Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

BlackAdder87

Řekl bych, že tahle trilogie byla s každým dílem lepší a lepší. Jak to tak vypadá tak se tvůrci drží zlatého pravidla, že v nejlepším se má skončit. Což mě trochu mrzí, na druhou stranu, jsem ale rád, že končí takhle. Třetí díl, je závěrečná rozlučka jak se patří. Strašně se mi líbí, jak se za těch skoro 10 let vyvinula animace, která působí úžasně, přitom ale plynule navazuje na předchozí díly. Celý film si drnká na lehce nostalgickou strunu, příběh je lehce předvidatelný, ale to vůbec nevadí, a tak jediné co bych snad mohl vytknou je nevýrazný záporák, i když i ten má své lepší chvilky. Hudba je opět výborná a vše skvěle doplňuje. ()

Teron

Do značné míry povinná trojka zvládnutá se ctí. Co ztrácí dosti trapným a šablonovitým záporákem, vyrovnává stylem (stejný a přece zase trochu jiný tým), designem (skrytý svět je náááádhernýýýý) a závěrem, který je prostě boží... ()

Tomas_PO

Tretie pokračovanie sympatickej rozprávky aj pre dospelých, no zatiaľ najslabšie. Vidieť, že tvorcom dochádza dych, Vikingská tématika ustúpila, prednosť dostala téma lásky. No scény boli natiahnuté, prehnane patetické. Grafika však opäť pokročila vpred. ()

kolly13

Po slabší první půli je druhá excelentní - příběh, akce, dojetí. Vizuálně krásné, opět pár originálních nápadů a děti se bavili stejně jak rodiče. ()

JihadJoe

Po skvělé jedničce a slabé dvojce přišla průměrná trojka. Příběh je nula nula nic, animace pěkná. Závěr je super, skončilo to ideálně a doufám, že to takhle i zůstane a nebudou točit další díl. Pak by to dopadlo jako se do*ebaným Shrekem. Ale jak znám filmaře z USA, pokusí se vyždímat další prachy a do čtyřky nacpou dračí a lidské dětičky hlavních hrdinů a skončí to sociální pseudokomedií, kde prim bude hrát zlobivý potěr doplněný křečovitými vtipy na téma výchova smradů. ()

esmoke

Škyťák, Bezzubka a ostatní obyvatelé z Blpu se musí vypořádat s novým nepřítelem a také s potenciálním partnerským životem. Je to podobné jako předchozí díly, všechno vypadá krásně a je úžasně animované. Příběh je zajímavý a konec potěšil. (2D dabing) Rozpočet: $ 129 miliónů, Tržby: $ 519,758 miliónů. ()

BloomGeorge

No ježíši co dodat. Asi můj nejkratší komentář. Tento film/pohádka prostě miluji a můj syn také. Škoda, že to vypadá na ukončení, ale vždy to pro mne bude srdcová záležitost :-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

david141474

No musím říct, že je to opravdu kvalitní zakončení trilogie, teď si jen počkat na tu hranou verzi která se teď chystá. Sice je to stále kvalitní záležitost, ale za mě je to nejslabší díl z trilogie. Je to hlavně kvůli záporákovi, kterej byl v tomhle filmu příšernej. Kruťas je příšerná postava, kdyby znovuzrodili Draga byl by to o dost lepší film, ale i tak to není stále špatný. No a pak je tu Bezzubkův vztah, kterej začal zajímavě a skončil tak jak skončil. No a konec měl být podle všeho emocionální bomba, no možná, ale jen kdybych byl o něco mladší. U tohoto filmu jsem toho moc necítil oproti kulervoucí dvojce. Děj je celkem jednoduchej, plochej, ale dalo se to. Postavy jsou skvělý, samozřejmě krom Kruťase. Atmosféra taková nic moc, oproti tomu je soundtrack pořád fenomenální. 9/10 Solidní zakončení trilogie. ()

PTuranyi

Vynikajúci príbeh hľadania domova pre drakov a zároveň dramatický súboj s chladnokrvným drakobijcom. Úchvatné scenérie v skvelej produkcii a zároveň dojímavé scény zaľúbených nočných besov. K tomu trocha humorného korenia a drakomilný odkaz na záver. ()

mrGhostly

Podle ohlasů tady i jinde mi přijde, že závěrečný díl trilogie dostává zatím "treatment" druhého dílu, teda že se celkově líbí ale nedosáhlo se kvalit předchozích dílů a velkých očekávání. Já si myslím, že stejně jako u dvojky se časem dojde k tomu, že to nikdy nemělo být o překonávání nějaké laťky ale o završení jednoho fantastického příběhu o přátelství Škyťáka a Bezzubky a jejich sebenaplnění. A přesně to nám Hidden World servíruje. Zdůrazňuji, že s mnoha výtkami souhlasím, ale o tom, proč i vůči nim dávám plné hodnocení a proč si myslím, že poslední díl je stále topkou mezi animáky pro fanoušky i nefanoušky, až později, v podrobnějším komentáři. // 2D // orig. znění // 21. 2. 2019 ()

Tezuka

Věřil jsem, že můj poslední film bude emoční a epická atomovka, ze které se budu dlouho vzpamatovávat. Nestalo se tak. Byla nám slibována ohromná pecka, scénář se 5 krát přepisoval a 5 let se to celkem tvořilo. Výsledek - perfektní animace a hudba, ale to je asi tak vše. Není zde žádná výrazná dějová linie, nový záporák nemá žádný motiv, nic o něm prakticky nevíme, nebuduje se zde žádné napětí a nebýt posledních 20 minut, nebyl by zde ani jeden kýžený emoční moment. Nový svět zde neměl prakticky žádný význam. Byl objeven a pak už se o něm dále nemluvilo, než do něj byli definitivně posláni všichni draci. Připadlo mi, že se producenti snažili spíše cílit na dětské publikum, a proto upustili od toho, co bylo pro tuto sérii příznačné. Strašně mě to mrzí a mám z toho uvnitř bublinu prázdnoty. Oba filmy i seriál byly tak vynikající, že mi tenhle svět šíleně přirostl k srdci a věřil jsem, že 3. film tomu dá korunu na hlavu. Přes určité zklamání to ale nemění nic na tom, že je to nejpovedenější animovaná trilogie nového století, která spojila mnoho lidí ze všech koutů světa a zaslouží si velké uznání. Děkuji za všechno Deane, za nový svět, který jsi mi dal. ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)