Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

adelfilm

tenhle animák jsem si užila stejně jako jeho předchůdce. příběh byl jako vždy stvořen, jak pro děti tak pro dospělé. nikdo se u něj nenudí. nechyběli oblíbené postavy a vtip který mě opravdu pobavil. myslím, že tohle je opravdu dobré zakončení a nemělo by už pokračovat, tak uvidíme :D ()

dcludy

Musím uznat, že jsem zprvu měl až strach, jak trojka dopadne (přece jen víme od jiných filmů jak už 3. díly dopadají...). Zpočátku filmu jsem ten pocit měl stále, ale pak.... ˇUžas! Samozřejmě u mě bude asi vždycky "nejsrdcovější" jednička, ale klobouk dolů. Plno humoru i napjatých chvilek a na konci jsem to zase nedokázal zadržet... Lepší a důstojnější zakončení už tato trilogie mít nemohla! A tak i přes (pro mě) drobnosti, které zde prostě byly (holt osud každého pokračování) - dávám s ohromným (milým) překvapením, jak vše vlastně dopadlo 5 hvězdiček! PS: Samozřejmě musím pochválit úžasnou hudbu, která mě už od počátku trilogie okouzlila a taky překrásnou grafiku ! ()

Dalajlada

Pěkné zakončení série. Ale popravdě řeknu, že doufám, že tohle byl opravdu poslední díl. První byl boží, druhý už se vezl na popularitě prvního a třetí už neměl žádný solidí nápad. Pokud by snad někdy v budoucnu natočili další pokračování, nezbývá než doufat, že bude o dost lepší, než tenhle díl. Zabaví, ale zas tak úžasný není. ()

evita_

Akože pekné to bolo, ale ozaj len pekné. Vtipné ani moc nie (občas nejaké zachechtnutie...) a myslím, že keby Bezzubý a jeho čaja neboli tak strááááááááááášne roztomilí nebolo by to ani také pekné, ako nakoniec bolo. Už po prvom diely som chcela draka a rozhodne ho chcem aj teraz :) Najsilnejší moment rozprávky je teda pre mňa jednoznačne drak, a to je žiaľ pre dobrú rozprávku trocha málo. ()

Dzunk

Jsem zvyklej dívat se na blockbustery a animovaný filmy mám rád, takže jsem se na třetí draky těšil. První dva díly se mi líbily. Tentokrát mě to ale nějak minulo. Chyběla mi tam ta hřejivá atmosféra prvních dvou dílů, která ve mě probouzela dítě snící o životě s draky, která se ukázala až v posledních minutách. Od začátku jsem u toho usínal a celou dobu sledoval čas zbývající do konce. Příběh hlavních protagonistů jak lidských tak dračích mě nebavil, neměl vůbec žádnou šťávu vyjma posledních 20 minut za které dávám dvě hvězdy a které naopak utekly hodně rychle. Vizuál je dnes standard, určitě mě to neohromilo jako spider-man paralelní vesmíry. ()

majorzeman13

Velkolepé a důstojné zakončení trilogie ! Vizuální stránka a animace jsou parádní ! Skvělá Powellova hudba . "Jeden z nejlepších animáků roku". ()

Fonnel

Těšil jsem se s dětmi na 3. díl, ale nedopadlo to. V kině mě to vysloveně nudilo a i když děti odcházeli spokojené, tak se to s nadšením z prvních dvou dílů nedalo srovnat. Přece jenom je lepší koukat na kamarádství a dobrodružství než na rozvod. Podle mě trojka není vytvořená pro děti. ()

JamesXY

Ale jo, bylo to hezký. Přespříliš dlouhá romantická scéna mezi draky už pak poněkud nudila a předchozí 2 díly jsou přecijen lepší, ale bylo to hezký. ()

Gmisiycs

Pěkný závěr, pitomě zpracovány spousty dobrých nápadů, historické vsuvky i některé současné akce odporují minulým dílům = nelogičnosti. Animace sqělá, hudba sqělá, nápady dobré, příběh celkově pitomý, dílčí části příběhu dobré. ()

