri všetkej tej dynamike tvorcovia zabudli na to čo mali fanušikovia najradšej. A to boli akrobaticke ukažky Štikuta a Bezzubeho. Na druhu stranu to bolo vynahradene užasnou sekvenciou Bleskobesky a Bezzubeho kde tvorcovia dokazali že putavu časť vo filme dokažu vytvoriť aj dve nehovoriace bytosti. Ked to tak zhrniem tak na jednotku to nemá, to je jasne. Ale nieje to rozhodne tragedia a už vôbec nie nuda. Lebo je na čo sa tam pozerať. Za mňa 4* ()

Kreptry

Kde je ve filmu místo, které nevyvolá slzy? Nikde. Teda alespoň podle mě. Malý Škyťák je rozkošný, velký Škyťák taky a Bezzubka je a bude navždy můj hrdina. S Bohem dračí světe, líbilo se mi u vás! ()

Alekks80

Bohužel, velký zklamání. Řemeslně je všechno v pořádku, oblíbené postavy zůstávají, ale je to úplně bezzubý. Ztratil se vtip, ztratilo se překvapení, ztratil se nápad. Příběhově je to v podstatě vykradená dvojka, ale vtipná je tam, se zamhouřenýma očima, jedna scéna z celkových asi čtyř, kde se tvůrci o humor pokusili. Umělci očividně naplnili svou míru. Na druhou stranu, úroveň prvních dvou dílů byla vynikající a možná to moje hodnocení ovlivňuje. ()

KraLuban

Důstojné zakončení dračí trilogie:), dospělejší a hezčí. Vypadá to, že producenti už nebudou dál "ždímat" značku, což je fajn - navzdory tomu, že jsem fanoušek tohohle světa. ()

Hrr.nec

Váhal jsem mezí 4 a 5 hvězdama, ale je to opravdu důstojné uzavření triologie. Trošku mě jen mrzí, že zaporák dostal málo prostoru, myslím, že měl větší potenciál, ale asi skrz dodržení stopáže unosné pro dětské publikum, mu nebylo dopřáno. No a musím i zmínit úchvatnou grafiku. Doma koukáme v HD na seriál Jak vycvičit draky a to je super, ale tohle bylo fakt super žrádlo pro oči. ()

zurivymlok

Po špičkové jedničce (ani se nechce věřit, že už je to skoro deset let) a spíše průměrné dvojce, která mi vážně nesedla, se tvůrci vrátili ke kvalitě jedničky. Chybí to mu snad jen ten wow efekt, který byl u prvního dílu. Příběh fajn, dobrý záporák, nádherná animace a emocionální konec. Prostě super. :-) ()

soukyd33

Nádherně zakončená teriologie. 😊👍 Ten drak ve stylu drona mě vážně dostal. 😁 Záporák byl pěkný hajzl, a dostal co proto.A tak to má být. 👍 Ve filmu poznáme spousty nových draků, ale také novou lásku Bezzubky a Škyťák také nepřijde zkrátka. Konec filmu je dojemný, a věřím tomu, že nejeden divák v kině utrousil slzu. Opravdu dokonale zakončené. Doporučuji všechny díly. Poznámka: Další díl už asi není možný, tento to uzavřel. Hvězdiček 5***** 100% ()

dundu

Nádherný vizuál, krásná hudba, ale příběh a dialogy nás bohužel přímo nudily a to jsme s manželem velkými fanoušky předchozích dílů. Škoda ()

Pavlo

Prijemne ukoncenie dejovej linky krasne spracovaneho viking-dragon sveta :) . Perfektne efekty a vizual avsak poslabsi dej, ktory nicim neprekvapi a zaostava svojim dvom predchodcom. Napriek tomu ho neodporucam vynechat, ci ste deti alebo dospeli. Uzijete si posledny let a nostalgicky si zaspominate. Krasna rozpravka. ()

Camel91

slušné zakončení trilogie, za mě je to nejslabší díl série přesto kvalitu to má slušnou, příběh takový jednoduchý, zábavný asi bych klidně radši kdyby se jako záporák vrátil Drago z dvojky z něj šel strach z tohodle skoro vůbec a ani toho moc nepředvedl, dvoření Bezzubky je sranda a lépe to ukončit asi ani nešlo... ()

DannyVlk

Pokud si v každém komentáři přečtete, že má film úžasnou animaci, tak vlastně za moc nestojí. Oproti jedničce o dost slabší. Trochu citově vydírající, ale pořád místy vtipné. Not great, not terrible. ()

Krnac

Príbehovo slabé zavŕšenie úžasnej filmovej série, niekoľko vecí nemá veľmi logiku, úplne prvá scéna vyzerala tak nádejne ale katastrofálne ju skazil detský humor, 20 prvých minút som sa nudil ale potom to už bolo lepšie, záporák ktorý s pre mňa nepochopiteľného dôvodu nahradil výbornú postavu Draga mi príde narýchlo zbúchaný, úprimne po tom ako musel tvorca celý scenár 3x prepísať sa mu ani nečudujem že niečo sa mu nechcelo dorábať. Dúfam že niekedy vytvoria predĺženú verziu pretože dej je proste prepchatý, na veľa vecí postavy ani nedostanú čas: záporák povie o svojej minulosti len jednu alebo dve vety, Bergská porada skončí strašne rýchlo, na konci ani nedostanete čas si v hlave všetko utriediť a film hneď na to chce aby ste plakali. Našťastie režisérovi to s tým koncom došlo a rozhodol sa urobiť takú kvázi druhú koncovú scénu ktorá funguje naozaj dobre a ukazuje vám toto je koniec príbehu postáv ale zároveň nepríjemne nasmeruváva dej sveta ako keby sa malo v budúcnosti ešte niečo stať.║ 65% zatiaľ filmové sklamanie roka║. ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)