J.Crusader

Jedničku si pamatuji dokonale a jsem schopen děj odvyprávět takřka minutu po minutě. Dokonalý film ve všech ohledech. Proto dostala jednička pět hvězd. Z dvojky si nepamatuji NIC. Dokonce ani to, jak a proč zmizel (zemřel?) Škyťákův otec. To je, myslím, dokonalá "vizitka" a dvě hvězdy jsou pro dvojku až příliš milostivé. Trojka.. mno... Animace jistě dokonalá, ale barviček až přespříliš (skrytý svět jistě nejen mě evokoval Avatara, kde se tvůrci jistojistě inspirovali). Nicméně děj samotný pokulhává, samozřejmě, roztomilé "namlouvání" draků potěší nejednoho romantika, ale téma je zdá se vyčerpané a ani nemastný neslaný polohlavní padouch to nezachránil. Tlačení na city v závěru filmu už je jen pověstným hřebíčkem do rakve. Přesto se tento (doufám) poslední díl povedl o něco málo lépe jak katastrofická dvojka a proto taky dostává o hvězdičku více. Ale není to bůhvíjaká sláva. Poznámka po dvou dnech - schválně jsem si po delší době pustil jedničku dva dny po trojce. A musím konstatovat to, co už jsem předeslal v komentáři výše - jednička je naprosto nedostižná a oči mi zvlhly daleko vícekrát (a to už to vidím po milionkráté), než u obou následujících dílů dohromady. Sbližování Škyťáka s Bezzubkou prostě nic nepřekoná. A závěrečný fight proti monstrdrakovi je taky nepřekonatelný - navíc zmrzačení jedné z hlavních postav bylo tenkrát něco naprosto nepředstavitelného. Přesto, když Škyťák opouští svoji chýši spolešně s Bezzubkou - on o jedné noze a Bezzubka o půli ocasu - IMHO není lepší dojemné scény mezi klasickými* západními animáky... *neberu zde v potaz japonskou scénu - to je jinej level... ()

Novik

Nechápejte mě špatně, pořád je to nadprůměrná podívaná a bavil jsem se, přesto na mě předešlé díly fungovaly o něco lépe. Animace úžasná, výborný vývoj postav ale taky značně nevyužitý potenciál (především závěrečná bitva, to mohlo být jedno z nejepičtějších, animovaných bitev jaký jsme viděli). A na to že tento díl zakončuje svojí trilogii, jsem čekal že mě emočně zasáhne víc. Stalo se to tak napůl. I tak ale se rád někdy vrátím k této trilogii. Lepší 3*. ()

Prepperka

Tyhle vánoce mně čekala kolekce všech 3 dílů pod stromkem. Do té doby jsem viděla pouze jedničku, takže jsem se hned nadšeně pustila od jedničky, přes dvojku, až k dílu poslednímu. A moje hodnocení? Jednička ode mne dostala plnou palbu, dvojka hvězdy 3, a poslednímu dílu dám pro změnu 4. Líbí se mi o chlup víc než dvojka, ale na jedničku stejně nemá. Ubírá humoru, propracovanosti příběhu i vztahů, a i poučení aby člověk pohledal. Ale jinak moc pěkná pokoukaná, oddechová pohádka s dobrým koncem, krásní draci. ()

Grezocrusk

Očakávané pokračovanie trilógie o drakoch a vikingoch zo stopážou 104 minut priniesol nečakaný zvrat.Jasne, nieje to to čo jednotka, či ani dvojka ale furt to má svoj dej a hlavne kvalitu animácie.Záporák nebol nejak moc záporný , skôr nudný .Naštastie to zachraňovali pri ňom niektoré vtipne pasáže ako s Rufnut.Celkovo trojka priniesla skoro to isté ako 2 iba viac druhov drakov, mladú lasku pre bezzubku ale hlavne emocionálne napäté rozlúčenie z drakmi.Je smola že nieje pokračovanie ale možno je to dobré, pretože v najlepšiom treba prestať.Celkové hodnotenie 85% ()

Pennywise168

Solidní rozloučení s animovanou řadou, která vám už dvakrát nabídla parádní draky a mix legračních a vážných momentů. Někdy i dost vážných. A trojka v tomhle není výjimkou, i když tady už vážně mají dětští diváci trochu smůlu. Nad akcí převládá dračí romantika a hlavním tématem celého filmu je loučení. Čili je to pro děti vhodné a velmi výchovné, neboť jim sděluje zásadní fakt: "Vidíš, kvůli lásce nakonec přijdeš o všechny kamarády." ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)